Skoči na vsebino

Dalmacija


pmodic

Priporočene objave

Trebor si zelo blizu. To je tale cesta preko Velebita prelaz Mali Alan. Na jugu "morska stran" se pelješ na vhodnim portalom tunela sv.Rok. Na severu pa skozi vas sv. Rok. Za pot preko prelaza ne rabiš ravno HE-motor je pa mc`adam.

post-7865-0-62046400-1313074768_thumb.jpg

post-7865-0-45986800-1313075308_thumb.jpg

post-7865-0-73838900-1313075320_thumb.jpg

post-7865-0-26891600-1313075331_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa, se bom enkrat odpeljal tja gor, mislim, da ne bo prevelik problem za moj moped :grrr. Narava je zelo verjetno veličastna tam gor, pogled s take višine pa tudi :yes:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je po fotografijah sodeč cesta čez Mali Alan na velebitu: http://www.panoramio.com/photo/34212698?source=wapi&referrer=kh.google.com . Našel sem fotografije na Google Earth. Po vsem tem makadamu, ki je tam že vem, da bo R1 usrana do vrha in še čez :slap: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo v soboto ko sem se vračal iz potepanja po Albaniji itd. sem se peljal po tej cesti, super cesta za enduraše, gor na vrhu je res mir in svež zrak ter prijetnih 24 stopinj je bilo :) lep izlet tudi za kakšen vikend do Zadra

če kdo še za kakšno podobno cesto ve kar z besedo na dan :D

post-1406-0-59762700-1314104808_thumb.jpg

post-1406-0-28434200-1314104884_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

A se mogoče komu od vas sanja, kje bi bila tale cesta? Mora biti nekje v širši okolici Zadra nekje v hribih, je pa očitno neka stara cesta, prelaz, s kamnitimi bloki ob njej. Po njej vozijo tud etapo Rally Dalmatia, ki ga organizirajo Nemci.

Tole so pa Tulove grede nad Svetim Rokom.

Poleg zmajev in vil so v preteklosti tule snemali legendarnega Vinetuja kene.yes.gif

Če malo poiščeš tam naokoli, najdeš tudi knjigo gostov.

Je pa območje še vedno precej podminirano, čeprav sem nekje ujel, da je tega le ca 300x100m.

Se mi zdi, da sem jo tudi precej bolje odnesel, ko sem napadel hrib iz SV smeri. Pri vzponu je blo precej debelega peska in je pod kolesi veselo poplesavalo. Ne vem kako bi zgledala vožnja po takem navzol. surrender.gif

Pa uspešnotrance_29_photo.gifanje...

post-25959-0-43344500-1314112964_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo v soboto ko sem se vračal iz potepanja po Albaniji itd. sem se peljal po tej cesti, super cesta za enduraše, gor na vrhu je res mir in svež zrak ter prijetnih 24 stopinj je bilo :) lep izlet tudi za kakšen vikend do Zadra

če kdo še za kakšno podobno cesto ve kar z besedo na dan :D

Ej mojster a smo se slučajno mi srečali v soboto popoldne na prelazu sv.Rok midva sva bila z dvema Varaderama, se mi zdi da sem videl moped podoben tvojemu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočete še voziti po takih cestah priporočam še Dabarske kukove nad Karlobagom, midva z Vampijem sva te prevozila v soboto potem sva šla še na Tulove grede :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej mojster a smo se slučajno mi srečali v soboto popoldne na prelazu sv.Rok midva sva bila z dvema Varaderama, se mi zdi da sem videl moped podoben tvojemu ?

pa še res je, dve Varaderi, ko sem se jaz že spuščal dol, hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda cesta! Škoda da z mojim ne morem tja :cry:

Zgleda mava oba FZja. Komot greš pa takihle ridah, samo bolj previdno kakopak.

Noja pa motor je potem mal usran. Ampak kter pa ni?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Za prvomajske imava z boljšo polovico plan obiskati dalmatinske otoke in nato dalje proti ČG

Zanima me, kakšne so trajektne povezave med otoki, npr. Brač - Hvar - Korčula (nekaj sem gledal na spletni strani Jadrolinije, pa niso najbolj pregledne te njihove razpredelnice.... )

So trajektne povezave med otoki ali je treba nazaj na kopno in zopet povezava na otok?

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo verjetno potrebno kar na kopno in potem na drug trajekt.

Iz Brača na Hvar ali Korčulo ni trajekta.

Izjemoma včasih med glavno sezono na relaciji Split-Hvar(Stari grad)-Korčula(Vela Luka) trajekt pobere tudi vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, takšna varjanta tudi ni slaba...

JADRANSKI%20OTOKI%20%20karta%20poti%202.JPG

Našel na strani od Lord & Lady

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

A se mogoče komu od vas sanja, kje bi bila tale cesta? Mora biti nekje v širši okolici Zadra nekje v hribih, je pa očitno neka stara cesta, prelaz, s kamnitimi bloki ob njej. Po njej vozijo tud etapo Rally Dalmatia, ki ga organizirajo Nemci.

Verjetno je tole.... http://www.motopuls.hr/putopisi/roadbook/3956-velebit-adventures.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani letoval v Stinici in sem se peljal čez Veliki Alan. Cesta je asfaltirana do planinske koče, zanimiva, speljana po obronkih Velebita. Vidni so stebri žičnice s katero so transportirali les v dolino - zraven Stinice so vidni ostanki žage. Od koče je okrog 8km makadama, za adrenalin pa poskrbi še napis: "Prepovedano krmiti medvede". Potem je cesta asfaltirana, lahko pa greš na levo proti Krasnemu polju in nazaj na Jurjevo (jadranska magistrala) ali proti Otočcu, ali pa na desno proti štirovači (kjer imajo nek znan izvir vode) in dalje proti Gospiču ali Karlobagu. Zanimiva okolica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani letoval v Stinici in sem se peljal čez Veliki Alan. Cesta je asfaltirana do planinske koče, zanimiva, speljana po obronkih Velebita. Vidni so stebri žičnice s katero so transportirali les v dolino - zraven Stinice so vidni ostanki žage. Od koče je okrog 8km makadama, za adrenalin pa poskrbi še napis: "Prepovedano krmiti medvede". Potem je cesta asfaltirana, lahko pa greš na levo proti Krasnemu polju in nazaj na Jurjevo (jadranska magistrala) ali proti Otočcu, ali pa na desno proti štirovači (kjer imajo nek znan izvir vode) in dalje proti Gospiču ali Karlobagu. Zanimiva okolica.

Slike teh poti si lahko ogledaš par postov nazaj :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za prvomajske imava z boljšo polovico plan obiskati dalmatinske otoke in nato dalje proti ČG.

Moja lanska pot po otokih : Zadar - otok Ugljan- trajekt, otok Ugljan - otok Pašman, preko mosta, Pašman - celina, nato na Murter, preko mosta, po celini na trajekt Ploče - Pelješac, spet na trajekt Orebič - Korčula, na Korčuli trajekt (Vela Luka) - Lastovo. Ker je zmanjkalo časa sem na Lastovu skočil na trajekt za Split in počasi po jadranki proti domu. Imel sem plan skočiti iz otoka Lastovo proti Mlijetu ali Dubrovniku, seveda z trajektom, vendar linija ne obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za prvomajske imava z boljšo polovico plan obiskati dalmatinske otoke in nato dalje proti ČG

Zanima me, kakšne so trajektne povezave med otoki, npr. Brač - Hvar - Korčula (nekaj sem gledal na spletni strani Jadrolinije, pa niso najbolj pregledne te njihove razpredelnice.... )

So trajektne povezave med otoki ali je treba nazaj na kopno in zopet povezava na otok?

G

Žal boš moral vsakokrat na kopno, vozi pa trajekt iz Splita na Brač cca. 40 min, kar ni tako problematično, potem imaš trajekt iz Splita na Hvar, to je že melo dlje, vozi cca. 1.50 min. , na korčulo greš pa preko Pelješca, zanimiva vožnja, lepa pokrajina, do Orebića, tam pa se vkrcaš na trajekt za Korčulo, ki pa vozi cca. 20 min. Same vožnje s trajektom tako ni ne vem kako veliko, razen na Hvar. Taman, da si malo spočiješ rit in spiješ pijačo v miru.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!