Skoči na vsebino

Dalmacija


pmodic

Priporočene objave

hmm, takšna varjanta tudi ni slaba...

JADRANSKI%20OTOKI%20%20karta%20poti%202.JPG

Našel na strani od Lord & Lady

No varianta je tudi z Brača v Makarsko in potem z Drvenika na Hvar. Mal sem čorav, šele zdaj opazil, da si ti prilimal zemljevid. še nekaj, cesta čez Korčulo je super, večina obnovljena lani.

Popravljeno . Popravil MARE 65
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pomoči bi prosu :)

S kolegi se to poletje odpravljamo na en road trip po dalmaciji,pa bi prosil za malo koristnih nasvetov-nobeden od nas pač nima izkušenj z takimi več dnevnimi potovanji na motorjih in bo za vse prvič-enkrat mora bit ;) (kaj nesti z sabo,kaj se splača ogledat,itd.)

glavne destinacije bi ble: do Dubrovnika po magistrali

plitvička jezera

slapovi reke krke

sv. jure

še kaka destrinacija ki je vredna ogleda???

bi blo 5-7 dni dovolj???

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za to kar si omenil je dovolj 2 dni..če si vzameš čas in zadevo izpelješ v lahkem ritmu je 3 dni dovolj.vsekakor se vam v te kraje ne splača seboj vozit kamp opreme ker je apartmajev dovolj pa še cene so primerljive z kampi. Torej vsak eno torbo na motor,notri 2gate,2nogavice,2 majice,kavbojke pa brisače ne pozabi. Potem pa samo dobra volja in pametna vožnja pa je užitek na vrhuncu! Na vašem mestu bi se odpeljal še do Mostarja..

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No ja, če misliš samo prevozit je 3 dni dovolj, drugače pa je za 5 dni kar dela, vsaj če si hočeš kaj ogledati. Pa na rezervno opremo (sprej za verige, opremo za flikanje gum, dežjaki) ne pozabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo za slapove krke in visovac rabiš 3 ure, če si zelo hiter, pa še plitvice ene tolk... pa niti do Splita ne boš pršu u enmu dnevu, drgač pa če si že na Plitvicah, greš čez durmitor (cerovačke špilje - gračac) pa na Knin- Drniš- Visovac (ali druga varianta iz Plitvic na Bihač, Drvar in proti Kninu) in se spustiš potem do Skradina in na slapove Krke ( u Skradinu najdete ene par fukjenih slovencev z domačo lozo - več ne dajo :P ) in potem imaš za videt do Dubrovnika kar nekaj lepih mest (Primošten, Trogir, Ston...)

ne hodit za tri dni, ker ne boste nič vidli :) razen tabel ob cesti :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo za slapove krke in visovac rabiš 3 ure, če si zelo hiter, pa še plitvice ene tolk... pa niti do Splita ne boš pršu u enmu dnevu, drgač pa če si že na Plitvicah, greš čez durmitor (cerovačke špilje - gračac) pa na Knin- Drniš- Visovac (ali druga varianta iz Plitvic na Bihač, Drvar in proti Kninu) in se spustiš potem do Skradina in na slapove Krke ( u Skradinu najdete ene par fukjenih slovencev z domačo lozo - več ne dajo :P ) in potem imaš za videt do Dubrovnika kar nekaj lepih mest (Primošten, Trogir, Ston.. .)

ne hodit za tri dni, ker ne boste nič vidli :) razen tabel ob cesti :D

A Jamnice pa nimajo? (fukeni Slovenci) :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Z punco greva julija na potep do črne gore, vendar nimava namena preveč hiteti, tako da bo pot do čg trajala 2 dni. Prvi dan imava namen priti nekje do Splita, tam bi prespala, naslednji dan pa nadaljevala do čg. Kolikor sem do sedaj gledal oglase za sobe v Splitu in okolici so cene astronomske, tako da me zanima če mi lahko priporočite kašen hotel, hostel, privatnika ki oddaja sobe...

Kampiranje odpade zaradi pomanjkanja prostora za šotor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lastnih izkušenj ti povem, da se ne rabiš sekirat za prenočišče. Voziš po cesti in se ustaviš pri komu, ki ob cesti ponuja apartmaje.Če jih je več je še toliko bolje ker lahko konkretno glihaš oz. glihajo kar sami ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti pa povem, da ni tako. Za en dan neradi oddajo in ti to dobro zaračunajo ali pa imajo "zasedeno" . Zato začni pravočasno iskati prostor ali pa boš spal "na plaži" . Malo več možnosti imaš ob "menjavi" (čez vikend) , med tednom pa to ni tako preprosto. Je pa tako kot povsod, lahko imaš srečo.

Jaz sem na "ta način" lani prespal v avtu.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če bi ostala tam dalj časa bi mnogo lažje dobila prenočišče, vem pa že od lani da za noč ali dve zelo neradi oddajo sobo. Upam da bom našel kak hostel, za male pare. Če pa kdo pozna kaj primernega se pa priporočam :)

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če bi ostala tam dalj časa bi mnogo lažje dobila prenočišče, vem pa že od lani da za noč ali dve zelo neradi oddajo sobo. Upam da bom našel kak hostel, za male pare. Če pa kdo pozna kaj primernega se pa priporočam :)

če bi šel čez bosno bi imel cenejša prenočišča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kam greš, ampak mene vedno najdejo "oni koji imaju slobodne apartmaje ili sobe" recimo takoj ko grem čez krčki most....dvomim, da je vse tako zasedeno kot nekateri menijo. Če pa ne dobiš sobe, je pa zihr kak plac kje v kakem hotelu, cene pa niso dosti višje. Pravzaprav Hrvaška je draga že, če samo kampiraš.

Jaz sem enkrat našel sobo šele ob 8 uri zvečer, res pa da je prej nisem iskal. Oglasil sem se na turistični agenciji in so mi zrihtali.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Če ne najdeš sam ali se ti po vročini ne da iskati, se pač ustaviš na turistični agenciji in ti oni najdejo sobo, tudi za eno noč. Računaj pa na to, da bodo kakih 10 Evrov vzeli za to uslugo. Ampak na morje nisi šel šparat, ne?

Še vedno pa ti ostane kamp, če drugega ne najdeš. Jaz za eno noč ne postavljam šotora, samo blazino napihnem in vržem spalko čez, pa je. Zadnjič sem našel prekrasen prostor za spanje tik nad plažo, v borovi senčki.... Čista idila. Pa še plačal nisem nič, ker niti zvečer ko sem prišel niti zjutraj ni bilo nikogar na rampi. Sem jo pač malce dvignil in zviznil skozi :whistle:

Seveda sem se tudi stuširal tam po osvežilnem jutranjem kopanju, he he

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S kolegi se 16.7 odpravljamo na Balkan trip :)

Priporočate kake apartmaje/sobe v bljižini naslednih krajev

Vodice

Makarska

okolica Dubrovnika

Mostar

Sarajevo

Bihač

Lahko oz. zaželjena so prenočišča v ok.teh krajev,tudi zaradi cene.

Za vsak slučaj nesemo z sabo še dva šotora

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Makarski imaš apartmajev kolikor hočeš, sem se tam ustavil samo na kavici, pa je vsake 15 minut en prišu do mene z ponudbo za apartma, drugje pa mislim da je podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegi se 16.7 odpravljamo na Balkan trip :)

Priporočate kake apartmaje/sobe v bljižini naslednih krajev

Vodice

Makarska

okolica Dubrovnika

Mostar

Sarajevo

Bihač

Lahko oz. zaželjena so prenočišča v ok.teh krajev,tudi zaradi cene.

Za vsak slučaj nesemo z sabo še dva šotora

Hvala za odgovore

za Bosno imaš na priloženem linku, kar nekaj variant, malo preberi temo in boš našel marsikaj, za hrvaško pa itak ni panike, kot si že dobil odgovor

Uživajte :OK:

http://www.motosvet....a/page__st__645

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da ne bom še eden izmed tistih ki delajo hit and run.

Kot sem nekaj objav napisal, sva z boljšo polovico res odšla na potep do črne gore. Problem glede prenočišča sva pa rešila tako da sva prespala v Šibeniku ne v Splitu, in sicer v Hostlu Vijur. Moram reči da je zadeva super, lepo urejena, ni pa v samem središču mesta, kar je lahko minus ali pa plus. Kako pač vzameš. Cene so takšne kot piše v ceniku, gužve pa takrat ko sva bila midva ni bilo.

V glavnem priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!