Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Če imaš zadaj dva fedra, lahko da en drugače blaži/fedrira kot drugi in zvija zadnje vilice. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim si ti pred kratkim GSa kupoval, pa še v profilu ga imaš navedenega. O kakem vzmetenju ti tu govoriš? Pa o dveh amortizerjih levo in desno?? GS jih že 20let nima tak razporejenih.

mogoče ima pa verigo premalo namazano... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno na meilu - ja to je kawa zephyr 750 (ni bmw) - jz resno razmišljam da so lahko gume krive k pač niso letošnje in so se zastale v garaži?!

ka pravte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je tud Hornet (900) zvijal ob hitrejši vožnji v dvoje.

Sem štelal fedre ko utrgan :headbang: pa ni nič pomagalo.

Sem pa dobil pravo rešitev, VFR :evilgrin:

Odlična rešitev: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh motorjih s staro zasnovo lahko pozabiš z dirkanjem po ovinkih. Najverjetneje so premehke vzmeti, pa prešvoh prve vilce. Včasih smo za to podlagali vzmeti v prednih vilicah in montirali alu križe spodaj med vilicam kjer pridejo semeringi (nad blatnikom). Za to ti tud ni več zvijalo motorja ko sta se peljala dva, saj sta razbremenila sprednji konec motorja. Sam ne pa več tko sprobavat motorja kot si napisu, da ne bomo bral kake črne kronike. Te povezave za vilce se lahko kupijo al pa dajo narest kakemu strugarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že ciciban lepo napisal, da ta motor ni za dirkanje skozi ovinke. Sem v predstavitvenem testu v Avtomagazinu (avtor M.Gustinčič) prebral, da je namenjen motoristom starejše generacije, ki je v času Z-jev bila premlada, da bi jih vozila. To je retro motocikel s sodobno tehniko (vsaj v času predstavitve), ki se ga da tudi bolj športno peljati, stil ''koleno po asfaltu'' pa mu nekako ne leži.

Ko smo že pri zvijanju motocikla v ovinkih, je kdo imel čast peljati Macha? Tega je pa zvijalo. Ali pa Suzukijevega GT-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tratjak Damijan.., te povezave na vilicah,- si bili popularni Telefixi? Če je to to, lahko povem, da so pomagale. Sem jo montiral na MZ-ja. Je pa kolega (Hozi), ko je še delal v livarni, naredil par odlitkov originala, nakar smo to na roke dokončali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je tud Hornet (900) zvijal ob hitrejši vožnji v dvoje.

Sem štelal fedre ko utrgan :headbang: pa ni nič pomagalo.

Sem pa dobil pravo rešitev, VFR :evilgrin:

:topic:

Tudi ob hitrejši vožnji solo...Malenkost se je dalo popravit z nastavitvijo. Ni pa pri hornet tak problem v vzmetenju, ki niti ni tako slabo. Večji problem je okvir, ki je za moje pojme precej švoh, narejen iz železne cevi 50x50, parimi nosilci za mašino in le to kot vezni element.

Ja, alu geštel je zakon :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tratjak Damijan.., te povezave na vilicah,- si bili popularni Telefixi? Če je to to, lahko povem, da so pomagale. Sem jo montiral na MZ-ja. Je pa kolega (Hozi), ko je še delal v livarni, naredil par odlitkov originala, nakar smo to na roke dokončali...

Pomoje je to res to, sam res ne vem kako se imenuje ta zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ta zadeva, ja. Nekaj takega smo montirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki rabite koristne info za model 1100 in 750 prilagam poskeniran test iz Motorrad kataloga.

post-1151-1180695071_thumb.jpg

post-1151-1180695713_thumb.jpg

post-1151-1180695733_thumb.jpg

post-1151-1180695752_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekdo je pod to temo omenjal da išče zephyrja. Eden je pod malimi oglasi naprodaja in to 750 ccm3 s 40000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi sam sem lastnik Zephyrja 750 letnik 1992. Je eden tistih treh, ki so bili uradno prodani v Sloveniji. Vozim ga četrto sezono in razmišljam, da bi ga na koncu sezone zamenjal z čim drugim. Je zelo dobro ohranjen zato vam prilagam sliko. Z njim se odeležujem moto srečanj po pomurju in prlekiji.

post-16635-1184613994_thumb.jpg

Valter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se giblje cena za ta motocikel, samo tako informativno, ker jaz nameravam nekaj podobnega kupiti za naslednjo sezono, oziroma sem prav zephyr vizualno zelo dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:lol1: :lol1:

saj je meni tudi vsec, ampak dva jurja pa ti ne bi dal......

se posebej, ko vidim, da sploh ni v originalnem stanju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je v originalenm stanju...pretapiciran je bil samo sedež in imam občutek, da o Zephyrju neveš glih kaj preveč dosti :eek:

Jp - mam doma pa ga nikakor ne damo od doma - men je tok šikan da kr hudo. Bom pa počas začel predelovat pa naredit neki takega

post-14218-1186837487.jpg

post-14218-1186837479_thumb.jpg

post-14218-1186837460_thumb.jpg

iz tegale - hehe - pa primerji pa boš vidu da ma kolega valterd1 vse orginal!!!! verjem :whistle:

post-14218-1186837698_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evoooo ga.... zdajle sem odstranil tiste rdeče kare, ki so bile nalepljene. meni zgleda tako lepše :D.

post-16635-1187013878_thumb.jpg

hvala 'suhi' :worship: motor je resnično čudovit :D

'suhi' kako dolgo pa že imaš Zephyrja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je čudovit. Sreča, da so bile nalepljene, ne lakirane, te rdeče kare...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zephy je od fotra - ga ma že dobrih 10 let - sam se ni res skor nič vozu tak da ma moped 40000km. Šikan je pa še vedn kot nov - nima niti ene praske tak da ga ne da od bajte nikol :worship:

če še kaj pa le na dan z besedo

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

valterd1: Kaj si delal z auspuhom? Meni je bil lepši z nalepkami, kot ga je mel Boris, bil je nekaj ekstra. :naughty:

Popravljeno . Popravil boys
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa res, ko se je prodajal, je bil še neopraskan.... Še imam sliko iz oglasa na netu. :whistle:

Sicer pa hitro pride kaj vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!