Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

sm najdu yt, sej potem tem štimam znam prezračit ne rabim pametovanja

 

jaz sprašujem nekoga, da je imel tak primer da ni vračalo batek zavor kaj je blo narobe na kaj bit pozoren

en disk je samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz moje strani ni bilo pametovanja, tako sem tudi sam poservisiral zavore, prednje vilice..... 

Sicer na jutubu piše da ko demontiraš čeljust batke pritisneš vn z stisnjenim zrakom, samo moji so biki tako zaribani da sem moral pumpat z ročko od zavore. 

Tisto jutub foro da zaribane batke stisneš vn z mazalico odsvetujem, ker potem imaš čeljust polno masti. 

Ker niso vse čeljusti enake, najdi video na katerem so najpodobnejše tvojemu modelu. Bo bistveno lažje kot če tukaj na forumu dajemo na svete na pamet.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je kdo zastopnik za Brembo v SLO? Oziroma, kje do njihovih izdelkov (ugodno)?

 

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 11 urami, Samčo pravi:

Zanima me kdo izdeluje daljse cevi za prednjo zavoro? Povisal sem krmilo in je sedaj cev prekratka.

 

Tale ti naredi, kakršno hočeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Samčo pravi:

Zanima me kdo izdeluje daljse cevi za prednjo zavoro? Povisal sem krmilo in je sedaj cev prekratka.

bo kar tule prava tema za tako vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Za ktm 790S rabim zadnje ploščice. Čimmanj sintrane, organske. Kaj priporočate in kje nabavit?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

Za ktm 790S rabim zadnje ploščice. Čimmanj sintrane, organske. Kaj priporočate in kje nabavit?

 

Stare ploščice odnesi na Sinter, kot ti je svetoval @franc, tam ti odstranijo stare obloge in nalepijo materjal po želji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, raza pravi:

Stare ploščice odnesi na Sinter, kot ti je svetoval @franc, tam ti odstranijo stare obloge in nalepijo materjal po želji.

To pa ne vem, če še delajo (že pred leti (za moped) je bilo edino "menjava" ) , drugače pa samo v skrajni sili (pa po dogovoru, če si dobil "ta starega" , z drugimi se takrat ni dalo kaj dosti "dogovarjati" , so pa vsi več kot prijazni in uslužni (vsaj takrat je bilo tako)) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma za 30€ kolikor so..se mi ne splača matrat. Rabim samo mehke/organske, da ne žrejo diskov. V nasprtnem bi kar brembo original naročil. Bolj me zanimajo kdo kje kaj nabavlja. recimo nekaj zadev sem pri motomirci nabavil pa super štima.  Majo tudi zavore,ampak je relativno skop opis, kake so. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklič EBC zavore,so pa v Domžalah že kr neki garnitur tam nabavu .Majo pa kr dost izbire glede trdote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj gledam EBC. Sem kar TT serijo naročil, baje traja najmanj pa najmanj se greje. Se pravi bodo najbrž najmehkejše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

TT ma slabši bite od originala, ampak me ne moti, ker so mi bile zadnje za teren premočne. In za razliko od originala kaže da sem se prav odločil in ne bo žrlo več diska.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

vprasanje, zakaj mi sprednja zavor glasno cvili?

torej, pred kakim mesec in ca 3.000 km nazaj sem imel motor na servisu, in so zamenjali sprednje zavorne ploščice. Mehanik je omenil, da so bile ze zelo potrebne menjava. Odkar imam nove, le te zelo glasno cvilijo ob ustavljanju. Torej ne samo če jih močno stisnem, ampak ob nizki hitrosti ali ko ze ustavljam. Ce zaviram ob večjih hitrostih tega ni.

Ali je to polsedica da so bile stare ploscice ze prevec obrabljene in so poskodovale disk (tega mi mehanik ni omenil)

sem mislil, da se bodo unesle, samo zdaj je ze kar nekaj km

ali se to odpravi se s cim drugim kot samo z menjavo diska, ali se bo to vseeno s kilometri uteklo, ali pa je vzrok lahko tudi kje drugje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj verjetno z menjavo ploščic.

Pri avtomobilu je pomagalo, če si naležno površino med batkom in ploščicami namazal z "zavorno mastjo" (copper paste) . Pri motorju (zaenkrat) teh težav nimam.

Včasih se unese drugič ne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, franc said:

Bolj verjetno z menjavo ploščic...

ploscice so bile nove, a to pomeni da je montiral napacne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Včasih se pač ne "ujamejo" . Meni so enkrat razložili, da je problem v stiku med batkom in površino ploščice (ene ploščice imajo zato nekakšno folijo) . Običajno zadostuje, da se vse skupaj malo umaže (znuca) in škripanje neha.

V principu je predobro naredil (preveč "spucal" ) , vsaj tako so meni razložili.

lp

ps. pri starih pa cvili, ko pride kakšen kamenček vmes

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

ploscice so bile nove, a to pomeni da je montiral napacne?

mogoče druge. Napačne ni nujno. Ene (običajno trše sintrane, brez bakrenih podložk malce cvilijo.) Jaz ne bi delal drame, najprej bi kakih par jurčkov odvozil, da se dobro uležejo in pobrusijo vrhove, ki so jih prejšnje naredile, pa potem še 1x preveril situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, hvala obema,

ja se mi zdi da bi ble lahko tudi pretrde ploscice, ker s svojo rdeco barvo niti najmanj ne pasejo na mojo zibajoco se blatno kobilico. Bom malo pojacal vrtenje desnega zapestje, da bo pol tudi leva dlan vec stiskala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, nejc74 pravi:

ok, hvala obema,

ja se mi zdi da bi ble lahko tudi pretrde ploscice, ker s svojo rdeco barvo niti najmanj ne pasejo na mojo zibajoco se blatno kobilico. Bom malo pojacal vrtenje desnega zapestje, da bo pol tudi leva dlan vec stiskala

rdeče brembo so svina...se vidi po nekaj jurjih kako drajsajo diske..čeprav piše da so primerne za moped (preverjeno)

Original zadnj KTM 790, drgnejo disk. Sem jih fuknil dol in dal najmehkejše od ebc. Tako da, bod pameten če si lahko :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!