Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Motor sem zal prodal....bi se pa udelezil zadeve z avtom...z veseljem :)

flayo

Pri nas doma je kar nekaj motorizacije na dveh kolesih. Ti parkirni listek prispevaš, jaz kakšen motor, razen Fat Lady.

Deal!

Nujno me obvestite o datumu.

Z uzitkom se bom malo pohecal z redarji... hihi... ;)

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo da rabimo:

- motorje,

-parkirne listke,

- PR managerja.

What else?

- urnik turneje po Sloveniji (ne gre samo za Bohinj Mačica!)

What else?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno me obvestite o datumu.

Z uzitkom se bom malo pohecal z redarji... hihi... ;)

Jaz se prijavljam za igranje vloge tecnega avtomobilista, ki bo namesto nad motoristi bentil nad mestno oblastjo, ki posveca premalo pozornosti problematiki parkirnih mest, ipd.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem skoraj pozabil napisat se en pripetljaj, ki je najbrz mozen samo v Bohinju...

V Boh. bistrici sem zivel leto in pol in si tam tudi uredil zacasno prebivalisce. Ker sem hotel poleti prisparati s prakirnino ob jezeru sem se napotil kupiti letno nalepko-dovolilnico za brezplacno parkiranje, ki pa je namenjena samo za domacine...takrat je bila cena kakih 800 SIT. Razlozili so mi, da do nalepke nisem upravicen, ker nisem Bohinjec. Tudi to, da imam v Bohinju urejeno zacasno prebivalisce ni pomagalo. Nalepko lahko dobi samo "original" Bohinjec sem sklepal in se odpeljal parkirat na to veleopevano parkirisce...pridem tja hocem placat pa decko "parkirmajster" od mene ni hotel vzeti niti tolarja, ker sva se poznala in me je brezplacno spustil parkirat.

Ekola! :)

Obcini sem hotel dat denar za nalepko pa ga ni hotela ker nisem Bohinjec...parkirmajstre pa poznam...joooooOooOooOodliijuhuuuuu !!! :D :D

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo da rabimo:

- motorje,

-parkirne listke,

- PR managerja.

What else?

idelana ideja ima majhno pomankljivost

rabimo množico

min. 1000 članov motosveta

ki bodo imeli ČAS

na določen trenutek v sredi delovnega tedna

ob 08:00 po ljubljani izvesti enourno akcijo

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo da rabimo:

- motorje,

-parkirne listke,

- PR managerja.

What else?

- urnik turneje po Sloveniji (ne gre samo za Bohinj Mačica!)

What else?

- množico motoristov

What else?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si Bohinci preberejo tile dve zgodbi in naj razmislijo. V obeh primerih imam sabo 5.000 SIT, ko grem v Bohinj za en dan.

Zgodba No 1:

Pripeljem v Bohinj. Pri sv. Janezu je postavljena tabla P za motoriste. Parkiram motor na lepem tlakovanem asfaltiranem parklacu. Placam celodnevno parkirnino za motor npr. 300 SIT (ce je za avto 1.1000 je sorzmerno glede na povrsino avta in motorja to ravno prava stevilka). Redar se sprehaja med motorji in jih cuva. Ostane mi se 4.700 SIT. Potem se grem kopat na urejeno plazo v Staro Fuzino, kjer ni smeti in cikov. Na vsakih 50 metrov je postavljen kos za smeti. Cistoco plaze nadzoruje redar, ki je ravnokar s 15.000 SIT kaznoval eno svinjo Ljubljanjsko, ki je vrgla konzervo piva in skatlo cigaret v grmovje. Potem pride s triciklom hladilnikom mimo ena fletna Bohinjka. Valjda, da bom pri taki punci kupil kornete in hladno pijaco (motoristi ravno ne nosimo sabo hladilne torbe s pijaco). Zapravim 1.500 SIT. Ostane mi se 3.200 SIT. Zvecer, ko grem s plaze, vidim kako pridno redarji praznijo kose za smeti. Tudi iz grmovja poberejo smeti, ce so slucajno. Potem si kupim spominek. Ostane mi se 2.500 SIT. Se vsedem na motor in se odpeljem npr. do kake gostilne, kjer imajo urejena brezplacna parkirisca za goste in pojem pozno popoldansko kosilo. Nazaj grede se pred trgovino ustavim se na kavici, motor parkiram v kotu parkirisca (redar vidi, da grem samo v bife na kavico in malo stran pogleda). Ko spijem kavico se zadovoljen in poln dobrih vtisov odpeljem nazaj domov. Denarnica kaze stanje 0. Ampak vem zakaj je sel denar.

Zgodba No 2

Pripeljem se z motorjem v Bohinj. Vsi mozni prostorcki ob jezeru so oznaceni s P. Ker sem na Motosvetu prebral, da v Bohinju listkajo tudi motorje, pac parkiram na provizoricnem parkplacu. Tla so neravna (nihce jih ni niti za silo zravnal), iscem mesto, kjer bi lahko dal motor na tacko. Med tem, ko imam celado na glavi mi en kmatravzar vpije: JURJA STO MORAS PLACAT. OK placam in grem na plazo v Staro Fuzino. Ostane mi se 3.900 SIT. Dam brisaco na tla in ko pridem iz vode strasno smrdi. Ja valjda je pod brisaco 8 cikov. Zraven je ena koliba, kjer imajo samo eno vrsto sladoleda in pivo po zasoljenih cenah. Za povrhu pa se ropota agregat. Okoli kolibe je pa par kmetavzarskih mulcov, ki so ta priprdeli z zelenimi ali rjavimi mopedi APN 6 (ja domacini pa lahko) in se na glas derejo in prerekajo zakaj jim una vceri v diskacu ni dala.

Potem lezim na plazi. grem v grmovje scat in vidim same zrjavele pirovske piksne, platicne piknik kroznike,... Ko odhajam s plaze proti motorju, ni ne duha ne sluha o kaksnem smetarju, da bi malo poscistil. Ker nisem pujs s seboj odnesem svoje smeti. In nesem jih skoraj do sv. Janeza, ker je skoda denarja za kose. No pri sv. Janezu je pa samo en kontejner in se ta je poln, tko da smeti lezijo okol in okol. Spominka ne kupim, ker imam unega agregata na plazi in svinjarije vrh glave.

Se odpeljem z motorjem nekaj pojest. Gostilna nima park placa, zato motor stisnem na plocnik nekam ob zivo mejo. Ko pridem ven imam ze polistkan motor. Kri mi zavre!!! Na sreco je redar se v blizini in ga prostorocno prefukam in grem domov. Ko bom placal se poloznico, bo v denarnici - (minus) 10.000 SIT), pa ne bom vedel zakaj je sel denar. pa se v Bohinj me dolgo dolgo ne bo vec.

In nagradno vprasanje:

KATERA ZGODBA JE BOLJ VRJETNA?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tadej, a ti si tud pr' idealistih Lepo, lepo... ;) :D :D :D

Valjda da je edina možna varianta 2.

Ampak ti bi rad, da Bohinci to preperejo, pa še premislijo povrhu. :blink: :blink: :blink: :blink:

Tadej, Tadej........... :D :D :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo da rabimo:

- motorje,

-parkirne listke,

- PR managerja.

What else?

- urnik turneje po Sloveniji (ne gre samo za Bohinj Mačica!)

What else?

- množico motoristov

What else?

- program (za kaj se borimo)*

What else?

--

*če Tadej dovoli, rahlo modificiramo zgodbo št.1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, očitno si zares zapel! :blink: :blink:

Ok, ker imam rad idealiste, se priključim k tisti množici motoristov, ki jo kaniš zbrati, če bom le zmogel.( Veš da bom ;) :D )

Glej da boš spisal zanimiv program turneje. Pa še nekaj folk, če mislite zasesti park place, bo treba zgodaj vstat!!! :P :P :P ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, očitno si zares zapel! :blink: :blink:

Ok, ker imam rad idealiste, se priključim k tisti množici motoristov, ki jo kaniš zbrati, če bom le zmogel.( Veš da bom ;) :D )

Glej da boš spisal zanimiv program turneje. Pa še nekaj folk, če mislite zasesti park place, bo treba zgodaj vstat!!! :P :P :P ;) :D

Horjo,

malce narobe štekaš. Nič nisem zapel. Mislim, da si mora motomars sam ustvariti stališče, kaj vse je treba postoriti in na kaj vse pomisliti, preden se lotiš urejanja določene zadeve. In motomars NordYugosov bo moral priti do ene odločitve, ali se bo držal reda ali pa bo veslal med napol (ne)dorečenimi stvarmi tako, kot mu trenutno paše. Iz vseh mogočih debat se mi zdi, da mu bolj ustreza slednje (ustavit ali pobegnit stil). Lahko, da se pa motim. Bil bi zelo prijetno presenečen. Skratka, ideja mora dozoreti v bazi, bi rekel Kardelj. Podelovalec je pa Maksi, vsaj tako je zapisano v programu, ki s(m)o ga v kup klanfali.

Sam se grem tule na temle Forumu pa recimo malo moderatorja ali povezovalca, vmes, ko bijem drugo bitko z državo (gabi se mi pisat pritožbe na skropucala).

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, očitno si zares zapel! :blink: :blink:

Ok, ker imam rad idealiste, se priključim k tisti množici motoristov, ki jo kaniš zbrati, če bom le zmogel.( Veš da bom ;) :D )

Glej da boš spisal zanimiv program turneje. Pa še nekaj folk, če mislite zasesti park place, bo treba zgodaj vstat!!! :P :P :P ;) :D

me too (jssssssttttttttttttt tttttuuuuuuuttttttttt by macka).samo ne v naslednjih 2-3 tednih. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob včerajšnjem prijetnem srečanju Motosvet sekcije MB, smo rekli tudi kakšno čez oderuške redarje na Gorenjskem. Prav zanimiva je bila zgodba Alke, ki je dejala, da se pobira parkirnina (tudi za motoriste!) za ogled Planice. Torej, če bom hotel poleti videti Velikanko od blizu bom moral plačat parkirnino. :angry: Ne vem ali se kdo dela norca ali pa je totalen idiot. Povsem jasno se mi zdi, da se ob vse slovenskem prazniku - tekma v smučarskih poletih, zaračunava parkirnina. Ne morem pa razumet, da bi poleti moral plačevati parkirnino, za ogled Planice. Raje se naj pobrigajo, da bodo pozimi vsem pokasirali vstopnino za ogled tekme, ne pa, da 40% folka gleda tekmo zastonj, potem pa jamrajo kot otroci, kako je to mogoče, da je slaba polovica gledala spektakel zastonj. :blink: :P

Pa še ena zgodba izpod Ponc, ki sem jo zadnjič slišal še poterjeno tudi po TV-ju. Leta 1990 je hotel David Bowie v sklopu svetovne turneje nastopiti prav v dolini pod Poncami. Sam namreč obožuje smučarske polete in želel je imeti koncert prav pod največjo skakalnico na svetu. In naši bistroumni prireditelji so staknili skupaj glave in odločili, da se kaj takšnega pa res ne spodobi narediti, ker bo večino folka pijanega. :lol: Vprašam vas kot reden obiskovalec koncertov tako doma še več pa v tujini, kje se napije več folka? Na rock koncertu ali pa na smučarskih poletih? Odgovor leži več kot na dlani! Sam koncert je bil potem na Maksimirskem stadionu v Zagrebu. Seveda sem si ga tudi ogledal.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco,

motosvet je izkljucno in samo platforma za izmenjavo izkusenj,mnenj in nasvetov.vse ostale aktivnosti lahko sicer v duhu podpira,aktivno se jih ne bo udelezil.

aktivna dejanja so domena maksi-ja in/ali posameznikov.seveda bodo na motosvet straneh z veseljem objavljene vse novice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovili smo da rabimo:

- motorje,

-parkirne listke,

- PR managerja.

What else?

- urnik turneje po Sloveniji (ne gre samo za Bohinj Mačica!)

What else?

- množico motoristov

What else?

- program (za kaj se borimo)*

What else?

--

*če Tadej dovoli, rahlo modificiramo zgodbo št.1

- iniciativni odbor (Ice, HHV, ceco so za)

What else?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco,

motosvet je izkljucno in samo platforma za izmenjavo izkusenj,mnenj in nasvetov.vse ostale aktivnosti lahko sicer v duhu podpira,aktivno se jih ne bo udelezil.

aktivna dejanja so domena maksi-ja in/ali posameznikov.seveda bodo na motosvet straneh z veseljem objavljene vse novice.

Ne bat. To vse vemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je za zacetek zadosti.zabases najbolj akutna in sencna. ;)

proti berlinu alil stuttgartu,kjer jih je bilo preko 250 in 400,je 50 res malce malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je za zacetek zadosti.zabases najbolj akutna in sencna. ;)

proti berlinu alil stuttgartu,kjer jih je bilo preko 250 in 400,je 50 res malce malo.

Question:

Ali motoristi v Sloveniji v urbanem okolju uporabljajo motorno kolo kot prevozno sredstvo ali več ali manj za paradiranje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Question:

Ali motoristi v Sloveniji v urbanem okolju uporabljajo motorno kolo kot prevozno sredstvo ali več ali manj za paradiranje?

ne to mene sprasevati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Question:

Ali motoristi v Sloveniji v urbanem okolju uporabljajo motorno kolo kot prevozno sredstvo ali več ali manj za paradiranje?

ne to mene sprasevati. :)

kako pa je s tem v Avstriji gospod zamejec?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko govorim samo zase.

motor je zame nujno potrebno prevozno sredstvo,katero vcasih (ok,vecinoma B) ) daje obilo cudovitih obcutkov med voznjo.brez sem v grazu pecen,pohan in nadevan.vozim se za svoj obcutek in svoje veselje.poznam tudi dosti ljudi,ki razmisljajo podobno.samo v koncni fazi mora vsak sam zase razresiti zakaj in kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Question:

Ali motoristi v Sloveniji v urbanem okolju uporabljajo motorno kolo kot prevozno sredstvo ali več ali manj za paradiranje?

...če ne bi bilo problema parkirat, motorja sploh ne bi imel...totalno nerentabilno, nevarno, neudobno etc vozilo...veter u laseh???...ahhh...ne seri... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!