Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

gericke,polo,louis,goetz itd. prodajajo "flumastre" z barvo za sedeze.probaj.

Ajojoj, Ice, tale mazek je iz naših koncev, dej pust ga no. Sicer pa duhovito, nimam kaj rečt. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gericke,polo,louis,goetz itd. prodajajo "flumastre" z barvo za sedeze.probaj.

Ajojoj, Ice, tale mazek je iz naših koncev, dej pust ga no. Sicer pa duhovito, nimam kaj rečt. :D

ma kaj duhovito?? obstajajo te zadeve; drzijo kaksno sezono (odvisno od obrabe) in sedez ostane "original".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa bi takoj takle sedež vzel:

ATQ-15Kv.jpghttp://www.motorrad-sitzbaenke.de/

Ej Jason, preveri kaj je to ena plastika, ... namreč na Bulldogu so tak skret od umetne mase gor dal, da gre sedež v reklamacijo, saj mi je po 18000 km cel zacvetel na vseh spodnjih robovih!

Koža - Usnje - RULEZZZZZZZZZZZZ!

Have Fun!

Z.t.H.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
Zanima me, če je lahko sedež motorja narejen iz PRAVEGA usnja? Kaj menite?

<_<

zakaj pa ne ... če je pravilno obdelano, da ne prepušča vode pa sploh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je lahko sedež motorja narejen iz PRAVEGA usnja? Kaj menite?

<_<

Mislim, da ima Leko (iz Motosveta) na svojem Einfildu sedež oblečen v usnje. Prav posebno usnje je to - z zgodovinsko vrednostjo (je Tito na njem sedel :P ).

Mogoče bi pa on kaj o tem več povedal npr. kako se obnese in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je usnje ustrezno obdelano in spuzva spodaj zascitena pred premocenjem ni nobene ovire zakaj usnjen sedez ne bi "zdrzal".ce spuzve (ce jo bos sploh imel spodaj) ne bos zascitil bos sedez v primeru premocenja susil tudi do tri dni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam usnjen sedež in je dosti boljši od prejšnjega "plastičnega", na soncu se ne segreje tako močno in med vožnjo manj švicam. Narejen je iz usnja za čevlje (govejega ali telečjega) in premazan z mastjo, ki jo uporabljam tudi za usnjeno jakno. Zmočil ga še nisem, ampak če (kvalitetni) čevlji ne premočijo takoj, se tudi spužva v sedežu ne bo napila v prvem dežju. Ne uporabljaj svinjskega usnja, ker je bolj porozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno obstaja možnost da usnje lastnoročno impregniraš...takšan impregnacija sicer ni tako ućinkovita kot tista, ki jo naredijo v usnjarni....

v gorniških in "out door" prodajalnah je na voljo gora sprejev za impregnacijo vsega živega....eni so boljši, drugi slabši....ampak potem..to pa tud mene zanima kako se obnese :huh: ....je vprašanje a zic drsi zaradi nanosa impregnacijskega sredstva ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je na voljo gora sprejev za impregnacijo vsega živega....

....je vprašanje a zic drsi zaradi nanosa impregnacijskega sredstva ali ne.

Na večini sprejev piše, da so za semiš, zato sem uporabil mast za usnje, po enem dnevu je sedež suh tako da ne masti hlač (kavbojke).

Ne čutim razlike v drsenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...na sprejih ki jih kupis v stracuni za ceule....v gorniških šatacunah pa dobiš spreje za impregnacijo bombaža, sintetike ipds.....

.....no...če zadeva ki potrebuje impregnacijo nima pregibov ...in zic za moped jih nima :D.....pol je tud mast ok...če se posuši, ne drsi in ne pušča svinjarije na oblačilih...kul :D

kje si pa kupil usnje? si dal ponovno tapicirat zic in ti je un zrihtal prevleko al si jo kupil sam?...al si celo sam sel tapicirat?

mene bi tud zanimalo to...samo glede na to da imam enodelen "famili" zic bi mogla dat po vsej verejtnosti krojit prevleko če bi hotela da je usnjena....al kako? :huh:

mislim glede na to da so sintetične prevleke lahko mal elastične (moja originalna je recimo) in se lazje prilagajajo obliki zica kot usnje....al kuko? :huh: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala za odgovore.. hvala,hvala..

Moj obstojci sedež na ER-5 je sicer čist kot nov, sam mi ni niti dizajn niti oblika najbolj po godu..odločil sem ga predelat-malo znižat in povečat sedalni del voznika na račun majhne ritke sopotnice (če bo mela pa večjo rit, bom pa spet povečal nazaj :) ) in seveda drugačno-nestandardno barvo, mogoce zebra ali metalic..to bom še vidu :P

Izvor usnja je domači-slovenski IUV d.d. (če je usnje dobro za Audije, bo pa še za mojga kawaskija)..cena se še ne ve točno, definitivno pa ne dražje od 5.000 sit za željeno barvo, debelino in stopnjo inpregnacije.. A se vam zdi drago? :blink:

Tapiciral verjetno ne bom sam, bom pa vsekakor nos zraven tiščal.. :)

A je kdo kaj podobnega že delal?

Če kdo rabi pomoč okrog usnja, naj me kontaktira, z veseljm mu pomagam.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dajaj usnja na sedež ,s časom se "zglanca" in na sedežu pri vsakem zaviranju nenormalno drsiš naprej, da ne govorim o sopotniku.

Lastne izkušnje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnje je bilo gladko,mislim da svinjsko-nisem pa ravno prepričan.V glavnem vem ,da je to maksimalno sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gladko usnje lahko punciras ali prepletes z usnjenimi (ali iz drugega materiala) trakovi da nastane "hrapava" povrsina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede drsenja riti po sedežu obstaja ena elegantna rešitev podobna tisti k je Ice omenu...

Jst mam prešit sedež z gladkim usnjem (ne me prašat al je goveji al kaj, k nimam pojma :D) vendar na tak način d je mal več špunje spodi in so šiti taki karo kvadratki po diagonali...priznam d ni lih najlepše videt (no ja kukr komu) je pa izjemno udobno (mehko :rolleyes: ) in nč ne drsi, ne meni ne tisti mali ritki zadej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je gladek sedež drsel, še posebaj, če si vozil v hlačah iz kakšnega drugega materiala-ne iz usnja..

Kar se tiče drsenja me niti ne skrbi, saj bo usnje prešano zato ne bo gladko in mislim, da v kombinaciji z usnjenimi hlačami ni bojazni za drsenje..

Mene bolj skrbi toplotna obstojnost (direktna izpostavljenost soncu) in prepustnost vlage, če me dež dobi (zadnje čase me vsakič.. :angry: )

Sedež iz "semiša" (btw. pravilno je velur) se mi zdi, da je skrajno neprimeren..mogoče za kakšnega choperja v cow stilu.. :D

Odločitev je padla, sedež bo usnjen (sep.), o izkušnjah bom poročal.

Hvala za sodelovanje! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pa še moja "izkušnja":

Nekateri, ki so naju z orlico spoznali, vedo, da je Orlica večino bivanja z menoj imela montirano predelano sedlo namesto originalnega sedeža. Prvi vtisi so bili "čudni". Rit je na sedežu drsela, bilo je trdo za sedeti, je kar bolelo ene dva dni. Ko pa se sedalo navadi, pa ni boljšega. Sedlo sem mazal z mastjo za sedla, usnje je pridno pilo, ni puščalo maščobe na hlačah, in se tudi ni močilo, pa sem se vozil in parkiral zunaj v vseh letnih časih. Za naju z Orlico zima ni obstajala!

Kar se pa riti tiče, se mora udelati, kar pa ni problema, razen za nedeljske in bifejske mopediste. Potem ni več problema odpeljati 400 ali več km/dan.

Ko se je začela z menoj voziti še Lady, sem bil prisiljen namestiti original sedež, da je lahko šel poleg še sedež za sopotnico.

GROZA! Občutki kot bi se peljal na jogiju. Vse nekaj giblje pod ritjo in grize, bljaak! Sedaj na Kawi je sedež kvalitetnejši, pa vseeno se zna zgoditi, da ga bom dal trdo podložiti in obleči z usnjem. Vsaj sprednji del, kjer domuje moja rit.

Je pa blazna razlika, ali se voziš v kavbojkah (grizejo debeli šivi), lahkih ohlapnih hlačah (grize prepognjeno blago) ali pa v pravih motorističnih hlačah in po možnosti v pravilno izbranih spodnjicah. Leder je zakon! Kombinacija tršega leder zica in leder hlač pa sploh! Ne drsi, ne grize, daje občutek dobrega stika z mopedom..... Ma ja, men se to zdi najboljš, in mi tudi tako najbolj paše! Ostali pa po želji!

LP HHV

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne! Imel, pa izgubil nekje v digitalnih vodah. Ni pa nič posebnega za pokazat.

Sedlo made in Pakistan za takrat 25000Sit, oskubljeno vseh kril in jermenov, z montirano spodnjo ploščo iz močnejše pločevine, naležnimi gumicami in zatičem za v mehanizem pritrditve sedeža na motor. Simpel, pa vendar kar nekaj dela, da zadevo prilagodiš motorju. Prilika za tiste, ki radi sami malo pacajo po mopedu, predvsem za čopersko sceno. Bo pa taka zadeva malo problematična drugo leto, če bodo policaji začeli težiti zaradi homologizacij. Sedlo je homologizirano bolj za Haflinger, Noricum, Arabicum, Hanoveranus in podobne mopede, za Honda, kawasaki ipd pa ne! ;) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani zamenjal originalne sedeže na Valkyrie s sedli gospoda Mike-a Corbina. Drago kot strela, ampak kot pravijo Amiji: It is worth every penny you paid for it, to je 1.200$. Usnje? Yeah, zadnjica diha in se ne lepi na tisto ogabno plastično opno. Vzdrževanje: premazi iz trgovin s konjsko opremo ali pa tjulnova mast. Nič popacanih kavbojk. Drsenje: sam se precej premikam na motorju, poleg tega je moj vozniški sedež v obliki sedla, tako da lahko nosim kavbojke. Lady na dolge fure "fura" usnjene hlače, v poletni vročini pa "stretch" kavbojke. Zanimivo, motoristične kavbojke so najbolj drseče!

Zgleda pa približno takole: valk3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, dober si poskrebel za svojo rit in ritko svoje Lady.. :D

Ne veš pa kašne vrste usnja je in mogoče debelina?

Lp,Twity

Malo po netu pobrskaj pod "Corbin". Mogoče kaj piše, kakšen material rabi. Po mojem usnje ni kaj dosti debelejše od tistega za hlače in jakne. Tja do 2mm maksimum. Če pa dobiš, vzemi najdebelejšega, ki ti ga tapetnik lahko oblikuje, oz. si ga upaš sam rihtat. Vse je odvisno od tega, kakšne oblike misliš delati. Če boš samo preoblekel orig. sedež, boš rabil kakšen šiv, to te pa že malo omeji, kajne.

Malo poišči, če dobiš na netu kakšnega sedlarja, pa tapetnika, itd. Pa iskalnik ponucaj, nekaj takega smo že nakladali nekoč.

LP HHV

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!