Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Ob 29. 11. 2021 ob 21:19, raza pravi:

N-com pa karbon je še vedno isti šmorn kot je bil, kar se dometa tiče. Imava na Xlite 551 zmontirano B901x pa ne dosega niti 20m razdalje, oziroma, če je vse prav obrnjeno potem gre nekako. Antena v tej seriji ni več  v notranjosti ampak zunaj na tipkovnici, ampak ne pomaga. Za uporabo motor - motor neuporabno. Zaradi tega problema so nehali delat čalado Xlite 551, ker na čeladah, ki imajo školjko iz laxana teh problemov kao nimajo. Zdaj, ko moja ne vozi več svoj motor, nama je nekako vseeno, prej sva pa uporabljala stari dobri Interphone F4 na istih čeladah pa je letelo bp.

Da sem menjal, je bila kriva navigacija, ker ni več podpirala BT protokola F4 komunikacije.

Karbon in frekvence so še kar zahtevne naloge za konstruktorje. Brez dobre in prav postavljene antene ne gre najbolje.

Na to navigacijo, ki jo imaš sedaj pa uporabljaš? 

Meni ne gre muzika čez na stari n- com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno komplet sestavlja: navigator zumo xt, komunikator n-com B901X in Samsung Galaxy S8.

Povezava pa telefon na Zumo xt in n-com na zumo xt. 

Zaenkrat za moje potrebe dela vse, muzike pa itak ne poslušam, kadar vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajci še deluje, BP. Baterija zdrži tam 15 ur poslušanja radija. Zvočniki so še vedno več kot dovolj glasni. Tudi lovi zelo dobr med napravami- brez šuma Ta ta denar je to-to. 

Lp

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dolenc100 pravi:

Kitajci še deluje, BP. Baterija zdrži tam 15 ur poslušanja radija. Zvočniki so še vedno več kot dovolj glasni. Tudi lovi zelo dobr med napravami- brez šuma Ta ta denar je to-to. 

Lp

Pol bom pa naročil da sprobamo :) cena je zdej sicet že 140€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi jaz iščem nekaj takega, vendar le za sebe, torej GPS in mogoče muzika , pa do hitrosti max 100 km/h (skuter 110 ccm) za eno čelado.

Ima kdo mogoče kaj rabljenega ali kako informacijo za nakup v EU - vsaj dobava iz EU ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/4/2022 at 9:08 AM, bmwslo said:

Tudi jaz iščem nekaj takega, vendar le za sebe, torej GPS in mogoče muzika , pa do hitrosti max 100 km/h (skuter 110 ccm) za eno čelado.

Ima kdo mogoče kaj rabljenega ali kako informacijo za nakup v EU - vsaj dobava iz EU ? 

 

ta ista lexin komunikacija se na aliexpresu (tudi amazonu) prodaja 1 po 1 komad, cena je cca 70€, omogoča predvajanje glasbe, klicev in zvoka google maps iz telefona, direkt iz navigacije nisem preizkusil. pošiljajo pa iz polske, jaz sem dobil prej kot v 1 tednu, nobene carine.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
On 6/28/2019 at 10:17 PM, maxxa said:

Interphone sport imam sedaj 2 sezoni. Kaj pohvalim:

-velikost tipk. Te morajo biti toliko velike, da lahko manevriras z rokavicami. Enostavne in logicno postavljene tipke.

-samodejno prilagajanje glasnosti glede na hrup v celadi. Pri odprti preklopni se jakost poveca, pri zaprti zmanjsa.

-vzdrzljivost baterije: bolano dolgo. Po 3 dneh celodnevne uporabe motor-motor, glasba, telefon, ga dam preventivno polnit, ceprav bi verjetno zdrzal se kak dan, dva.

-vodotesnost: po lanskoletni dopustniski  izkusnji vesoljnih potopov, skoraj 2 tednih dezja, sedaj skoraj verjamem, da se da z njim tudi potapljat ?.

Z nakupom, ceprav malo drazjim sem zelo zadovoljna. Ceprav sem se nekaj let nazaj prepricevala, da tega ne rabim.?

Kakšna razlika je pa potem med varianto sport in tour, ki sem ga najdel na netu za 260€-par?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, HRC said:

glede na to, da tega ne rabim je varijanta sport čist ok zame

https://www.interphone.com/en-de/compare/view/0079

Razlike med Avant, Tour in Sport ni veliko, samo v številu možnih povezav 8-4-4, bluetooth codecu 5.0 -4.2 - 4.2 in napredni možnosti glasvonega upravljanja pri Avant. Recimo da so te trije klasične komunikacije.

Imaš pa potem še U-Com variante, ki imajo Mesh tehnologijo, ki je razvita skupaj s Seno in omogoča veliko število povezav in deljenje povezav, etc. minus je višja cena in krajše trajanje baterije zaradi bolj intenzivne porabe. Ima pa drugo obliko, ločena baterija, kar mogoče pride prav pri določenih modelih čelad. Ne vem.

Uporabljam Avant, prej pa sem predhodnika, v glavnem zadovoljen, ker so precej robustne naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 3. 2023 ob 10:06, HRC pravi:

Kakšna razlika je pa potem med varianto sport in tour, ki sem ga najdel na netu za 260€-par?

Te razdalje, kot jih omenja @raza so malo teoreticne. Racunati moras vse ovire: hribi, stavbe.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih je napisano " na odprtem" oz. maxximalno.....

Intercome F4 in F4S sem vozil kar lep čas (cca10 let) in kar se dometa tiče je bil prvak, če odmislimo te sodobne komunikatorje, ki prenašajo signale preko vmesnih komunikatorjev, ki služijo kot repetitorji in se s tem razdalja povečuje. Če je v navezi samo par, je pa razdalja bistveno krajša, tam do max 500m v vidnem polju. 

 Pomembno vlogo igra tudi sestava čelade. Pri kompozitnih školjkah je ta razdalja lahko še bistveno krajša. Tudi do vsega nekaj metrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maxxa pravi:

Ja, to smo pa ze en cas nazaj ugotovili, da kompoziti kvarijo "signal". Ane @Kmet2

Zelooo, pri nolan evo 104,ki ni bila karbonska sva se z ex lahko povsem normalno komunicirala na taki odaljenosti, da se z motorjem sploh nisva videla... 

Ko sem nabavil x-lite 1003pa je bila komunikacija obup že na 100 m razdalje. 

Seveda so mi to povedali pri Kompare šele po nakupu čelade... 

Saj ne šimfam, ker Boris in ekipa so res top tim, znajo prisluhnit, stopit naproti💪

Lani sem vzel novo x-lite 1005 karbonsko z komunikacijo. 

Težavo so odpravili, spet špila kljub karbonu 👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Težavo so odpravili, spet špila kljub karbonu 👌

Super! Potem je cas za menjavo celade. Ekipa Compaco je pa res top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kitajcu je baterijo zadela kap, v treh letih je to ze druga crnjena zunanja enota, in za 70€ cetrte enake ne bom kupil. Ima kdo cardo spirit? Špila?
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Kitajcu je baterijo zadela kap, v treh letih je to ze druga crnjena zunanja enota, in za 70€ cetrte enake ne bom kupil. Ima kdo cardo spirit? Špila?

Menjaj baterijo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Defekti na baterijah so posledica nepravilnega vzdrževanja Li-Po baterij. Ob enakem načinu uporabe bo zgodba podobna neglede na znamko. Problem je čas neuporabe naprave. Zaradi samopraznenja baterija pade pod prag dovoljenega in običajno je zgodbe konec, ker elektronika ne dopusti polnjenja. Preko zime je baterijo potrebno vsaj 2x napolnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Tex said:

Menjaj baterijo? :hmm:

Bom, ampak to je zadnji opravek s temi zadevami. 

 

4 minutes ago, raza said:

Defekti na baterijah so posledica nepravilnega vzdrževanja Li-Po baterij. Ob enakem načinu uporabe bo zgodba podobna neglede na znamko. Problem je čas neuporabe naprave. Zaradi samopraznenja baterija pade pod prag dovoljenega in običajno je zgodbe konec, ker elektronika ne dopusti polnjenja. Preko zime je baterijo potrebno vsaj 2x napolnit.

Tudi možno, ceprav…Vozila sva se do novembra, pa februarja cel teden, Kap jo je med furo. V soboto je delala, smo jo dopolnili, ker sva v cetrtek sibala, zjutraj je rekla batery full,  in po 250km ugasne. Priklopis drat rece battery full,  snames drat, crkne. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 3. 2023 ob 10:36, raza pravi:

Povezljivost 4 enot v oddaljenosti 1,5km.

Več tule.

Kot konferenčni pogovor, vsak z vsakim ali je potrebno pritiskati gumbe, če želiš govoriti z določenim posameznikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se vključi konferenčni način le ta omogoča, da vsi v povezavi lahko govorijo in poslušajo istočasno, brez tipkanja.

CHAP. 4 – INTERCOM The device enables the interphone communication (function named “INTERCOM”) across multiple devices in conference (several people talking at once).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 5/19/2023 at 11:05 PM, Kugelschreiber said:

Kitajcu je baterijo zadela kap, v treh letih je to ze druga crnjena zunanja enota, in za 70€ cetrte enake ne bom kupil. Ima kdo cardo spirit? Špila?
 

 

Imam Spirit HD (lani odvozil celo sezono ~ 15kkm), meni se zdi v redu zadeva. Komunikacija dela, mobitel tudi, prav tako predvajanje glasbe. Povsem zadostuje za najine potrebe. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!