Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

FZ6 je prišla k hiši v soboto. :kva2: Po prvih 20 km so občutki fenomenalni. :notworthy: Motor se mi zdi zelo elastičen že od nizkih obratov, kar je prav v nasprotju s pričakovanji. Čeprav bo zdaj sledilo obdobje utekanja, bodo užitki zato vseeno zagarantirani. :notworthy:

Glede na to, da se je mašina do sedaj vrtela le do 5000 obratov, kar je malo več kot tretjina do rdečega polja, si niti pomisliti ne upam, kaj bo po utekanju, ko ga bo dovoljeno pritisniti kdaj pa kdaj tudi do konca.

Zaključna obdelava in materiali so na vrhuncu. Vse dela brezhibno brez kakšnih čudnih občutkov (predvsem mislim na stikala in plastiko). Menjalnik je natančen, brez zatikanja in je tih brez "klonk"-ov. Digitalni števec ima obilo funcij, v vrstici pod merilnikom hitrosti je mogoče nastaviti prevožene km, dva dnevna števca, obrate motorja tudi v številčni verziji, v primeru, da gre gorivo proti nuli, začne avtomatsko šteti prevožene kilometre, ko se vklopi rezerva. Ima tudi merilnik nivoja goriva v rezervoarju, merilnik temperature mašine, menda tudi nekakšen merilnik temperature vstopnega zraka v motor (ampak to mi še ni uspelo sprobati).

V vožnji se mi zdi nezahteven, pospešuje lepo brez opaznejših sunkov. Zavore grabijo ko kurb.... :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva dnevna števca

Pri FZS600 gre 'trip meter' le do 999km... :lol1: A so to bedarijo pri FZ6 slučajno popravili?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...do sedaj sem imel 4 jamahe in vse imajo zelo glasne menjalnike v primerjavi z ostalimi...to ti lahko še kdo pove...

Fantje, to je zato, da veste, da imate v višji prestavi.... Ali pa nižji...

Thunder, sicer pa Wingsa stran vrži, če kljub njemu slišiš svoje prestavljanje.....

Ne vem... Jaz vozim YAMAHO 4.leto pa se mi menjalnik ne zdi nič glasnejši od ostalih...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ena kost za glodat. Poglejte kakšen pogled na ta v Evropi priljubljen motorček imajo Amiji. Primerjali so 7 motociklov. Predstavljena so mnenja vseh testnikov.

Nastopajoči akterji: Honda Hornet 600, Suzuki Vstrom 650, Triumph speed 4, Kawasaki GPZ 500, Yamaha FZ-6 (model z poloklepom, mislim da uporabljajo drugo ime), Harley 1200 sportster, BMW F650 SC

5th Place: Yamaha FZ-6

Sean -- This isn't a bad bike. It is quite comfortable, but unfortunately, it is held-

back by its peaky and buzzy engine and its poor instrument design. With better vibration isolation and some standard gauges that you could read in the daylight, the FZ-6 would probably have been second or third in this test. Unfortunately, it really does have an abundance of annoying vibes that cause your hands, feet and even your elbows to itch and tingle after a few minutes at 70mph. Though it was the most powerful bike in this test, the FZ-6 delivers that power in a high-rpm zone that is preceded by a relatively funky torque curve that doesn't start to balloon, until 7,000rpm. This means that the Yamaha wants you to downshift it aggressively and ride it like a racebike, when you are trying to make-time on the back roads. This works great on racer replicas, but is simply tedious when covering ground on the FZ-6, while you watch the Honda and Triumph leave you behind. Of all the bikes here, the Fizzer is the one I'd most like to see a version 2.0 of.

Buzz -- Out of all the "Big Four" bike manufacturers, Yamaha is probably my favorite, which is why I'm so disappointed with this motorcycle. This is a perfect example of something looking good on paper but not working in the real world. I'll bet the Yamaha will make the most power on the dyno and is probably fastest in the quarter mile. The motor is gutless below 9000 rpm. Once you climb into the power band an improbable amount of vibration sets in. Every part of your body in contact with the FZ-6 sizzles alarmingly. This was the hardest bike to go fast on. The gimmicky instrumentation, saggy suspension and vibra-matic motor absorbed all my concentration before I could even look through a corner, watch for obstacles and enjoy the ride.

EBass -- Everyone seemed to want to take a swipe at the Yammer. I didn't think it was

Fonzie is getting pretty good at catching perfect lighting.

that bad, but it just didn't do anything exceptionally well. It would be hard to see how it would end up at the top of anyone's wish list. I did have an issue with the throttle response as I rolled on to exit a turn. I got a surge as soon as I got on the gas and that ain't good in the middle of an apex. The brakes seemed to bite too hard as well. It was tricky to get the inputs right, but I'm sure that would probably come with time. Otherwise, it was a serviceable ride. Just not the best at anything.

Martin -- Where to start? About the best thing I can say about the FZ-6 is that it has an R6 motor. Unfortunately, I didn't like the suspension, the brakes felt relatively weak, the controls were weird, and it has the hardest to read instrument cluster of the group. Furthermore, it isn't particularly easy on the eyes. Put this in a ring with the Honda (its closest cousin in this group), and it would be roughly like pitting a naked man against a freight train.

(Hmmm.... a reference to "Cousin" and "Naked" in the same sentence, I wonder if Martin gets out of Idaho much? --Sean)

--------------------------------------------------------------------------------

HOW WE VOTED (Worst Vote Dropped, Lowest Total Wins)

Sean EBass Fonzie Martin Buzz Total Points

Honda 1st 2nd x4th 2nd 1st 6

Suzuki 2nd x7th 3rd 1st 2nd 8

Triumph x4th 1st 2nd 4th 3rd 10

Kawasaki 3rd 3rd x7th 3rd 5th 14

Yamaha 5th 5th 1st 7th x7th 18

Harley 6th 4th 5th x6th 4th 19

BMW x7th 6th 6th 5th 6th 23

--------------------------------------------------------------------------------

Motor z najmanj točkami je zmagovalec, najslabša ocena se odšteje i je označena z x.

Pa še skupinska fotka sedmerice.

Vir Motorcycle.com

post-4-1080932361.jpg

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja kaj naj rečem poezija motor vleče od 1500 obratov dalje,pri 60kmh,bi menjal kar še višje,sonce sijalo direktno v števec,se vse vidi lepo,razen malih smerokazov,če so prižgani,vozl do 6000 obratov-120kmh,res lahkoten za upravljanje,sedaj še reg.,pol pa sam vozit,LP :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena kost za glodat. Poglejte kakšen pogled na ta v Evropi priljubljen motorček imajo Amiji. Primerjali so 7 motociklov. Predstavljena so mnenja vseh testnikov.

Ja, po tem testu sodeč se je fz6 zelo slabo odrezala. Tudi v kar nekaj italijanskih testih so jamrali nad motorjem , ki deluje kot vrtalni stroj pri zobozdravniku ( nad 10.000 rpm , spodaj nič .. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje okoli prestavnih razmerij?

Koliko se vrti mešina v najvišji prestavi pri hitrosti 100km/h (al pa 120, al 130 .) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se vrti mešina v najvišji prestavi pri hitrosti 100km/h

Malo višje sem napisal za 120kmh,pri 100,če se ne motim pa okoli 5.5oo obratov,točneje ti povem ,na naslednji vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj na začetku mal glasen,potem je to zginlo,klonk se pa sliši ,če slabo prešaltaš,drugače pa vse OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kak Suzuki & Co. bi lahko zadevo razjasnil s skeniranjem, men ne gre v račun, kako lahko FZ6 z oklepom tko nemarno spuši proti Z 750, brez oklepa je pa absolutno najboljši, Z 750 pa šele tretji (se mi zdi).

lp

Rudi

Hola!

Kot ste želeli, evo dve tabelici in povzetek testa.

Dirkali pa so:

1. Honda CBF 600 z ABS

2. Honda Hornet 600

3. Kawasaki Z 750

4. Suzuki Bandit 600

5. Suzuki SV 650

6. Yamaha FZ6

Slikca: povzetek testa

post-4-1082375080.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to: test je iz revije Motrrad, 9/2004, 8.4.2004

Slikica: tabela točkovanja

post-4-1082375245.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj smo pa rekli, katera tank torba (seveda na magnete) paše na ta motor. Seveda me ne zanima originalna! Bi pa prosil za točen model.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vs sigurno ne, ker imam jaz magnetno torbo kupljeno na sejmu v Nemčiji in ne paše gor. Nekako so magneti preveliki in preveč visijo naokrog tanka!

Zanima me konkretno za katero torbo gre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me konkretno za katero torbo gre!

Ja kakšno si pa pol kupil,v TC-LJ.imajo 20 torb,in vse pašejo ,sam izbereš barvo-velikost in kolk si pripravljen dati,pa na motor,še boljš pa ,če prideš z motorjem k njim,LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Hein-Gerickeju majo eno za par eurov, sicer ni lih največja, sam bolj kot nič.

@ Curi

20 m stran od naše hiše si bil (od tam je slika), pa se nisi nič oglasil. :nono:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

kako ste pa merili tank-torbe. srednji del tanka je malo dvignjen. ali je najbolje, da torba sede na dvignjeni del, ali je veeno, ce gleda mal cez? magneti pa pravite, da primejo.

najraje bi dobil tako, ki ima spodnji del locen in v njem luknjo za tankanje, zgornji del pa pol gor priflslusas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo vse :topic: bi nekaj vprašal.

Danes sem na motorju opravil prvi servis in se mi zdi zelo poceni in nekam majhna količina olja.

Menjali so filter olja (3.130 SIT), 2,7l Motul 5100 (5.894 SIT), delo 4.800 SIT. Torej je celoten servis na 1000 km stal 13.824 SIT. TO sem mi zdi zelo malo. Rekel je, da če vzamem sintetično olje stane 18.000 SIT. Zdi se mi tudi zelo malo 2,7l olja in sem jih na to opozoril pa so rekli da je vredu tako. A je res vredu?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PO tov. pod. gre noter 3.7 l olja,moral bi ti dati motul 300 sintetiko,ker boš naslednjo menjavo imel čez 10000km,pa še motor se vrti v visoke vrtljaje,vprašaj še na kak drug servis,men so svetovali tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PO tov. pod. gre noter 3.7 l olja,moral bi ti dati motul 300 sintetiko,ker boš naslednjo menjavo imel čez 10000km,pa še motor se vrti v visoke vrtljaje,vprašaj še na kak drug servis,men so svetovali tako

haloooooooooooo kje pa si ti našel podatek 3.7litra olja????

brez menjave oljnega filtra 2,5litra

z menjavo oljnega filtra 2.8 litra

podatek je iz priročnika od Yamahe za FZ6 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PO tov. pod. gre noter 3.7 l olja,moral bi ti dati motul 300 sintetiko,ker boš naslednjo menjavo imel čez 10000km,pa še motor se vrti v visoke vrtljaje,vprašaj še na kak drug servis,men so svetovali tako

Za do prvih 10k je boljš polsintetika, da se mašina do konca zlaufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haloooooooooooo kje pa si ti našel podatek 3.7litra olja????

Na uradnem prospektu piše 3.4l,sory za 3.7l

Za do prvih 10k je boljš polsintetika, da se mašina do konca zlaufa

Mašina je že pri 1000km ulavfana,ne pa pri 10.000 ,kle že kaj crkne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!