Skoči na vsebino

Najave + Dogovori dnevnih voženj (ali večdnevnih)


easyrider
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napoved: Ilmeteo EU 

*razmere na cesti: prometSLO , HAK 

*gibanje padavindež in oblaki , Yr

*veterWindy

*prenočišča: MS vodič

*stacionarni radarji: da ne bo joka

Priporočene objave

pred 44 minutami, sunnygirl pravi:

Se gre še kdo danes vozit, al sm sam jest tok KU-KU da v tem mrazu rinem na motor? :cool:

KU-KU smo vsi, vozit pa se vseeno lahko greš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najaulam furo v kapitol siti do Mihata...čez hribe in meglo...takoj. Stil LS

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vabm, da se mi kdo z adv motorjem pridruži na vikend furi. Sobota in nedelja, 15. in 16. okt. 

Okvirni plan poti:
1. dan: odhod ob 7:30 iz LJ
Lj-Kočevje-Senj-Sv. Juraj levo na Velebit - Dom Zavižan (NP Velebit) - Oltari - Koča Veliki Alan - spust do magistralke - Prizna - Karlobag levo na Velebit - Baške Oštarije -  vojaška baza Panos - transfer do Staregagrada = prenočitev: Airbnb (20€).
Predvideni km - 420km. Če bo čas priganjal pustimo za drugič vojaško bazo Panos.

2. dan
1. etapa
Starigrad - Rovanjska - pit stop na Vinetu panoramski točki - nekaj 10 km naprej levo na južni Velebit - ogled 206m globoke in 60m široke luknje, jame Memet - prečenje NP Jesenice - preko Tulovih gred povratek v Starigrad.
Predvideni km: 87km 

2. etapa če bo čas:
Starigrad - plato Veliko Rujno
Predvideni km: 40km 

Povratek v LJ po magistralki preko Rijeke, Rupe,..: 330km

Kar bo Velebita bo 90% dober makedam z občasnimi nekoliko bolj kamnitimi ali travnatimi prehodi.

2dan-1etapa = Starigrad - Memet - Tulove grede - Starigrad.kmz

1dan = LJ - Senj - Velebit - Panos.kmz

2dan-2etapa = Starigrad - plato Veliko Rujno.kmz

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, lukec pravi:

-TANKER....

Ma, še po makadamu sem ga komi dohaju. :slap:

pred 2 urami, Dimen pravi:

Vabm, da se mi kdo z adv motorjem pridruži na vikend furi. Sobota in nedelja, 15. in 16. okt. 

Okvirni plan poti:
1. dan: odhod ob 7:30 iz LJ
Lj-Kočevje-Senj-Sv. Juraj levo na Velebit - Dom Zavižan (NP Velebit) - Oltari - Koča Veliki Alan - spust do magistralke - Prizna - Karlobag levo na Velebit - Baške Oštarije -  vojaška baza Panos - transfer do Staregagrada = prenočitev: Airbnb (20€).

 

 
A maš ketne gor? :lol1:
trokutic.gifVisine snijega u Hrvatskoj 11.10.2016 u 08 h  

 

  Postaja Ukupno (cm) Novi (cm)
  Zavižan 18 -
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vabm, da se mi kdo z adv motorjem pridruži na vikend furi. Sobota in nedelja, 15. in 16. okt. 

Okvirni plan poti:
1. dan: odhod ob 7:30 iz LJ
Lj-Kočevje-Senj-Sv. Juraj levo na Velebit - Dom Zavižan (NP Velebit) - Oltari - Koča Veliki Alan - spust do magistralke - Prizna - Karlobag levo na Velebit - Baške Oštarije -  vojaška baza Panos - transfer do Staregagrada = prenočitev: Airbnb (20€).
Predvideni km - 420km. Če bo čas priganjal pustimo za drugič vojaško bazo Panos.

2. dan
1. etapa
Starigrad - Rovanjska - pit stop na Vinetu panoramski točki - nekaj 10 km naprej levo na južni Velebit - ogled 206m globoke in 60m široke luknje, jame Memet - prečenje NP Jesenice - preko Tulovih gred povratek v Starigrad.
Predvideni km: 87km 

2. etapa če bo čas:
Starigrad - plato Veliko Rujno
Predvideni km: 40km 

Povratek v LJ po magistralki preko Rijeke, Rupe,..: 330km

Kar bo Velebita bo 90% dober makedam z občasnimi nekoliko bolj kamnitimi ali travnatimi prehodi.

pred 28 minutami, Frenk 67 pravi:

Ma, še po makadamu sem ga komi dohaju. :slap:

 
A maš ketne gor? :lol1:
trokutic.gifVisine snijega u Hrvatskoj 11.10.2016 u 08 h  

 

  Postaja Ukupno (cm) Novi (cm)
  Zavižan 18 -

Tko k ga namede ga tut pobere. Na web kameri ga zgleda mogoče par cm. Bomo vidl in se prilagajal razmeram.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri via Krk ......s Skalar36 .......smo pa odprti tudi do drugače mislečih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Kmet2 said:

Jutri via Krk ......s Skalar36 .......smo pa odprti tudi do drugače mislečih :P

No, lih vlakca se jez nam šou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Dimen pravi:

Vabm, da se mi kdo z adv motorjem pridruži na vikend furi. Sobota in nedelja, 15. in 16. okt. 

Okvirni plan poti:
1. dan: odhod ob 7:30 iz LJ
Lj-Kočevje-Senj-Sv. Juraj levo na Velebit - Dom Zavižan (NP Velebit) - Oltari - Koča Veliki Alan - spust do magistralke - Prizna - Karlobag levo na Velebit - Baške Oštarije -  vojaška baza Panos - transfer do Staregagrada = prenočitev: Airbnb (20€).
Predvideni km - 420km. Če bo čas priganjal pustimo za drugič vojaško bazo Panos.

2. dan
1. etapa
Starigrad - Rovanjska - pit stop na Vinetu panoramski točki - nekaj 10 km naprej levo na južni Velebit - ogled 206m globoke in 60m široke luknje, jame Memet - prečenje NP Jesenice - preko Tulovih gred povratek v Starigrad.
Predvideni km: 87km 

2. etapa če bo čas:
Starigrad - plato Veliko Rujno
Predvideni km: 40km 

Povratek v LJ po magistralki preko Rijeke, Rupe,..: 330km

Kar bo Velebita bo 90% dober makedam z občasnimi nekoliko bolj kamnitimi ali travnatimi prehodi.

Tko k ga namede ga tut pobere. Na web kameri ga zgleda mogoče par cm. Bomo vidl in se prilagajal razmeram.

:OK:

Mamljiva tura sam jz bi z malo korekcijo (kombi do Sv.Juraja, jeb**a pussy).

Upam, da bo vreme sodelovalo. Trenutna napoved ni ok :( (sobota padavine čez dan in v nedeljo konkretna burja). Pustmo se presenetit.

Iz Juraja na Oltare:  je mišljeno po asfaltu drito ali po desni blago južnejši paraleli?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gsxf750 pravi:

:OK:

Mamljiva tura sam jz bi z malo korekcijo (kombi do Sv.Juraja, jeb**a pussy).

Upam, da bo vreme sodelovalo. Trenutna napoved ni ok :( (sobota padavine čez dan in v nedeljo konkretna burja). Pustmo se presenetit.

Iz Juraja na Oltare:  je mišljeno po asfaltu drito ali po desni blago južnejši paraleli?

 

V kmz-ju je označena asfaltna cesta do Oltarov. Se pa smer napada praviloma prilagaja, ko sem na terenu. Komot lahko pičimo rahlo severno od predvidene poti po makedamski pisti. Glede vremena pa res slabo kaže. Planiral sem za vikend, ko je dolgoročna napoved kazala na sonce. Kaže, da se bo fura prestavila za en teden (23. in 24. okt,) v upanju na izboljšanje. Jesenski Velebit (ob lepem vremenu) je vedno ponudil čudovite razglede, zmerno mero adrenalina in prijetno klimo, ko se spustiš do morske gladine. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, skalar36 pravi:

No, lih vlakca se jez nam šou...

z ozirom da Kmet ladjo vozi, ja bo bolj vlakec kot ne :P

ps. škoda k nism mogu z vama :(

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/11/2016 at 8:13 PM, skalar36 said:

No, lih vlakca se jez nam šou...

Če bi me še enkrat prašu, a se grem tam pelat k sm se dons pelu, al pa se grem vlakca... bi si vzel 5s premisleka, pa bi pol vseen izbral blato. Ampak 5 s bi vseen premišlevov.

10 hours ago, DAMI34 said:

z ozirom da Kmet ladjo vozi, ja bo bolj vlakec kot ne :P

ps. škoda k nism mogu z vama :(

 

 

Lohk si vesel, da nisi mogu z nama! ;)

Boš vidu slike...bi mev rjav kombinezon:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

z ozirom da Kmet ladjo vozi, ja bo bolj vlakec kot ne :P

ps. škoda k nism mogu z vama :(

 

 

Naj ti res ne bo , k bi te kap :)

pred 1 uro, sunnygirl pravi:

 

Huh to je lahko dvoumno :huh:

Packa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Naj ti res ne bo , k bi te kap :)

Packa :)

Sej se mi je zdel, škoda mojga ktmjčka :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koriščenje nadur in proti Kočevju okrog treh :cool: Bi mi kdo vsaj družbo na kavi delal? :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 10. 2016 at 10:06, Dimen pravi:

V kmz-ju je označena asfaltna cesta do Oltarov. Se pa smer napada praviloma prilagaja, ko sem na terenu. Komot lahko pičimo rahlo severno od predvidene poti po makedamski pisti. Glede vremena pa res slabo kaže. Planiral sem za vikend, ko je dolgoročna napoved kazala na sonce. Kaže, da se bo fura prestavila za en teden (23. in 24. okt,) v upanju na izboljšanje. Jesenski Velebit (ob lepem vremenu) je vedno ponudil čudovite razglede, zmerno mero adrenalina in prijetno klimo, ko se spustiš do morske gladine. 

Ta vikend ne bo šlo, v soboto bo zalivalo (vir Aladin). Upam na boljše 23. in 24.-tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, lucif3rka said:

Koriščenje nadur in proti Kočevju okrog treh :cool: Bi mi kdo vsaj družbo na kavi delal? :P 

Jez bi kuj šu. Sam morm delat, da še včerišno evrijado pokrijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri zgleda da bo... plan Lj-Kočevje-Delnice-Rijeka-Opatija-Plominka...

Istro, razen hitrih cest, slabo poznam... ideja, predlog kam obrnit od Plominke naprej?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, mladench pravi:

jutri zgleda da bo... plan Lj-Kočevje-Delnice-Rijeka-Opatija-Plominka...

Istro, razen hitrih cest, slabo poznam... ideja, predlog kam obrnit od Plominke naprej?

od tam naprej je Istra (kr se tiče cest relativno nezanimiva) jaz bi šel naprej, pa prot Buzetu najprej na vrh učke (Vojak)

https://www.google.si/maps/place/Vojak/@45.2852328,14.1320595,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47635663d903b7f9:0xdfc8c2a34e153f0c!8m2!3d45.2851421!4d14.2021009?hl=sl

26952928.jpg

nato pa nazaj dol proti Buzetu (smer Lupoglav) še do kraja Kotli, pogledat naravne kaskade iz apnenca, starinsko vas in mlin.

 

https://www.google.si/maps/place/Kotli,+Hrvaška/@45.3625939,13.9992672,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x477b56753de53d1f:0xdab70013ca649bc!8m2!3d45.3679311!4d14.0161836?hl=sl

d7a4e8e4c1ce1f026490bde70f9232dc.jpg

938e630eaa120931b2893048c3e16455_big.jpg

Nato pa do Vikija na čizburger :P

Lep je še zaliv pri kraju Trgetarji...no ja sej je še kup lepih zadev...

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri, Nm-Maslenica in nazaj. Morda tudi krajšam, odvisno od razpoloženja. Vreme zgleda da bo pravo :). Gre kdo v to smer? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa razmišljam da bi šel v torek (če ne bo vremenskih sprememb) tankat v Paklenico. Še kdo?

Yu3 pa do Vikija mogoče :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!