Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

pred 11 minutami, maus pravi:

pred mnoooogimi leti bi moral traktor vpisat, pa ga nism, ... in zdj ga nimam .. mam pa A, B, C in E

Še vedno pa lahko prehitiš traktor:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

ne rabim poznati zakonodaje, da bi vedel, da so šalabajzerji.

Med nekaj narediti in nekaj vpisati je razlika.

Sem pozabil plačati cestnino - so me pisno opozorili.

Bil sem pisno opozorjen, da mi bo potekla osebna.

Nisem pa bil opozorjen, da se je spremenila zakonodaja glede vpisa kategorije. Kot, da se zakonodaja spreminja vsak dan. Kot da bi jo moral spremljati na vseh področjih življenja. Kot da nimam kaj bolj pametnega počet in spremljat zakonodajo in jo študirati ali se tiče mene. Kaj mi bo dala ali kaj mi bo vzela. 

Kar si si pošteno pridobil in imaš za to potrdila, se ti ne bi smelo odvzeti. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, isti klinc je z izpitom za a2.. 

ja vem da v zakonu pise 35k z izvorno mocjo max 70kw. Ampak na UE pa se zmer lah motor z vecjo izvorno mocjo registriras na svoje ime. 

Potem sem pa se na sodiscu dobil opazko da UE ni nicesar kriva, da bi moral sam vedeti kaj lahko vozim in kaj ne. 

No je bila sodnica vsaj tok fer da nisem dobil kazni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Si malo pomešal zadeve. Včasih se je brez opravljanja višje kategorije le-to pridobilo avtomatsko. Samo jo je bilo potrebno vpisati. 

Ne poznaš in pametuješ. Spet. 

So imeli možnost in jo niso izkoristili. Njihov problem oziroma njihova malomarnost. 

da za birokrata je to vse ok, za nekaj ki se pridobi avtomatsko bi se moralo tudi avtomatsko vpisati...kakorkol...poenostavit procese, ampak mi smo itak bolj birokratski od papeža in eni živijo samo od te birokracije. :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepoznavamje zakona te ne ščiti pred samim zakonom...

Če ga ne poznaš. plačaj. Če pa se hočeš z rogatim bost, pol vzemi odvetnika...

Jaz sem naredil za A kategorijo pri 16 letih in sem imel omejitev do 125ccm. Pri 18 letih sem šel na UE in so mi samo pre X-sali 125ccm omejtev in je veljalo za neomejeno...

Če ne bi šel, bi imel danes A1....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

Nepoznavamje zakona te ne ščiti pred samim zakonom...

Če ga ne poznaš. plačaj. Če pa se hočeš z rogatim bost, pol vzemi odvetnika...

Jaz sem naredil za A kategorijo pri 16 letih in sem imel omejitev do 125ccm. Pri 18 letih sem šel na UE in so mi samo pre X-sali 125ccm omejtev in je veljalo za neomejeno...

Če ne bi šel, bi imel danes A1....

in se ti to zdi pošteno? Predvsem pa ekonomično?

Logično?

Meni ne...zgolj neumno zapravljanje časa. Pa še v dobi digitalizacije živimo. No ja res je včasih sem porabil cel dan da sem lahko registriral avto sedaj samo 10 minut...saj nekaj napredka pa je :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sebenc pravi:

Na to opcijo sem pa res pozabil. Ampak kar sem napisal še vedno drži za danes in je skregano z logiko, katere datume se vpisuje na vozniško dovoljenje.

lp.

Tudi meni je hecno to z datumi. 

pred 5 urami, maus pravi:

pred mnoooogimi leti bi moral traktor vpisat, pa ga nism, ... in zdj ga nimam .. mam pa A, B, C in E

Res je. Moja mama ga je tako dobila, pa čeprav traktorja niti od zunaj ni videla. Še dobro, da tega ni več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ukica pravi:

Eh, isti klinc je z izpitom za a2.. 

ja vem da v zakonu pise 35k z izvorno mocjo max 70kw. Ampak na UE pa se zmer lah motor z vecjo izvorno mocjo registriras na svoje ime. 

Potem sem pa se na sodiscu dobil opazko da UE ni nicesar kriva, da bi moral sam vedeti kaj lahko vozim in kaj ne. 

No je bila sodnica vsaj tok fer da nisem dobil kazni..

In meni še sedaj niso odgovorili, ko sem jim zastavil to vprašanje. Mogoče jih moram ponovno spomniti. 

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

da za birokrata je to vse ok, za nekaj ki se pridobi avtomatsko bi se moralo tudi avtomatsko vpisati...kakorkol...poenostavit procese, ampak mi smo itak bolj birokratski od papeža in eni živijo samo od te birokracije. :(

 

Danes je bil popust. Vse v reklamah in oglasih. Kje si bil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Danes je bil popust. Vse v reklamah in oglasih. Kje si bil? 

z mačkom sva preverjala, če še mam izpit..se nisem niti mogel spomniti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
Ob 21 October 2017 ob 19:46, blazzarss pravi:

tole bi moralo biti to:

Pravilnik o vozniškem izpitu:

15. člen

Praktični del izpita kandidati opravljajo z vozilom, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

3. za kategorijo A2:

- motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z močjo najmanj 20 kW in največ 35 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,2 kW/kg. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 395 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,15 kW/kg;

4. za kategorijo A:
– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, katerega masa brez tovora ali potnikov presega 175 kg, z močjo motorja najmanj 50 kW. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 595 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,25 kW/kg;

Hvala. To preprosto pomeni, kar sem sklepala. Vulcan je preveč za A2 in premalo za A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tania pravi:

Hvala. To preprosto pomeni, kar sem sklepala. Vulcan je preveč za A2 in premalo za A neomejeno.

Ali nima Vulcan točno 50kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. 

Zadnjih nekaj tednov razmisljam o nakupu trikolesnika v začetku pomladi naslednjega leta. Trenutno imam opravljen izpit kategorije B, izpita za A pa ne bi rad opravljal.

Zanima me kako je z zakonom glede voznje triciklov kot sta Can-am Spyder in Can-am Ryker, večina prodajalcev na avto.net trdi, da je takšna vozila možno voziti z izpitom B. Na strani https://zakonodaja.com/zakon/zvoz/56-clen-kategorije-vozil pa v 5. odstavku trikolesa vključuje pod kategorijo A in nikjer nisem zasledil, da je pomembna razlika v medosni razdalji ali kaj podobnega. 

Kako je sedaj s tem? Je takšna trikolesa možno voziti s kategorijo B ali ne? Se je v zadnjih letih mogoče zakon spremenil in so na internetu strari podatki, ki povzročajo zmedo?

Prav tako me zmede primer vozil kot so Yamaha Niken, ki je v bistvu trikolo vendar se glede izpita tretira kot motor. 

Prosim, če lahko nekdo, ki je podkovan na tem področju obrazloži situacijo, saj se ne bi rad spustil v nakup katerega izmed zgornjih vozil in na koncu ugotovil, da moram vseeno dodatno opraviti izpit A kategorije. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Frank123 pravi:

Pozdravljeni. 

Zadnjih nekaj tednov razmisljam o nakupu trikolesnika v začetku pomladi naslednjega leta. Trenutno imam opravljen izpit kategorije B, izpita za A pa ne bi rad opravljal.

Zanima me kako je z zakonom glede voznje triciklov kot sta Can-am Spyder in Can-am Ryker, večina prodajalcev na avto.net trdi, da je takšna vozila možno voziti z izpitom B. Na strani https://zakonodaja.com/zakon/zvoz/56-clen-kategorije-vozil pa v 5. odstavku trikolesa vključuje pod kategorijo A in nikjer nisem zasledil, da je pomembna razlika v medosni razdalji ali kaj podobnega. 

Kako je sedaj s tem? Je takšna trikolesa možno voziti s kategorijo B ali ne? Se je v zadnjih letih mogoče zakon spremenil in so na internetu strari podatki, ki povzročajo zmedo?

Prav tako me zmede primer vozil kot so Yamaha Niken, ki je v bistvu trikolo vendar se glede izpita tretira kot motor. 

Prosim, če lahko nekdo, ki je podkovan na tem področju obrazloži situacijo, saj se ne bi rad spustil v nakup katerega izmed zgornjih vozil in na koncu ugotovil, da moram vseeno dodatno opraviti izpit A kategorije. 

 

Bomo kar v tej temi nadaljevali.

Nekaj debate v tej smeri je že bilo uporabi iskalnik. Tudi ni isto pri nas, kot na Hrvaškem, na koncu pa je vedno "organ" tisti, ki lahko komplicira

https://motosvet.com/tabla/search/?q=mp3 izpit&updated_after=any&sortby=relevancy&search_and_or=and

tule so zadetki iskanja MP3 in izpit

tule je recimo en od odgovorov:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Frank123 pravi:

Pozdravljeni. 

Zadnjih nekaj tednov razmisljam o nakupu trikolesnika v začetku pomladi naslednjega leta. Trenutno imam opravljen izpit kategorije B, izpita za A pa ne bi rad opravljal.

Zanima me kako je z zakonom glede voznje triciklov kot sta Can-am Spyder in Can-am Ryker, večina prodajalcev na avto.net trdi, da je takšna vozila možno voziti z izpitom B. Na strani https://zakonodaja.com/zakon/zvoz/56-clen-kategorije-vozil pa v 5. odstavku trikolesa vključuje pod kategorijo A in nikjer nisem zasledil, da je pomembna razlika v medosni razdalji ali kaj podobnega. 

Kako je sedaj s tem? Je takšna trikolesa možno voziti s kategorijo B ali ne? Se je v zadnjih letih mogoče zakon spremenil in so na internetu strari podatki, ki povzročajo zmedo?

Prav tako me zmede primer vozil kot so Yamaha Niken, ki je v bistvu trikolo vendar se glede izpita tretira kot motor. 

Prosim, če lahko nekdo, ki je podkovan na tem področju obrazloži situacijo, saj se ne bi rad spustil v nakup katerega izmed zgornjih vozil in na koncu ugotovil, da moram vseeno dodatno opraviti izpit A kategorije. 

 

(20) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo v Republiki Sloveniji voziti tudi trikolesa.
 

14.   »motorno kolo« (oziroma »dvokolesno motorno kolo«) je motorno vozilo z dvema kolesoma s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjimzgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

15.   »motorno trikolo« je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h. Med motorna trikolesa spadajo tudi trikolesnik na motorni pogon, trikolesnik in gospodarski trikolesnik;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
pred 40 minutami, Mos pravi:

Kdaj se pričakuje da se avtošole nazaj odprejo? In katero avtošolo za A kategorijo v okolici LJ ali MB priporočate? 

prijateljici je inštruktor javil da ima 15.5. vožnjo, torej bi do takrat že morale biti odprte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šole vožnje smo prejšnji teden dobile prepoved vožnje do 17.5. upam, da nam ne podaljšajo in ob enem upam, da nas spustijo prej opravljat naše delo.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, sebenc said:

Šole vožnje smo prejšnji teden dobile prepoved vožnje do 17.5. upam, da nam ne podaljšajo in ob enem upam, da nas spustijo prej opravljat naše delo.

lp.

škoda, pa ravno zdaj imam do začetka junija še preveč časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

tudi mene zanima enako. s tem da nisem omejen samo na ljubljano ampak je lahko tudi maribor in pa recimo še okolica lj če se spača. in ali se splača iti v kakšno okoliško mesto da se izogneš vsem"pastem" ljubljane. izpit za B sem sicer delal v mariboru 6 let nazaj in mi načeloma po ljubljani ni problem voziti ampak eno je normalna dnevna vožnja drugo pa upoštevanje res čisto vseh pravil cpp do pike natančno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJaz sem vse opravil v avtosili 3D (Ljubljana). Izredno simpaticna tajnica, pakete ur + CPP in pa najbolj pomembno......izreden instruktor.

3D, Trzaska c. 2

☎️: 01/425-42-04

 

lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da " ugodna" od tiste afere naprej ne obstaja, ker država določa cene ur in morajo imeti vsi enako...baba čula,baba rekla.

Bolj pomembno je, da imaš inštruktorja, ki je sam motorist in ve zakaj se gre.Moja žena je fasala inštruktorja, ki NI motorist, ki je ob vsaki napaki znorel in se drl noter v slušalko in skos čvekal po telefonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!