Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Ali ste ze menjali sprednje diske na svojih mrcinah? Ce ste me zanima kdaj in zakaj? Leta.. Kilometri.. 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjal takoj ko sem kupil motor,takrat nisem opazil da majo diski na pušah več kot mm lufta..km je imel "kao"21.500..montiral ng diske in neke napol karbonske ploščice..

Na 636 menjal diske ker sem mislu da so krivi za tresenje kasneje se je izkazalo da je zvita feltna,diski so pa bli z ebaya 180 eur vsi 3 zmontiral in odvozil 50.000 km brez problemov...

Popravljeno . Popravil Ciko86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prve  original ploščice Brembo zdržale 4 leta oziroma 45000km, zamenjal zaradi obrabe imele so še 2mm mesa.

Zadnje ploščice zamenjal original Brembo pri 55000km, imele so še 2mm mesa.

Sprednje ploščice Ebc menjal pri 92000km imele so še 2mm mesa.

 

Pri prejšnih motorjih Triumph Tiger  in Suzuki 650?? so bile obrabe podobne. Meni se zdi da je najbolj odvisno od voznika.

Še malo of the record :)

Moj Freeride MTB na leto porabi dva seta zavornih ploščic.

Moje mestno kolo (singlespeed) z veebrejki porabi dva seta zavor na leto. V zimskem času z veliko vode in snega se gumice zavor topijo kot sladoled na soncu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"diski so imeli 1mm lufta na pušah" verjetno si imel gor plavajoč disk nekateri imajo malo več lufta nekateri manj ampak načeloma plavajoči doski niso fiksni (imajo možnost prilagajanja) drugi pa o fiksni.

Od materiala diska je odvisen material ploščic. Če jo napačne ploščice se disk preveč obrablja, pregreva idt. tudi oprijem disk-ploščica je zato vprašljiv. Na serijski disk ne moreš dat nekih dirkalnih ploščic misleč da bo to boljše prej slabše, skratka moji diski imajo 60.000km in so še vedno kot novi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ufo plast pravi:

"diski so imeli 1mm lufta na pušah" verjetno si imel gor plavajoč disk nekateri imajo malo več lufta nekateri manj ampak načeloma plavajoči doski niso fiksni (imajo možnost prilagajanja) drugi pa o fiksni.

Od materiala diska je odvisen material ploščic. Če jo napačne ploščice se disk preveč obrablja, pregreva idt. tudi oprijem disk-ploščica je zato vprašljiv. Na serijski disk ne moreš dat nekih dirkalnih ploščic misleč da bo to boljše prej slabše, skratka moji diski imajo 60.000km in so še vedno kot novi.

Vem kako zgledajo plavajoči diski,sem imel na husqvarni brembo oro in že samo ko si ga premikal je žvenketal...

Na ninji je bil ta problem 

IMG_20180305_095041.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 3. 2018 ob 18:10, stankolovski pravi:

Ali ste ze menjali sprednje diske na svojih mrcinah? Ce ste me zanima kdaj in zakaj? Leta.. Kilometri.. 

 

Lp

Menjal diske pri 45000 km zaradi obrabe. Bili so original Brembo in rdeče ploščice. 

Menjal in dal EBC diski precej ceneje za polovico prav tako ploščice sint. Prevozil sedaj 50 t. km se na diskih ne vidi nobene obrabe. Imam pa občutek tudi, da bolj grabijo, ko so segrete. Edino kar me moti, da po dežju cvilijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Rdeči said:

Menjal diske pri 45000 km zaradi obrabe. Bili so original Brembo in rdeče ploščice. 

Menjal in dal EBC diski precej ceneje za polovico prav tako ploščice sint. Prevozil sedaj 50 t. km se na diskih ne vidi nobene obrabe. Imam pa občutek tudi, da bolj grabijo, ko so segrete. Edino kar me moti, da po dežju cvilijo.

Poskusi zadnjo stran ploščice namazat z grafitno/bakreno mastjo na tanko oz. batek ki pritiska na ploščico mogoče bo nehalo cvilit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ufo plast pravi:

Poskusi zadnjo stran ploščice namazat z grafitno/bakreno mastjo na tanko oz. batek ki pritiska na ploščico mogoče bo nehalo cvilit.

Vem kaj misliš in to naredim vsako leto in še menjam tekočino. Nekaj mora biti v ploščicah. Cvilijo samo, ko se peljem po dežju in to, ko zaviram. Drugače je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjat bo treba diske. Ne dišijo mi kitajci... upravičeno? neupravičeno?

Orginal so 297€ brez ddv en!!

Priporočila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A daš lahko gor sliko izrabljenega diska in prevozene km? Nisem se vidil izrabljenega moto diska. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, mladench said:

Menjat bo treba diske. Ne dišijo mi kitajci... upravičeno? neupravičeno?

Orginal so 297€ brez ddv en!!

Priporočila?

Dva diska za 141e in brezplačno poišiljanje po pošti.

S flomastom si lahko dopišeš Brembo ;)

 

5aa385f8c7eed_ScreenShot2018-03-10at08_14_29.thumb.png.ac0eed7978e8544e318bf15fae1f43ff.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ufo plast ti popoldne prilepim sliko in mogoče video :) imam pa 102kkm

@Bostjan L točno te kitajce sem gledal, pa eni so zadovoljni, drugi spet ne. Me zanima res, kako se pri močnejšem zaviranju pri malo večjih hitrostih obnesejo. Da bi kj počili, lih nebojo?

Sicer za to ceno, če jih znucam pa pa vsak let menjam, glede na to, kolk so orginal al pa brembo, ebc, trw itd...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, mladench pravi:

@ufo plast ti popoldne prilepim sliko in mogoče video :) imam pa 102kkm

@Bostjan L točno te kitajce sem gledal, pa eni so zadovoljni, drugi spet ne. Me zanima res, kako se pri močnejšem zaviranju pri malo večjih hitrostih obnesejo. Da bi kj počili, lih nebojo?

Sicer za to ceno, če jih znucam pa pa vsak let menjam, glede na to, kolk so orginal al pa brembo, ebc, trw itd...

 

malo še ebay poglej, če so kje original kakšni od motorja, ki ga je zadaj snelo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet. Poglej v service manual, koliko je predpisana zračnost in minialna debelina. Tam je sigurno zapisano, na posluh in na pamet preko foruma?

Marjetice za 141,11€ :hmm:, so tudi original mogoče kitajski, ampak pod kontrolo proizvajalca motorja, v to bodi prepričan.

Alternativa bi bilo mogoče tole...

Pri nas jih ima

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalna milslim da je 4.5 mm ..js sem imel.na 636 kitajske diske vse 3 kupil za 180 eur in v 40.000 km nisem imel problemov.na zx10 pa sem kupil motor z isto zluftanimi diski debeli so bili še 5.1 daleč od minimalne,so pa isto dobili yale luft na pušah,montiral pa sem ng diske 360 eur 2 kom.

IMG_20180305_095041.jpg

IMG_20180310_211111.jpg

Popravljeno . Popravil Ciko86
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne dobil delovni navdih pa sem zamenjal spredaj zavorne ploščice in menjal zavorno tekočino komplet,nove ploščice prvič sedaj niso orginal yamaha ampak kupljena alternativa na orginal servisu prijazna denarnici, bomo videli kako se bodo obnesle prvi vtis je dober, zadnji par zavornih ploščic je orginalni na polovici obrabe pa je disk vseeno konkretno zajeden in bo ob menjavi potreben nov image.thumb.png.ea97520add6faa05c2a22357304d1398.pngimage.thumb.png.994e6f971b045e2e4b6588d173cfa1ea.pngdisk in ploščice.:) 

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Mavti said:

 zadnji par zavornih ploščic je orginalni na polovici obrabe pa je disk vseeno konkretno zajeden in bo ob menjavi potreben nov 

Zgleda da kvaliteta zadnjih diskov na T-max-ih ni najboljša. Prvi so še čisto ok, zadnji pa je precej obrabljen že pri 52kkm-ih... razmišljam o menjavi. Disk je precej žlebasto obrabljen, zadnja zavora pa preveč agresivna, vsaj zame. Lahko so pa kilometri prevrteni..  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je kvaliteta diska problem:hmm:,prejšnji komplet zadnjih ploščic je pri meni zdržal petinsedemdesettisoč kilometrov pa je ob menjavi bil disk dokaj vredu ,bile so prve sledi žlebovaste obrabe. Prednji diski so tudi sedaj pri stošesnajsttisoč kot novi:whistle: upam da jih nebo sedaj začelo pobirat kar se menda precej pogosto dogaja, ko niso več orginalne ploščice:huh:(prebiral in se informiral o tem ravno v tej temi):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Mavti said:

Očitno je kvaliteta diska problem:hmm:

Zadnji disk pri 53kkm-ih, debelina še ok. Sprednja pa še čisto gladka ampak sumljivo tanka.. :hmm:

 

2018-03-11 11.27.16.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomerim debelino ob prvi priliki pa javim ,zdajle se pa grem malo vozit:scut::) Pa dež gor al pa dol:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal v priročnik za vzdrževanje yamahe T maxsa  in pravijo strici v knjigi:book:, da je še zadnja  dovoljena debelina sprednjih diskov 3,6 mmm,

moji diski so trenutno na 3,8 mm.:whistle:

Za zadnji disk pa pravijo, da je zadnja dovoljena debelina 4,5 mm

moj disk trenutno na 4,75mm ampak ves valovito zajeden-obrabljen:hmm::(

Lp. anton

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Mavti said:

Sem pogledal v priročnik za vzdrževanje yamahe T maxsa  in pravijo strici v knjigi:book:, da je še zadnja  dovoljena debelina sprednjih diskov 3,6 mmm,

V mojem servisnem priročniku (snet z interneta) je minimalna debelina sprednjih diskov 4.5mm, kar mi je malo sumljivo. Debelina novih diskov pa naj bi bila 5mm. Moj je model do 2007, zato je lahko tudi razlika med najinima. Dejanska debelina sprednjih je 3.75-3.85mm (lepo gladko obrabljena oba). Zadnji enak kot tvoj. Bom videl kaj bo rekel še mehanik. Vsekakor sumljivo, nisem pa gledal kakšne zavorne ploščice so nameščene. Mogoče so kakšne trše, ki bolj glodajo diske. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!