Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

34 minutes ago, maxxa said:

Kadar res rabim so to guglovi zemljevidi, izven eu pa iGO na gsm. 

Komunikacija je pa fajn, ja. Za muziko. Za govorno vodenje. V tem vrstnem redu

Jaz sm 25 let cist OK zvel brez tega na motorju. Zdej pa je ratalo motoriranje drugacno. Googl maps je zasilna zadeva. Pa vstavljat je treba, rokavice snemat...za navi je odlocitev padla predlani, ko sem zarad obvozov komaj ujel zadnji trajekt.....letos se je v podobni situaciji totalno izkazal. Kar se mene tice, je izplacan. 
komunikator je druga zadeva. Na zdejsnjem motorju imam glavo direkt v turbulenci in moram vozit s cepki. Tud ce spustim brzino na 30km/h je pogovor z gospo popolnoma nemogoc. Ne zdej de bi mela globoke pogovore, ze de zmenva za kofe, al pa na sekret, de tud ona gleda table, ce se kej isce itd itd. 

2 hours ago, DAMI34 said:

baje kristalen zvok in nobenih kabličev, namreč v mojem šljemu, ni nekega placa in mi je kot ulit, tako da me že podkapa moti.

Kabl noben ne moti. Enostavno niso speljani tako, da bi uplivalo na prostor u celadi. Sm zmontiral v tri razlicne, kabli niso problem. Zaplete se lahko s slusalkama. Moj star Shoei mi je, podobmo kot tebi, cist na knap. In tam sm mel problem z ušesi. Racunam da v novi tega problema ne bo, ker ne nosim vec ocal, in slem bo cifro vecji. Kabli pa res ne motijo nikjer. 
edit. Ce je celada ala Arai, de jo mas tik pred brado, tik pred usti, pol bi mick lahko motil. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da. Točno o slušalki in mikrofonu sem govoril in za točno mojo čelado. Seveda bi se dalo zadevo urediti, če bi na mestih pritrditve pobrusil stiropir. Sedaj me po par urah s podkapo že boli glava točno tam kjer je šiv. Je čelada bolj mala kot ne. Brez podkape kot ulita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje in dekleta, a ima kdo in ve kaj več povedat o komunikaciji SENA SRL? ne bi rad vrgel vstran denarja, za zadevo katera ne deluje oz. ni vredna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Seno nimaš kaj faliti. Renomirana firma in izdelki delujejo.

SRL imam v svoji Shoei, žena ima pa SC1 v Schuberth, tudi od Sene.
Lepo deluje, uparjeno b/p, domet soliden (ni toliko, kot reklamirajo) okrog 700-900 m na odprtem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni 

 

Zanima me, če obstaja kakšen servis, ki popravlja interphone oziroma skušalke. Imam par interphona in ena slušalka že nekaj časa ne dela, naprava pa je stara samo 2 leti.

 

 

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 6. 2020 ob 17:59, Guest Anahh pravi:

Zanima me, če obstaja kakšen servis, ki popravlja interphone oziroma skušalke. Imam par interphona in ena slušalka že nekaj časa ne dela, naprava pa je stara samo 2 leti.

Prvo poizkusi medsebojno zamenjati  zunanje enote in s tem ugotoviti ali je napaka v slušalkah ali v enoti. Če se izkaže, da po menjavi slušalka dela je vzrok v enoti, kar bo verjetno napaka na elektroniki in težje popravljivo. V nasprotnem primeru zamenjaš slušalke z novimi (ali preveriš, če kje ni kaj potrgano, najpogosteje na sami slušalki). Kateri model Interphona imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 2. 2020 ob 8:04, GucciSLO pravi:

S Seno nimaš kaj faliti. Renomirana firma in izdelki delujejo.

SRL imam v svoji Shoei, žena ima pa SC1 v Schuberth, tudi od Sene.
Lepo deluje, uparjeno b/p, domet soliden (ni toliko, kot reklamirajo) okrog 700-900 m na odprtem

če sem uspel rabrati, imaš SRL komunikacijo? SRL2 za Shoei GT Air2/Neotec? meni SRL2 nikakor ne uspe upariti... edino preko "group" je šlo.. saj dela OK, samo mi ni jasno zakaj ne gre uparit kot par dveh komunikacij. Kakšen predlog kako in kaj? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 2 urami, dkee46 pravi:

če sem uspel rabrati, imaš SRL komunikacijo? SRL2 za Shoei GT Air2/Neotec? meni SRL2 nikakor ne uspe upariti... edino preko "group" je šlo.. saj dela OK, samo mi ni jasno zakaj ne gre uparit kot par dveh komunikacij. Kakšen predlog kako in kaj? ?

 SRL za Shoei Neotec 2. Navodila prebrat in tapkat po gumbih. Druge ne vidim. To ali pa servis, ker "recimo, da ne dela".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, GucciSLO pravi:

 

 SRL za Shoei Neotec 2. Navodila prebrat in tapkat po gumbih. Druge ne vidim. To ali pa servis, ker "recimo, da ne dela".

Drzis 8sekund sredinski button in potem takoj na sredinskega se enkrat? Hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 6. 2019 ob 13:31, C eagle pravi:

Lep pozdrav!

Z ženo uporabljave že drugo sezono LX B4FM. Kitajska jajca... Zdrži dan in pol, glasnost je vredu, skoraj normalno se slišiva do 100km/h. Do 130, vem da hoče nekaj povedat... Zelo zadovoljen, pa še lično zgleda, vsaj meni... No vsake oči majo svojga malarja...

Lahko naročiš posamezno enoto  ali v paru. Naj bi bila kompatibilna z ostalimi bluetooth napravami. Domet je dober km (1000m)...

Upam, da link ni reklama?!?

https://www.aliexpress.com/item/32855515406.html?spm=a2g0o.detail.100009.2.6126421cWSOsg8&gps-id=pcDetailLeftTopSell&scm=1007.13482.95643.0&scm_id=1007.13482.95643.0&scm-url=1007.13482.95643.0&pvid=113120d1-ccd2-4ff1-9e2c-4f3e690263f2

pozdrav

zanjima me če si še plačo carino na to zadevco in glede na to da jo imaš že dlje časa al še vedno funkcijonira kot na začetku

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, hitrii said:

pozdrav

zanjima me če si še plačo carino na to zadevco in glede na to da jo imaš že dlje časa al še vedno funkcijonira kot na začetku

l.p.

Pozdravljen!

Ne, nisem plačal carine, niti davka. Zgleda, da imajo Kitajci skladišča v EU...

Funkcionira super. Baterija še vedno zdrži več kot 1 dan uporabe. Slišnost se ni spremenila. Več kot zadovoljen uporabnik...

Lp,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2020 ob 16:32, C eagle pravi:

Pozdravljen!

Ne, nisem plačal carine, niti davka. Zgleda, da imajo Kitajci skladišča v EU...

Funkcionira super. Baterija še vedno zdrži več kot 1 dan uporabe. Slišnost se ni spremenila. Več kot zadovoljen uporabnik...

Lp,

C eagle

super me veseli

samo eno vprašanje še

dela tudi preko blutut povezavo z telefonom

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, hitrii said:

super me veseli

samo eno vprašanje še

dela tudi preko blutut povezavo z telefonom

l.p.

Oj. 

Ja, kot je prilimal @raza,

Dela tudi povezava s telefonom.... Tudi če poslušaš radio in pride klic, sam preklopi na telefon. Če ne pritisneš nobene tipke, se sam javi čez 5 sekund...

Lahko se povežeš tudi z navigacijo. Prioritetna povezava bo zmeraj telefonski klic... Tudi če se pogovarjaš s sopotnikom, se telefonski klic preklopi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super hvala

predvsem se mi gre za radarska obvestila preko sygic zemljevida

da ne polnemo preveč blagajn ?? 

hvala za ves info

l.p.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

zanima me, ali si kdo lasti oz. ima izkušnje s komunikacijskim sistemom SCHUBERTH SC1 ADVANCED (kvaliteta zvoka, parjenje z drugimi sistemi, ipd ...).

Še bolje, če jo kdo uporablja v kombinaciji s preklopno čelado, denimo z C4 pro...

lp.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, se javim - jaz imam to kombinacijo

sem ravno prejšnji teden sprobal s frendom, ki ima isto kombinacijo

zadeva presenetljivo dobr špila in sem frenda začuda zelo dobro razumel, ko je vozil z odprto čelado. Pred tem sva oba mislila, da ne bo tako pri odprtem piskru, PA je blo kul. No domet ni ravno nek presežek, par sto metrov, če se vidita, malo manj, če sta za ovinki - in seveda ne dela iz Vrhnike do Domžal

Mal je za pazit, ko govoriš po telefonu med vožnjo, ker lahko drugi vse sliši, pomebno je, kako prevzameš klic, ker to odloča o tem a bo privaten al bo javen za vse povezane.

glasba je kar ok za v piskru (basov seveda ni), ni pa to isto kot domači THX sistem, valjda

meni se lepo povezuje z Zumo 590 in S10, medtem ko ma pa frend z 595 in iPhonom nekaj težav

glasbo lahko recimo trajbam od 9h zjutraj do šestih popoldne non stop in se baterija še ne utrudi, (no, vsaj ne jamra, da je bo kmalu konc od hudega)

edin kar mi gre res na jetra je, kako se polni. Direkt morš nataknt čelado na kabel, in če je to kje na višini, ni čist enostavno

baterijo lahko sicer filaš tudi na polnilcu zunaj, kar je pa še bolj zapleteno ker rabiš ene "grabljice" za ven baterijo vlečt. Se mi pač ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gaso65 pravi:

 

meni se lepo povezuje z Zumo 590 in S10, medtem ko ma pa frend z 595 in iPhonom nekaj težav

 

Težava izvira z naslova BT protokolov. Zumo 595 ima iPhon imata novejše BT protokole zato težave z povezovanjem. Pomaga posodobitev komunikacijske naprave v kolikor se da, če ne potem so problemi. Tudi sam sem naletel na podobne težave z prehodom z  Zumo590 na 595. Interphone F4 se enostavno ni več povezal z 595. Rešitev je bila nabava nove komunikacije.

Če je 590 flešana na 595 potem teh težav ni, ker ostane protokol BT od 590.

Pred nabavo komunikacijskega seta je potrebno preveriti kompatibilnost z ostalimi napravami, ki se bodo konektale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gaso65 pravi:

evo, se javim - jaz imam to kombinacijo

sem ravno prejšnji teden sprobal s frendom, ki ima isto kombinacijo

zadeva presenetljivo dobr špila in sem frenda začuda zelo dobro razumel, ko je vozil z odprto čelado. Pred tem sva oba mislila, da ne bo tako pri odprtem piskru, PA je blo kul. No domet ni ravno nek presežek, par sto metrov, če se vidita, malo manj, če sta za ovinki - in seveda ne dela iz Vrhnike do Domžal

Mal je za pazit, ko govoriš po telefonu med vožnjo, ker lahko drugi vse sliši, pomebno je, kako prevzameš klic, ker to odloča o tem a bo privaten al bo javen za vse povezane.

glasba je kar ok za v piskru (basov seveda ni), ni pa to isto kot domači THX sistem, valjda

meni se lepo povezuje z Zumo 590 in S10, medtem ko ma pa frend z 595 in iPhonom nekaj težav

glasbo lahko recimo trajbam od 9h zjutraj do šestih popoldne non stop in se baterija še ne utrudi, (no, vsaj ne jamra, da je bo kmalu konc od hudega)

edin kar mi gre res na jetra je, kako se polni. Direkt morš nataknt čelado na kabel, in če je to kje na višini, ni čist enostavno

baterijo lahko sicer filaš tudi na polnilcu zunaj, kar je pa še bolj zapleteno ker rabiš ene "grabljice" za ven baterijo vlečt. Se mi pač ne da.

Hvala za izčrpne informacije. Čisto iz firbca, pri kateri hitrosti je potekala komunikacija pri odprti čeladi?

l.p. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, robicom said:

Hvala za izčrpne informacije. Čisto iz firbca, pri kateri hitrosti je potekala komunikacija pri odprti čeladi?

l.p. 

Hm, hm. Recimo, da je blo blizu omejitev na regionalnih cestah. Njegov motor je Tiger 1200 tako, da si lahko predstavljaš, kako vetrno zaščito ima. In še jaz imam atestirano 40% izgubo sluha na govornih frekvencah in sem ga jasno razumel.

Comm probleme pa nima med SC1A in ostalo opremo, ampak med Zumotom in (j)aj(c)fonom (ostalim bralcem: s tem nisem napisal, da je S10 kej boljš, da ne bo kakih zamer prosim, samo v mojem primeru mi ne dela težav).

Edino kar sva še opazila je, da občasno zaradi internih obvestil od Zumota, ali zaradi SMSjev prekine vezo, ki se potem večinoma sama vzpostavi nazaj. Če pa ne, pa prvi, ki čuti potrebo po gobcanju pritisne minus tipko na čeladi, pa je spet špilalo takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (ne)kvaliteta komunikacije je sigurno v kombinaciji z (ne)ugodno linijo čelada - vetrna zaščita. 

Skratka, sem tik pred nakupom .... bomo videli ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 7. 2020 ob 18:31, gaso65 pravi:

in seveda ne dela iz Vrhnike do Domžal

???

Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 23. 7. 2020 ob 20:11, Joker pravi:

???

Zakaj?

 

Ob 23. 7. 2020 ob 20:38, gaso65 pravi:

Zato, ker je potem prevelika razdalja med obema napravama ?

ker je preveč ovinkov :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

zanima me ali ima kdo izmed teh dveh komunikacij in jo uporablja med dvema motoristoma? Ne kot sopotnika....

https://www.fc-moto.de/en/Cardo-Scala-Rider-Smarth-Duobox-Communication-System

https://www.louis.eu/artikel/hjc-smart-10b-communication-system/20013737?filter_article_number=20013737

Hvala za deljene izkušnje :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!