Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Meni je zanimivo, da Bohnjski redarji branijo parkiranje na travi...obcina oziroma kdorkoli ze pa je po drugi strani organizirala parkiranje na travniku v Ribcevem lazu poleg velikega asfaltnega parkirisca...jim torej je kaj do zelenih povrsin ali se samo sprenevedajo...?

flayo

če ne bi v top sezoni občina najela dveh travnikov in tam naredla parkingov, bi blo treba parkirat v Boh. Bistrici, in potem z javnim prevozom do Jezera ali pa peš 6km naredit ?

A bi ti šel z avtobusom ali pa peš ?

Jaz priznam da ne bi

Ideja z busom sploh ne bi bila slaba...

Nekaj delovnih mest bi pridobili pa se lokalni avtobusarji bi imeli zasluzek...samo to je pa ze prevec za delat...je lazje dolocit dva travnika za parkirisce....

Kje bi pa v Bistrici parkirali ljudje?

flayo

Popravljeno . Popravil FLAYO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zanimivo, da Bohnjski redarji branijo parkiranje na travi...obcina oziroma kdorkoli ze pa je po drugi strani organizirala parkiranje na travniku v Ribcevem lazu poleg velikega asfaltnega parkirisca...jim torej je kaj do zelenih povrsin ali se samo sprenevedajo...?

flayo

če ne bi v top sezoni občina najela dveh travnikov in tam naredla parkingov, bi blo treba parkirat v Boh. Bistrici, in potem z javnim prevozom do Jezera ali pa peš 6km naredit ?

A bi ti šel z avtobusom ali pa peš ?

Jaz priznam da ne bi

Ideja z busom sploh ne bi bila slaba...

Nekaj delovnih mest bi pridobili pa se lokalni avtobusarji bi imeli zasluzek...samo to je pa ze prevec za delat...je lazje dolocit dva travnika za parkirisce....

Kje bi pa v Bistrici parkirali ljudje?

flayo

Avtobus na tej liniji vozi.

V Bistrici je pa vedno polno parkingov praznih, pred kulturnim domom, pa še zastonj so

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zanimivo, da Bohnjski redarji branijo parkiranje na travi...obcina oziroma kdorkoli ze pa je po drugi strani organizirala parkiranje na travniku v Ribcevem lazu poleg velikega asfaltnega parkirisca...jim torej je kaj do zelenih povrsin ali se samo sprenevedajo...?

flayo

če ne bi v top sezoni občina najela dveh travnikov in tam naredla parkingov, bi blo treba parkirat v Boh. Bistrici, in potem z javnim prevozom do Jezera ali pa peš 6km naredit ?

A bi ti šel z avtobusom ali pa peš ?

Jaz priznam da ne bi

Ideja z busom sploh ne bi bila slaba...

Nekaj delovnih mest bi pridobili pa se lokalni avtobusarji bi imeli zasluzek...samo to je pa ze prevec za delat...je lazje dolocit dva travnika za parkirisce....

Kje bi pa v Bistrici parkirali ljudje?

flayo

Avtobus na tej liniji vozi.

V Bistrici je pa vedno polno parkingov praznih, pred kulturnim domom, pa še zastonj so

Avtobus vem da vozi...ampak najbrz se strinjava da bi moral v primeru parkiranja v Bistrici vozit bolj pogosto...

Pri Azmanu je pa prostora za cca. 40 parkirnih mest. Tud priblizno ni dovolj.

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrz ste spregledali...ampak v LJ imamo urejena t.i. P+R parkirisca na obrobju mesta kjer drzavljani parkirajo svoja prevozna sredstva in placajo parkirnino. Poleg potrdila o placani prakirnini pa dobijo se dva zetona za mestni promet s katerim se lahko peljejo v center in potem nazaj do avta.

Dolgo je trajalo da je zadeva zazivela, sedaj pa opazam vedno vec vseh vrst vozil na teh parkingih.

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Bohinjci placujejo enake davke v isto blagajno, a poleg tega ne smejo poceti kupa stvari, ki ga ostali drzavljani okoli domace hise lahko.

ce sedaj tvoje prejsnje oglasanje povzamem....... saj se lahko odselijo drugam.kdo jih pa sili tam ziveti?!

sicer ni cisto "cista" primerjava vendar analogija se vedno drzi. ;)

(turistov tudi noben ne sili prihajati in parkirati "pri vas").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene samo zanima kaj so Bohinci nardili z $$$gnarjem$$$, kerga so u tem času pokasirali od parkirnine???...če si narediš laični izračun prideš do ogromne cifre :unsure: ....zanima me predvsem zato, ker ni ničesar videt, ne urejenih parkirišč, garažnih hiš(lahko bi ble podzemne, da ne bi kazile begonij na balkonih), ne organiziranega prevoza do no parking predelov jezera in okolice..

..če bi pizde židovske hotele, bi lahko že zdavnaj prekopirale model iz LJ....parkiraj in se pelji z busom... :angry:

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1)

Potem pa pride jesen in z njo zima. "Do najblizje bolnisnice je 50 km, telefon so obljubili enkrat spomladi 2006, ADSL - kaj je pa to? Zadnjic smo se odpravili na nedeljski izlet v nakupovalno sredisce - pol ure smo se vozili - kaksna cudesa smo videli - multi kino... Do sedaj smo mislili, da imajo to samo v Ameriki."

--------------------------------------------------------------------

2)

Je kdo pomislil, da zivljenje v Bohinjski dolini ni samo obiranje turistov, temvec ima zivljenje v nekem zakotnem kraju tudi svoje slabosti.

---------------------------------------------------------------------

3)

Ne smem sekati dreves, ne smem nabirati gob in travniskega rastlinja, ne smem si postaviti lope za orodje zraven hise, ne smem postaviti ograje (!), ... Nicesar ne smem storiti, kar bi lahko vplivalo na okolico.........

----------------------------------------------------------------------

4)

Tudi Bohinjci placujejo enake davke v isto blagajno, a poleg tega ne smejo poceti kupa stvari, ki ga ostali drzavljani okoli domace hise lahko.

1)

Kdo pa je danes, v obdobju mobilne telefonije, še odvisen od fiksnega omrežja?

Multikino? 132.000sit, kolikor pokasira na dan (po obdavčenju jih je nekaj manj), je še vseeno dovolj, da greš na letalo in si ogledaš film recimo v multikinu v Londonu. Izven sezone tudi v ZDA.

Zgleda, da nimaš predstave, kaj pomeni 1100 sit/dan. Recimo:

Narediš parking........ Če predpostavimo, da je sezona 6 mesecev in pri tem na dan pokasiraš v povprečju 50 vozil, boš v šestih mesecih, po odbitju davkov (DDV in davka na dobiček) , dal v žep 6.039.000sit.

6.039.000 za 6 mesecev praskanja po jajcih!!!!!!!!

2)

Si pomislil, da bi marsikdo, ki živi v mestih z veseljem zamenjal z tabo?

Kaj pa dobijo prekmurci zato, ker živijo v prekmurju?? Pa nimajo niti pokrajine lepe, klub zakotnosti in nerazvitosti.

3)

Faaaaaak. Res jeba, da ne smeš dreves podirat :rolleyes:

4)

Se nekdo samemu sebi smili, ker živi v okolju, ki bi si ga skoraj vsak Slovenec želel? Se nekdo samemu sebi smili, zato ker država skrbi za to, da nebo še sam enkrat živel v asvaltni džungli? Res se mi smiliš, ker moraš živet sredi triglavskega parka, kjer pač ne moreš postavljati lop kjer se ti pač zazdi.

Konec koncev........zakaj sploh debatiram..........prepričati te tako ne morem. Bohinj je za tebe vsakdanjik. Poleg tega pa.......kako prepričati človeka, ki bi zamenjal "slovenski biser" za multikino.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce sedaj tvoje prejsnje oglasanje povzamem....... saj se lahko odselijo drugam.kdo jih pa sili tam ziveti?!

He he, odlicno - touche...

Zal pa verjetno dobro ves, da se odseliti se zdalec ni tako lahko kot oditi v Bled na kremsnite.

Sicer pa - saj ne trdim, da jim je hudo ali kaj podobnega - le tako presneto dobro jim pa spet ne gre, da bi sedaj gnev in frustracije cele Slovenije sproscali na njih samo zato, ker imajo zasoljene parkirnine.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To YZFgeorge: Sem iz Ljubljane.

Mislim, da se ti pocasi svita, kaj sem hotel povedati - Bohinj je biser. Biseri so dragi.

Popravljeno . Popravil gothmorg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prov ampak teli Bohinjci so res ena posebna sorta...

Nc jim ne bi blo treba kej posebnega pocet kot samo prodajat gorski zrak in hribe (stroskov vzdrzevanja prakticno ni) in seveda se parkrat ugriznit v jezik in potrpet kako muho turista, ki prisloni svoj avto ali motor tudi tam kjer sicer ni dovoljeno. Bohinjci bi morali poskrbeti, da se ima turist kar se da lepo tam, ne pa da mu za vsakim vogalom dihajo za ovratnik. Bohinj ima to sreco, da lahko ustvarja dobicek poleti in pozimi. Pomlad poletje pa bi izkoristil za vzdrzevalna dela. Ampak velikokrat je tako, da se se domacini med sabo ne znajo zmenit kaj in kako (primer s smucisem Kobla). Se toliko soli nimajo v glavi, da bi si rekli: "Ne komplicirajmo, ker bo spet sezona mimo in bomo ob zasluzek."

Kar se pa redarjev tice...tako prometnih kot tistih, ki pozimi delajo na smuciscih...to so vecinoma mozakarji ali fantje, ki so naredili "chnell kurs", dobili pooblastila, blokce za listke pisat in zdaj solijo pamet po zgornji in spodnji dolini...

Itak znajo samo represijo zganjat, ce ga pa kdo kaj vprasa pa itak ne zna nic izustit in s psrtom kaze na informacije, ki so pa ze zaprte...

V glavnem, hudo mi je za bohinjsko mladino, ki se vrne nazaj domov iz solanja v vecjih krajih in poskusa prinesti kaj novega v to okolje pa jih metuzalemi na polozajih omejujejo...

Samo se ta primer:

V avtokampu Danica imajo vecnamensko dvorano, ki jo lahko zakupis v soglasju z LTO ali obcino (nekaj od tega). Vendar pa moras, kot je v navadi, zadevo prijaviti tudi na policiji. In prides tja poves da bi najel dvorano za koncert ne vem koga, kar bo dodatna zabavna ponudba kraja, se serif prime za glavo in zacne stokati da zakaj bi pa ti to organiziral, pa ce vem kok je to sitnosti, pa da bo moral spet celo noc pokonc bit itd. itd....

JooOOooooOooOdllll !!!

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Ran,

to očitno ne zanima nikogar. Raje po slovensko masturbiramo o zaplankanosti, kam je izginilo silno denarje od pobiranja parkirnin, kako je Slovenija lepa in kako se od njene lepote (ne) živi. Tale majhnost je včasih res utujajoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Ni štos z avtom.

Ko občinski možje vidijo, koliko kvalitetnih parkirnih mest zasedajo motoristi (ki so sicer plačali) se jim šele utrne prava misel, da je bolje tolerirat brezplačno motorista kjerkoli po vogalih, kot pa cirkus imeti z avtomobili, ker so jim motoristi parkirna mesta zasegli.

Ideja se mi zdi naravnost SUPER.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To YZFgeorge: Sem iz Ljubljane.

Mislim, da se ti pocasi svita, kaj sem hotel povedati - Bohinj je biser. Biseri so dragi.

..BISERI praviš....za bisere se skrbi...se jih čisti, lošči, izolira se jih od škodljivih vplivov... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Ni štos z avtom.

Ko občinski možje vidijo, koliko kvalitetnih parkirnih mest zasedajo motoristi (ki so sicer plačali) se jim šele utrne prava misel, da je bolje tolerirat brezplačno motorista kjerkoli po vogalih, kot pa cirkus imeti z avtomobili, ker so jim motoristi parkirna mesta zasegli.

Ideja se mi zdi naravnost SUPER.

B)

ran,mah man B) ,saj sem vedel da lahko vsaj na tvoj intelekt stavim. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Pri nas doma je kar nekaj motorizacije na dveh kolesih. Ti parkirni listek prispevaš, jaz kakšen motor, razen Fat Lady.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni štos z avtom.

Ko občinski možje vidijo, koliko kvalitetnih parkirnih mest zasedajo motoristi (ki so sicer plačali) se jim šele utrne prava misel, da je bolje tolerirat brezplačno motorista kjerkoli po vogalih, kot pa cirkus imeti z avtomobili, ker so jim motoristi parkirna mesta zasegli.

Ideja se mi zdi naravnost SUPER.

B)

Ideja je dobra. Samo da se "občinski ljudje" nebodo zganili zato, ker so na parkiriščih motorji (oni itak pokasirajo isto veliko), temveč zato, ker bodo nanje pritisnili avtomobilisti, ki nebodo imeli kje parkirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..BISERI praviš....za bisere se skrbi...se jih čisti, lošči, izolira se jih od škodljivih vplivov... :angry:

Izolira (tudi) s pomocjo visoke parkirnine. Zveni znano?

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..BISERI praviš....za bisere se skrbi...se jih čisti, lošči, izolira se jih od škodljivih vplivov... :angry:

Izolira (tudi) s pomocjo visoke parkirnine. Zveni znano?

LP,

Andrej.

...za omejence ja B) ...

...in kakšen je realni efekt???... razen v tošlu občinskih veljakov???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je dobra. Samo da se "občinski ljudje" nebodo zganili zato, ker so na parkiriščih motorji (oni itak pokasirajo isto veliko), temveč zato, ker bodo nanje pritisnili avtomobilisti, ki nebodo imeli kje parkirati.

Drzi, ideja je dobra, vendar - zal ne morem mimo vasega idealizma - zdi se mi, da pozabljate na en zelo pomemben faktor: razmisljanje povprecnega slovenskega avtomobilista.

"Banda motoristicna - vsa dobra parkirna mesta so pokradli! #$#%&! Aufbix, pa creva na plot! Zakaj se ne vozijo z avtom, tako kot vsak spodoben clovek! Barabe umazane! Kaj mislijo, da je ves svet njihov!!! Samo poglej - teh 15 motorjev bi brez tezav stlacili v dva prostora! Gorje jim, ce dobim kakega!!!"

Upam si trditi, da se nihce ne bo pritozil mestnim ocetom.

Tako akcijo bi bilo potrebno napovedati, poskrbeti za publiciteto, obvescenost. Takole samoiniciativno ne boste nicesar dosegli.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tist kar je ICE objavil, kako so dosegli brezplačno parkiranje zelo všeč.

Pa še enostavno je, brez nasilja.

Mogoče pobuda za MAXI ? :unsure:

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Ni štos z avtom.

Ko občinski možje vidijo, koliko kvalitetnih parkirnih mest zasedajo motoristi (ki so sicer plačali) se jim šele utrne prava misel, da je bolje tolerirat brezplačno motorista kjerkoli po vogalih, kot pa cirkus imeti z avtomobili, ker so jim motoristi parkirna mesta zasegli.

Ideja se mi zdi naravnost SUPER.

B)

Kaj pa ce se pripeljem na zadnjem sedezu katerega izmed motorjev in si kot sovoznik najamem prakirisce za 1100 SIT? :) :)

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva je enostavna:

organizirajte kaksnih 40-50 motoristov z motorji.zjutraj se odpeljete v center in tam na vsak parkirni prostor postavite en motor tako,da zasede celoten prostor.listek z placano parkirnino gor,lastnik se vsede par metrov stran.po moznosti naredite to med delavnikom ali v soboto zjutraj.najvecji efekt nastane takrat,ko se truma avtomobilov privali v center in nima kje parkirati.

zraven lepo par plakatov kako in zakaj motorji tako parkirajo,da bo tudi zadnjemu nepismenemu jasno za kaj se gre.

ce ne uspe prvic ponovite akcijo vsako soboto ali med tednom parkrat.deluje 100 odstotno.

yessss. mislim, da bi bila zadeva v bohinju najbolj učinkovita kako nedeljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!