Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Prav vam je, kaj pa hodite v zarukane kraje, kjer kasirajo parkirnino za motorje.

Zelo eksotično početje, pobiranje parkirnine za motorje namreč. To, da so dobili listke, ker so očitno motorje pustili na način kot Metlca pravi, je prav. Še najmanj je pa prav, da zbunkaš vaškega redarja, moto heroes.

NordYugos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sreča, da nisem dobil listka, sem bil v nedeljo v Bohinju.

Bomo pa bojkotirali pa nov nacionalni šport imamo bunkanje redarjev. B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. so bili motorji prvič parkirani na travi - najverjetne kršitev občinskega odloka, kokr vem imajo vse občine prepovedano parkiranje na travi oz. zelenicah

Hoditi po travi, spodobi se kravi.

Tko da bi tam, lahko samo Brrrm parkiral, pa noben drug.

:rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Kje v LJ so parkplaci za motorje? Še nobenga vidu,

Poglej nazaj na prvo stran. Sem dal sliko gor.

Tadej

skoraj nagradno vprašanje:

a je treba voznoke "tistega velkega motorja" pretepst ali kazvovat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav vam je, kaj pa hodite v zarukane kraje, kjer kasirajo parkirnino za motorje.

Zelo eksotično početje, pobiranje parkirnine za motorje namreč. To, da so dobili listke, ker so očitno motorje pustili na način kot Metlca pravi, je prav. Še najmanj je pa prav, da zbunkaš vaškega redarja, moto heroes.

NordYugos?

Ce bi jih pa pustili na parkplacu, bi morali pa placati 1.100 SIT.

To pa je za motor absolutno prevec. Naj bo cena za motor petino cene avtomobila. Potem bom jaz, ko bom prisel v Bohinj, samoumnevno in brez problema placal parkirnino 200 SIT.

Npr. na Bolu na Bracu je parkirnina (ce gres na Zlatni rat) za avto 20 kun, za motor pa pet. In sem lani vseh stirinajst dni placeval parkirnino. No ne cisto vseh, ker ce redar ni imel drobiza, mi je samo zamahnil in mi spustil verigo.

Bohinci se nekaj v razmislek:

Dnevna parkirnina za motor:

BOHINJ: 1.100 SIT

BOL NA BRACU (ZLATNI RAT): 5 KUN OZ. 150 SIT

In se moje vprasanje: A ste prfuknjeni?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Kje v LJ so parkplaci za motorje? Še nobenga vidu,

Poglej nazaj na prvo stran. Sem dal sliko gor.

Tadej

skoraj nagradno vprašanje:

a je treba voznoke "tistega velkega motorja" pretepst ali kazvovat ?

Tisto parkirišče lahko opazujem skozi okno pisarne. Redarji avtomobilom, ki so parkirani tam ne dajejo listkov za napačno parkiranje ali obvestil redarstva (ne morem pa trditi ali imajo ta vozila ustrezne parkirne listke), tudi lisic še nisem opazila.

PS Trenutno pa je tam parkiran en sam motor in nobenega avta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se moje vprasanje: A ste prfuknjeni?

A je to pogoj za plačilo parkirnine ? :rolleyes:

Ti bodo debile tja nabili, pol boš pa imel.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redarji avtomobilom, ki so parkirani tam ne dajejo listkov za napačno parkiranje ali obvestil redarstva (ne morem pa trditi ali imajo ta vozila ustrezne parkirne listke), tudi lisic še nisem opazila.

Predlagam, da poklicemo "doticnega" redarja iz Bohinja.

Sedaj pa resno: poklici na redarsko sluzbo, jim povej za kaj se gre, potem pa opazuj skozi okno. In seveda procaj na motosvetu.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da če je označeno za parkiranje motorjev, da potem nebi smeli

bit parkirani avtomobili tam.

Kar se pa tiče Beethovnove ulice se pa tam lahko parkirajo samo službeni avtomobili oz. avtomobili z dovolilnicam MNZ in mislim da Ustavnega sodišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-  v samem centru Ljubljane so med plavimi in rumenimi conami narisana parkirna mesta za motorje. Ta so seveda brezplačna.

po znaku sodeč (dopolnilna tabla) so ta parkirna mesta namenjena mopedom in ne motorjem :(

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na Vršiču tud vsem kasirajo...zadnjič smo naletel na takega bedaka, ki nam pustil niti enga čika skadit, se pravi max. 10 minut bi odžiral "parking"...spokat al pa plačat...in smo spokal.. :ph34r:....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji še nisem plačal parkirnine za motor. Ne poznajo. Kolegi so pa plačali 64 € za parkiranje na pločniku. Pa ne mestni komunali, ampak policajem. Za dva moja poskusa parkiranja po "kravje" se mi je zgodilo, da je enkrat priletel iz trgovine prodajalec in vljudno namignil, da tega tam ni ravno pametno početi (Firenze) in mi na dolgo in široko razložil, kje pa to je, drugič pa kolega motorist, ki pa je bil sicer v "civilni" opravi (Neapelj), ki mi je vljudno razložil, da mi bodo motor odpeljali, ker je na prehodu za pešce. Amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po znaku sodeč (dopolnilna tabla) so ta parkirna mesta namenjena mopedom in ne motorjem :(

Verjetno so mislili kolesa z motorjem in motorna kolesa. Pa so pozabili dati gor se en znak.

Mogoce pa je to zarota in ce bos tja parkiral motor te bodo polistkali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na Vršiču tud vsem kasirajo...zadnjič smo naletel na takega bedaka, ki nam pustil niti enga čika skadit, se pravi max. 10 minut bi odžiral "parking"...spokat al pa plačat...in smo spokal.. :ph34r:....

Ta je bil sigurno lastnik Vršiča. :rolleyes: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Ceco imas prav. Ampak pozabil si povedati, da je v Italiji vsepovsod obilica narisanih boksov za motoriste. Samo poglej po Trstu par ulic je enostavno zaprtih, levo in deno ob plocniku so pa sama BREZPLACNA parkirna mesta za motorje. In pol valjda ne bos parkiral na plocniku.

V Bohinju pa takih parkirnih mest ni, cena parkiranja za motor je enaka ceni parkiranja za avtomobil, zato pa potem motoristi parkirajo motorje vsepovsod, tudi na zelenicah.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na Vršiču tud vsem kasirajo...zadnjič smo naletel na takega bedaka, ki nam pustil niti enga čika skadit, se pravi max. 10 minut bi odžiral "parking"...spokat al pa plačat...in smo spokal.. :ph34r:....

Zakaj ga pa niste prebutal?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče Beethovnove ulice se pa tam lahko parkirajo samo službeni avtomobili oz. avtomobili z dovolilnicam MNZ in mislim da Ustavnega sodišča.

Mislim, da bi to veljalo bolj za en del Štefanove (MNZ, MZ in MF). Na Beethovnovi razen nekaj izjem (Državni zbor) ni omejitev.

Tadej, obljubim, da bom zdaj vsaj vsake toliko časa pogledala skozi okno in preverjala stanje. Ampak zdaj ni gužve ker so dopusti in ni problemov s parkiranjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NISO DOBLI KAZNI ZATO KER NE BI PLAČALI PARKIRNINE, PAČ PA ZATO KER SO PARKIRALI TAM KJER SE NE SME.

PRVIČ NA PRIVATNI LASTNINI

DRUGIČ NA PLOČNIKU

Kurac od ovce......

Na bohinju lahko parkiraš izključno in samo za keš.

Sem dobil pred leti listek. Sem z njim onesnažil bližnji gozd.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče Beethovnove ulice se pa tam lahko parkirajo samo službeni avtomobili oz. avtomobili z dovolilnicam MNZ in mislim da Ustavnega sodišča.

Mislim, da bi to veljalo bolj za en del Štefanove (MNZ, MZ in MF). Na Beethovnovi razen nekaj izjem (Državni zbor) ni omejitev.

Ja sem se mal narobe izrazila... nism mislila cele Beethovnove ampak samo pred stavbo MNZ in Ustavnega sodišča.... to je v bistvu tisti del kjer so tudi narisani park placi za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče komu ni jasno da so pločniki kao rezervirani za pešce, vsaj mene so tko učili na CPP, a bo moral kdo v tečaj CPP ?!

ni čisto tako, če je ne vem koliko metrov in imajo dovolj prostora in ni posebej označeno da se ne smeš ustavljat in/ali parkirat lahko pustiš tudi avto na pločniku - koliko metrov pa je pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da prebutat fanta ni glih najbolj pametna stvar. Res pa je tudi in to izrecno velja za področje Gorenjske, da curijo folk s parkirnino, da te boli glava. Najbolj ironično se mi zdi pobiranje parkirnine na Brezjah pred baziliko Marija pomagaj. Hočeš obiskat lepo cerkev prižgat svečo v spomin na tvoje najdražje, ki jih žal ni več med nami, zmolit kakšen očenaš itd. Seveda predtem je treba plačat parkirnino. Malo morgen, Rocky za motor tam ne bo in ni plačeval parkirnine! :angry: Enako velja za Bohinj. Da se razumemo, nimam nič proti, da se pobira razumna parkirnina, na označenih parkiriščih, ne pa da te curijo vsepovsod kjer je to mogoče in to s takšno ceno, da jemle sapo. Potem res ni čudno, da komu pade mrak na oči, ko sliši, da mora plačat za motor 1.100 SIT. Temu se lahko poda beseda; Mafijski posli! :angry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče komu ni jasno da so pločniki kao rezervirani za pešce, vsaj mene so tko učili na CPP, a bo moral kdo v tečaj CPP ?!

ni čisto tako, če je ne vem koliko metrov in imajo dovolj prostora in ni posebej označeno da se ne smeš ustavljat in/ali parkirat lahko pustiš tudi avto na pločniku - koliko metrov pa je pa ne vem

včasij je bilo 1,6 metra dandanašnji mora pa za peščce ostati vsaj 1 m prostora na pločniku in si legalen .... razen če seveda na taistem pločniku ni z znakom prepovedano parkiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na Vršiču tud vsem kasirajo...zadnjič smo naletel na takega bedaka, ki nam pustil niti enga čika skadit, se pravi max. 10 minut bi odžiral "parking"...spokat al pa plačat...in smo spokal.. :ph34r:....

Ta je bil sigurno lastnik Vršiča. :rolleyes: :ph34r:

mulc je bil..pa težil za 10 minut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče parkiranja na travi, oz. v naravi izven cestišča, pa zakon o varovanju naravnega okolja dovoljuje parkiranje v območju 5 m od cestišča, razen če lastnik tega izrecno ne prepoveduje. Torej mora biti postavljena kakšna tabla oz. nekak drug napis, ki te opozarja, da bejž, če ne dobiš gnojne vile v hrbet. Mislim, da tudi če je zemljišče v občinski lasti, kot je to verjetno tam okoli tistih hotelov in lokalov v Ribčevem lazu, mora biti prepoved parkiranja posebej označena. Samo ne, gorenci bodo pobiral za vsak prdec po 10 jurjev, sami pa TNP svinjajo in se gredo sonaravno bivanje in trajnostno rabo s pozidavanjem najbolj oddaljenih kotičkov narave.

Jaz pravim: Mafija Gorenjska pozrešna!

Se bodo moral turizma it še kam drugam učit, ne samo za prvi vogal.

Kar se pa prebutanja tiče, ni prvi v Bohinju, pa ta zadnji tudi ne. Čeprav lepo to res ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!