Skoči na vsebino

Dalmacija


pmodic

Priporočene objave

Včeraj sem se vrnil s popotovanja po Dalmaciji + Črna gora. Res da sem bil z avtomobilom, a vseeno lahko pomagam komu, ki bo v posezoni jadral (z motorjem seveda) dol, s kakšnim koristnim nasvetom.

Soon on Motosvet ... :D

Popravljeno . Popravil pmodic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nekaj za začetek. Danes se mi je že dvignil pritisk, ko sem poslušal da je v nekem hrvaškem časniku pisalo da smo Slovenci nacionalisti, provincionalno zakompleksani :blink: :unsure: ... Kje so bili s takimi komentarji na začetku turistične sezone :angry:

Sem se pa spomnil, da sem nekje slišal vic, ki gre nekako takole:

Se pogovarjata slovenc in hrvat.

Hrvat: " Sem bil v Sloveniji, ljudje so nesramni, vse je umazano turobno."

Slovenc: "Jaz sem bil pa v Zagrebu, vsi so plesali na ulici, glasba do konca in celo mesto je prelepljeno s plakati".

Hrvat: "Kaj je pa pisalo na plakatih?"

Slovenc: "Ne vem, ker ne znam brati cirilice"

******************************************************************************

Obiskali smo Nin, Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Bol na Braču, Makarsko, Dubrovnik, Čilipe, Molunat, Tivat, Herceg Novi, Kotor, Budvo ....

Na poti ni bilo praktično nobene gužve, naredili smo pa 2200 km v 15 dneh, z avtom + kamp prikolica.

Kazni nobene :P

Najboljši kamp, ki smo ga obiskali je bil po mojem Zaton pri Zadru, dober je tudi Solaris pri Šibeniku, drugače pa je z avtokampi v Dalmaciji bolj tako-tako. Bolj ko greš na jug slabše je. Za motoriste se sicer vedno najde prostor, če drugje ne v kakem privat kampu, ki zgleda nekako tako, kot bi kampiral doma pred hišo. Za avto s kamp prikolico je pa obup.

Pri Zadru smo kampirali v kampu Borik, ki je predrag za to kar ti nudijo. WC-ji umazani, plaža umazana, obala mal šodra, mal kamenja ... skratka ni po mojem okusu.

Naslednja postaja je bil Šibenik in kamp Zablače Solaris, kake 3 km ven iz Šibenika. Kam je "brat" od kampa Solaris, le da je manjši in ima samo dve zvezdice. Drugače OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nekaj za začetek. Danes se mi je že dvignil pritisk, ko sem poslušal da je v nekem hrvaškem časniku pisalo da smo Slovenci nacionalisti, provincionalno zakompleksani  :blink:  :unsure: ... Kje so bili s takimi komentarji na začetku turistične sezone  :angry:

Je pa v tem kar nekaj resnice, samo prepotentnost si pozabu omenit.

Pred 14 dnevi sem bil na Ugljanu in edine slabe izkušnje, ki sem jih imel so bili naši vrli Slovenčki, ki mislijo da je vse njihovo. Pa brez zamere in ne mislim, da smo vsi taki.

Popravljeno . Popravil BoBo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvatje nas enostavno ne marajo....čeprav veliko naših hodi na njihovo obalo.....sploh pa v Istri, tam je veliko Nemcov in Italijanov...pa Hrvate sploh ne briga če smo tam ali pa ne.....

3 leta nazaj smo šli z motorji do Dubrovnika.....čisto drugačna situacija....ko smo prvi dan iskali kamp pri Splitu, so ljudje kar na cesti stali in nas vabili, da bi pri njih rezervirali sobe.....nobenega problema dobiti sobe ali pa v kampu prostora.....

Pa tudi bolj prijazni ljudje in preprostejši so nižje v dalmaciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...3 leta nazaj smo šli z motorji do Dubrovnika.....čisto drugačna situacija....

Tudi lani in letos enako...

...brez problema dobili sobe po dalmaciji ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste v okolici Dubrovnika, se splača pogledat Molunat. To je mal vasica, mirna, prijetna. Je pa bogu za hrbtom :) Približno 40 km iz Dubrovnika, predzadnja vas na Hrvaškem. V Molunatu so 4 kampi, taki mali za okrog 100 ljudi. Mi smo bili v kampu Adriatic in je zelo vredu. Kampiraš med limonami, nad tabo pa je "brajda" kivijev. Po mojem je Molunat dost dobra izhodiščna točka za potovanje v Črno goro, posebej če vam je Črna gora samo enodnevni izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Molunat je res super. Še kakšno leto bo, potem pa basta... Baje že imajo Hrvoji da bi začeli "upscale tourism"... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

v petek jadramo v dalmacijo, verjetno po cesti, mogoče trajekt Rijeka-Split, ima kdo kakšne predloge kaj se splača pogledati dol. Sigurno bomo par dni tudi v Dubrovniku in iz tam naredili enodnevni izlet do Črne gore. Nekaj sem prebral že v temi Črna Gora, zanima me pa bolj za dalmacijo kaj je IN in kaj je za videti.

Hvala za kakršnekoli informacije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mala tajna. Do danes naj odbit kamp. Zaliv Boka Kotorska- vas Stovila-prašići se sprehajajo med šotori na privat dvorišču. Turisti v glavnem Madžari iz Vojvodine. Žur pa dan in noč. Folk prekrasen,edino vonj po prascih je za trezne odbijajoč. Zgodilo se je lansko leto. Bil pa tudi na obisku pri folku v Vojvodini. Kar ne morem pozabiti!...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pmodičev,

včeraj sem se vrnil iz relacije šenkjur-postojna-rijeka-murter-makarska-dubrovnik-budva-split

:naughty: z mopedom :naughty:

2200km, :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: z mopedom :naughty:

a motor s prodal al kaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a motor s prodal al kaj :?

z motorjem je tako kot z žensko..

v pogovoru spustiš nekaj kubikov (kil), pa te lepše pelje skozi življenje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hudo neurje na Murterju

Hrvaški otok Murter in okolico Šibenika je prizadelo hudo neurje. Več ljudi je bilo ranjenih, nastala je tudi zelo velika gmotna škoda. :cry: :cry:

linki

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rn...nu=2&c_id=84202

http://24ur.com/naslovnica/svet/20050803_2059865.php?Nxn2=30

post-5241-1123137987_thumb.jpg

post-5241-1123138017.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh.. tudi tam sem letos bil.. :rolleyes:

pa me je motil tisti vetrček ponoči... milo mater... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh.. tudi tam sem letos bil.. :rolleyes:

pa me je motil tisti vetrček ponoči... milo mater... :slap:

učirej je bil pa vetrček mal bol močan, bi te kar fajn pohodlo če bi ti kakšno drevo na šotor zgrmelo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učirej je bil pa vetrček mal bol močan, bi te kar fajn pohodlo če bi ti kakšno drevo na šotor zgrmelo  :blink:

jebeš šotor in mene, motor! :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš šotor in mene, motor! :friend1:

hehe, ti si velik in vzdržljiv in se boš že zacelil. Motor pa ko je stolčen je stolčen :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil:

sam si predstavljaš, da si v šotoru, ko začne borovce pulit okoli tebe?

milo mater.. še znotraj šotora bi bilo mokro, pa ne od dežja... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvatje nas enostavno ne marajo....čeprav veliko naših hodi na njihovo obalo.....sploh pa v Istri, tam je veliko Nemcov in Italijanov...pa Hrvate sploh ne briga če smo tam ali pa ne.....

Če ne bi nobeden od Slovencev dopustoval pri njih, bi jih zelo zanimalo ali smo tam ali ne.

Drugače, pa jih tudi jaz ne maram, mislim na Istro, Zagreb in okoliške kraje. Ljudje v Dalmaciji ter sama Dalmacija so mi super.

Saj tudi Dalmatinci ne morejo videt Zagrebčanov, tako, da....

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem na Murterju spal iz petka na soboto, kamp je bil zelo poceni, no ja stal je točno 0SIT, tudi zelo lepa lokacija je, ampak to kar se je pa zgodilo včeraj je pa res noro...

So dol še eni kolegi pa so rekl da je blo res v trenutku, najprej močan naliv in močan veter potem so pa cez nekaj sekund zacela padati drevesa. Oni imajo samo škodo na šotorih, mizah, stolih, nekaj malega popraskane avtomobile, in pa ne vem kaj je s čolnom v vodi...skratka jeba, sem vesel da sem v soboto prišel domov.

Drugače pa lepa tura kranj-rijeka-split(trajekt), trogir, brela(makarska), sv jurij 1762m, hvar(jelsa,zavala), dubrovnik, murter, kranj, 6 nočitev(100€), skupaj vseh stroškov 115.000SIT za 8dni bencina, hrane, karta ladja...spanje pa ves čas po apartmajih...cca 50 - 70eur za 4 osebe...slike pa sledijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudič, tale burja...

bo za pretuhtat, ali jutri za Zadar ali ne...  :hmm:

Burja prevrnila tovornjak in prikolice

Zadar | 5.8.2005 | B.M.

Zaradi močnih sunkov burje so morali na Hrvaškem za promet zapreti avtocesto v okolici Zadra.

Na Hrvaškem so morali zaradi hude burje za promet zapreti avtocesto v okolici Zadra, saj so močni sunki vetra na delu avtoceste od sv. Roka do Posedarja prevrnili štiri kampprikolice in tovornjak.

V prevrnjenih vozilih sta se poškodovali dve osebi, je sporočila lokalna policija. Zaprt del avtoceste povzroča prometne zastoje na cestah zadrske regije.

http://24ur.com/naslovnica/svet/20050805_2059935.php?Nxn2=10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj te jebe tale letošnji dopust, a? :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burja prevrnila tovornjak in prikolice

Zadar | 5.8.2005 | B.M.

Zaradi močnih sunkov burje, ki v okolici Makarske dosega do 120 km/h, so morali na Hrvaškem za promet zapreti avtocesto v okolici Zadra.

Na Hrvaškem so morali zaradi močne burje za promet zapreti avtocesto v okolici Zadra, saj so sunki vetra na delu avtoceste od sv. Roka do Posedarja prevrnili štiri kampprikolice in tovornjak.

V prevrnjenih vozilih sta se poškodovali dve osebi, je sporočila lokalna policija. Zaprt del avtoceste povzroča prometne zastoje na cestah zadrske regije.

Z območja Makarske poročajo o sunkih burje s hitrostjo do 120 km/h. Zaradi burje je prekinjen promet med Makarsko in Sumartinom na otoku Braču. Tudi ohladilo se je, saj je temperatura zraka v Makarski 21 stopinj Celzija, na Biokovu pa smo izmerili le 4 stopinje Celzija.

------------------------------------------------------------------------------------------

na nedavni poti po Dalmaciji sem najprej prespal v Murterju,

pa so ga zdaj sesuli.

naslednja postojanka je bila Makarska,

pa se zdaj sesuva.

Po temeljiti analizi

ga bodo zdaj najebali še

Dubrovnik,

Budva in

Split.

odsvetujem pot v naslednjih dneh.

prisrčno Vaš,

Špilferderber B)

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!