Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Drugače pa nekoga prosi, da ti ga posodi.

Ga premeriš in narediš kopijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yup, jack gre v čelado, USB pa v PC. Hvala za pomoč!

Popravljeno . Popravil MisterM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 7. 2018 ob 14:34, MisterM pravi:

Yup, jack gre v čelado, USB pa v PC. Hvala za pomoč!

Drugače mislim, da imam oba konektorja doma, potreboval bi samo še informacijo, kakšn je priklop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni leži par teh konektorjev okoli, a sheme žal res ne morem najti. Če bi imel že narejen kabel, bi lahko vsaj z voltmetrom preveril, kam pelje katera žica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Interphone sport varianta: to, kar je prestala v 13ih dneh vlivanja dezja, kot da je vesoljni potop vsaka cast, da sploh se dela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja tour je videla kar nekaj dežja prve dni ture.

Brez kakršnih problemov deluje še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo slučajno uporablja bluetooth mini slušalke (take ki gredo cele v uho) recimo za poslušanje glasbe, pa zvoka s telefona v primeru navigacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

A kdo slučajno uporablja bluetooth mini slušalke (take ki gredo cele v uho) recimo za poslušanje glasbe, pa zvoka s telefona v primeru navigacije?

Sem nekoc. Mene so po celidnevni furi najbol bolela usesa od slusalk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maxxa pravi:

Sem nekoc. Mene so po celidnevni furi najbol bolela usesa od slusalk.

hvala, saj to sem si mislil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maxxa pravi:

Zakaj pa razmisljas o slusalkah? Zakaj ne komunikacija? Ok, ce zanemarimo ceno :D

za občasno rabo, res občasno in se mi ne da komunikacije nabavljat, slušalke so pa 20€ za mal muske pa navigacijo. Ampak jaz niti čepkov ne prenašam v ušesih, tako da zadeva odpade.

Komunikacije nimava niti v paru, ker je nočeva. Večino pomembnega pogovora je z butanjem po čeladi rami ali nogi :D vse ostalo pir kavi.

Pa tudi ena skrb manj je, če je nimaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz cepke uporabljam vedno za celodnevne fure. Za v sluzbo in nazaj pa ne (60 km), tako, da sem jih dobro navajena. Samo pri slusalkah v usesih, je bla pa cista kap.

Sem se pa tudi sama prepricevala, da komunikacije ne rabim. Dokler...... :).  Levji delez uporabe gre na musko (BT player), po potrebi navigacija (iz gsm), telefon (drug gsm) zelo zelo redko. Ce res kaj nujno nujnega pricakujem. Komunikacija pa zanemarljivo, ker se 99% furam solo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maxxa pravi:

Jaz cepke uporabljam vedno za celodnevne fure. Za v sluzbo in nazaj pa ne (60 km), tako, da sem jih dobro navajena. Samo pri slusalkah v usesih, je bla pa cista kap.

Sem se pa tudi sama prepricevala, da komunikacije ne rabim. Dokler...... :).  Levji delez uporabe gre na musko (BT player), po potrebi navigacija (iz gsm), telefon (drug gsm) zelo zelo redko. Ce res kaj nujno nujnega pricakujem. Komunikacija pa zanemarljivo, ker se 99% furam solo.

tole je edina zadeva, ki mi je všeč, pa baterija mora biti najbrž zelo dobra, vendar je cifra...

https://www.louis.de/artikel/headwave-tag-raumklang-musiksystem/10037092?filter_article_number=10037092&list=d9b6cfeefa0d33371afdb17a47e587c4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vikend od 19.10 pa do 21.10. sva bila na motorju.

Moram rečt, da se je tour obnesel odlično.

2 cela dneva sva se lahko pogovarjala brez polnitve.

Se pravi, od petka do nedelje, ko sva prišla domov, brez polnjenja in še bi se lahko vozil.

Me pa zelo moti, ker sistem ne dopušča povezave s telefonom med intercom povezavo.

Tako, da ne moreš poslušati navodil navigacije ali muzike, če je intercom aktiven.

Deluje pa baje z namensko gps napravo, kar upam, da sprobam do naslednje sezone :D

Srčno upam, da se bo dalo tudi to rešit, ker potem je res odlična zadeva.

Dež noben problem, naju je pralo od murske do doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 9. 2018 ob 19:38, DAMI34 pravi:

tole je edina zadeva, ki mi je všeč, pa baterija mora biti najbrž zelo dobra, vendar je cifra...

https://www.louis.de/artikel/headwave-tag-raumklang-musiksystem/10037092?filter_article_number=10037092&list=d9b6cfeefa0d33371afdb17a47e587c4

Ta, bo oz. ima tudi mikrofon, je pa isti sistem

https://domiosports.com/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da ne prebiram vseh strani... A obstaja kaksna poceni varijanta moto komunikatorja? Ki pa je tudi zadovoljivo OK... res mi je prevec dati 200e za to, da jo bom mogoce 3x na leto uporabljal. Raje sem brez, ce ni kaj pametnega. 

Na kitajskem so neke poceni varijante ze od 20€+. Recimo tam okrog 50e, je to za kam? Ima kdo, izkusnje? Katero, kaj vzeti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, kerco46 pravi:

Da ne prebiram vseh strani... A obstaja kaksna poceni varijanta moto komunikatorja? Ki pa je tudi zadovoljivo OK... res mi je prevec dati 200e za to, da jo bom mogoce 3x na leto uporabljal. Raje sem brez, ce ni kaj pametnega. 

Na kitajskem so neke poceni varijante ze od 20€+. Recimo tam okrog 50e, je to za kam? Ima kdo, izkusnje? Katero, kaj vzeti? 

za babo uzad poslušat, je še 50 € preveč ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva imava tolele ..

za to kar rabiva je ql .. vsak povezan z svojim fonom za glasbo, z eno tipko se pokličeva, z eno tipko kličeš zadnjo klicano cifro, .. sliši se ok, sicer bi lahko blo malo glasneje, ampak ..

v bistvu sem vzel ker sva hitro rabila nekaj, za "začasno", pa da vzamem pol nekaj boljšega, ko doštudiram .. ampak sva kar ostala na tem ..

1 minute ago, maus said:

za babo uzad poslušat, je še 50 € preveč ;) 

če mojo vprašaš ti bo povedala, da je z mojo komunikacijo dostikrat "nekaj narobe" in se "ne moreva povezat" .. no, zadeva definitivno deluje brezhibno .. samo ji ne povedat .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Tex pravi:

midva imava tolele ..

ampak, taka komunikacija je men še vedno zakon :lol1: ... zmeri se nasmejim, ko tole berem .. podobno se mi menmo  :D

Fotografija osebe Jani Kljun.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus saj to ravno...to je tisti pravi čar komunikacije. Zato pa nebi kaj dosti dal za ta sistem in ga rabil mogoče par x na leto. Je pa vprašanje, če se sploh splača... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, kerco46 said:

Da ne prebiram vseh strani... A obstaja kaksna poceni varijanta moto komunikatorja? Ki pa je tudi zadovoljivo OK... res mi je prevec dati 200e za to, da jo bom mogoce 3x na leto uporabljal. Raje sem brez, ce ni kaj pametnega. 

Na kitajskem so neke poceni varijante ze od 20€+. Recimo tam okrog 50e, je to za kam? Ima kdo, izkusnje? Katero, kaj vzeti? 

1. al si brez navigacije

2. al nisi škrt, pa odkartaš 200 ojrov

3. al pa nisi len, pa pogledaš en jebeno stran nazaj pa maš veliko napisano o kitajcih

Ne, nobene uporabne informaciej ti ne bom napisal ker ti je 3 sekudne tvojega časa več vredno, kot 10 minut nekoga, ki se tu kdaj kaj potrudi.

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem pred časom brskal po spletu in preverjal odzive na številne kitajske rešitve.

Trenutno sem ravno v fazi testiranja modela FreedConn T-Max.

Prva testiranja so pozitivna, seveda pa je še prezgodaj za temeljitejše zaključke saj bo pravo vrednost pokazala šele redna uporaba med sezono.

Popravljeno . Popravil b2z25
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!