Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

To je čisti fizikalni pojav.

Rezervoar ima večjo toplotno vztrajnost (večja masa, ki se počasneje hladi), kot sedež (ki je pod skajem v bistvu izolacija - pena), kar pomeni, da se je sedež prej shladil, kot rezervoar, vlaga se nabira (kondenzira) iz zraka na hladnejši površini. Zjutraj, ko bi se shladil celoten motor, bi bil cel moker, neglede ali ga je poscal kak pes, ali ne.

Enkrat sem že pisal podobno, zakaj se nabira kondenz v praznem rezervoarju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdrav,

Mene bi zanimalo če kdo pozna koga za tapecirat sedež od skuterja pa da je na Obali.

 

Hvala!!!

Popravljeno . Popravil miavelkova
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, miavelkova pravi:

Pozdrav,

Mene bi zanimalo če kdo pozna koga za tapecirat sedež od skuterja pa da je na Obali.

Hvala!!!

Daj si vzemi kakšno minuto časa pa preberi 4-5 zadnjih strani v tej temi, boš sigurno našel kakšen kontakt. Pokliči, in ti bodo znali povedat, če je kdo na Obali... 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Imel bi eno vprašanje, ali se da ta zatič podaljšati/zamenjati z daljšim na sedežu?

Skratka na vijake nosilca sedeža sem montiral nosilec za torbi/držalo, kateri je za cca. 4mm povišal oz. zmanjšal doseg za zaklep, pa sedaj vidim rešitev, z odstranitvijo novitete ali s podaljšanjem zatiča?

Thx

 

image0.jpeg

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če ima navoj v sedežu, ne bo problema dati daljši zatič... ali podložiti s podložko, če je vijak dovolj dolg.... če je matica (če ni vgreznjena v plastiko), se bo verjetno zavrtela, ker jo ne moreš z ničemer prijeti...

... si mogoče razmišljal v kontra smeri, če bi se dalo zaklep-mehanizem na motorju podložiti za 4mm?

.. sicer ne vem, kako zgleda to, kar si zmontiral... kaj pa tisti gumijasti čepi, če daš krajše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko prides zadaj do zatica? Ce da, bi morda s kaksno podlosko resil problem….ce ne, bo pa tezava. Kaj pa dvignit/priblizat drugo stran, kjer zatic sede skupaj?

 

 

@Zivnorc: hkrati sva odgovorila zelo podobno 😆😆🥳

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala na hitrima odg., zadeva je v tem, da se mehanizem zavijači v nosilec okvirja, sam sem pa na enake vijake zavijačil nosilec za torbi oz. držalo za roke, s tem sem pa tudi premaknil doseganje zatiča za zapiranje sedeža. Nisem slikal, ker sem na"misiji", da bi zatič podaljšal ali zamenjal z daljšim. V pravilno stran se ne da odvijačiti zatič, v kontra še probam, ker sem vse pustil v garaži. 🤨

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatič,  obliko premeriti,  prerisati in postružiti daljšega,  ki pa bi ga privijačil/ zakovičil/ zavaril na pločevinasto ploščico,  star zatič odstrani,  ploščico z novim zatičem pričvrsti na sedež, najlažje z pop kovicami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi ga samo na najtanjšem delu lepo odrezal in vstavil in zavaril enak premer in povišal stožec, kolikor bi bilo potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varjenje podaljška na obstoječi steber v plastiki? Misija nemogoče! Segrevanje kovine bi pomenilo topljenje plastike.

Razmišljal bi o povečanju ene od lukenj v plastiki za toliko, da bi šel skozi prst in otipal kaj je zadaj. Druga varjanta: izpuliti par sponk, ki držijo prevleko sedeža in utreti pot do čepa ter preveriti kako je montiran. Če je zalit v plastiko je bolj malo možnosti. Če je matica imaš prost dostop za ključ.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Povrtaj" zatič, vreži navoj in daj narediti nov zatič (podaljšek) , ki ga "zalimaš" z Loctitom. Glede na to, da je samo 4 mm, bi mogoče lahko naredil samo novo zarezo v zatič (če se je še dovolj premera, da se zatakne) . Na Ktm-u je zatič zalit v plastiko (ni odstranljiv) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko, moral bom zamenjati zatič ter večjega zmontirati gor. Nič ne pomaga, tudi če se gumice odstranijo, hvala za ideje, pripenjam pa še sliko notranjega dela, kjer se zaklepa zatič/sedež.

 

Sedež opis.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, makib pravi:

a novega nosilca ne gre zmontirat pod zaklep?

 

Naredil sem nosilec, da se mi ujame na 4 vijake, kateri so pritrjeni na okvir motorja, zaradi varnosti in fiksiranja, ter uporabnosti. Žal pa nisem predvideval na to težavico ob zaklepanju. Nisem imel namena vrtati okvirja oz. narediti zadevo uporabno zgolj za to pritrjevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kolk maš pa kej babnco težko... če ima več kot 80 kil, se samo usede gor...pa se zaskoči...   :P

...aja...sam pol se mora spet usest gor še za "odzaskočit"..    :P

 

...prej zapisano je malo za šalo, malo zares..   :D   jaz sem tudi nekaj podlagal, da zic ne visi tako naprej, pa ko dam na zadnji zic torbo, se mi isto na trdo zaklepa, ko so spodaj še gurtne...ampak, ko zic močno pritisnem (tam, kjer je ta zatič), se plastika malo upogne, pa se zatič zaskoči...

...ampak, kot je videti na sliki in kot praviš, da je brez gumic isto....se ti potem najverjetneje plastična osnova sedeža  nasede na novi nosilec, ..če "ja".... je zdaj res samo zatič prekratek + še dodati novo gumo 4mm, kjer sta tista dva gumi čepa, da bo lepo slonelo na gumah in ne na zatiču..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Port Folio pravi:

Na kratko, moral bom zamenjati zatič ter večjega zmontirati gor. Nič ne pomaga, tudi če se gumice odstranijo, hvala za ideje, pripenjam pa še sliko notranjega dela, kjer se zaklepa zatič/sedež.

 

Najprej ugotovi kje sploh sedež nalega na nosilec. Sumljiva mi je rdeče obkrožena praska. Glede na pozicijo vijakov pa lahko sedež naseda že samo na ušesih z izvrtinami. Podloži list papirja in zapri vse skupaj, da vidiš kje ti striže. Lahko pa tudi nalepiš na vogale kos plastelina, prežvečen žvečilni :), karkoli. Naslednji korak, odstrani nosilec in pod vijake dodaj samo 4mm podložke, pa ne preširoke. Lahko kar pravokotne iz lesonita. V kolikor se zapre, izreži celo (modro označeno) šablono iz lesonita, jo testiraj pod sedežem, nato pa ustrezno predelaj obstoječi nosilec.   

sedež praska.jpg

zaklep.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@XTR sem imel že projekt narediti nekaj dokaj sprejemljivega, zdej se moram iti še "mr gadget-a" he he

Da boste vedeli, kaj se je montiralo in kako zgleda, pripenjam sliko z oznako pozicije težave 😉

Preverim in s testiram, v vednost res pa je da zatič je toliko odmaknjen, da (toliko daleč kot tudi toliko blizu:

- se ne zaklene, če se gumici odstranijo;

- se ne zaklene, če se stisne s težo, v ta namen so videne tiste praskice ob gumicah.

 

Sedež nosilec.JPG

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vv, vijak je znotraj zavijačen, ta štift deluje zlitina podobna "medenini" oz. pobarvan želez. 

 

IMG_5645.jpg

IMG_5646.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 31. 5. 2022 ob 8:50, franc pravi:

Par podložk in daljši vijak...

lp

Dec, me ni bilo v tej temi en cajt, ampak z obilo razmišljanja, sem ravno do te enostavne rešitve prišel ravno ta teden 😄

Seveda, brez malenkostnih tapetniških del in lepljivih tehnik za peno, ter iskanja rostfrei vijaka ni šlo 😉

image.png.6c4af304b5b0b3b77877b4754e700a61.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!