Skoči na vsebino

zalivanje cilindra in nastavitev variota


aerox

Priporočene objave

mam novi cilinder (malossi 70 sport), primarne zobnike (polini 13/44) in variomat (polini speed control) auspuh pa je leovince zx

in na servisu so mi vgradili to vse, skuter mi neke puna trokira in svečko zalivle, 2 svečke mi je že vničlo, ena je bla ngk ena pa densa, zaj mam noter bosna super

zakaj to?

meni se zo zdi nelogično, kak lahko 12mm fergazer zalije 70ccm cilinder???

:unsure:

potem drugi problem:

ajnfaral sn že 400km

in sn tudi kdaj pa kdaj stisno po gasu

z onimi belimi polini valčkami je šlo tak neke 90 po števce in melo kar fajne obrate, z rdečimi polini valčkami pa gre okol 80 in nima nikakih obratov

noter še mam tudi fedro +7% polini

to se meni zdi malo nelogično

ob taki predelavi bi mi mogo skuter iti 110 po števcu komot

kaj pravite kej je krivo? variomat?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet ena tezava oz.ista ki jo imajo vsi ko pripelajo skute z servisa pa majo 70ke noter :blink: :blink: :blink: Vsem se isto dogaja pa nevem zakaj :blink: Meni se nikol ni to dogajalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet ena tezava oz.ista ki jo imajo vsi ko pripelajo skute z servisa pa majo 70ke noter :blink: :blink: :blink: Vsem se isto dogaja pa nevem zakaj :blink: Meni se nikol ni to dogajalo...

no jas sn danes šo nazaj na servis in vprašo, zakaj mi to zalivle

in je reko da je to krivo ker dobi premalo lufta (logično, ker kak bo te 12mm fergazer lahko zalil 70ccm) in je že oni naročo ono koleno ko gre iz filtra na fergazer al nekak tak

kot zgleda je to tak res, ker jas sn se npr. pelal 70 z pol gasa in potem počasi zategoval do konca in ko sn do konca prišo je skuter začel malo trokirat, pa pospeševal več ni ;)

zvezi z valčami pa prijem danes mogoče do tebe Roba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<Roba[Ni]> vse mate v kurci fiknte bek

<Roba[Ni]> :P

> :D

<Roba[Ni]> res no

<Roba[Ni]> pa si neke 250kupte :)

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot zgleda je to tak res, ker jas sn se npr. pelal 70 z pol gasa in potem počasi zategoval do konca in ko sn do konca prišo je skuter začel malo trokirat, pa pospeševal več ni ;)

Ja ti si isti pacient kot jaz. Meni je to tud začel delat. Pa sem vse možne svečke probal pa isto. Pol pa je roba reko "probaj fuknit gor športni filter" zaj pa gre :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vglavnem zaj je že Mišo na servisu naročil neko cevko pri filtru da bo vlekla več lufta :)

toti tedn bo tu :)

te pa se bomo žgali....heheh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 lukne po 4mm vlke si zvrtaj pa bo vse delalo spet ok :)

heh:D

sn že včere razmišlo ja :)

samo bom počako da mi oni iz žabjaka to zrihta, če ne pa al šp. filter al pa lukne :D tak kot dani :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi se nekaj branite pa sparate pol ko pa vidite da gre(zivi primer grega) pa ste celi veseli pa ze ja ja to bo gor ostalo to bo tak zaj blo :) :) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj :D

Saj gre, samo zdaj more bit še zalepljen, ker še ni nastavljen. Tak, da sedaj zelo majhna površina filtra vleče zrak. Verjetno pa je dosti boljše, če je površina za filtiranje čim večja. Tak, da mogo bom fergazer dat nastavit, da bom lahko mel normalno filter gor in bo vlekel ravno dovolj zraka. Verjetno bom mogo dat malo večjo dizo za bencin še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če še lamele menjam?

Kaj pridobiš s nrp. polini lamelami v primerjavi s normalnimi? Pa stranski učinki :blink:

ja to mene tudi zanima

jas sn dobo poleg malossi-jeve pa jih na servisu niso menjali, ker so bojda stare kar ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi blo boljše, če bi dal polini al pa malossi? Kaj da več bencina, al ga več in bolj hitro not vbrizgne al kaj :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar Malossi :) Jah...mene ni nic zezalo tako vas vse po vrsti :) Ker se si vse menjal kaj se dobil zraven oz.kaj se more menjat :) Vi2 z perotom pa sta nasedla mehanikoma :) :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...mene ni nic zezalo tako vas vse po vrsti :) Ker se si vse menjal kaj se dobil zraven oz.kaj se more menjat :) Vi2 z perotom pa sta nasedla mehanikoma :) :angry:

Ja saj mene nič ne zeza. Jaz sem samo mislo, če bi menjal te lamele, kaj bi blo drugače????????????????????

Kaj pa perotu skuter dela pa nevem, ker še takrat ni gasa tiščal, ker smo ajnfarali B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...mene ni nic zezalo tako vas vse po vrsti :) Ker se si vse menjal kaj se dobil zraven oz.kaj se more menjat :) Vi2 z perotom pa sta nasedla mehanikoma :)  :angry:

Ja saj mene nič ne zeza. Jaz sem samo mislo, če bi menjal te lamele, kaj bi blo drugače????????????????????

Kaj pa perotu skuter dela pa nevem, ker še takrat ni gasa tiščal, ker smo ajnfarali B) :D

Glej...originalne lamele iz kovine niso primerne na visoke obrate in predvsem za 70ccm ne, ker se odzivajo prepočasi in ne delujejo pravilno na višjih obratih.

Lastnosti lamel:

navadne

odzivnost: slaba

obraba: majhna

karbonske

odzivnost: zelo dobra

obraba: srednja

Tako... moraš pa upoštevat, da če se karbonske lamele obrabijo in padejo v motor, se ne pokvari praktično nič, če pa navadne padejo v motor pa gre lahko kakšen bat po gobe al še kaj več :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!