Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Saj imaš moje izkušnje (glej zgoraj). Zadeva je udobna ni pa ravno trpežna in ni malo denarja. Ne verjamem da je prav veliko uporabnikov (na krajših turah je brez veze, na kakšnih "ultra potovalnikih" pa ne verjamem da ima kakšno dodano vrednost) . Pa malo je "tečno" ker ga moraš dol jemati, da ne dobi noge ali si kakšna mačka nabrusi kremplje na njem, pa na trajektu, da ti je ga preščipnejo z gurtno... ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Airhawk izdelke najbolje poznajo invalidi, paraplediki, ki so obsojeni na sedenje. Blazine so zelo udobne za sedenje, in preprečujejo nastanek preležanin. Iz teh večjih so razvili manjše namenjene motoristom. Moto blazino mi je posodil kolega invalid, katero sam uporablja pri vožnj z ATV-jem. Udobje super, vendar! Zelo čuden občutek po ritjo, plavajoč, čudno sem se počutil med vožnjo skozi zavoje. Pri voznji skozi zavoje moram čutiti motor tudi z ritjo, kar pa mi ta blazina preprečuje. Tudi sopotnica jo je preizkusila, navdušena nad udobnostjo, vendar zelo nestabilen občutek na sedežu. Pred nakupom preizkusi, obvezno, ker niso ravno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Enostavna, poceni in hitra rešitev za "boleče riti", kolena (sedež je višji za cca 2cm) in še kaj...

Gel "poušter" napravljen iz treh sedežnih prevlek za kolo...

post-7865-0-31397900-1434799052_thumb.jpg

Na sedež po potrebi pripet z ježkom, stal pa me je cca 10€ (prodajajo jih v znani trgovini :whistle: ).

...pa še to, paše praktično na vsak motor in na vsako "rt".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No nabavu sem AIRHawk2 povšter za pod rit, ker nazadnje 750km v eni furi z sopotnico je bila pa prehuda za mojo tazadnjo. Izkušnje z Airhawkom kdo?

jaz bom poročal čez kakih 20dni....

20 dni je mimo... Kakšne so izkušnje? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Res je rabiš malo privajanja, vendar pa pot do juga grčije z sovoznico zadaj je ugodnejša in za zdržat tudi po prevoženih iber 600km na dan...za vsakodnevno rabo pa ni. škoda ga je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

v tej temi bi rad delil moje izkušnje z izdelavo sedeža za mojega bobbra. Gre za popolno samogradnjo, od osnovne Fe plošče do tapeciranja. Najprej je bilo veliko ogledovanja obstoječih zadev in kako sami postopki izdelave potekajo. Potem nabava materiala pri lokalnih mojstrih; pločevina, usnje. Predvsem pri usnju sem hotel imeti pravo kravino, trdo, debelo surovo ustrojeno usnje. Dobil sem ga pri mojstru v Mavčičah, ki mi je dal tudi par koristnih nasvetov.

 

2014-03-04 18.23.25.jpgNajprej sem se malo poizgral s pozicijo, obliko in velikostjo. Zato sem si iz kartona naredil par oblik in velikosti in poizkušal.

2014-03-14 19.37.02.jpgIzbrano obliko sem nato prenesel na jekleno pločevino debeline 4mm in jo z vbodno žago počasi izrezal in lepo obdelal robove. Potem sem osnovo še zakrivil. Prej sem jo dal prekriviti v eno delavnico, kjer pa niso čisto razumeli kaj bi rad dobil s krivljenjem, zato sem stvar vzel v svoje roke in z malo fizike zadevo naredil na roke v domači delavnici ....

2014-03-15 11.20.46.jpg Potem je bilo na vrsti določanje izvrtin za montažo pritrditvenih vijakov M10

 

2014-03-15 12.03.16.jpg

2014-03-15 15.18.04.jpg

2014-04-21 11.56.12.jpg

Popravljeno . Popravil yakuza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, yakuza pravi:

 

2014-06-11 17.57.22.jpg

Super nazoren opis izdelave sedeža za Bobber. Škoda da ga nisi dal v tole temo, kjer bi bil še bolj viden.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem kolebal, kam jo postavit, pa se mi je zdelo, da je tam bolj splošna debata o predelavah. Itak se še lovim pri objavljanju daljših objav tako, da bom kasneje, ko zadevo bolje uredim in opremim še malo s tekstom, administratorje prosil, da jo po potrebi prestavijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so raznorazne "predelave" skupaj, v eni temi, jih tudi za nazaj lažje najdeš. Če pa se za vsak projekt odpre nova tema pa potem (ko je le ta končan) kar nekam ponikne... Takih opisov kot je tvoj je zelo malo.

Še dobra dva tedna je do:

 http://www.motorbikeexpo.it/en/

Tam imaš tovrstnih zadev v izobilju.. Pa ugodne bus variante gredo skozi Lj.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep izpuh ne vpliva na vožnjo, grd skajast sedež pa ja, je najbrž bolj udoben od nemškega kravjega usnja

ps.

od kdaj pa akrapivic dela lepe izpuhe?

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

lep izpuh ne vpliva na vožnjo, grd skajast sedež pa ja, je najbrž bolj udoben od nemškega kravjega usnja

ps.

od kdaj pa akrapivic dela lepe izpuhe?

grški skaj, ha, ha...

od vedno, samo če imaš jodlarski okus tega ne opaziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda lahko dobr ja, vazn je kasn je po dolocenih kilometrih.... Pri skaju pa teh zadevah tezko ves...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!