Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

KEr je prejšnji lastnik na mojem motorju izvajal neke hude predelave sedeža je naredil sedež za moje pojme preširok. Zato sem sam odtrgal dodatno peno in z grozo ugotovil da so bedaki rezali originalno peno na vrhu in ne spodaj kot se to praviloma dela, posledica je naguban sedež kot obraz 80 letnice. Hotel sem kupiti nov sedež a pride nekaj čez 80 tisočakov kar je malce vesoljska cena, sem pa lani na sejmu videl na enemu varaderu Bagsterjev sedež in je narejen res lepo, tudi sam motor izgleda precej bolje.

Preden se bom spustil v nakup me zanima ali ima kdo izkušnje z sedeži znamke Bagster in kako se obnesejo v praksi (udobnost za daljše ture, vzdržljivost)

Hvala za vse koristne informacije.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Rad bi izvedel kje bi lahko kupil tak sedež kot je na sliki,ali pa kdo lahko naredi takega !

Za vsako informacijo se zahvaljujem,lahko tudi :beer2: post-3412-1140983636.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi izvedel kje bi lahko kupil tak sedež kot je na sliki,ali pa kdo lahko naredi takega !

Za vsako informacijo se zahvaljujem,lahko tudi :beer2: post-3412-1140983636.jpg

Ta sedež lahko najdeš na nenškem internetu. naslov je BD-Motorradzubehor.de :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BAgster tudi dela take sedeže, prodajajo pa jih v TC-ju sam je težko izvlečt kako info iz njih. Vsaj jaz nisem dobil nič pametnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta sedež lahko najdeš na nenškem internetu. naslov je BD-Motorradzubehor.de :OK:

Hvala vse sem našel ,ob prvem srečanju,ki se ga bomo udeležili bo :beer2:

BAgster tudi dela take sedeže, prodajajo pa jih v TC-ju sam je težko izvlečt kako info iz njih. Vsaj jaz nisem dobil nič pametnega

Tudi tebi hvala vse sem našel ,ob prvem srečanju,ki se ga bomo udeležili bo :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BAgster tudi dela take sedeže, prodajajo pa jih v TC-ju sam je težko izvlečt kako info iz njih. Vsaj jaz nisem dobil nič pametnega

Pod tole se pa tudi jaz podpišem. Že nekaj časa me goni, da bi znižal sedež moje Yamahe, vzporedno bi dodal malo bolj oster videz ali kot temu rečejo trgovci Touring seat.

Zadevo sem poskušal urediti pri Baehr-ju kjer naredijo res hude sedeže za FJR, a zeenkrat imajo toliko dela, da delajo le sedeže originalne višine. Potem je pa tu še francoski Bagster. Zastopniki zanj so v TC-ju.

Toda kot je že bilo zapisano se jim sploh ne da s tem ukvarjati. Ker sem po naravi uporen(beri trmast) sem poskusil s prednaročilom. Po dveh tednih sem jih po E pošti povprašal, če je kaj novega, pa so mi odgovorili, da mi bodo sporočili. Čez dva tedna sem poklical g. Damjana, ki mi je zaradi moje vstrajnosti nekako na koncu povedal, da stranke posebne želje urejajo same, da pri njih prodajo le stvari po katalogu.

Skratka, če imaš posebno željo, bo treba k tapetniku. Toda pozor. Sam sem si ogledal nekaj "izdelkov" na drugih motorjih, zato pri meni še vedno ni nič novega.

LKP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa eno mal drugačno vprašanje, ki je povezano z zicom!

sicer ga nebi preoblačil, me pa zanima, kaj se lahko naredi z zicom , da je bol "prijazen " do moje tazadnje :D

Pa ne mi rečt, velik Km...ker ne pomaga....po cca 100Km me začne bolet rit in jaj.čka :D ....in vsak km je huje!

na začetku sezone boli cela rit...ko se navadiš na moped pa je ta "bolečina " drugačna in ni od nenavajenosti!

na prejšnem mopedu nisem mel teh problemov , na tem ki si ga lastim trenutno pa neprestano!

že prejšni lastnik je jamral glede sedeža .)

zdej pa kaj se da narest?? na novo narest peno-podlogo za zic in pretapicirat?? se mi zdi da je zic ful mehk, kar je na začetku vredu ampak po kaki uri vožnje pa ni več tok vredu! bi to kaj pomagalo, mogoče mal šerši zic narest (je spredi ful ozek)??

in kje se da to narest, kak majstr?

predlogi , nasveti zaželjeni!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tole se pa tudi jaz podpišem. Že nekaj časa me goni, da bi znižal sedež moje Yamahe, vzporedno bi dodal malo bolj oster videz ali kot temu rečejo trgovci Touring seat.

Zadevo sem poskušal urediti pri Baehr-ju kjer naredijo res hude sedeže za FJR, a zeenkrat imajo toliko dela, da delajo le sedeže originalne višine. Potem je pa tu še francoski Bagster. Zastopniki zanj so v TC-ju.

Toda kot je že bilo zapisano se jim sploh ne da s tem ukvarjati. Ker sem po naravi uporen(beri trmast) sem poskusil s prednaročilom. Po dveh tednih sem jih po E pošti povprašal, če je kaj novega, pa so mi odgovorili, da mi bodo sporočili. Čez dva tedna sem poklical g. Damjana, ki mi je zaradi moje vstrajnosti nekako na koncu povedal, da stranke posebne želje urejajo same, da pri njih prodajo le stvari po katalogu.

Skratka, če imaš posebno željo, bo treba k tapetniku. Toda pozor. Sam sem si ogledal nekaj "izdelkov" na drugih motorjih, zato pri meni še vedno ni nič novega.

LKP Cvetoo.

Pri Bagsterju lahko naročiš sedež skoraj glih kakršen ti paše, če malo pogledaš po njihovi strani imaš gor tudi en programček za naročilo s katerim določiš obliko sedeža.

Koliko je pa naš zastopnik zainteresiran za prodajo je pa druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a

rabm će ma kdo za prodat škorne za čopara 43 št

bol tenke ne tiste debele u kavbojskem stilu

daj ododg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa eno mal drugačno vprašanje, ki je povezano z zicom!

sicer ga nebi preoblačil, me pa zanima, kaj se lahko naredi z zicom , da je bol "prijazen " do moje tazadnje :D

Pa ne mi rečt, velik Km...ker ne pomaga....po cca 100Km me začne bolet rit in jaj.čka :D ....in vsak km je huje!

na začetku sezone boli cela rit...ko se navadiš na moped pa je ta "bolečina " drugačna in ni od nenavajenosti!

na prejšnem mopedu nisem mel teh problemov , na tem ki si ga lastim trenutno pa neprestano!

že prejšni lastnik je jamral glede sedeža .)

zdej pa kaj se da narest?? na novo narest peno-podlogo za zic in pretapicirat?? se mi zdi da je zic ful mehk, kar je na začetku vredu ampak po kaki uri vožnje pa ni več tok vredu! bi to kaj pomagalo, mogoče mal šerši zic narest (je spredi ful ozek)??

in kje se da to narest, kak majstr?

predlogi , nasveti zaželjeni!

lp

ce imas kje v blizini mojstra tvojega zaupanja, ki ti zna prirediti sedez (podloziti, prirezati, odebeliti itd.) se pomeni z njim. to je najcenejsa varianta.

drazje so razni bagster, corbin, gelseats ipd. variante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imas kje v blizini mojstra tvojega zaupanja, ki ti zna prirediti sedez (podloziti, prirezati, odebeliti itd.) se pomeni z njim. to je najcenejsa varianta.

drazje so razni bagster, corbin, gelseats ipd. variante.

saj to je problem...nimam!!

niti ne vem na koga bi se obrnil?? (zato sem tukaj vprašal) tapetnika, čevlarja...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. tapetnik za avtosedeze bi ti moral znati pomagati. kdo/kje je to v slo zal ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE ni res dober mojster mu ne daj sedeža, ti ga lahko popolnoma uniči če ni vajen posla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE ni res dober mojster mu ne daj sedeža, ti ga lahko popolnoma uniči če ni vajen posla.

Jaz vem za super tapetnika, ki je kolegu sedež čist zaj***l.

Za to je potrebno imeti potrpljenje in veselje, nič drugega.

Še vsakega sem najbolje zrihtal sam. Vsak ga lahko, samo dobro ur'co časa naj si vzame!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Caw! Snm brala zadevo zanima me.Em kej ste našli kake tapetnike ki so sedež znižali in zelo dobro naredili? Mam Hondo hornet pa bi rada malo pridobila pri sedežu se pravi bi ga znižala za boljšo stabilnost.

Cveto kje si potem našel tapetnika?Mogoče kdo kakega pozna v okolici Ljubljane ali v Ljubljani.

Za odg. se že v naprej zahvaljujem.

Tejcy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imam en sedez ki je zelene barve....

Sedaj pa bi rad imel crnega.

1. Se da to kako pobarvat, vrjetno ne, ker bi se zdrajsalo.???

2.Kje v okolici GOrenjske je kdo ki bi ga prevlekel s crno stvarjo ( ni vazno da je usnje ali karkoli) samo da je crno..

3. Ali kdo ve kje kupit kaj takega in se sam lotiti zadeve..

Alternative dobrodosle, kaj naredit, gre za motor yamaha TENERE ( al pa sam ovcjo kozo cez dat :grim )

LP;Rock-46

Popravljeno . Popravil Rock-46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Se da to kako pobarvat, vrjetno ne, ker bi se zdrajsalo.???

LP;Rock-46

Pojdi v KOTO! Vem pa, da se bodo puntali! Potrebno ga je tudi hidrofobirati, sicer boš imel vedno rit mokro.

Sam ga pa ne boš zrihtal, tolk se pa že zastopim v to zadevšno. (Boš, pa ne dobro).

Ovčja volna (koža) je pa zakon!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovčja volna (koža) je pa zakon!

ys

sem kožo preizkusil na svoji (ex)Valkyri in sem jo kaj hitro dal dol, ker je bila zelo zdrsna, tako da me je pri manjšem zaviranju hudo neslo naprej .. da o ovinkih ne govorim. Nisem pa imel priložnosti tega preizkusiti v dežju - predvidevam (!), da ko se to napije vode je ... hmmmm ... hudo mokro.

je

pa strošek zanemarljiv, če človek dobi pravi vir za kožo in potem lahko sam preizkusi tako, da jo za silo pritrdi na sedež in po tem, ko vidi, da je vse ok - fixno prevle sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem pred leti imel usnjen zic na maravderju sicer je res da anj švicaš pa da se ne segreje tolk je pa tudi res to da tak sedež ponavadi full drsi !!!

Predvsem odvisno od tipa motorja in oblike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

sem kožo preizkusil na svoji (ex)Valkyri in sem jo kaj hitro dal dol, ker je bila zelo zdrsna...

Mislil sem na ovčjo kožo (kožušček) za pod rit na turnih motorjih za daleč peljat. Meni in še parim mojim kaljegom je bilo v redu. Za sportaka pa ni, zagvišno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hoj,

Me zanima lastnike 1000 športakov, ker ciljam drugo leto na malo večji motor pa me malo moti, ker je sedež deljen in bo za sovoznika malo neudobno. Nisem še vozil vseh 1000 ccm motorjem pa me zanima lastnike izkušnje z sopotniki na daljše relacije kako je s tem? Je mogoče kak 1000 ccm motorin, da bi bil malo bolj udoben kot je recimo CBR 600 F? Izbiram med cbr, r1, kawo in suzo? So vsi ti motorji full neudobni? Ne vem če bi bi uspelo vse štiri športake dobit pa stestirat z sopotnikom, če so udobni pa zato sprašujem iz vaših izkušenj.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dal preoblec si zic v semiš usnje, sem se navadil da nic ne drsi, super je

edino dez ne sme sam zica dobit <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi prosil za vašo pomoč, rad bi dal sedež pretapicirat oz. preobleči, ker se mi po šivu trga, sem že dal popravit pa se zopet enako dogaja! Želim, da mi poveste kdo to počne, vem rekli boste vsak tapetnik, pa vseeno ne bi rad dal to naredit nekomu, ki še sedežev za motor ni tapiciral, ampak nekomu, ki je to že počel ali pa samo to počne ! Pred časom sem našel izdelovalca sedežev BAGSTER, takega tudi želim, ampak v Tc motoshop-u kjer mi ga lahko prodajo se ne zanimajo za prodajo, čeprav so obljubili, Bagster pa noče poslati direktno meni pravijo, da je njihov uradni prodajalec TC motoshop. No verjetno bodo poznavalci vedeli, da nočem kakšen navaden sedež, zato bi prosil, da mi poveste kdo naj bi to naredil !

Tu je link do strani Bagster :

http://www.bagster.com/en/moto/sellerie.php

In še slika sedeža, ki mi je všeč :

post-3412-1150833398.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!