Skoči na vsebino

MOTO oprema Hard enduro, Cross


sosolec

Priporočene objave

Samo en nasvet. Ne kupuj vodotesnih in neprepišnih oblačil, ker boš poleti crknil. V primeru dežja ali mraza je bolje kombinirati več slojev oblačil in dežjaka.

Priporočam tole

http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicna-tekstilna-jakna-rev-it-off-track-i2731.shtml

http://www.tc-motoshop.si/si/tekstilne-hlace-rev-it-tornado-i10856.shtml

Imel že kar nekaj jaken, pa ko sem kupil tole sem vse lahko zmetal stran. Tale oprema ti pokrije celotno koledarsko leto, lahko je povsem prepišna za vroče poletne dni ali prijetno topla v hladnejših mesecih.

hvala za nasvet! na koncu sem naročil jakno Revit Sirocco, sicer v tujini, kjer je občutno cenejša.

Hlače bom vzel pa verjetno Revit Sand (ki so naslednik modela dakar).

A je pametno pod jakno nositi še ledvični pas oz. mogoče hrbteničnik?

Kaj pa glede obutve, se bolj splača vzet višje škornje ali nekaj srednjega (npr. revit freestyle)?

Na kaj moram biti pozoren pri rokavicah?

hvala za odgovor/e :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvični pas je vedno priporočljiv, prav tako želva.

Obutev izberi višjo, da se škornji in hlače prekrivajo, pa tudi več fizične zaščite ti nudijo višji škornji. Glede na to, da kupuješ enduro, ti priporočam enduro škornje, ki nudijo več zaščite (npr TCX Infinity ali nekaj podobnega)

Rokavice naj ne bodo kratke, sicer ti bo pihalo v rokav, kar je v hladnih dneh neprijetno. Sicer pa boš verjetno čez čas kupil še kakšne rokavice, ko boš videl kaj ti ustreza.

Popravljeno . Popravil Basko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvični pas je vedno priporočljiv, prav tako želva.

Obutev izberi višjo, da se škornji in hlače prekrivajo, pa tudi več fizične zaščite ti nudijo višji škornji. Glede na to, da kupuješ enduro, ti priporočam enduro škornje, ki nudijo več zaščite (npr TCX Infinity ali nekaj podobnega)

Rokavice naj ne bodo kratke, sicer ti bo pihalo v rokav, kar je v hladnih dneh neprijetno. Sicer pa boš verjetno čez čas kupil še kakšne rokavice, ko boš videl kaj ti ustreza.

za obutev sem razmišljal o Sidi Way Rain.

Glede zaščite: je priporočljivo imeti kaj takšnega? (ledvični pas in ščitnik hrbtenice hkrati, ali posebej, ledvični pas in posebej ščitnik hrbtenice?)

hvala&lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete!

Gledam tudi tole jakno, Clover GT 3, dobra cena za dobro jakno, se mi zdi?

lp,s.

Zdravo,

sicer zgleda da malo prepozno odgovarjam, pa mogoče za koga drugega. Sam imam omenjeno jakno ki je blia lani v KMC-ju znižana na 190€. Z samo jakno sem zelo zadovoljen ima termo podlogo ki jo poleti odstanim. Poleti ni nič kaj preveč vroče (kot omenjeno) saj ima zračnike na rokavu, prsih in hrbtu. Pri 35+ °C ti bo pa še v gatah vroče... Letos naju je na Divači ujela nevihta ko je lilo kot da bi te eden z gasilsko cevjo polival in jakna ni nikjer premočila razen na odprtem zračniku, punca ima pa Revit-ovoki pa se je tudi odlično odrezala. Skratka z obema jaknama sva zelo zadovoljna... Bi ti priporočal nakup Clover GT3.

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za obutev sem razmišljal o Sidi Way Rain.

Glede zaščite: je priporočljivo imeti kaj takšnega? (ledvični pas in ščitnik hrbtenice hkrati, ali posebej, ledvični pas in posebej ščitnik hrbtenice?)

hvala&lp!

To kar izbiraš ni ravno enduro oprema.

Odvisno od tega kje se misliš vozit, ampak če se misliš vozit po "terenu" rabiš boljšo zaščito.

Škornji so minimum Sidi Adventure ali Discovery (to je nek kompromis med cesto in terenom). Tudi vgrajeni ščitniki se na terenu ne obnesejo ravno najbolje (priporočam "body armour" in "kolenčnike", ker drugače "fašeš" ravno mimo zaščite).

Če pa se boš pretežno vozil po cesti si na pravi poti.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar izbiraš ni ravno enduro oprema.

Odvisno od tega kje se misliš vozit, ampak če se misliš vozit po "terenu" rabiš boljšo zaščito.

Škornji so minimum Sidi Adventure ali Discovery (to je nek kompromis med cesto in terenom). Tudi vgrajeni ščitniki se na terenu ne obnesejo ravno najbolje (priporočam "body armour" in "kolenčnike", ker drugače "fašeš" ravno mimo zaščite).

Če pa se boš pretežno vozil po cesti si na pravi poti.

lp

Franc

Zdravo,

ne vem fantje zakaj ste navalili z "hard core" enduro opremo pa saj se bo fant vozil z transalpko ali F650 vi mu pa naštevate opremo za hard enduro... 3/4 endur kot so transalpka, varadero, GS-i ipd niti ne vidijo kakega resnega makedama, vej, korenin... transalpka niti ni namenjena za resen teren ker je za moje pojme pretežka in prenerodna... večinoma se taki motorji vozijo po cesti in lepem makedamu. Če bi se hotel vozit po resnem makedamu bi za moje pojme moral že štartat z drugim motorjem... To je zgolj moje osebno menje... da ne boste takoj pluval po men!

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ne vem fantje zakaj ste navalili z "hard core" enduro opremo pa saj se bo fant vozil z transalpko ali F650 vi mu pa naštevate opremo za hard enduro... 3/4 endur kot so transalpka, varadero, GS-i ipd niti ne vidijo kakega resnega makedama, vej, korenin... transalpka niti ni namenjena za resen teren ker je za moje pojme pretežka in prenerodna... večinoma se taki motorji vozijo po cesti in lepem makedamu. Če bi se hotel vozit po resnem makedamu bi za moje pojme moral že štartat z drugim motorjem... To je zgolj moje osebno menje... da ne boste takoj pluval po men!

lp Urban

kot je že Urban povedal, ne mislim vozit po hud grobem terenu, ampak me bolj drži cestni enduro varianta. zato tudi gledam bolj touring obutev :)

Hvala Urban za nasvet glede jakne, sicer je Revitova že naročena, ampak ne dvomim, da ne bi bila dobra.

Mogoče še kakšen nasvet o zaščiti? kaj imeti pod jakno, zgolj ledvični pas ali tudi zaščito hrbtenice? So vložki v jaknah dovolj ali je potrebno dokupiti dodatno zaščito?

Hvala&lp,s.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je že Urban povedal, ne mislim vozit po hud grobem terenu, ampak me bolj drži cestni enduro varianta. zato tudi gledam bolj touring obutev :)

Hvala Urban za nasvet glede jakne, sicer je Revitova že naročena, ampak ne dvomim, da ne bi bila dobra.

Mogoče še kakšen nasvet o zaščiti? kaj imeti pod jakno, zgolj ledvični pas ali tudi zaščito hrbtenice? So vložki v jaknah dovolj ali je potrebno dokupiti dodatno zaščito?

Hvala&lp,s.

Zdravo,

mislim da imajo jakne po večini že serijsko neko kvazi zaščito za hrbet, ki je bolj kot ne neka trda pena. To je pomoje bolj Blažev žegn, zato sem si jaz kupil ledvični pas z želvo od Dainese. Tudi sam sem gledal samo vložek za v mrežico od jakne pa sem si potem premislil saj bi tako ali tako moral potem kupit še ledvični to pa je praktično 2v1. Pa če slučajno čmokneš je le ta želva na ledvičnem pasu bolj "fiksna" kot vložek v relativno ohlapni jakni. Lahko bi se zgodilo da bi se ti ravno v ključni situaciji (padec) vložek premaknil in nebi opravljal svoje vloge kot bi jo moral. Sam sem se želve zelo hitro navadil vendar ti svetujen, da ne vzameš lih prve ampak jih nekaj probaš da vidiš katera ti najbolj "sede" na hrbet. Meni recimo od Alpinestarsa ni in ni pasala, ali je premalo pokrila ali pa mi je pri vratu štrlela in sem zgledal pol z jakno kot Notredamski zvonar. Sam sem bil tudi pozoren na stopnjo zaščite (Level 2).

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravičujem, potovalni enduro, kar naj bi npr. honda transalp bila...big difference :slap:

Potem pač napiši da rabiš "potovalno" (touring) opremo.

Ker Transalp-ka zmore tudi "pravo" enduro vožnjo za kar pa rabiš primerno opremo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pač napiši da rabiš "potovalno" (touring) opremo.

Ker Transalp-ka zmore tudi "pravo" enduro vožnjo za kar pa rabiš primerno opremo.

lp

Franc

v opisu teme piše "potovalna enduro oprema".

lp,s.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

O kakšni enduri govorimo? Glede na to, da iščeš kovče, bi rekel cestna varijanta. Za to je dobra touring oprema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj pri Kermavnarju ali v BS, ali pa poglej pri Selešu v Grosuplju (ne vem če kdo od njih prodaja od Aunerja imajo pa kar nekaj izbire).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj rabiš, zobnike?

To ma Kermavnar, Seleš...

Kolikor vem pri obeh dobiš tudi gume, zračnice.

Drugače pa poišči Bomag (prodaja Continental) in če ti da mal popusta ima najcenejše zračnice (HD).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

A imajo morda FOX čelade malo mejhne številke? Betico imam 57 in sem probal M, pa je tako tesna, da mi je skor oči ven porinilo. Prav motila me je na glavi. L se mi zdi bolj vsede na glavo zgoraj, ampak se mi zdi, da so pa ličnice malo premalo stisnjene. Vi imate ustrezne številke po njihovi tabeli?

 

Anyway, naprodaj FOX V1, ganc nova, številka L, mat črna, še z etiketami. Samo na glavi sem jo imel ene 20 minut, pa še to z podkapo. Prodam za 115 EUR. Dostavim v LJ v četrtek 24.10.2013, če kdo hoče!

 

 

02826-FOX-V1-Matte-Helmet-2.jpg?13753482

 

Pa še članek o čeladah in materialih:

 

http://motorcycleinfo.calsci.com/Articles/MotorcyclistHelmets.html

 

Na podlagi tega članka sem se odločil za polikarbonatno namesto fiber-glass čelado. Prednost slednje je samo v teži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!