Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Zanima me, če kdo pozna kakšnega sedlarja ali tapetnika, ki bi znal preobleči (drugače kot je original) sedež od motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climber, tudi jaz se ubadam s tem vprašanjem. Ima africa kar neudoben sedež, anede. Med drugim se mi je porodila ideja o ovčji koži. Sicer bi vsaj malo smešno izgledalo, ampak udobno bi pa bilo. V kertkem si bom od našega psa in mačkov sposodil to "ovčko" in šel na eno fur, da vidim kako se obnese in če se jo splača kupit.

Drugače pa bi takoj takle sedež vzel:

ATQ-15Kv.jpg

http://www.motorrad-sitzbaenke.de/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climber, tudi jaz se ubadam s tem vprašanjem. Ima africa kar neudoben sedež, anede. Med drugim se mi je porodila ideja o ovčji koži. Sicer bi vsaj malo smešno izgledalo, ampak udobno bi pa bilo. V kertkem si bom od našega psa in mačkov sposodil to "ovčko" in šel na eno fur, da vidim kako se obnese in če se jo splača kupit.

Drugače pa bi takoj takle sedež vzel:

http://www.motorrad-sitzbaenke.de/

Sam sem dal lansko leto predelati sedež, točno k tej firmi in mi ni žal. Oblikujejo ti ga po želji, če imaš bolj nežno ritko(kot jaz :? ) ti vstavijo medicinski gel, in glej bolečin več ni. :D :D

Climber ne poslušaj tistih ki ti svetujejo usnje, v dežju se veliko slabše obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst poznam enga usnjarja ki se z vsem tem ukvarja (dela sedla, pa razne reci iz ledra pač kar si zaželiš) sam je problem, tip je na koroskem skor sosed drgac pa ma kvaliteto pa zna svetovat.

Če se bos pa tega sam lotu pa mej raj ob seb kakega tapetnika k cene bojo sle kakke 2 kravi v smrt prej predn bos lepo zic obleku.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat, a potem tudi varadero nima dovolj udobnega sedeža?

Ma pa zanima kako si uredil proglačenje sedeža. Si se oglasil pri njih? Si jim poslal sedež? Koliko časa je trajalo? Koliko je stalo? Kdaj si to počel?

Uporabniki njihovih sedežev na Africah, jih samo hvalijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji mi mail, pa bom povprašal... mislim da je nekdo tudi v okolici LJ. Ta je preoblekel sedež na mojem ex GPZju... slikce maš na http://213.143.72.86 pod interests.

Zakaj pa pravo usnje, BTW? Samo premočilo ti bo zadevo, ko se bo napilo vode... brezveze. Neumnost. Bedarija... še kej? :D Podoben problem so razne kosmate zadeve... sicer pa... sej noujo moja jajca mokra. :D

More bit skaj... lepo dihta. Vsaj na GPZju se je blazno fajn obneslo.

Razmišljam da bi še na yamahci si spedenu to zadevo... bom še videl. Je tako neumno prešit zic, da veselo curi noter voda po šivih...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal na link in izgleda solidno. Omenjena je cena 135 EU, ker pa ne znam nemško, se na strani ne znajdem najbolje.

Mat, če si ti že dal to naredit v to firmo, prosim sporoči, kako, za koliko, koliko časa traja, ...

Moja ritka hoče nežnost :oops: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je soseda spremenila - povečala zadnji zic nna viragotu. Je pa sivilja in dela iz raznih materialov. Samo se bojim da imaš ti prevelike želje da bi tebi to ona naredila. Meni je dodala peno in došila manjkajoči material za gajbo piva.

Če misliš spremeniti original zic ga najbrž zna spremenit novega pa najbrž ne bi šla delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam enga, ki se tudi ukvarja s to zadevo, tapacira avtosedeže in se nahaja v Dobu. Če boš hotel vprašam kolega za telefon in jo naknadno vpišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat, a potem tudi varadero nima dovolj udobnega sedeža?

Ma pa zanima kako si uredil proglačenje sedeža. Si se oglasil pri njih? Si jim poslal sedež? Koliko časa je trajalo? Koliko je stalo? Kdaj si to počel?

Uporabniki njihovih sedežev na Africah, jih samo hvalijo.

Jason

Lahko se oglasiš pri njih(ca 900km) in z pred dogovorom ti ga predelajo isti dan, ali pa pošlješ po pošti. Sam sem ga poslal po pošti iz LJ in je trajalo ca 14 dni da so ga dobili, dva, da so ga predelali in zopet ca 10 dni do mene. Z poštnimi stroški je bilo ca. 500 dem, za katerimi mi ni čisto nič žal, saj bolečin ki so se mi na prejšnem sedežu pričele že pri 30 km, ni več. Kasneje sem izvedel, da bi cela zadeva lahko bila veliko hitrejša, če bi ga poslal iz Celovca, in tja tudi dobil. Z to firmo se da tudi dogovoriti glede količine denarja na računu. :wink:

Glede udobnosti sedeža na Varaderu, jaz imam pač občutljivo rit, edino na choperju nisem imel problemov z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker gre za splošno temo o sedežih, si za poizvedovanje in razmišljanje lahko ogledate Corbinovo stran http://www.corbin.com/saddles.shtml.

Tile so doktorji znanosti sedenja na motorju, žal pa tudi nesramno dragi. Meni se je izplačalo. Na original Valkira zicih sva z Lady trpela kot živali, tako da sem imel celo "punt" zadnjega sedeža - ne grem več naprej, pa delaj kar hočeš. S Corbinom iz Rima do doma v enem šusu, pa še bi šlo. Sedeže se da dobit tudi v Evropi, je kar nekaj uvoznikov in distributerjev.

Na mehko postlani Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Ceco, tudi na Transalp mailing listi se (predvsem Američani) zelo pohvalijo s Corbin-i. Na "Numb Butt" problem baje lahko s Corbinom pozabiš. Glede sedeža se da menda vse zmenit - višina, širina, naklon (naprej, nazaj),... Nekateri niso bili zadovoljni, pa so sedež poslali nazaj z opisom, kaj jim ni všeč, in so ga brezplačno preuredili. Žal imaš prav tudi glede cene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam enga, ki se tudi ukvarja s to zadevo, tapacira avtosedeže in se nahaja v Dobu. Če boš hotel vprašam kolega za telefon in jo naknadno vpišem.

Ta človek je na podrečju(pred dobom).

Če na viru pri semaforju zaviješ desno proti šumberku oziroma sedaj avtocesti nato v naslednjem križišču zaviješ levo in kmalu spet desno.

Meni je naredil super prevleke za avto. res da je bila cena kar dobra ampak sem imel potem prevleke kot se gre in ne tiste ki zdržijo do prvega sesanja.

Priimka pa tudi jaz ne vem, pogleg v tel. imenik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi pa rad spremenu zic na mojem atx-u. ne obliko ampak barvo. Ne bi blo fancy me en plav zic na rdečem atx-u pa z rdečim črkam gor zašito ATX. ka bi bil posebnost ka bi mel tak zic ka vsi drugi bi mel original ne črnega. ha ha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi pa rad spremenu zic na mojem atx-u. ne obliko ampak barvo. Ne bi blo fancy me en plav zic na rdečem atx-u pa z rdečim črkam gor zašito ATX. ka bi bil posebnost ka bi mel tak zic ka vsi drugi bi mel original ne črnega. ha ha

gericke,polo,louis,goetz itd. prodajajo "flumastre" z barvo za sedeze.probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam poštarja, ki pozna veliko ljudi. Med njimi pa je en odličen tapetnik, ki bi svojemu poštarju sigurno naredil kakšno uslugico.

Če sličajno nimaš tel. poštarja mi pa sporoč, ti jo bom dal. :lol: :lol: :lol: :wink: :? :wink:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!