Skoči na vsebino

Bencin...kaj bi dodal? :)


Jebediah

Priporočene objave

ja, samo v tistega ko ma katalizator ne smeš tankat osvinčenega, ker ti bo crkno (jaz sn 99% prepričan da je tak) katalizator :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi kuj tankajte osvinceni bencin v tiste skutere ko majo katalizatore....skoda da nimam vec slike kaj se zgodi ko katalizator razpizdi :angry:Tak da si lahko pol se sao celi kompletni avspuh od remusa kupis ko je prazn.... :) Malo se bo prek postavo pol pa se zafilo pol pa bo samo kresnlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem fotra prašal..če še kdo ne ve..fot mi dela na petrolu (prav tako jaz večinoma), razvaža kurilno olje že dooolg cajta

reku je da je tak:

osvinčen bencin je dajal motorju moč, ampak je preveč škodil ozračju, zato so ga ukinili, in ga več ne prodajajajo!

Jasno pa to je oni Super 90 :) Za tankat se ga več ne dobi, dobiš pa aditiv ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi kuj tankajte osvinceni bencin v tiste skutere ko majo katalizatore....skoda da nimam vec slike kaj se zgodi ko katalizator razpizdi :angry:Tak da si lahko pol se sao celi kompletni avspuh od remusa kupis ko je prazn.... :) Malo se bo prek postavo pol pa se zafilo pol pa bo samo kresnlo...

Ko pri terminatorju, če poje kake stare klobase, pol ga pa tudi napenja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem fotra prašal..če še kdo ne ve..fot mi dela na petrolu (prav tako jaz večinoma), razvaža kurilno olje že dooolg cajta

reku je da je tak:

osvinčen bencin je dajal motorju moč, ampak je preveč škodil ozračju, zato so ga ukinili, in ga več ne prodajajajo!

Jasno pa to je oni Super 90 :) Za tankat se ga več ne dobi, dobiš pa aditiv ;)

Z tem aditivom je avtomatik bol letel :) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej..sm pr frčakih je problem pregrevanje..tak da za ekstremne predelave pride še najbolj kaka štirka

Ja, pa od Lade cooler :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kupi si motor. ;)

2. sploh veste zakaj se vliva "svincen" nadomestek kot dodatek k neosvincenemu bencinu v nekatera vozila? <_< (HINT: iskalnik)

3. za komedijante ste ravno pravi. :)

scooter ostane scooter tudi ce turbo gor napopas.samo ribnil bo hitreje in bolj opazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

de nm nowe teme odpiral bom kr tle uprašaw!!!

Zanima me če je ole dvotaktol (prow posebn za skuterje) kolkr tolk dobr.

Mi je zmankalu pa ne morm prec dobit kj bolšga.

A bo vredi za nekj kilometrow??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuuuuuuuuuu............

Rajši bučnega vlij not kot pa Petrolov dvotaktol ;)

Res. To olje pride mislm, da nekje jurja, če se ne motim. Kaj se pa tiče kvalitete pa tak.... bučno olje ne <_< Če bi ga redno kuril bi verjetno bil bat črn ko cigan pa polno saj. Če maš kaj sočutja do skutera ti tega ne priporočam. Raje dam 2 jurja pa vlijem not motula polstintetičnega pa je za moje pojme najboljše olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje je olje, če je mastno je vrede :)

jas sn na starem cilindru uporablal večino čaša (okol 10000km) dvotaktol od petrola, nekaj pa sn tudi dvotakolmix od mapetrola uporablal (2000km) in sn danes pogledo cilinder ko sn ga dobo nazaj in ni mel niti eniga risa!!!!

tako da olje je olje, glavno da bat in cilinder maže :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje je olje, če je mastno je vrede :)

danes pogledo cilinder ko sn ga dobo nazaj in ni mel niti eniga risa!!!!

tako da olje je olje, glavno da bat in cilinder maže :)

Ni vazno ce ni risov poglej si sizpusni kanal pa avspuh vse zafilano.....To pa je vredu ne? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto olje mam jest aerox.

kva bom dajal 3000 sit za olje motul al pa kej tazga k sam firmo plačaš.

Jest tud kurm dvotaktol unga k piše gor specjaln za skuterje pa nism meu nobenih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

masina ti ne dela tolk dobr k bi delala z drazjim oljem (k ne zgori vse in se ti use u auspuhu base, tko da gre pocasnejs skoz). kukr sm jz slisu je ta olje slabsi od drazjih (motor seveda ravn tko dela), tko da lohka ves da npr. pri motulu ne placas samo firme. pa auspuh se ti bo tud hitrej zabasu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kolega je meu ditecha pa je en drag olje staln tanku zdej pr 9000km ma pa motor že 4 mesce na servisu glih zarad tega k olje ni zgorevu.

meu je pol centimetra nezgorenga olja na batu.no to je on reku.

tko da ga bo najbrž kr prodov(motor mislm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

cvajtaktol skut je za skutrje cist vredu, js sn ga tud v aprilii tanku (125 cc, 34 HP). saj skor da ni blo. sploh pa v enem dnevu ne. na kulegovem BTju smo 10 km celo kettenspray kurli ko je bla sila pa ni blo drugega. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah..tomosi so itak vsestranski

si pijan ko klada, pa ti zmanjka bencina, pa se sm noter poščiješ pa bo leto naprej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!