Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

:hmm: Premišljujem o nakupu sedeža Bagster za Yamaho FZ6 Fazer, ker pa zadeva ni ravno poceni, bi prosil, da tisti ki ga imate ocenite uporabno vrednost zadeve, kako se sedi na njem predvsem na daljših turah, udobnost,... design pa itak vem, da ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedeži bagster se dajo naročiti v TC-ju in je cena cca 65.000 sit. Moti me cena in pa to da je potrebno dati svoj sedež in potem čakaš 2-3 tedne, kar pomeni, da je potrebno sedež zamenjati v času izven sezone.

Bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedeži bagster se dajo naročiti v TC-ju in je cena cca 65.000 sit. Moti me cena in pa to da je potrebno dati svoj sedež in potem čakaš 2-3 tedne, kar pomeni, da je potrebno sedež zamenjati v času izven sezone.

Bedarija.

lahko pa kupiš kak draži sedež, pri katerem dobiš komplet novo in imaš pol dva sedeža ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za BMW-je, vsaj novejše letnike, majo baje tudi dobre zice pri Wunderlich-u . Možna zamenjava - dodelava tvojga , ali pa kar nov zic. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prvo upam, da sem v pravi temi, sicer me prestavite a povejte kam :)

Imel sem čast peljati letošnjega Goldwinga in sva z gospo oba zelo navdušena, ona predvsem z zadnjim sedežem

Ker nikakor ne premorem 6 mio sit, me zanima, ali na kakšnem motociklu obstaja tak fotelj (glej sliko)

Dopuščam tudi možnost da bi kupil zadnji kovček od GoldWinga, ki je tudi del naslona zadnjega sedeža in zadevo nekako okusno spravil na Yamaho FJR....

Odpadejo pa tiste čoper variante z železjem in peno za naslonit, ker potem sovoznik visi pol metra za voznikom

P.S. da se ne zamerim Goldwingašem: motocikel je odličen, pelje se zelo lahkotno in je zelo okreten, skratka neponovljiv, celo poraba je okoli 7 l, kar je za 1800 ccm malo. A žal ni tolk denarja pri hiši :)

LP

post-5941-1156881765_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko boš prišel na udobje Goldwinge. To je pač fotelj, ki lepo sede samo na Wingo... pri FJR bi pa vse "preko" viselo...

Je pa verjetno Corbin edina pametna rešitev. Ali pa rop banke. Jaz razmišljam o slednjemu.

post-1-1156902035_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda obstajajo podobno udobni sedeži za pol cene goldwinga (ali malo več). Saj nikjer ni napisal, da bi to bila nujno Yamaha FJR, le predlagal je.

BMW K1200LT

IPB Slika

BMW R1200CL

IPB Slika

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo alternative. Na Valkyrie sem imel montirane Corbinove sedeže in "Back Rest" za mojo Lady. Corbinovi sedeži so čisto druga dimenzija sedenja na motorju, naslonjalo je pa tako tako. Ni tisto, kar sta s soprogo izkusila. Slika pripeta.

Obstajala je tudi Valkyrie Interstate z zasnovo integriranega kovčka in fotelja. Obstaja jih nekaj v Evropi, ampak so vse USA model, ker se Hondi ni zdelo vredno jih uradno uvažati v Evropo, poleg tega so jo pa hitro umaknili s prodaje, ker je bilo potrebo narediti prostor na trgu za GW. Zadeva je približno taka kot stara GW (do leta 2001). Fantje so na Valkyrie C(ustom) tlačili zadnje kufre in fotelj Interstatke, a ogrodje ni prilagojeno tem obremenitvam. Ne priporočam tovrstne predelave. Slika pripeta.

Tudi sam sem se zarekel, da za GW ne dam 25.000 € in da če bi jo morda kupil, bi morala biti črna, da zgleda manjša. Ampak letos sem obljubo pojedel. Prodal "ljubljeno" Valkyrie (Lady je rekla, da železa ne bomo zbirali doma) in kupil črno GW. Več kot mi ni žal. Je čisto druga dimenzija in svet vožnje motorja. O tem pa več v posebnem topicu, ki ga bom odprl, ko bom imel čas (opazil sem da na temo GW ni ama nič posebej obdelanega).

Čečo

post-601-1156924162_thumb.jpg

post-601-1156924328_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole na Guzzlnu tudi ni tko slabo

[attachmentid=79814]

[attachmentid=79815]

Tudi sam se malo ukvarjam z idejo za montažo podobnega foteljčka na mojo belo zverino.

post-5391-1156925435_thumb.jpg

post-5391-1156925444_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja se kar dogaja nekaj na to temo ,kot vidim. Res je skoraj nemogoče doseči udobje in kompakten, masiven izgled GW, saj je tisti kufer nekaj posebnega. Tudi nakup kovčka z lučkami, nasnom in vso kramo bi se lahko približal kakim 400 ksit, pa da potem vse skupaj zgleda načičkano nisi nič naredil....

Noise, očitno si vozil As ovo GW, sodeč po obesku za ključe? Moram reči, da ste jo kar lepo spilili spodaj, seveda ne le ti... Sicer precej hitro podrsa a to pač ni motor za take globoke nagibe.

Hja, bomo vidli kaj in kako, če bi človek zaupal kakšnemu dobremu plastiku, bi lahko morda tudi marsikaj sam postoril....

Je pa alternativa recimo 3 ali 4 leta star GW.....

Če ima še kdo kaj narejenega ali zgolj idejo.... bom vesel..

IPB Slika

:?

Tlele so pa sedeži nekaj predelani? Corbin? je kaj info za dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, očitno si vozil As ovo GW, sodeč po obesku za ključe? Moram reči, da ste jo kar lepo spilili spodaj, seveda ne le ti... Sicer precej hitro podrsa a to pač ni motor za take globoke nagibe.

Kar hitro podrsa, čeprav kasneje, kot sem mislil. Pelje pa se fantastično. Sem se vedno čudil, zakaj bi si človek kupil tak "motor". Zdaj vem. Enkrat bo v bajti, definitivno. (Poleg enga harda in enega avanturerja.)

Ampak pustimo, to ni tema o GW, ampak o tehle udobinh sedežih...

post-1-1156952342_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlele so pa sedeži nekaj predelani? Corbin? je kaj info za dobit?

Tej so bli šivani v Padovi, če se ne motim..

Drugače pa poglej na straneh firm kot so (poleg Corbin) še Sargent, Mayer, Russel, itd.

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

Saj na tujih fjr forumih kar veliko piše o tem :D

Pa neko hudo obteževanje zadka se mi zdi čisto nesmiselno. Če res želiš fotelj zadaj, raje zamenjaj motor :grim

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je pa tudi Corbin-ov .

[attachmentid=79831]

Po moje je cena zica kr za en moj cel motor :lol1:

zna bit ja tja od 400tisočakov naprej :grim

drugače pa sej ti ni treba nove golde kupit pa še brez opreme je, mal pošnofej po nemčiji po moje bi se znalo kej fejst ugodnega najt

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa sej ti ni treba nove golde kupit pa še brez opreme je, mal pošnofej po nemčiji po moje bi se znalo kej fejst ugodnega najt

Kaj manjka od opreme pri novi GW? Zadnji par zvočnikov npr. in CD veksler. Imaš pa radio, interkom, priklop na zunanji CD ali iPod, ogrevanje ročk, ogrevanje zicev, ogrevanje nožic, tempomat ....

Krom in podobni okraski z opremo za potovanje nimajo veze. Slušalke za čelade so del osebne opreme, notranje potovalke tudi.

Da pa ostanem pri sedežih. Sedeži na GW so plastični in ne usnjeni, kot je zapisal Mr. Podlogar v Motoristu. Če motor pustiš na soncu, se na zic praktično ne moreš usesti. Zato rabiš pokrivalo za zice (ki pa je del dodatne opreme).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!