Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Pozdravljen "Salieri" dobrodošel med zephyristi. :worship: Kupil si dober motor in mislim da, ti ne bo žal. Odgovor na tvoje vprašanje, ja še vedno sem lastnik zephyrja in bom še nekaj časa ostal, ker sem z njim res zadovoljen kljub lepi kilometrini (nekaj čez 98.000 km), kar se pa tiče mini srečanja zephyristov bi pa res blo mini srečanje saj si kupil pravo rariteto kar se Slovenije tiče, lahko se pa kdaj dobimo na kakšno pivo :beer2: pa kako rečemo na temo zephyr. Povej, si se danes ti peljal skozi Ljutomer s tvojim zephyrjem?

Popravljeno . Popravil boys
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

johou - lepega maš ni kaj

pri nas doma je pa še en ja, pa tud še bo lepo lepo dolgo časa ostal - ata se je še prejšn tedn vozu pa delo ko šus :).

užitke še naprej - ko se pa zmenite za mini Zephy srečanje pa le povejte pa pridem jz z njim na pivo :beer2:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne (služba), bom pa skoraj sigurno na žegnanju v Jeruzalemu pri Ljutomeru 27.4., mogoče tam ali pa kako srečanje,ki se bodo zdaj že počasi začela. Lahko pa tudi na "fruteku". :evilgrin: :rolleyes:

Bomo že...V glavnem da vemo en za drugega, hehe... Si svojega že kaj poštimal (ko si nekaj pravil par strani nazaj)? Kaka frišna slika bi bla dobrodošla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..moja dva prjatla iz Nemčije lansko leto na obisku v Strunjanskem campu!!Zephyir1100 in 750 črn oba čez 150.000 km delata kot urca :worship: !!Nice bike!!

post-11527-1208518055_thumb.jpg

post-11527-1208518086_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, lepa primerka :naughty: ! 1100 kubičnega bi imel takoj, škoda da pri nas tega ni za dobit. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..dobra dobra--sem rdečga mal furkal po Portoroškem koncu --filing good !! B)

post-11527-1208519336_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgledata zelo negovana. Veš mogoče kateri letnik je 750?

Zadek 750 je dobro rešen, luč pomaknjena navznoter in nosilec tablice. Zamenjana je tudi bilanca in smerokazi. Okusno... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

ne teb ampak Zephiju :naughty: hehe

malo šale ne škodi - dela ko nov ne de? Jz sm se tud dans par km z očetovim zapelu naokol - jao je to en zanimiv motor, sploh si nism mislu, da mi bo tok smešn, k se nism že kr neki časa na njega usedu, pa zdej se že kr neki časa z SV-jem pregajam okol in ma Zephy neverjetno visoko balanco in nazaj pomaknjeno težišče - zanimivo :)

sam potegne pa še zmeri zlo lepo

Upam da ti bo še zdržu naslednih 100kkm pol bo pa tak že sodu počas v kako dnevno sobo :whistle:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Boys, lepo nabiraš, nimaš kaj....Jaz sem mojemu tudi zdaj v mesecu in pol dodal 2000 km :krneki: ....

Vtisi po prvih 2000 km :

Vožnja se mi dopade (zdaj še bolj ko je nova gumica zadaj--prave dimenzije), poraba ni pretirana (povprečje mam 5,5 litra na 100km), 1liter olja na 1.700 km :whistle: , drugače pa zadovoljen...

Ravnokar sem menjal še olje, filter olja, filter zraka, tako da je zdaj en čas mir (upam :unsure: ).

Boys, v soboto boš na srečanju v ljutomeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja se mi dopade (zdaj še bolj ko je nova gumica zadaj--prave dimenzije)

Kere gume si pa dal gor?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gor sem dal Dunlop RoadSmart 150/70/17. Po treh krajših vožnjah se mi zdijo ok, treba jo ocenit po kaki daljši turi. Poročam...

Evo še ene slike z žmigli novimi, še stara guma (150/60/17 ---zaradi tega zgleda manjša :headbang: )

post-16576-1211454591_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... izredno lep ... klasika ... prvinski motor ... :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP vsem - kot sm že pisal pred časom da zephy niha, še vedno se to dogaja in ker ga bom očitno letos vozil kar precej, sem se odločil za poseg v motor - nabavit je potrebno nove zadnje vzmeti, gume in dat gostejše olje v sprednje vilice. :whistle:

Zanima pa me naslednje: ali je že kdo imel opravka s takšnimi vzmetmi, sej je cena povsem normalna in tudi mere štimajo - kar gledam ostalega na e-bayu so prav tako neke stare vzmeti in si resnično ne želim it v nakup česa rizičnega.

Če kdo pozna naj javi - morda alternativne možnosti?... - če ima kdo kake info. za showa, ohlins... - samo da vidim, če so cene kolko tolko normalne bi se pa vseeno morda odločil za tisto...

vzmet 1

vzmet 2

hvala in lp

pa še za nevedneže, k mislijo da se zephy ne pele:

:naughty:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, kolko stane par solidnih amortizerjev me je strah, da so ti iz tvojih linkov precej podobni kitajskim, opisanim v enem lanskem MotoSiju.

stvar je res fino zgledala, mehansko pa je bla na nivoj fedra za Totomos APN. ("med rezervarjem za dušik" in amortizerjem sploh ni bilo povezave....) Kawasakijev amortizer sem jaz poslal na servis v dol pri Litiji, in mislim da so naredili kar dobro delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to tudi ravno mene skrbi, da je to en šrot od amotizerja...kaj pa so naredili z amortizerjem? In kam si to poslal?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amortizer.si kaj so delali, nevem, vem samo, de je motor nehalo jugat in navijat. glede olja in vilc pa...pazi da ne naliješ pregostega olja, ker pol trese ko pr norcih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala - bom pa raj to naredu - pa sej mnda ni prišlo 400€ ne, k pol pa raj po nove?

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

"suhi" kako si zrihtal z amortizerji..Sam mislim zadnje tudi dat obnovit, tako iz preventive....Sprednje pa so po mojih inforacijah wirthove, progresivne...Malo ruka, sam drugače je pa vredu za pelat..

Te progresivne vzmeti spredaj imaš v Louisu za 100€...Potem zamenjaš še olje in guncanja je 100% konec.

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni "guncanje"? Meni ga "ziba" :naughty: hehe - sam me res zanima kak ga tebi gunca?

am kaj z amortizerji - klicu sm v eno firmo amortizer.si na netu pa sm vprašu če jih obnavljajo in so rekli, da ni problema, da naj prnesem pokazat, da je približno 50€ po komadu - pa še ni blo cajta razdirat pa nesit tja - izpiti na polno kaj češ :slap:

Javim ko bo zneslo s časom, čeprov slabo kaže, kaj pa vem...če boš ti prvi pa javi!!!

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala - bom pa raj to naredu - pa sej mnda ni prišlo 400€ ne, k pol pa raj po nove?

ajd

sorry nism vidu posta. stalo je ene 10 000 sit. glede fedrov v vilicah, pa poglejte na buykawasaki.com kolk morajo bit fedri dolgi, kakšne tolerance imajo. če so v tolerancah, jih ni treba menjat. če zamenjaš olje je razlika očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni "guncanje"? Meni ga "ziba" :naughty: hehe - sam me res zanima kak ga tebi gunca?

am kaj z amortizerji - klicu sm v eno firmo amortizer.si na netu pa sm vprašu če jih obnavljajo in so rekli, da ni problema, da naj prnesem pokazat, da je približno 50€ po komadu - pa še ni blo cajta razdirat pa nesit tja - izpiti na polno kaj češ :slap:

Javim ko bo zneslo s časom, čeprov slabo kaže, kaj pa vem...če boš ti prvi pa javi!!!

gunca, ziba, eno in isto :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, problema ni nobenega z Zephyrom...Še do nedelje ga niti slučajno nisem mislil prodat..

Če kdo pride gledat ta teden, pa ga bo imel namen kupit ga prodam, drugače pa umaknem oglas.

V primeru neprodaje se bo kaj naredlo čez zimo iz njega.

Mislil sem, da bi ga zadaj malo dvignil (kake 2cm). Bi pridobil kaj s tem? Kak je potem občutek pri vožnji? Boljši?

Kdo bi to naredil pri nas? amortizer_pika_si?

Potem je seveda še treba študirat na to, da bo stranska tačka prekratka :unsure:

Včeraj sem se vozil z ER5, pa me je presenetilo koliko manj vetra je čutiti na njem. Ima pa čisto malo šipico namontirano. Je možno, da tista mala šipica tolko odnese, ali da je pač motor drugače oblikovan, pa da zaradi tega veter manj nabija v telo?

Boys, kako si ti zadovoljen z šipico? Je velika razlika?

Lp Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!