Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Ob 4. 12. 2016 at 17:10, Yoghurt pravi:


Saj ti je jasno da je tole javni forum ane?


 

saj objava na yutubu je tut javna :D

 

Ob 4. 12. 2016 at 14:25, nadja96 pravi:

Živjo! :)
Mene pa zanima če je že kdo se kaj igral z izpuhom, da bi naredil glasnejšega. Mislim na tole: 

Me zanima če res deluje?

Odvisno kok so lonci zadušeni in kaj je povrtal.

pred 8 urami, Borutt pravi:

Meni so pa najbolj zanimivi vsi ti junaki s preglasnimi izpuhi, ko njihovo junaštvo odropota skozi merilnik hrupa :lol1:.

jokica :P

tudi marsikaterega glasnega (ne preglasnega) se da čisto legalno homologirat in je bolj glasen ter lepše barve kot stock izpuh :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

saj objava na yutubu je tut javna :D

 

Odvisno kok so lonci zadušeni in kaj je povrtal.

jokica :P

tudi marsikaterega glasnega (ne preglasnega) se da čisto legalno homologirat in je bolj glasen ter lepše barve kot stock izpuh :D

 

Motor ima v homologaciji zapisane decibele. In, če bodo izmerjeni decibeli prekoračili napisane, si lahko vsakdo nekam vtakne homologacijo. Ker govora je o preglasnih izpuhih. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Motor ima v homologaciji zapisane decibele. In, če bodo izmerjeni decibeli prekoračili napisane, si lahko vsakdo nekam vtakne homologacijo. Ker govora je o preglasnih izpuhih. 

preber si zakon :P pa ne obračaj besed, ker ni govora o preglasnih ampak o glasnejših, drugi barvi, predelavah itd

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Borutt said:

Motor ima v homologaciji zapisane decibele. In, če bodo izmerjeni decibeli prekoračili napisane, si lahko vsakdo nekam vtakne homologacijo. Ker govora je o preglasnih izpuhih. 

Jaz recimo nisem govoril o preglasnih izpuhih :mad:, ampak o "močnejšem zvoku" in "menjavi zvočne kulise motorja".

Al´ nisi mene mislil? :hmm:

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BobiGo.. glej jaz sem samo postavil "glasno" vprašanje o izpuhu...

Nekak sem kar vedel ko sem "dreznil" da bomo solato iz tega sadili :D MS pač ;)

Moderatorji so dali odpoved :D preveč "svinjamo" po vsaki temi...

Zakaj? ker smo pač takšni...  ja

 

Naj ima fazer spodobno temo naprej... ker mu nč ne manjka... ne wobla ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Matej207 said:

a so vozne lastnosti motorja boljše pri močnejšem zvoku?.....

Prosim če mi razloziš... oz raje ne.. da ne uničimo še te teme...

Sam razen tega da si bolj glasen v naravi ne vidim "funkcije" za samo vožnjo...

 

Edini spodoben izdelek yamahe - FZ modeli. ;) 

Kar se tice zvoka - menjaj izpuh ali pa pusti tako kot je. Ce bos malo za*ebala luknjanje bo imel zvok kot scanje po plehu. Da o tezavah z milicniki ne govorim - sem jih imel tudi sam cca 1 leto in pol nazaj. 

 

Sem ti hotel ze par postov nazaj replicirati - ce tebi ne pase da je baba glasna med seksom, to se ne pomeni da drugim tud ne. :blush:

Baba - motor

seks - voznja da si nebo kdo kaj prevec mislil:twak:

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

preber si zakon :P pa ne obračaj besed, ker ni govora o preglasnih ampak o glasnejših, drugi barvi, predelavah itd

 

 

Zakon je za rajo :jezik:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

preber si zakon :P pa ne obračaj besed, ker ni govora o preglasnih ampak o glasnejših, drugi barvi, predelavah itd

 

 

Saj veš, službena deformacija :lol1: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Matej207 pravi:

BobiGo.. glej jaz sem samo postavil "glasno" vprašanje o izpuhu...

Nekak sem kar vedel ko sem "dreznil" da bomo solato iz tega sadili :D MS pač ;)

Moderatorji so dali odpoved :D preveč "svinjamo" po vsaki temi...

Zakaj? ker smo pač takšni...  ja

 

Naj ima fazer spodobno temo naprej... ker mu nč ne manjka... ne wobla ;)

 

 

Ne vidim, kje je problem, če je nekdo postavil dotično vprašanje o izpuhu fzja?

Prav tako je nekdo drug izdal opozorilo, o "domačih" predelavah, ter stricih iz SENPa

in nekdo tretji, ki je govoril o upgrejdu mopeda.

Ni vse svinjanje. Iz takšnih in podobnih debat se lahko marsikdo marsikaj nauči, le brati je potrebno znati.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je da vsi "površno" berete, temu sledijo pa odgovori na "neobstoječa" vprašanja. ali po domače, ko nekdo na forumu kaj vpraša, pride do mogoče odgovora ali dva ki sta "vezana" na vprašanje, pa 3/4 nabijaja prostega sloga... 

Prav da je uporabnik vprašal o izpuhu..

Sem napisal tud da spoštujem mnenja za glasnejši izpuh, ampak še vedno ni nišče odgovoril če je motor zarad izpuha bolj vozen? torej da ali ne? 

To je bilo vse kar je bilo iz moje strani nejasnega ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Matej207 pravi:

 

Sem napisal tud da spoštujem mnenja za glasnejši izpuh, ampak še vedno ni nišče odgovoril če je motor zarad izpuha bolj vozen? torej da ali ne? 

 

ne ...  odgovor je jasen :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Matej207 said:

Problem je da vsi "površno" berete, temu sledijo pa odgovori na "neobstoječa" vprašanja. ali po domače, ko nekdo na forumu kaj vpraša, pride do mogoče odgovora ali dva ki sta "vezana" na vprašanje, pa 3/4 nabijaja prostega sloga... 

Prav da je uporabnik vprašal o izpuhu..

Sem napisal tud da spoštujem mnenja za glasnejši izpuh, ampak še vedno ni nišče odgovoril če je motor zarad izpuha bolj vozen? torej da ali ne? 

To je bilo vse kar je bilo iz moje strani nejasnega ;)

 

 

Snecer 2? Samo da on sprasuje zakaj bi kupil motor za 20k€ ce je versys za 6k€ isto vozen. Kapis? Sej nebos ti placal izpuha.. 

In ja pomaga pri voznih lastnostih - 5kg je lazji. ;) hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Matej207 pravi:

Vsi ste večji snecerji od snecerja :P

Snecer 2? Samo da on sprasuje zakaj bi kupil motor za 20k€ ce je versys za 6k€ isto vozen. 

 

Pa še prav ima.

Nekateri imajo tako velik "ego", da če jim pade na tla jih takoj ubije!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Matej207 pravi:

 

Sem napisal tud da spoštujem mnenja za glasnejši izpuh, ampak še vedno ni nišče odgovoril če je motor zarad izpuha bolj vozen? torej da ali ne? 

Fizično ne, psihično pa ja. Voznik ma boljši filing, več veselja, itd itd...evo, lahko celo odpremo novo temo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ukica pravi:

Snecer 2? Samo da on sprasuje zakaj bi kupil motor za 20k€ ce je versys za 6k€ isto vozen. Kapis? Sej nebos ti placal izpuha.. 

In ja pomaga pri voznih lastnostih - 5kg je lazji. ;) hehe

V bistvu je lahko motor za 6k lepše vozen, a ne?

Al zakaj si me povabil v temo? :)

Na aftonetu maš fazerko od @Matej207 z vso opremo za dobre 3 jurčke, tak da se lahko že za 3 dobro pelješ, ni treba dati 6 ali celo 20.

Ga pač ne puščaš na ulici in hitro v garažo parkiraš, da te komunala ne oglobi.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11342651&display=Yamaha FZ6S

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Matej207 pravi:

Problem je da vsi "površno" berete, temu sledijo pa odgovori na "neobstoječa" vprašanja. ali po domače, ko nekdo na forumu kaj vpraša, pride do mogoče odgovora ali dva ki sta "vezana" na vprašanje, pa 3/4 nabijaja prostega sloga... 

Prav da je uporabnik vprašal o izpuhu..

Sem napisal tud da spoštujem mnenja za glasnejši izpuh, ampak še vedno ni nišče odgovoril če je motor zarad izpuha bolj vozen? torej da ali ne? 

To je bilo vse kar je bilo iz moje strani nejasnega ;)

 

 

Da......nekateri kompletni izpuhi povečajo moč tudi za 7+hp kar pa ni zanemarljivo če računaš ,da ima avtomatik 2.5hp pa te kar potegne tistih 40kmh :P nekaterim poveča uporabnost agregata v visokih obratih , nekaterim na nizkih , odvisno od izpuha in segmenta motorja  , nekateri izpuhi so lažji tudi 4kg in več , kar spet pripomore da lahko pri pritljagi vzameš kakšen six pack več :Pse pavi nekaj že vpliva ,sploh bi mogoče lahko zamenjal izpuh na Traceru in tako razbremenil vzmetenje ,saj berem da je bolj bogo .......:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo, kupujem nosilce za zadnji - top case kovček, če jih ima slučajno kdo odveč :) Imam pa fz6 naked, 2006 letnik, če je slučajno važno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

zanima me, kje ima FZ6 (letnik 2007) vezje za kodiran vžig? Namreč odločam se za nakup enega karamboliranega, števec je totalno fuč. Če kupim novega (oz. rabljenega) bo to delovalo? Ali je tisto vezje v ključavnici?? 

Prosim za hitro informacijo, da vem na kaj naj bom pozoren pri ogledu.

Hvala,

LP Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, jaz pa ponudim original FZ6 izpuh, ki se mi valja doma ze 2 leti. Naredil je 25k km, potem sem kupil Akrapovica.

Tak kot je iz motorja bo cena manj kot drugje dobite, lahko ga dam pa tudi kolegu predelat, takrat bomo rekli pa po dogovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
18 minutes ago, alenh55 said:

zanima me kako je z blokado na 35kw motor fz6-n z 57kw 

Pomaga če bolj natančno zastaviš vprašanje. :P
Bi blokiral/odblokiral. Zanima te kaj? Stroški? Birokracija? Kje se to naredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!