Skoči na vsebino

Dalmacija


pmodic

Priporočene objave

Če je kdo vajen motoristov, so to lokalni matadori:) Se dol lokalci bolj umikajo kot pri nas hehhee

Za prečkanje NEUMa zadostuje osebna, ker im CRO sprazum z BiH (zaradi turistov).

Tako da, brez straha, te spustijo prek z osebno!

Vsako leto sem vsaj enkrat tam in zmeraj sem šel čez z osebno.

Na drugih prehodih z BiH pa rabiš potni list.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..in kaj si hotel s tem povedat...

.... huh..vse je jasno...komur je...ostalo pa.. :worship: :worship: ... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to s potnim listom novo? Jst ga še nisem nikoli pokazal... Če greš v Bosno ga rabiš.

Ja, sej ... kva pam isli,da je Neum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips Objavljeno Danes, 11:38 AM

Če je kdo vajen motoristov, so to lokalni matadori:) Se dol lokalci bolj umikajo kot pri nas hehhee

Za prečkanje NEUMa zadostuje osebna, ker im CRO sprazum z BiH (zaradi turistov).

Tako da, brez straha, te spustijo prek z osebno!

Vsako leto sem vsaj enkrat tam in zmeraj sem šel čez z osebno.

Na drugih prehodih z BiH pa rabiš potni list.

Kolk sem si oddahnila, ...si me potolažil. Matjaž nima potnega lista, samo osebno.

Komaj čakava naslednje sobote ali nedelje, bova šla kar za dva tedna mal po magistrali, pa do Črne gore tud upam, da bova pršla z osebno.

S seboj bova peljala šotor, če pa bo za prespat v kakšni sobci kdaj pa kdaj, bova pa tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če greš od Zadra do Dubrovnika, po Jadranski prestopaš mejo, z Bosno in tam velja potni list....cesta je lepa...vozniki pa pač "domorodci"...če ga TI nisi pokazal, še ne pomeni, da ga ne potrebuješ...in če prideš na mejo brez njega, te lahko zavrnejo...kaj tebi ni tukaj jasno??...glede prevoznega sredstva pa...

" I piss on JAPAN"..izberi si motor MIKI, ne kosilnice....

:blink: Ti si pa malce "omejen", jlde ... :friend1:

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sem si oddahnila, ...si me potolažil. Matjaž nima potnega lista, samo osebno.

pa do Črne gore tud upam, da bova pršla z osebno.

Ta bo pa težka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta bo pa težka

upa, da bo ratal....je rekla sodelavka, da imajo tud oni sporazum za osebne čez glavno sezono.

Drugače pa drugič, ko bodo pasoši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Ti si pa malce "omejen", jlde ... :friend1:

..djled jdlde...če pošlješ koga na "avijon", te on pošlje nekam drugam..ja valjda...je tako..je tako..če ti pljuneš, jaz poščijem..

:alien1: ....pa omejena ti,.je saj veš kdo..sorry.. :headbang:

Popravljeno . Popravil tomica66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabš aspirin?

...ne..hvala...je bil pir čisto zadosti.... :naughty:

Popravljeno . Popravil tomica66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdla za ČG

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo

osebna izkaznica za bivanje do 30 dni

potni list RS za bivanje do 90 dni

Avto dokumenti potrebni za vstop v državo ČG

veljavno prometno dovoljenje vozila

obvezna zelena karta

pooblastilo za vožnjo tujega vozila (če ne potujete z lastnim)

Zdaj pa raziščem še Bosno

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo BiH

potni list RS

(če potujete proti južni Dalmaciji čez mejni prehod Neum je samo za tranzit preko BiH dovolj le osebna izkaznica, v primeru vstopa v Neum ali druge kraje BiH pa je obvezen potni list)

Avto dokumenti potrebni za vstop v državo

prometno dovoljenje vozila

obvezna zelena karta

pooblastilo za vožnjo tujega vozila (če ne potujete z lastnim)

No, zdej se pa lahko pripravim za Ulcinj in Njegoša.

Popravljeno . Popravil renca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdej se pa lahko pripravim za Njegoša.

pa lepo ga pozdrawi v mojem imenu :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Smo nazaj... lepa voznja vse do Drubrovnika... se splaca... priporocam vsakemu. A ne v enem dnevu. :winkiss:

Pozdravljen!

Če bi priporočal ali odsvetoval kakšen camp in napisal kakšno ceno bi ti bil zelo hvaležen :worship: lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pozdravljen!

Če bi priporočal ali odsvetoval kakšen camp in napisal kakšno ceno bi ti bil zelo hvaležen :worship: lp.

Hehe... no pa bom...

Prvi postanek je bil v zlo dragem kampu Zaton pri Zadru... o cenah neb raje nc reku... imel pa sem sreco, ker sva prespala pr mojmu kolegu v prkolci in to na črno :krneki: .

Drugi postanek je bil zadn kamp pred Makrsko (imena ne vem)... na dan je bila cena motor+oseba+sotor+takse=80kun.

Tretji postanek sva naredila v mestu Dubrovnik placala sva 120 kun/osebo/dan za najem taksa+soba+kopalnica wc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva nazaj iz "dalmatinske" fure.

Sva šla počasi. Štartala 14.7 in najprej probala Kolpo in kamp v Vinici. 12 €.

Naslednji postanek v Selinah pri Paklenici. Premočila v privat kampu v avtoprikolici s posteljnino, hladilnikom in uporabo žara za 150 kun oba. + tuš, WC in plaža čez cesto.

Nato do Kaštela, kjer sva 3 dni taborila pri MK Sjene, se kopala na Čiovu in nadaljevala proti Dubrovniku.

Pila kavo malo naprej od Omiša, jedla zajtrk v Drveniku pri Jagoti, ki je vprašal, če so naju poslali Slovenci......nadaljevala proti Dubrovniku.

Iskala sva kamp Kate po priporočilu nekih Bosancev, a sva bila razočarana. Predaleč od morja, na soncu, en sam WC.....v Cavtatu ni bilo prostora, zato sva se vrnila proti Dubrovniku in pristala v kraju Kupari. Kamp odličen, v senci, ogromno sanitarij, tušev, ostalega. Cena 128 kun za motor, šotor in naju. Le do plaže je en lep sprehod, skoraj ves čas po senci. Pa notri samo en bistro, kjer sva bila razočarana s postrežbo in osebjem. Pa 5 hotelov, še vedno spomin na vojno, četnike in bombardiranje.

V ČG nisva šla, ker je bilo prevroče. Zdrawc, drugič pozdravim Njegoša.

Vračanje proti S s postankom v Vepricu za malco, nadaljevanje do Omiša, kjer sva se zapeljala ob reki Cetinji do Radmanovih mlinaric, popila tonik in jo spet mahnila na pot. V Splitu sva šla na AC. Kriza!!! Vroče, piha, dolgčas!

Sva se ustavila na vidikovcu, da nalijeva vodo, nekaj pojeva in zagledava Stradin. Takoj se odločiva, da greva tja.

Po nekaj kilometrih AC in dol prispeva.

Našla sva si sobo, dosti udobno, a zoprna domačica, za 150 kun za noč za oba. Napadla naju je bolezen in en dan sva preležala in si nisva ogledala Slapov Krke. Drug dan motor ni vžgal in sva počakala mehanika iz Šibenika.

Ugotovitev? Slab bencin, smet, zapacano vse.

No, in šele v sredo sva štartala naprej proti S.

Ker je bil že večer sva prišla do Lukovega Šugarja, našla zelo prijetno sobo za 150 kun, kopalnico, kuhinjo ( souporaba), soba za druženje in privat plaža. Ostala sva 2 dni, si res odpočila, vmes skočila še do Karlobaga ( 22km) in nato včeraj ob 12ih štartala proti domu.

Po Jadranski magistrali, ki je od Karlobaga proti Rijeku čudovita. Matjaž je vozil jaz fotkala.

Čez Delnice na Kočevje in domov.

Skupaj sva jih prevozila 1735, porabila 80 l bencina, nekaj sva ga zgubila, ko ga je popravljal.

To je na kratko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mene pa zanima, kako si uredite zdravstveno zavarovanje, če potujete po več državah, npr. čez Bosno, Hrvaško in Srbijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mene pa zanima, kako si uredite zdravstveno zavarovanje, če potujete po več državah, npr. čez Bosno, Hrvaško in Srbijo?

Tukaj imaš... :rolleyes: ali greš direkt na kakšno zavarovalnico in urediš... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Da ne odpiram nove teme...

V četrtek se z boljšo polovico odpravljava k južnim sosedom, v Dalmacijo. Destinacija je med Biogradom in Makarsko + izleti po okolici.

Mi lahko kdo priporoči kakšen dober kamp v tem delu (senca, spodobne sanitarije, OK plaža in morje..., po možnosti s hladilniki za najem). Vem, da jih je kar nekaj, sem gledal po netu, slike, ipd... samo informacija iz prve roke je vseeno bolj uporabna...sicer pa nisva zahtevna gosta B)

Kaj pa kakšne zanimivosti v tem delu (razen slapov Krke, Sv. Jure) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj veliko sence hladilnike imajo (kako delajo ne vem) slapovi niso daleč. Kamp je Ok. Zdaj, ko so italjani navalili ne vem kako bo. Greš pogledaš, če se ti dopade ostaneš, drugače pa šibaš naprej. Lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mene pa zanima, kako si uredite zdravstveno zavarovanje, če potujete po več državah, npr. čez Bosno, Hrvaško in Srbijo?

Da ne odpiram nove teme...

V četrtek se z boljšo polovico odpravljava k južnim sosedom, v Dalmacijo. Destinacija je med Biogradom in Makarsko + izleti po okolici.

Mi lahko kdo priporoči kakšen dober kamp v tem delu (senca, spodobne sanitarije, OK plaža in morje..., po možnosti s hladilniki za najem). Vem, da jih je kar nekaj, sem gledal po netu, slike, ipd... samo informacija iz prve roke je vseeno bolj uporabna...sicer pa nisva zahtevna gosta B)

Kaj pa kakšne zanimivosti v tem delu (razen slapov Krke, Sv. Jure) :?

Jaz sem bil v campu Vranjice.AC se nahaja blizu Trogirja.Oseba 4,9 motor 2,7 e na dan.Odlična izhodiščna točka za izlete.Nahaja se pred Trogirjem ca 2,5 km.Zaviješ desno proti obali .Je pa tudi velika tabla z napisom.Tako ,da ne moreš falit.Še slikca campa.attach_ok.png

TR_1.bmp

TR_1.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!