Skoči na vsebino

Kawasaki ninja ZX 9 R


Aleron

Priporočene objave

Se opravičujem, ker link ne dela. Baje da se ne dovoli oglaševanje. Zanimata pa me dve ninji 9 iz našega največjega avto oglasnika na netu, obe sta letnik 95 in bi rad kakšno mnenje od njih.

Popravljeno . Popravil DejaVu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejavu, vidim da nikli ne limaš linkov avtoneta sem.....ko prilepiš link pač zamenjaj eno piko z nekim drugim ločilom.....primer:

avto .net---->avto-net in bo delalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah sej sta sam te dve ninji na avto-net ta letnik. Prosil bi za mnenja

Na sliki izgledata obe na hitro kar v redu...težko ti bo kdo povedal prek slike ali je motocikel v redu ali ne. Razen če se ponašata z neoriginalno barvo, čudnimi nalepkami, neoriginalnimi ogledali itd...po internetu poglej kakšne so bile tega leta barvne kombinacije ipd. in primerjaj, vsaj veš ali te že v štartu fopa, da motocikel ni bil nikoli razbit in podobno. Tak te bo našponal ponavadi še za kaj...ni pa nujno

Drugi vidim, da ima Wingsa, povprašaj, če ima tudi originalni lonec (bi moral biti, če ni bil uničen, a vendar je možno tudi, da se je pri večkratni menjavi lastnikov kje založil), saj bo s nehomologiranimi piskri vedno večij problem :krneki: :krneki:

jaz bi pogledal za novejši letnik... predvsem zaradi izboljšav...

Jap, se strinjam, ampak če je tu merilo denar, saj veš - mal dnara, mal muske

Je pa tudi meni ta oblika ninje z enojno sprednjo lučjo legendarna in mi bo le taka vedno ostala, verjetno zato, ker se mi je takrat kot mulcu zdel ta motor nadvse ql B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pogledal za novejši letnik... predvsem zaradi izboljšav...

Se strinjam, sicer pa kupujem motor samo za eno leto da nardim kakšnih 10k km, pol bom namreč vzel nekaj novejšega. Sej veš, študentske finance niso ravno nevemkaj in je težko dnar na kup zmetat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja.. glede študentskih financ pa se strinjam... :whistle:

jaz bi pri toliko starem motorju najprej preveril, če je bil razbit, praske in polomljene plastike me ne bi toliko skrbele...

preveril bi tudi stanje zavor - zavornih cevk, ki z leti preperijo.. tudi vzmetenje je lahko zjahano...

preveri menjalnik- menjalna vilica je lahko zvita in bi motor s časom začel metati iz prestave... to preveriš tako, da motor zvrtiš v prestavi v visoke obrate in poslušaš, če se sliši kakšno rolžlajanje podobno zvoku papirčka v ventilatorju...(žal ne znam drugače opisati) je pa res, da je to težko slišati, posebno ob glasni rorih... če je že močno zvita, ti lahko kar vrže iz prestave.. (omenjeno je bila kar pogosta hiba na starejših yamahah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede preizkušanja menjalnika. V vsaki prestavi fajn pocukaš z gasom, pa se vidi če kaže tendenco metanja iz prestave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z menjalniki je bilo pri ninjah malo drugače...zelo rado se je zgodilo, da je metal le z ene prestave in ne iz vseh, torej ni bila le vilica...problem se je pojavil zaradi "premehkega" prestavljanja...bil sem priča, ko je mojster kolegu poprvljal ravno to. Pri drugi prestavi se je na vogalih obrabil (zaradi premehkega prestavljanja) segment, ki spoji zobnik z gredjo-na vseh 4-ih robovih, ki bi morali biti "ostri", postanejo rahlo okrogli. Zgodi pa se tako, da najprej vrže enkrat, potem pa vsakič raje...

To naj bi bil problem l.1998 in 99., ne vem če to velja tudi za prejšnje letnike, pri novejših so to odpravili.

V dotičnem primeru je bilo za cca 250EUR škode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, sicer pa kupujem motor samo za eno leto da nardim kakšnih 10k km, pol bom namreč vzel nekaj novejšega. Sej veš, študentske finance niso ravno nevemkaj in je težko dnar na kup zmetat.

Po mojem za eno leto, kot si napisal bi motor znal biti čisto ok...,pa še vrednosti v enem letu nebo izgubil praktično nič (če ga seveda ne boš zdelal), težje ga bo prodat naprej...

Drugače pa, kot so ti že napisali, ima svoja leta, pri obeh preveri kakšna sta...po sliki po mojem mnenju malo prelepa za 13 let...

Kako teče, se pelje, mogoče kaj zavija, zavore (diski!!!)...poškodbe..,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Mene pa zanimajo vaše izkušnje z zx 9 r ,ker se meni zd kar malo preveč brutalen.

Jaz imam 2. po vrsti...prvi je bil l.98., ta je 2000 (prodajam)..je že res močan motor, vendar gre samo toliko, kot sam hočeš :rolleyes: ...je pa super zadeva, ker je zelo prožen stroj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem,

prosil bi enega lastnika zx 9r letnik npr. 98 če bi lahko pomeril koliko so dolge in široke nalepke ninja na repu in zx 9 r spredaj. Ali pa če je kod iz okolice Ljubljane da bi si prišel sam pomeriti in pogledati.

tele imam v mislih. PM me, hvala

L

post-17122-1203160330_thumb.jpg

post-17122-1203160392_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil royko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem,

prosil bi enega lastnika zx 9r letnik npr. 98 če bi lahko pomeril koliko so dolge in široke nalepke ninja na repu in zx 9 r spredaj. Ali pa če je kod iz okolice Ljubljane da bi si prišel sam pomeriti in pogledati.

tele imam v mislih. PM me, hvala

Če so bele, kot je videti iz slike-niso original (če te to zanima...). Zadnja bi morala biti "mavrična".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so bele, kot je videti iz slike-niso original (če te to zanima...). Zadnja bi morala biti "mavrična".

A bi si ti še enkrat ali pa dvakrat prebral kaj mene zanima? Pacient

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi si ti še enkrat ali pa dvakrat prebral kaj mene zanima? Pacient

Ti pacient se lahko malo lepše obnašaš, iz tvoje objave ni razvidno al te zanima če so nalepke neoriginal, kar bi lahko ugotovu po velikosti, ali če si jih hočeš narest take ali kaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pacient se lahko malo lepše obnašaš, iz tvoje objave ni razvidno al te zanima če so nalepke neoriginal, kar bi lahko ugotovu po velikosti, ali če si jih hočeš narest take ali kaj..

LOL. Prav zelo lepo je razvidno kaj mene zanima, samo prebrati je treba moje vprašanje. Sploh pa ni noben govoril o kakih originalih ali neoriginalih, bmk kakšne so te nalepke na slikah, prilimal sem zato da boste vedeli o katerih govorim. Mere pa rabim ker bomo dali delati nalepke (neoriginalne). Hvala za pomoč

Popravljeno . Popravil royko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obstaja. Zx-9r ni bil nikoli mišljen kot dirkalnik.

...kljub temu pa se je z njim ogromno in dobro dirkalo :worship:

post-281-1203523077_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL. Prav zelo lepo je razvidno kaj mene zanima, samo prebrati je treba moje vprašanje. Sploh pa ni noben govoril o kakih originalih ali neoriginalih, bmk kakšne so te nalepke na slikah, prilimal sem zato da boste vedeli o katerih govorim. Mere pa rabim ker bomo dali delati nalepke (neoriginalne). Hvala za pomoč

Kako ti bo nekdo povedal mere, če so nalepke neoriginal?

Na internetu se ponavadi najde že narejene nalepke(grafike-PSD ali nešto slično)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOL. Prav zelo lepo je razvidno kaj mene zanima, samo prebrati je treba moje vprašanje. Sploh pa ni noben govoril o kakih originalih ali neoriginalih, bmk kakšne so te nalepke na slikah, prilimal sem zato da boste vedeli o katerih govorim. Mere pa rabim ker bomo dali delati nalepke (neoriginalne). Hvala za pomoč

Keri kekec, pa to ne moreš verjet...in glede na tvoj ego, bi si človek mislil, da boš tovrsten podatek ja sposoben dobit na internetu, vendar očitno tega nisi sposoben, kot tudi ne nekega dostojnega izražanja...pa oprosti, če sem ti hotel pomagat, čeprav narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi če mi lahko kdo pojasni, če paše izpuh (akrapovič s krivinami) od zx-6r na zx-9r oba letnik 98-02. Slišal sem da, samo bi rad še tukaj preveril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi če mi lahko kdo pojasni, če paše izpuh (akrapovič s krivinami) od zx-6r na zx-9r oba letnik 98-02. Slišal sem da, samo bi rad še tukaj preveril.

Komplet? Malo težko verjamem...,ker je 9ka le večja (dimenijsko in tudi plinov je precej več....), kdo ve...

Vprašaj na Eliso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav

Mogoče je to zgolj moja panika, ko berem nemške forume vsi govorijo da je normalno da ninje malo vibrirajo in klopotajo, vendar pa mi tole vseeno ne da miru.

Zdi se mi da moj motor nekako premočno vibrira nekje v območju med 4000 in 7000 vrtljaji. Vibrira tako v prostem teku če ga zavrtiš oziroma vrtiš med omenjenimi obrati kot tudi med vožnjo predvsem ob zaprtem ali le rahlo odprtem plinu. Če pospešuješ hitreje vibracije niso tako zelo izražene.

Zdi se mi pa da se problem pojavi oziroma pride še bolj do izraza, predvsem takrat ko se motor zelo segreje, npr. vožnja po kakem obmorskem mestecu pri 35°C v koloni, ko temperatura hitro naraste na 100°C in se počasi začne vklapljat ventilator. Če ga potem ženeš v omenjem območju so vibracije lepo čutne. Ko je zelo segret torej vibrira še močneje, najbolj se vibracije čutijo na rezervoarju goriva ki (ne)prijetno žgečklja po nogah.

Olje v motorju ima sicer res že 5000km za sabo, olje je Motul 5100 10W-50, motor pa Kawasaki ZX-9R ninja, letnik 2000 z 47000km.

Sam sem po eni strani sumil sklopko, sicer ne drsi in dobro odvaja, ker so lamele relativno nove, vendar pa so bile pri prejšnjem lastniku menjane samo lamele, ne pa tudi potisni ležaj in košara...mene so ponavadi učili da je zelo pametno menjati komplet. Ali je mogoče da bi sklopka vibrirala pri bolj segretem motorju ali je to morda celo očiten znak kakšne druge neprijetnosti. (kakšnih čudnih zvokov pa iz motorja ni slišati...tako kot pri raztegnjeni ketni za pogon odmične gredi)

Vsaka ideja je dobrodošla, če pa kdo pozna kakšnega PRAVEGA MAHERJA za kawasakije ali motorje nasploh, ki bi se mu lahko hitro sanjalo kaj je vzrok tresenja, ko bi stvar videl in slišal v živo, je pa kakšna telefonska zelo dobrodošla, saj je takole na papir zelo težko prenesti "te vibracije"...

Sicer motor dela bp, moči je toliko kot jo mora biti, olja ne pije itd...gre pa za visokofrekventne vibracije(bzzzzz), da ne bo kdo mislil da motor ziba sem ter tja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!