Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Twity,

Corbin teh stvari ne objavlja. Trade secret pač. Da lahko še dražje prodajo imam samo listek, kateri John ga je šival in dokončno sestavil. Ker pa imam tudi kufre oblečene v usnje (odlitek so mi delali v Italiji, usnje v Ljubljani, ograje in nosilce pa Fismo), ti lahko povem za fanta, ki je doktor usnjenih znanosti. Ker je predvsem umetnik, ne pa prodajalec oz. ponudnik storitev, lahko povem, da gre za Aleša U.. Če rabiš telefon, private mail.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me predelava sedeža. Vsi, ki ste to počeli, Vas prosim za postopke in vrsto materiala. A ste uporabljali belo (bolj mehko) ali roza (bolj trdo) peno? A ste mogoče kombiniral? Kakšno debelino pene ste uporabili?

No, jaz sem si tako zamislil.... NA sedež bi dal prvo roza peno, nato ene 3 cm (ali več) bele pene in bi nato dobro pritrdil z elastiko (ali s čim drugim) okrog in okrog sedeža. Nato bi oblekel z umetnim usnjem. Kaj pravite? Mogoče kakšni nasveti?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZIC

ys sm predlanskim za svojga Guzzija (Jackal) preko zime naredil sam

tak čist tenek&nizek "show" sitz - sam za po Lj jasno, za ture sem mel original

sem se kar namučil

1 najprej sem oblikoval dno iz trde 10mm ABS plastike (Astra)

1.1 grobo žaganje z vbodno žago - full opilkov nabitih z elektrostatiko, ki se "lepijo" povsod - zoprno

1.2 oblikovanje z močnim "fenom" za oblikovanje plastike (3.000SIT - akcija - Baumax) - človek si sem in tja opeče prste

1.3 fina ročna obdelava robov z nožičem - žulji na rokah

1.4 pritrditev kovinske rinke , ki pride v ključavnico - to je bilo najtežje locirati, da bi bila točno na pravem mestu: s spodnje strani sem dno na približnem mestu polepil s samolepilnimi belimi nalepkami in ključavnico na vrhu pomazal z indigo barvo za štampiljke - pritisneš & pik - pozna se oddtis, kam moraš pritrditi rinko - tako dobro je ratalo, da je sitz sedel bolje kot original

1.5 - Baumax trda armstrong penasta guma, katero uporabljajo pleskarji za gladenje gipsa debeline10mm

1.5 - dvostranski lepilni trak - prilepiš & primerno obrežeš najprej sp plast ki gleda nekoliko čez rob plastike - da kasneje dobiš mehak rob nato zg plast nekoliko manjše pov. kot je dno sedeža

1.6 - pravo usnje , rjavo antik-look

1.7 - po sredini od tanka pa do zadnjega dela naluknjaš v usnje dve vrsti lukenj & napelješ na X kot vezalke na čevlju usnjene vrvice iz istega usnja - s tem kasneje loviš vdolbine na sedežu

1.8 - s spodnje strani najprej napneš v osnovi usnjeno prevleko s kratkimi majhnimi knipingi & podložkami - tako da definitivnoo "sedi" na spodnjem mestu

1.9 - z vrhnje strani - nekaj mm od roba nabiješ tapetniške žebljičke po svojem okusu (Bauhaus ima kar lepo izbiro) - treba je gledati da je igla žebljička daljša od 10 mm tj da "pogleda skozi" in jo lahko s spodnje strani zakriviš - da žebljiček lepo prime, saj drugače le zelo slabo drži v plastiki in prej ali slej zdrsne iz luknjice - s tolkačem ali starim izvijačem zabiješ zakrivljene konice "nazaj v usnje", tako da ne morejo praskati okvirja motorja

2 FERTIK - SEDEŽ MONTIRAŠ & ČAKAŠ DA PRIDE POMLAD

jasno da nisem čakal in sem ga sprobal še v snegu

:D :D :D :D :D :D :D :D

izpadel je tako ok, da je kupec mojega motorja ta sedež posebej plačal

:D

izredno v redu zabava za dolge zimske večere, če se vam ne da stalno buljiti v kak ekran

ps - sicer sem soc. delavec po izobrazbi - hmmm... ampak to kar znajo tapetniki znam tut ys, a ne.. sej drgač bi naredu sam kako poklicno šolo - če pa ne znam tist mument, se pa naučim v naslednem momentu - tolk neumn pa tut nism, a ne?

:D :D :D :D :D :D :D :D

pps

letos bom pozim delal zic za svoj XJR - no bomo vidl kako bo - predvsem bo cilj: mono zic s povečanim prostorom za drobnarije namesto sovoznikovega sedeža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
1 kje si pa dobil usnje ?

......"eno" ali "enega" je _slekel_........

v Lj sem poiskal trgovca - grosista, zeloo prijazen, ki prodaja tudi na drobno

vse sorte usnja & usnjenih izdelkov (npr jakne za čoperiste - poceeen) torej

Nil-Tex, Zaloška 155, LJ

:D

je pa dejstvo, da lahko izbiraš le med tistim kar je na zalogi, saj firma naroča le večje količine..

se opravičujem za pozen odg

lp

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdrav Zanima me če je slučajno kdo predelu sedež od KLR650 in pa naslov od kakšnga mojstra ,zaželeni tudi nasveti za samogradnjo . Sedaj imam probleme s pretrdim in zelo oglatim sedežem .Hvala vsem za info :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene pa zanima ali je že kdo, ki je dal predelati oziroma popraviti sedež (ostre robove :wacko: ). Nekje vem, da je že bilo omenjeno, pa ne morem najti (mislim, da je bilo pod komentarji - galerija motocikli).

Če je kdo to že storil se priporočam za podatek o "mojstru", ki je popravilo izvedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znanec od znanca, za € 25.-, v dveh dneh.

sprobano med ostalim na SMOT. deluje, funktionira, dela.

v primerjavi z drugim/after market sedezem stroski minimalni.

ena boljsih nalozb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znanec od znanca, za € 25.-, v dveh dneh.

Ice, tole mi ni ravno v pomoč. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je stari trg kje v blizini SV slo/aut meje ti lahko potanko napisem kako do njega ali pa mi das tvoj sedez. ce si kje bolj oddaljen se mi nekako ne zdi smiselno, da se vozis cez pol slovenije...

tipo je namrec v blizini gleisdorf-a, 50 km vzhodno od graza. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ton! Maksimalno kar ti lahko pomagam je to, da sm mel na NSR-ki prešit sedež. Ta pa je bil delo lastnika pred mano. Nevem kdo ne kje točno je, edino kar ti povem je to d je iz okolice KR. Več ti žal ne morem pomagat. Pa sej pomoje kjer šivajo prevleke za avto sedeže ti znajo povedat kje se da to uštima, če ti ne celo kar oni prešijejo sedeža.

Kako je zgledal moj futelj pa >klik<

P.S. Stari trg je pa pr SG če se ne motim, tko da- Ice ni daleč od Gradca

Popravljeno . Popravil žan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je stari trg kje v blizini SV slo/aut meje...

Sem žal enmiljontavžent km od gleisdorfa - Stari trg na jugu Slovenije, ob hr/slo meji. Sicer pa vseeno hvala.

Bo potrebno kje bližje koga poiskati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isci sedlarja ali podobno. namrec mora obrezati peno in idealno podloziti filc, da izenaci izreze. lahko pa tudi sam naredis, ce upas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice

Mene pa zanima, če si ti to videl. Pišeš, da dela, funkcionira. Funkcionirajo tudi ruski avioni, zgledajo pa :wacko: :wacko:

Sprašujem pa zato ker bi mi prav prišli kaki 3 centimetrčki, ki bi pripomogli k stabilnejšemu ustavljanju in sploh vodljivosti polno otovorjene krave.(kaj čem, najbolje je, da kar naravnost povem, da imam kratke noge).

Torej rad bi vedel, če predelava kakorkoli vpliva na udobje in izgled v negativnem smislu?

Hvala in LP. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej si sliko serijskega sedeza B12 Mk.II. na mojem je pobral samo stranske robove spredaj, kjer me je tiscalo tocno na notranji strani stegen pri riti. po 300 km je to bil cisti pekel, dokler ni rit zaspala. original izgleda oglato, na mojem pa okroglo. mogoce vidis to tukaj. prevleka je original, tipo je samo pobral robove, podlozil s filcom in nazaj nategnil prevleko.

o udobju samo toliko: ko sem delal 24h-SMOT sem prvic "zacutil" rit po 1.200 km. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice

Na priloženi sliki je videti vse bp. Bom obiskal lokanega tapetnika in videl kaj bo rekel.

LP cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari trg v poljanski dolini ob Kolpi Pervy pojma nimaš!!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da tema ni odprta za ugotavljanje kje domujem jaz, ampak kje domuje kdo, ki bi mi polepšal čas, ki ga z mojo "ritjo" preživim na ostrorobem sedežu. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

PREDELAVA SEDEŽA:

Za vse tiste,ki jih še boli rit pri vožnji.

Sedež mi je predelal tapiser v Rožni dolini v Novi Gorici -nasproti Merkurja in sicer po naročilu(ker je prvič naredil sedež premehak).Torej; najprej je sedež iz poliuretanske gume porezal tako,da je pustil samo cca 2 cm spodnje plasti,nato je dodal ob straneh in po vrhu trdo 10 cm gumasto peno,tako da je tudi sedalo spredaj razširjeno,nato je napravil novo oblogo sedeža iz skaja in jo pritrdil.

Cena 13000 SIT, toda VREDNO!

:beer2:

Popravljeno . Popravil sočo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!