Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Sem lastnik Kawasakija Zephyr 750. Motor je prava rariteta v Sloveniji. Do sedaj sem srečal le enega in sicer v G.Radgoni na Moto Showu. V Nemčiji obstaja interesno zruženje lastnikov teh motorjev, katerega član sem tudi sam (preko interneta).

Če tole prebere kak Zephyrist se mi naj oglasi, da kakšno rečemo, izmenjamo izkušnje in se drugo leto eventuelno udeležimo tudi srečanja v Nemčiji. Moj E-mail najdeš v forumu.

KAWAMAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ga nimam, tudi nikogar ne poznam. Me pa je zanimalo kaksen motor je to. Kawaman, a lahko postrezes z kaj vec podatki o motorju. Pa se moj prispevek:

zephyr75.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Dave !

To kar si naložil je točno to. Kawasaki ZR750 imenovan Zephyr. Sam imam 750 kubičnega, obstajata pa tudi 550 in 1100 kubični.

Gre za klasični NAKED v najboljšem pomenu besede. Sam motor je razvit iz motorja Kawe Z 650. Je zračno-oljno hlajen, ima 72 KM (od letnika 96 naprej ima 76 KM). Na tržišče je prišel leta 1991 in predvsem v Nemčiji in USA doživel velik uspeh. Pri nas jih baje niso uradno uvažali zato jih skoraj ni. Mojega je prvi lastnik v lastni režiji uvozil iz Avstrije. Leta 1999 ga je zamenjal ZR-7, ki ima praktično čisto enak motor, le dizajn je nekoliko drugačen, največja vidna razlika je mono zadnje vzmetenje.

Letniki 91-95 imajo lita-alu platišča, mlajši pa imajo "špice", sicer pa se v bistvu ne razlikujejo, razen mogoče še po napisih na rezervoarju. Motor je zelo zdržljiv saj je imel tisti, ki sem ga kot dosedaj edinega srečal v G.Radgoni na grbi že 80.000 km. Moj jih ima 32.000 in vse deluje o.k.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj. Sicer pa vse o teh motorjih najdeš na naslovu ig.zephyr.de na internetu.

LP Kawaman!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdečega.

Je pa eden redkih kupljenih v SLO, saj jih je ene par uvozila bivša JEKLOTEHNA.

Prodajal pa jih je baje tudi Klemenčič Tona (Bears ...) iz Maribora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi je že lažje, ker vem da smo v Sloveniji najmanj trije Zephyristi!

Ali je kje še kakšen? Potem bi se že splačalo ustanoviti klub.

Čuj Stormy, iz katerega konca Slovenije pa je tvoj brat?

Kawaman

Popravljeno . Popravil KAWAMAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot čistokrvni Prlek iz Ljutomera seveda vem kje je Oplotnica. Lep kraj.

No potem pa tak nismo daleč in ni vrag, da se ne bi kdaj srečali. Če ma tvoj brat E-mail se mi naj javi, da kakšno moško rečeva.

Boris.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z internetnih stani nemškega združenja IG Zephyr sem snel nekaj predelav in dodelav Zephyrjev 750 in 1100. Splača se jih pogledat.

post-4-1062660059.jpg

Popravljeno . Popravil KAWAMAN
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

KAWAMAN ne vem sicer zakaj točno si mi poslal PM,ampak,če si tako navdušen nad kawasakiji si poglej te slike-namreč ta motor ma moj oče.

Kawasaki Z1000 l.83 ,ca.120 konj,175kg,Akrapovič izpuhi,Yoshimura odmične gredi,Wiseco bati,dvojne sveče(dvojni vžig),aluminijast okvir,Mikuni uplinjači...

če boš kej mimo Kranja hodu mi pošlji PM pa se bomo zmenil za ogled,če te zanima(sam pohit,ker je naprodaj :) )

post-4-1068250388.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAWAMAN ne vem sicer zakaj točno si mi poslal PM,ampak,če si tako navdušen nad kawasakiji si poglej te slike-namreč ta motor ma moj oče.

Kawasaki Z1000 l.83 ,ca.120 konj,175kg,Akrapovič izpuhi,Yoshimura odmične gredi,Wiseco bati,dvojne sveče(dvojni vžig),aluminijast okvir,Mikuni uplinjači...

če boš kej mimo Kranja hodu mi pošlji PM pa se bomo zmenil za ogled,če te zanima(sam pohit,ker je naprodaj :) )

Pardon! Zajebal sem! PM sem mislil poslati LASAGNI, ker se zanima za nakup (pomešal sem italijanske dobrote). :? :?

Kar pa se fotrovega Z-ja tiče - res dober stroj, a zame malo preveč ekstremen. Ne bi imel kam "prikolice" pripet. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawa,

a ti vedno skačeš NAG okoli hiše ... :huh: :o :D :D B)

Ne vedno. Včasih imam gor tangice. :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam,da mi ga s sprostitvijo meja uspelo kupiti rabljenega. Sem prej imel Classica 800, pa mi zavore niso vlivale več zaupanja, pa sem ga prodal. (ne , nisem ga imel le par kilometrov, pač pa sem naredil z njim preko 40Tkm..). :yea2:

 

Malo hitro sem prej pisal.. Rad bi kupil Zephyr 750... Sem prej mislil kupiti z-650 ali z-1000, zdaj pa ne vem..

Skratka, od nekdaj sem bolj na Kawe vržen. :devil::wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motosrečanjih sem jih vedno videl par komadov. Ne vem pa katere kubikaže so bli. Lahko pa povem, da sem imel pred leti model KZ 550 LTD :) , ki je imel podobno mašino kakor jo ima Zephyr le da je imel moj motor več konjev (64 KM) in custom izvedbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!