Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=56089

"Štirje prijatelji motoristi iz Ljubljane so si lep in sončen sobotni dan izbrali za izlet v Bohinj. Očitno pa se jim ni zdelo vredno upoštevati prometnih predpisov in so namesto na za to označenih in urejenih parkiriščih (parkiranje v Bohinj stane u 600 ali 1100 tolarjev) svoje jeklene mogotce parkirali, kjer koli je že naneslo. Najprej pred cerkvijo na travi - in si prislužili kazen za napačno parkiranje. No, zvečer so parkirali še na pločniku pred lokalom MaxZaxter v Ribčevem Lazu. Občinski redar, 19-letni Anže Ogrin, je opazil napačno parkirane motorje in začel s postopkom. Ko je hotel motorje še fotografirati, pa so ga lastniki jeklenih konjičkov napadli, ga podrli na tla, tako da se je rahlo poškodoval, mu razbili fotoaparat in telefon."

NORO !!!

Upam da ni kdo izmed te četverice iz Motosveta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. evo, pa mamo spet ene teroriste, ki bodo vrgli slabo luč nad naš planet ... :angry:

majku jim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel, da po ta novem tudi na motorje listkajo. Placati 1.100 tolarjev za parkiranje motornega kolesa ob jezeru. A pol za avto stane 4.400 SIT? Ma sej so prfuknjeni.

Zdaj ze vse kasirajo!

No pa so jih pokasirali.

Vazmo je pa, da so MOTORISTI pretepli redarja. A od avtomobilistov pa se nobeden ni pretepel redarja. AMPAK to ni senzacionalno! Cudno, da POP TV ni v Bohinj poslal dezurne ekipe, da bi "raziskali! in "preverili" vse okoliscine.

Ce so obcina in redarji tolk pogoltni na denar, da kasirajo, morajo racunati tudi na to, da bo kdo kdaj popizdil in namahal redarja. Tko je to.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svoje jeklene mogotce parkirali, kjer koli je že naneslo. Najprej pred cerkvijo na travi - in si prislužili kazen za napačno parkiranje. No, zvečer so parkirali še na pločniku pred lokalom MaxZaxter v Ribčevem Lazu. Občinski redar, 19-letni Anže Ogrin, je opazil napačno parkirane motorje in začel s postopkom.

Sele sedajle sem dobro prebral. Vidim, da so motoriste dvakrat kaznovali.

Dve kazni v enem dnevu v istem kraju.

A je redar mislil, da mu bodo motoristi za dvakratno kazen v enem dnevu dali za nagrado zlato uro z vodometom? HALLO!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, in ce hocejo mopede kasirat, naj lepo naredijo posebne bokse, ker jaz ne rabim est kvadratov za motor parkirat, pac pa samo dva... In temu primerna naj bo parkirnina, pa jo placam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halo, pubeci, pa to še vseeno ni razlog za kirga pretepst.. dajte se poslušat, no <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler redarji ne bodo pisal listkov raznim mercedesom, audiem in podobnim živinam... posebej tistim z črnimi tablicami CD ne bom nasprotoval takim akcijam.

Ko bomo pa realnosti enaki pred zakonom bom pa nehal nasprotovat, mislim pa da se vsi strinjamo da za parkirnino dat 1100 SIT je pa tud malo čudno.

Zmeraj najmanjši najebe :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, in ce hocejo mopede kasirat, naj lepo naredijo posebne bokse, ker jaz ne rabim est kvadratov za motor parkirat, pac pa samo dva... In temu primerna naj bo parkirnina, pa jo placam...

Ko bodo za motoriste narisali posebne parkplace in bo parkirnina štirikrat manjsa kot za avtomobil, se bom tudi jaz na forumu zgrazal kao: Joj kako so bili nesramni ti grdi hudobni motoristi, da so prebutali ubogega redarja.

Sploh pa ne vem, zakaj je potrebno kasirtai motorjem. Npr:

- v mestu Hvaru morajo avtomobilisti placati, za motoriste pa so narisani parkirni prostori in parkiranje je BEZPLACNO.

- v Splitu je na parkiriscu rampa, avtomobili placajo, zraven je pa ena ozina, nad katero je znak, kjer pise: SLOBODAN PROLAZ ZA MOTORE

- v samem centru Ljubljane so med plavimi in rumenimi conami narisana parkirna mesta za motorje. Ta so seveda brezplačna.

parkirisce.jpg

Primera Hvar in Split imam slikana. Bom prinesel sliki na 3m, OTP, OLP. Pa se redarjem v Bohinj ju bom poslal.

Pa se to me zanima. Pridem v Bohinj, placam 1.100 SIT in se grem kopat. Med tem mi iz motorja kaj ukraejo ali poskodujejo. Ali mi bo potem redarska sluzba, ki sem ji prej placal parkirnino, krila skodo? Ja sej vem, da sem naiven.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel, da po ta novem tudi na motorje listkajo. Placati 1.100 tolarjev za parkiranje motornega kolesa ob jezeru. A pol za avto stane 4.400 SIT? Ma sej so prfuknjeni.

Zdaj ze vse kasirajo!

No pa so jih pokasirali.

Vazmo je pa, da so MOTORISTI pretepli redarja. A od avtomobilistov pa se nobeden ni pretepel redarja. AMPAK to ni senzacionalno! Cudno, da POP TV ni v Bohinj poslal dezurne ekipe, da bi "raziskali! in "preverili" vse okoliscine.

Ce so obcina in redarji tolk pogoltni na denar, da kasirajo, morajo racunati tudi na to, da bo kdo kdaj popizdil in namahal redarja. Tko je to.

Tadej

Tadej, a bomo trgovce pa razno razne obrtnike, učiteje, šefe, sodelavce, pa ne vem koga še, ki nas obirajo in nam nudijo nekvalitetne usluge, se ne obrnejo tako kot smo si mi zamislili tud kar pretepl.

Če se z nekom ali pa njegovim delom ne strinjaš se da to na drugač način rešit, ne pa z batinam. Drgač bomo pol vsi u bulah naokrog hodil.

Strijam se, da je cena za parkiranje motorja, če je res taka, prehuda. Ampak mislim da če motor parkiraš oziroma stisneš nekam na parking ti zato nobeden ne bo težil (so izjeme). Res pa ga ne moreš pustit kukr da ti je od rit padel. Če pa ga prčakuj posledice.

Je pa tako, če men nekje ni všeč ali pa me tam oberejo, grem drugič pač drugam.

Pri tako visoki parkirnini pa bi pač takoj obrnu, če se nebi dal drugač zment.

Se pa strinjam z ostalimi, da taki izpadi posameznikov mečejo slabo luč na vse motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kolega (JanezD) je pred kakšnimi 14 dnevi imel podobno srečanje z redarjem (v Bohinju), vendar je prišel še pravočasno do motorja in se dogovoril, da ga lahko umakne brez kazni. Je pa komunalni redar med opravljanjem postopka svoje vozilo pustil na avtobusnem postajališču - škoda, da se JanezD ni spomnil, da ima telefon s fotoaparatom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj potem? So bili pač bolj srboriti. Sej takšnih ljudi je vsepovsod dovolj, samo da so tokrat bili motoristi. In na teh je seveda poudarek. A motorist pa mogoče ni "normalen" človek ali kako? Pač enim prekipi, ob tej vročini pa ni to nič nenavadnega. nikakor ne odobravam takšnega početja, ampak takšni smo pač ljudje in redarji ter drugi delavci, ki imajo na bolj neprijeten način opravka z drugimi, so pač velikokrat tarča napadov, besednih ali fizičnih. Takšnih zgodbic imajo itak malo morje.

Točno tako, kot pravi Symru, naj uredijo parkirne prostore za motorna kolesa, potem pa zaračunavajo temu primerno. Tako je, ko si država in občine zatiskajo oči in nočejo razumeti dobrih plati motorizma. Deset motorjev spraviš na dva parkirplaca, kam pa deset ali pet avtomobilov? We are fuckin' idiots!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svoje jeklene mogotce parkirali, kjer koli je že naneslo. Najprej pred cerkvijo na travi - in si prislužili kazen za napačno parkiranje. No, zvečer so parkirali še na pločniku pred lokalom MaxZaxter v Ribčevem Lazu. Občinski redar, 19-letni Anže Ogrin, je opazil napačno parkirane motorje in začel s postopkom.

Sele sedajle sem dobro prebral. Vidim, da so motoriste dvakrat kaznovali.

Dve kazni v enem dnevu v istem kraju.

A je redar mislil, da mu bodo motoristi za dvakratno kazen v enem dnevu dali za nagrado zlato uro z vodometom? HALLO!

Tadej

a mogoče komu ni jasno da so pločniki kao rezervirani za pešce, vsaj mene so tko učili na CPP, a bo moral kdo v tečaj CPP ?!

mislim pa da bi ene take komade k se kr enga lotjo prtept obsodit tko na kako leto zapora, tko za zgled vsem ostalim, pol bi pa kr naenkrat ne blo več takih štocom, al pa vsaj velik manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NISO DOBLI KAZNI ZATO KER NE BI PLAČALI PARKIRNINE, PAČ PA ZATO KER SO PARKIRALI TAM KJER SE NE SME.

PRVIČ NA PRIVATNI LASTNINI

DRUGIČ NA PLOČNIKU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak mislim da če motor parkiraš oziroma stisneš nekam na parking ti zato nobeden ne bo težil (so izjeme).

Na parkiriscu v Ribcevem lazu pise:

CELODNEVNO PARKIRANJE:

MOTOR 1.000 SIT

AVTOMOBIL: 1.300 SIT

CAMPER: 2.000 SIT

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strijam se, da je cena za parkiranje motorja, če je res taka, prehuda. Ampak mislim da če motor parkiraš oziroma stisneš nekam na parking ti zato nobeden ne bo težil (so izjeme). Res pa ga ne moreš pustit kukr da ti je od rit padel. Če pa ga prčakuj posledice.

Glede na to, da so bili štrje motoristi, bi lahko, če bi bili vsaj malček obdarjeni s civiliziranostjo in inteligenco, najeli en parking za 1100 SIT in nanj postavili vse štiri motorje... Zihr bi se to dalo zmenit, strošek pa bi tako bil realen...

Očitno so pač iskali nekoga, da ga nabulajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegom sva 14 dni nazaj parkirala na bankini pri cerkvi (preko ceste). Ko se vrnemo iz kopanja, je bil okrog gas zajle namotan listek - kazen 10.000!

Mater jim vidim - če bi ga takrat dobil zraven (redarja al kogar koli že...). Me ne vidijo več na Bohinju!

10.000 za motor - alo! Kot da bi kombanj parkiral!!! Grrrrrrrrrrrrr....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se to me zanima. Pridem v Bohinj, placam 1.100 SIT in se grem kopat. Med tem mi iz motorja kaj ukraejo ali poskodujejo. Ali mi bo potem redarska sluzba, ki sem ji prej placal parkirnino, krila skodo? Ja sej vem, da sem naiven.

Tadej

ne kje pa odgovorni niso pa nič, kasirajo pa -> in to tudi na parkiriščih -> to je najlažje -> pa še največji profit imaš, ker če bi kakšen nadzorni sistem uvedel moraš zanj ttudi kaj plačati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, ni problem v parkiranju ob jezeru, ampak je problem parkiranje na pločniku pred lokalom v mestu, če komu to ni jasno, naj gre prečitat ZVCP ...

... kogarkoli zaradi tega tepst pa tudi ni na mestu ... jaz bi Anžeta povabil na pivo ali štiri in gotovo ne bi več prilimal listka motoristu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti Mitja, redno plačuješ parkirnino na Bohinju? Ali je to fora samo za turiste? Pa nikoli na pločniku ne parkiraš, pa vedno na svoji zemlji? :rolleyes: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nikakor ne odobravam nasilja, samo bi pa tud mene pogrelo,

če bi mi en 19 letni mulc (po miožnosti zafrustriran, ker nima motorja)

napisal listek! Dobr na travi parkirat je mal mem, ampak, če je velik pločnik...

PS: Kje v LJ so parkplaci za motorje? Še nobenga vidu, samo na Vrhniki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti Mitja, redno plačuješ parkirnino na Bohinju? Ali je to fora samo za turiste? Pa nikoli na pločniku ne parkiraš, pa vedno na svoji zemlji? :rolleyes: <_<

V LJ grem v glavnem parkirat v park hiše in plačam, al pa v Tivoli in se sprehodim. V Bohinju pa običajno parkiram na domačem dvorišču.

Tud meni parkirnina n prou simpatična, ampak brez redarjev, parkirnin in kazni se knkretno prejšnji vikend ne bi dalo prit niti do jezera !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nikakor ne odobravam nasilja, samo bi pa tud mene pogrelo,

če bi mi en 19 letni mulc (po miožnosti zafrustriran, ker nima motorja)

napisal listek! Dobr na travi parkirat je mal mem, ampak, če je velik pločnik...

PS: Kje v LJ so parkplaci za motorje? Še nobenga vidu, samo na Vrhniki!

pred parlementom zaviješ desno (če prideš iz mesta), pol pa sam naravnost ene 100m se pravi na Beethovnovi (naj me kdo popravi če ni prav)!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vem da me boste zdej na veliko spluval, ampak sej sem tega že navajen, tako da me boli .... za to.

če je kjdo članek prebral je videl, da:

1. so bili motorji prvič parkirani na travi - najverjetne kršitev občinskega odloka, kokr vem imajo vse občine prepovedano parkiranje na travi oz. zelenicah

2. parkiranje na pločniku - kršitev 47. člena ZVCP - pač na pločniku ni dovoljeno parkiranje ker je pač namenjen pešcem

sam naslov članka mogoče namiguje proti motoristom (čeprav jaz tega v članku ne najdem) je pa dejstvo da bi avto prav tako položnico skasiral. in priznajmo si - če "gospodje" neb redarja pretepli se neb znašli v časopisu, kot se ne ostali kršitelji, k po kršitve ne delajo neumnosti, če pa se po tem koga lotiš je pa skoraj za pričakovati, da bodo tudi mediji zvedli, če ne drugače bi za to povedal pretepeni... skratka, v bohinju je veliko kršiteljev, sam zaradi tega še ne pretepajo okol.

mal v razmislek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!