Skoči na vsebino

Honda CBR 1000 RR


Ice

Priporočene objave

pred 2 urami, marincspeedshop pravi:

Motor sredinsko vzdignes da je spredni konec v zraku. Probas ce se rajdni krog kje "zatakne". Ponavadi se na sredini saj se najvec peljemo naravnost (najvecja obraba lezaja). Probas se ce je v krizu kaj "lufta". Simptomi med voznjo pa: nemiren motor, padanje v ovinek, tresenje ob bremzanju...

Odlicno povedano, hvala.. Posumil sem pa zato, ker mi recimo ko bremzam s prvo, ko ze skoraj stojim, zadnji meter, potrese balanco.. Precej.. Med voznjo drugace vse ok.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto je meni tresl na mille.. zamenal ploscice, pomerl disk.. sele nakonc se je ugotovil da je lezaj :) 

je pa tresl od 60kmh pa dol.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ukica pravi:

Isto je meni tresl na mille.. zamenal ploscice, pomerl disk.. sele nakonc se je ugotovil da je lezaj :) 

je pa tresl od 60kmh pa dol.. 

No tako ja... Samo cist pr majhni brzini, prej nic.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A ima kdo slovensko knjizico o cbr 1000 2008-2009?? lahko v elektronski obliki lahko v natisnjeni bi si skopiral :) dam za pivo :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, matkoR1 said:

A ima kdo slovensko knjizico o cbr 1000 2008-2009?? lahko v elektronski obliki lahko v natisnjeni bi si skopiral :) dam za pivo :)

 

Ni v slovenščini, je pa priročno.

service_manual_CBR_1000_RR_2008.pdf

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demon pivo sm ti dolžan :) Neki še prebral sm pol strani pa še zdj ne vem, katero olje večina daje v cbrke 1000 08-09 letnike ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, matkoR1 said:

Demon pivo sm ti dolžan :) Neki še prebral sm pol strani pa še zdj ne vem, katero olje večina daje v cbrke 1000 08-09 letnike ? 

Jaz sem na SC59 uporabljal Panolin.

panolin-moto-4t-10w30-synth-8-50€.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam za vas vprašanje, da ni slučajno kaj narobe. Večkrat ko se ustavim, še posebno če je visoka vročina in veliko opravljenih kilometrov, se mi preko cevke izlije precej hladilne tekočine. Ali je to normalno?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kras1000 pravi:

Imam za vas vprašanje, da ni slučajno kaj narobe. Večkrat ko se ustavim, še posebno če je visoka vročina in veliko opravljenih kilometrov, se mi preko cevke izlije precej hladilne tekočine. Ali je to normalno?

Hvala!

Prevec je imas v raztezni posodi..preveri nivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Imam par vprašanj glede Honde CBR1000RR letnik 2010.

Malo me matra nakup dotičnega motorja

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13829745

Kolikor sem zasledil naj bi ti motorji radi pili olje, ali so to pri tem modelu odpravili. Ali so ti motorji dovzetni še na kake težave,

Druga stvar, ki me zanima je pa položaj za krmilom. Sedaj vozim VFR800 2006 in sem super zadovoljen. Pa še ena malenkost , kakšna je vožnja brez ABS pri SS.  Vem da je to popolnoma drug motocikl ampak ali se da normalno, brez da si polomljen odpelat recimo 300km-400km v enem dnevu. Recimo Lj-Dinko in nazaj .

 

Popravljeno . Popravil Pero75
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Pero75 pravi:

Imam par vprašanj glede Honde CBR1000RR letnik 2010.

Malo me matra nakup dotičnega motorja

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13829745

Kolikor sem zasledil naj bi ti motorji radi pili olje, ali so to pri tem modelu odpravili. Ali so ti motorji dovzetni še na kake težave,

Druga stvar, ki me zanima je pa položaj za krmilom. Sedaj vozim VFR800 2006 in sem super zadovoljen. Pa še ena malenkost , kakšna je vožnja brez ABS pri SS.  Vem da je to popolnoma drug motocikl ampak ali se da normalno, brez da si polomljen odpelat recimo 300km-400km v enem dnevu. Recimo Lj-Dinko in nazaj .

 

Tako belo ima frend...olja mu ne pije...hmm on se pelje brez tezav zjutraj v sluzbo(35km)popoldne in cez vikend pa na Pag...

Vfr2005 se imel...te frendove cbr pa ne vozu...a ti povem,da ninja 2005 konkretno bolj gre in lepše pelje...sedis pa bolj na rokah.....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...od vseh SS 1000 (govorim za približno 2010 lernik) je najbolj "civilen" za vozit GSXR 1000.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Pero75 pravi:

Imam par vprašanj glede Honde CBR1000RR letnik 2010.

Malo me matra nakup dotičnega motorja

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13829745

Kolikor sem zasledil naj bi ti motorji radi pili olje, ali so to pri tem modelu odpravili. Ali so ti motorji dovzetni še na kake težave,

Druga stvar, ki me zanima je pa položaj za krmilom. Sedaj vozim VFR800 2006 in sem super zadovoljen. Pa še ena malenkost , kakšna je vožnja brez ABS pri SS.  Vem da je to popolnoma drug motocikl ampak ali se da normalno, brez da si polomljen odpelat recimo 300km-400km v enem dnevu. Recimo Lj-Dinko in nazaj .

 

2010 letnik je odpravljena tezava z oljem..dobro saj 2008 letnik tudi ni zaj tak zrla olja da se nebi mogel 300km peljat...jaz imam 2011letnik pa sm zadovoljen...zaj jo imam 6let pa sem naredil okoli 60k km pa nisn mel nobenih tezav.pac pogledas osnovni pregled gume,bremze (pac te olje )prej ko gres na voznjo.drugace pa bos navdusen nad lahkotnostjo voznje tega motorja...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, ninjaxx said:

Ima kdo 200-50-17 dimenzijo zadnje gume?

Sem vozil eno mislim da Dunlop GP Racer na SC 59, je bila kar krepko bolj okorna kot 195/55 17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam cbrko 2009, olje pije ni pa to nič strašnega pač preverjaš nivo :) Vozne lastnosti so meni osebno odlične, motor okreten... 


Je pa res da moj motor žvigža ?‍♂️ sm zasledil kar nekaj podobnih primerov nikoli pa govoril z kakšnim lastnikom... ali ima kdo tu kake izkušnje s tem ? na youtubu je ogromno posnetkov, pa menda so bili neki odpoklici.... 

Motor dela identično temu na posnetku: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa nisem nič objavljal... sem pa dodal kar nekaj dodatkov na Hondo... Prilagam par slikc...

Stara.jpg.bc552626155d9e187f615399c55b6a28.jpg

Bela armaturka namesto oranžne:

 

stare_led.jpg

bele_led.jpg

bele_led_.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črne ročke, zaščite in nastavki za lažje nastavljanje prednapetosi sprednje vilice:

1820438792_roke.jpg.5ac329ee64c69c0091ee37589c4e2a69.jpg

 

stranske_zaščite.jpg

desna.jpg

leva.jpg

Vstavi in odstrani obesek za ključe ter držalo X-Grip za telefon: :)

vstavi.jpg.759d360659001cd556e78ee3be2a534b.jpg

odstrani.jpg

X-grip za gsm.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rizoma rezervoar za sprednjo in zadnjo zavoro:

Rizoma_rezervar.jpg.9777fb35ff7b4c811135d594f2a51a21.jpg

rezervar_in_nosilec.jpg

tank_zavore.jpg

Rezervoar_zadnji.jpg.9b1aa70cad0c79082972cbdcfe906f3d.jpgrezervoar_zadnje_zavore.jpg

armaturka.jpg

Rizoma čep pokrova za olje:

1251709120_blok_maine.jpg.a87a7364b10746e8fca594592ae301e0.jpg

202847552_ep_olja.jpg.a233caa53bd31c6094e2262db6d5b4f1.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podstavek tačke:

podstavek.thumb.jpg.a150a1201ad6b3261950d0a6e3d7a974.jpg

Ta se pa žal ni prilegal tlem.

2x Rizoma ročke:

849161319_Rizomaroke.jpg.e4109a163f4ab38639954a57000c6871.jpg

Te niso bile montirane zaradi prevelikega lufta (prevelik notranji premer).

 

Rizoma tank nosilec tudi ni bil montiran:

nosilec.jpg.1b4eadd9a2cdcdf3af38067e02367b24.jpg

Premalo stabilen.

Popravljeno . Popravil paris2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ima še zaščite na vilcah in bloku mašine firme GSG.

Pa vzadi nosilec za Givi kovček 55L. Po moje eden redkih (1. od 4.).

Na_izlet.JPG.230d75df62ce01d5dd7756bbee1f8a5f.JPG

Sopotnica ima tudi debelejši sedež in znižane tačke.

PS: A bi mogoče moral to vse prestaviti v kako drugo mapo?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, paris2 pravi:

 

PS: A bi mogoče moral to vse prestaviti v kako drugo mapo?

ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!