Skoči na vsebino

Ljubezen


enduraš

Priporočene objave

Kako vi vidite ljubezen... kaj je za vas ljubezen? Tako preprosto vprašanje ,vendar ?zahteva? kompliciran odgovor. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo težko vprašanje :ph34r:

Jah, že Tavčar nam je hotel dopovedati, da nam je ljubezen vsem v pogubo. Zdaj ce gledam samo ljubezen, kot ljubezen do socloveka- to je zakompicirano. Lazje je ljubiti stvari, naravo,.....Nas ni strah, a ne? Ker nas itak ne morejo imeti rade nazaj in ne pričakujemo kaj preveč.

Pri ljudeh oz. ljubezen do drugega- to je pa .... :unsure:

Meni osebno se zdi zelo pomembno v ljubezni do sočloveka, da se ne navežemo preveč in ne postanemo odvisni od njega- AMPAK...... teorija in praksa sta cist nekaj drugega :rolleyes:

Ravno zato se mi zdi tole ful dobr - napisano, uporabljeno pa bolj na pol:

" Prijateljstvo in ljubezen je rastlina z enim koncem, le da ima ljubezen nekaj cvetov vec"

" Okoli dreves se lahko lovis. Za vsemi drevesi se lahko skrivas. NA NOBENO SE NE NASLANJAJ! Ne ves katero je trhlo, nagnito, spodkopano, Lahko pades. Hudo. A to se ni najhujse. Huje je, ker potem sumis, da so vsa drevesa trhla, nagnita, spodkopana. In nenadoma si tako zalosten in sam."

Tako,.....trenutno je to vse... bomo pa se malo premislili o tem

Lep soncen dan! Pa velik ljubezni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj, kar po luftu leta, pa vsakega tolk cajta enga piči v glavo, da je ves otečen in dezorientiran :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj je ljubezen?

...je nekaj najlepšega kar se ti zgodi v življenju a bi bilo življenje lažje če je bog ali kdorkoli že nebi izumil... <_< ...ja to bo pravilni odgovor :huh:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amore je nekaj kar vsakdo "vsaj" enkrat v življenju doživi...je pa stvar pri vsakem posamezniku drugačna...tudi občuti se drugače tako da je o tem težko govorit...enostavno je in ti to čutiš to pa je tudi dovolj...še lepše pa če to čuti tudi tvoj/a izbranec/ka...

ljubezen je ko svoj "motor" zajahaš in skupaj krožita po cesti življenja...

pa še to: vsak motorist je že kdaj padu... ;) ...pa izgubu se je tud vsak.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljubezen je kompleksno custvo, zato je o njem tezko govorit. zame je recimo pri puncah to to, da mi je punca vsec, da se dobr poznama, da mi full pomeni, in da bi naredu vse, da bi bla srecna + se veliko stvari. ljubezen do motorjev je pr men recimo sla po hitrosti, sportivo soundu, dobri pospeski, visoke hitrosti, veliki nagibi v ovinkih (predvsem v hitrih), pa da motor dobr zgleda, da tu pa tam kdaj pa kdaj kontrolirano zdrsne zadnja guma, in da kdaj pa kdaj vrzes dol kakega prepotentneza, ki misli da ma motor (recimo ZZRa 250), al pa kakega s hondo civic ko misli da boga za jajce drzi kr ma 90 al pa 130 kojov pod haubo, pa mu pokazes, da ga lahk dol vrze ze ena kur*eva 125ka... :D pol ljubezen do racunalnikov je bedarija, ki me drzi ze 4 leta skupi (me pa nebi vec, ce neb blo motosveta in podobnih forumov). ljubezen do familije je neki samoumevnega. na splosno je ljubezen pozitivno custvo, ki pa se ga ne da natancno opredelit. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o čemer pišete = zaljubljenost

tj tak udar hormonov v glavo, da je človek:

... slep

... zmeden

... nekontroliran

... desorientiran

... absolutno nesposoben pravilno oceniti izbrano osebo

ljubezen je pa nekaj drugega,

če govorimo o ljubezni do partnerja

potem se prava ljubezen

rodi počasi skozi spoznanje,

se kali v peklu življenja,

previhari viharje,

kot granitna skala daje oporo pri falling-downs,

te potegne na vrhove uspehov,

te spremlja skozi sončne dni,

nosi mir in srečo

in z leti postane

trdna, neomajna in

edina prava ljubezen

mojikraljicipress

:wub:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je nekaj, kar se da opisati na mnogo načinov.... in jo je mogoče najti povsod... ampak res povsod....

je v osebi, ki jo imaš rad, ki jo ljubiš... vsak njegov pogled, iskra v očeh... vsak njegov gib postane nekaj tako zanimivega, da bi najrajši cel dan preživela v gledanju te osebe.... pa ni važno kaj počne.... ko te ljubljena oseba pogleda s tistimi nežnimi očmi, ko imaš občutek, da te je s pogledom pobožala po koži..... ko ti stoji ob strani, ko ti je hudo.... že, ko se samo spomneš nanjo, pa si takoj boljše volje....

je tisti občutek, ki te napoji z pozitivno energijo in potem imaš tak filing, da bi lahko gore premikal....

ljubezen pa ni le v osebi, ki jo ljubiš.... je tudi v nas samih...

ko ljubiš sam sebe, ko se sprejmeš v celoti, ko se ti vsako novo jutro zdi še lepše in vsak nov dan zanimiv, saj je drugačen od prejšnjega, potem se ozreš okoli sebe.... in gledaš z očmi ljubezni....

vsaka vsakdanja stvar ti postane še bolj zanimiva, ker jo sedaj gledaš drugače... ker si poln tega lepega čustva....

ljubezen je mogoče najti povsod... v naravi... v ljudeh... in v nas samih... predvsem v nas samih...kr če sami sebe ne ljubimo... kako bomo potem ljubili druge.....

z ljubeznijo v srcu se svet zdi lepši.... in problemi manjši....

ok... zdej sm mal zafilozofirala.... ampak... bistvo sm napisala....

takšna se meni zdi ljubezen... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa vsakega tolk cajta enga piči v glavo, da je ves otečen in dezorientiran :P

..če pa pič eno,

:unsure:

pa v glavnem v trebuh

:P

pa se ni treba nč sekirat

ker oteklina v glavnem

po devetih mesecih izgine

:D

10sekundužitka=25letskrbipress

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Love is an emotional response to that which one values most highly, inducing the individual to seek contact or to gain possession of that value. Ayn Rand

Na temo ljubezni in pretirane navezanosti: za ljubezen sta potrebni dve zreli osebi. Morda se sliši paradoksalno, ampak prave ljubezni brez bolestne odvisnosti je sposoben le tisti, ki lahko živi tudi brez nje.

“To say 'I love you' one must know first how to say the 'I'.”

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1, obvladas ti to poglavje, izvolis bonboncek, sedi 5 :)

josy, dobrodosla, tudi ti bonboncek, sedi 5 :)

Symru, izvolis mrezo za metulje pa idi ti to lovit :D

Jaz pa grem, iz same ljubezni do sebe, zdaj spat -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da poznamo več vrst ljubezni, je težko na splošno govoriti. Meni osebno pomeni ljubezen vse lepo, kar je povezano z Maticom, Lukom, Kajo in našo Ondi, saj mi ob misli na njih postane toplo pri srcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja volim samo sebe, jedino sebe ................ :P

:( :unsure: :huh:

Ma ne no......

Ljubezen je.....

Ljubezen je, ko prvič v življenju nekomu rečeš "ljubim te" in to čisto zares tudi misliš. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je ljubezen,

če ne izpolnitev in hrepenenje,

hrepenenje po tebi poznanem,

vendar nikoli do konca spoznanem

navdihom tvojega vzdiha,

po nežnem dotiku srca,

po lahnem šumenju tvoje duše,

polzeče od celice do celice svetleče,

okušajoč sladkobo božanskih vonjav,

prav vseh tvojih vesoljnih daljav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnična skrivnost uspeha je ljubezen. Dovolj moramo ljubiti sami sebe, da se zavemo, da smo vredni uspeha. Verjeti moramo, da ljudje okrog nas želijo, da bi v življenju uspeli in da naša zmaga le podpira njihovo. Zavedati se moramo, da Bog želi, da bi bili srečni na vseh področjih svojega življenja. Razumeti moramo, da ni potrebe za bojevanje, napor ali življenje v bolečini in pomanjkanju. Takšni peklenski pogoji niso nič drugega kot znamenje, da moramo kreniti po drugi poti. Ne smemo biti zadovoljni z ničemer, kar bi bilo manj kot celotno in sveto obilje pri zdravju, razmerjih z drugimi ljudmi in preživljanju. Nismo se rodili, da bi s kurami brskali po gnoju, temveč da bi letali z orli.

Alan Cohen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prava ljubezen je srečanje dveh oseb, v kateri se “jaz” isti s “ti”. To potemtakem sploh ni nobeno predmetno doživljanje, marveč docela osebno. Gre za doživljajsko identifikacijo: jaz hočem isto kar ti. Jaz imam tebe tako rad kakor sebe. Jaz želim tebi vse “dobro” kakor sebi. Mene tvoja žalost boli enako kot tebe in obratno tebe boli moja žalost kakor mene. Veselim se tvojih dobrin kakor ti in obratno se ti veseliš mojih kakor jaz. Ker se istim s teboj, je tvoje življenje moje življenje.

20030421010344926_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(W.Shakespeare)

NE, ONA NIMA ŽAMETNIH OČI

in niti kodrov mehkih kakor svila;

če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni

in usta bi se od koral ločila;

sem videl rože, bele in rdeče-

na njenih licih take ne cveto;

in so dišave, ki so bolj dehteče

kot vonj, ki diha njeno ga telo.

Njen glas poslušam rad, četudi vem,

da zvoki strun prijetneje zvene;

kako boginje hodijo, ne vem;

ko ona hodi - stopa kot ljudje.

In vendar se mi zdi bolj očarljiva

kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.

Po moje je ljubezen TO. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!