Skoči na vsebino

Vršič - cesta


elbarto

Priporočene objave

Hi

If you plan to cross during weekend when the road is open you can start from Kranjska Gora (northern ramp).

If you want to cross it during week days I suggest you that you start from Trenta (Soča walley) -southern ramp.

In second case you can reach Vršič pass and a bit of northern ramp and than you can still turn back to Trenta and further on Predel pass to Italy and than to Austria etc... It is small area and you can ride it comfortably in one day.

Good luck!

Thank you again for the answers

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes čez. Cesta na gorenjski strani odlična za enduro.

Na primorski tudi - na nekaterih odsekih je soli kot blata na cross progi.

Popravljeno . Popravil Igorr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 let pozneje...

Zelo mrtva tema, ampak nima veze...veze ma to, kaj se je tam v nedeljo dogajalo :D

Ob nedeljah prepoved za tovornjake, pa si je verjetno rekel ahh kur* gremo pa mal v hribe na izlet, pa hitro domov :P

vrsic.jpg

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Fajn odsek je od Bovca naprej do prvih serpentin. Pa do vrha tudi ni napacno, na gorenjsko stran proti Kranjski gori je pa res enduro poligon.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

66, ne da je nebi. morajo tud kaj za hd.jevce not dat sej so dobr market.

vrsic cesta ok, kaksna je pa cez mangart? naliknana, promet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cez Mangart ni ceste, ker obrne in se vracas po isti. Je pa glih tko zanic. Pac gres se peljat, da lahko reces da si bil tam, sicer je pa brezveze.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no...cesta na Mangartsko sedlo je dosti boljše kvalitete, kot pa  čez Vršič. Je sicer ožja, ...vsekakor nisem mnenja, da je vožnja po cesti, ki edina v SLO pripelje asfaltirana na 2000 m/nm brezveze.  Schaaf je bil pravzaprav zelo navdušen:

 

Here it is! Mangart road! The most spectacular road I've been on with my little Honda this season. Breathtaking views at the end! I hope I can return to Mangart road someday :)

 

Video:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz se niti priblizno tako hitro nisem mogel peljat gor zaradi prometa.

 

Bom popravil izjavo. Cesta na Mangart je med vikendom brezveze ker je ful prometa, v torek ob osmih zjutraj je pa kar vredu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot se tale pelje gor je obup.... trapa neki za brezveze..prehiteva avto ko vid da so  nasprot še kolesarji ki so nepredvidljivi k loh maslajo po cesti on pa še po gasu namest da bi zmanjšu..tako se ne vozi...

čudno da še unih koz ni kar povozu k se tolk mudi

naj nori po  cestah kjer se da... ogromno jih je

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot kaze niti ni tko slaba cesta, brez flik. mozakar je na ravnem kar suveren, ovinki so bli bolj previdni.

oznacena za letos:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot kaze niti ni tko slaba cesta, brez flik. mozakar je na ravnem kar suveren, ovinki so bli bolj previdni.

oznacena za letos:)

"Ne uporabljaš ceste na Mangart.....kakšen moški pa si?!" (vir: reklama)  ;)  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malo stran od teme

po cesti 30km na zahod je še ena lepa vijugasta,

žal dober asfalt šele na Italijanski strani

razgledna daleč stran od Mangartske.

Je pa že do tja tudi vijugasto ;-)

 

Bovec, Žaga, desno prot Italiji,

Uccea, SS646, Musi

 

prometa zanemarljivo (moje izkušnje)

 

peljana zahod/vzhod

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, una pa njen motor ne veljata 1/2 K! je dost bolsa rjavolasa k je itak ze u igri tko da ne vem zakaj pati za ploscato s prerazvitim vonjem....

tale video je super, seveda si tud cesto takoj ogledam na googlu k tole spisem!

glede voznje, predvidevam da je uno uzad zenska, in kot je videt bistveno bolj mudovito odpele desn ovink, vsaj za ene 7' bolj se nagne :)

pa novo temo 'top poti po in okol Slovenije' bi lahko odprl, al je samo jest ne najdem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot kaze niti ni tko slaba cesta, brez flik. mozakar je na ravnem kar suveren, ovinki so bli bolj previdni.

oznacena za letos:)

 

Normalno da gre cez ovinke z vec rezerve, primerno izletnim conam na tej cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!