Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
kasti

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...

Recommended Posts

Kugelschreiber
34 minutes ago, maxxa said:

Kadar res rabim so to guglovi zemljevidi, izven eu pa iGO na gsm. 

Komunikacija je pa fajn, ja. Za muziko. Za govorno vodenje. V tem vrstnem redu

Jaz sm 25 let cist OK zvel brez tega na motorju. Zdej pa je ratalo motoriranje drugacno. Googl maps je zasilna zadeva. Pa vstavljat je treba, rokavice snemat...za navi je odlocitev padla predlani, ko sem zarad obvozov komaj ujel zadnji trajekt.....letos se je v podobni situaciji totalno izkazal. Kar se mene tice, je izplacan. 
komunikator je druga zadeva. Na zdejsnjem motorju imam glavo direkt v turbulenci in moram vozit s cepki. Tud ce spustim brzino na 30km/h je pogovor z gospo popolnoma nemogoc. Ne zdej de bi mela globoke pogovore, ze de zmenva za kofe, al pa na sekret, de tud ona gleda table, ce se kej isce itd itd. 

2 hours ago, DAMI34 said:

baje kristalen zvok in nobenih kabličev, namreč v mojem šljemu, ni nekega placa in mi je kot ulit, tako da me že podkapa moti.

Kabl noben ne moti. Enostavno niso speljani tako, da bi uplivalo na prostor u celadi. Sm zmontiral v tri razlicne, kabli niso problem. Zaplete se lahko s slusalkama. Moj star Shoei mi je, podobmo kot tebi, cist na knap. In tam sm mel problem z ušesi. Racunam da v novi tega problema ne bo, ker ne nosim vec ocal, in slem bo cifro vecji. Kabli pa res ne motijo nikjer. 
edit. Ce je celada ala Arai, de jo mas tik pred brado, tik pred usti, pol bi mick lahko motil. 

Edited by Kugelschreiber

DAMI34

Da. Točno o slušalki in mikrofonu sem govoril in za točno mojo čelado. Seveda bi se dalo zadevo urediti, če bi na mestih pritrditve pobrusil stiropir. Sedaj me po par urah s podkapo že boli glava točno tam kjer je šiv. Je čelada bolj mala kot ne. Brez podkape kot ulita.

dkee46

Fantje in dekleta, a ima kdo in ve kaj več povedat o komunikaciji SENA SRL? ne bi rad vrgel vstran denarja, za zadevo katera ne deluje oz. ni vredna.

GucciSLO

S Seno nimaš kaj faliti. Renomirana firma in izdelki delujejo.

SRL imam v svoji Shoei, žena ima pa SC1 v Schuberth, tudi od Sene.
Lepo deluje, uparjeno b/p, domet soliden (ni toliko, kot reklamirajo) okrog 700-900 m na odprtem

Guest Anahh

Pozdravljeni 

Zanima me, če obstaja kakšen servis, ki popravlja interphone oziroma skušalke. Imam par interphona in ena slušalka že nekaj časa ne dela, naprava pa je stara samo 2 leti.

Hvala in lep pozdrav

raza
Ob 1. 6. 2020 ob 17:59, Guest Anahh pravi:

Zanima me, če obstaja kakšen servis, ki popravlja interphone oziroma skušalke. Imam par interphona in ena slušalka že nekaj časa ne dela, naprava pa je stara samo 2 leti.

Prvo poizkusi medsebojno zamenjati  zunanje enote in s tem ugotoviti ali je napaka v slušalkah ali v enoti. Če se izkaže, da po menjavi slušalka dela je vzrok v enoti, kar bo verjetno napaka na elektroniki in težje popravljivo. V nasprotnem primeru zamenjaš slušalke z novimi (ali preveriš, če kje ni kaj potrgano, najpogosteje na sami slušalki). Kateri model Interphona imaš?

dkee46
Ob 18. 2. 2020 ob 8:04, GucciSLO pravi:

S Seno nimaš kaj faliti. Renomirana firma in izdelki delujejo.

SRL imam v svoji Shoei, žena ima pa SC1 v Schuberth, tudi od Sene.
Lepo deluje, uparjeno b/p, domet soliden (ni toliko, kot reklamirajo) okrog 700-900 m na odprtem

če sem uspel rabrati, imaš SRL komunikacijo? SRL2 za Shoei GT Air2/Neotec? meni SRL2 nikakor ne uspe upariti... edino preko "group" je šlo.. saj dela OK, samo mi ni jasno zakaj ne gre uparit kot par dveh komunikacij. Kakšen predlog kako in kaj? 😃

GucciSLO

pred 2 urami, dkee46 pravi:

če sem uspel rabrati, imaš SRL komunikacijo? SRL2 za Shoei GT Air2/Neotec? meni SRL2 nikakor ne uspe upariti... edino preko "group" je šlo.. saj dela OK, samo mi ni jasno zakaj ne gre uparit kot par dveh komunikacij. Kakšen predlog kako in kaj? 😃

SRL za Shoei Neotec 2. Navodila prebrat in tapkat po gumbih. Druge ne vidim. To ali pa servis, ker "recimo, da ne dela".

dkee46
pred 27 minutami, GucciSLO pravi:

SRL za Shoei Neotec 2. Navodila prebrat in tapkat po gumbih. Druge ne vidim. To ali pa servis, ker "recimo, da ne dela".

Drzis 8sekund sredinski button in potem takoj na sredinskega se enkrat? Hvala 

hitrii
Ob 29. 6. 2019 ob 13:31, C eagle pravi:

Lep pozdrav!

Z ženo uporabljave že drugo sezono LX B4FM. Kitajska jajca... Zdrži dan in pol, glasnost je vredu, skoraj normalno se slišiva do 100km/h. Do 130, vem da hoče nekaj povedat... Zelo zadovoljen, pa še lično zgleda, vsaj meni... No vsake oči majo svojga malarja...

Lahko naročiš posamezno enoto  ali v paru. Naj bi bila kompatibilna z ostalimi bluetooth napravami. Domet je dober km (1000m)...

Upam, da link ni reklama?!?

https://www.aliexpress.com/item/32855515406.html?spm=a2g0o.detail.100009.2.6126421cWSOsg8&gps-id=pcDetailLeftTopSell&scm=1007.13482.95643.0&scm_id=1007.13482.95643.0&scm-url=1007.13482.95643.0&pvid=113120d1-ccd2-4ff1-9e2c-4f3e690263f2

pozdrav

zanjima me če si še plačo carino na to zadevco in glede na to da jo imaš že dlje časa al še vedno funkcijonira kot na začetku

l.p.

C eagle
32 minutes ago, hitrii said:

pozdrav

zanjima me če si še plačo carino na to zadevco in glede na to da jo imaš že dlje časa al še vedno funkcijonira kot na začetku

l.p.

Pozdravljen!

Ne, nisem plačal carine, niti davka. Zgleda, da imajo Kitajci skladišča v EU...

Funkcionira super. Baterija še vedno zdrži več kot 1 dan uporabe. Slišnost se ni spremenila. Več kot zadovoljen uporabnik...

Lp,

C eagle

hitrii
Ob 9. 6. 2020 ob 16:32, C eagle pravi:

Pozdravljen!

Ne, nisem plačal carine, niti davka. Zgleda, da imajo Kitajci skladišča v EU...

Funkcionira super. Baterija še vedno zdrži več kot 1 dan uporabe. Slišnost se ni spremenila. Več kot zadovoljen uporabnik...

Lp,

C eagle

super me veseli

samo eno vprašanje še

dela tudi preko blutut povezavo z telefonom

l.p.

C eagle
9 hours ago, hitrii said:

super me veseli

samo eno vprašanje še

dela tudi preko blutut povezavo z telefonom

l.p.

Oj. 

Ja, kot je prilimal @raza,

Dela tudi povezava s telefonom.... Tudi če poslušaš radio in pride klic, sam preklopi na telefon. Če ne pritisneš nobene tipke, se sam javi čez 5 sekund...

Lahko se povežeš tudi z navigacijo. Prioritetna povezava bo zmeraj telefonski klic... Tudi če se pogovarjaš s sopotnikom, se telefonski klic preklopi. 

hitrii

super hvala

predvsem se mi gre za radarska obvestila preko sygic zemljevida

da ne polnemo preveč blagajn 😄😄 

hvala za ves info

l.p.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• JO_18
    • raza
      Na voljo je nova karta CNEUNTU 2021.10
    • RSV Mille
      ...bi si zaslužu 3, ne sam 2 okrog kepce butaste 🙈
    • la profich
      Danes na poti v službo zjutraj.. Prvo križišče na trzinski obvoznici ven iz Lj. Zavijal sem levo proti črnučam. Kot vedno prehitim na pasu za zavit levo kolono, in se postavim za prvi avto v vrsto, tako da nobenega ne ogrožam. Prvi avto spelje, potem sem jaz prvi v koloni in čakam na oranžno puščico za zavit levo, na kar se mi en z nekim starim avdijem zaleti v rit. Srečo sem imel, da sem bil z obemi nogami na tleh, da nisem v tisti gužvi padel potleh. Po prvih mimikah jaz njemu in on meni da kdo je fuknjen zapeljem za njim in ko vidi da mu sledim ustavi na avtobusni. Izstopi in reče da kaj se grem. Sem mu reku, da lahko kar takoj pokličemo policijo in preverimo kdo je kriv. Pa pol je začel, da kako mu grejo vsi motoristi na k*rac, da se povsod rinejo kjer se nimajo kaj...ko sem mu pa reku, da če se je treba zarad kompleksu nekomu v rit zabit in ga probat spravih potleh se je začel pa ven vlečt.. uglavnem motorju na srečo ni blo nič, za njegov avto je reku da ga ne briga kolk je razbit.. kaj se vse sreča na cesti danes. Mi je blo prav malo žal, damu nisem dal dveh okol kepe majmunu. 
    • Kiri
      Zdravo. Letos očitno ne bo nič s kakšnih daljših potovanj proti vzhodu, zato bova verjetno izkoristila dopust za raziskovanje "komšiluka". Sem malo brskal po forumu, pa nisem našel nič kaj dosti o Italiji, razen Sicilije, Sardinije in seveda Dolomitov. Imela bova cca 2 tedna časa, na Sicilijo se nama ne mudi, če bo pa šlo, pa tudi prav. Ima kdo kakšne konkretne predloge, kaj obvezno prevoziti, kaj preskočiti, kam je treba iti jest, kam spat in kam it čohat krave? Velika mesta naju pretirano ne navdušujejo, raje se zapodiva po kakšnem podeželju, hribih in bizarnih vuko*ebinah. Makadama naju ni strah, prav nasprotno...  V zameno za najboljši predlog se bom potrudil kakšen Peroni nazaj prišvercat  
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!