Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Osebno....ce so zvite je eno...pol jure lampe zakon!

Ce puscajo olje semeringi kar ponavadi prej kot bi bilo potrebno menjat olje v vilicah se to naredi!

Vzrok tresenja spredaj je bil po meni sprobanem v cist na hard zategnjene vzmeti,na hondi vfr pa after market utezi na balanci s katerimi sem kupil moped in pa zvita prednja felga na r1...

Baje,da trese tudi,ce guma ni centrirana....

Ce v krizih bolj spustis mopi ni neke razlike da bi treslo...

Sam bos montiral skupaj? Pol mors vedet koliko mm gledat iz krizev in kako nastavljeno "kliki" naredi skupaj kot ma za bit in pocasi poizkusi....ker pol ce niso zvite je kriva guma al felga ( vidi ko centrira ce na oko ok) ali utezi!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, levcek84 pravi:

Pokazal

mi je ta posnetek, a kot laik ne vem kaj gledam. ? Druga mislim, da je vse tako kot mora bit, saj sem od tehničnega naredil le par 100 km. Sedaj pa se zaradi tresenja in opozorila mehanika ne upam več voziti z motorjem.

isto vprašanje postavi še tule bo verjetno več odgovorov

 

pa @marincspeedshopbi sigurno vedel odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne bom delal nič. To je moj prvi motor in zato je tudi moje poznavanje mehanike temu primerno. Sedaj poskušam le najti ugodno rešitev, glede na to, da sem vse zapravil za motor. ? Je pa zanimivo, da tega tresenja pred menjavo semeringov ni bilo. Sem jih pa moral menjati, saj je že začelo puščati olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, levcek84 pravi:

Zdravo. Imam Z750 l. 2007 in mi pri hitrosti nad 50 km/h začne tresti belanco, tako da jo ne smem spustiti. Ko sem dal menjati semeringe, me je mehanik opozoril, da imajo vilice le še malo lufta in so že kar znucane, čeprav ima motor šele 24.000 km. Verjetno je to tudi razlog za tresenje. Zanima me, če je možno vilice samo obnoviti ali je potreben nakup novih. In če jih je možno obnoviti, ali poznate koga, ki to opravi kvalitetno in ugodno?

1. zi zihr da nima raje  kakih 124.000 km? ....

2. ze pri 50? men na apn6 ni.... to more bit neki dost narobe... pred menjavo ni treslo? si zihr da ni biu razbit?

ce pred menjavo ni treslo je neki zajebu un k je šraufu 100%.... 

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, levcek84 said:

Zdravo. Imam Z750 l. 2007 in mi pri hitrosti nad 50 km/h začne tresti belanco, tako da jo ne smem spustiti. 

Čist za hec, a maš gume ok napumpane?  2,5bar spredaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, levcek84 pravi:

Pokazal

mi je ta posnetek, a kot laik ne vem kaj gledam. ? Druga mislim, da je vse tako kot mora bit, saj sem od tehničnega naredil le par 100 km. Sedaj pa se zaradi tresenja in opozorila mehanika ne upam več voziti z motorjem.

Na posnetku je razvidna kriticna obraba kroma na nekaterih delih. Najceneje bo verjetno dobiti rabljene tube ("kromirana cev") , dobi se tudi nove ali da obnoviti stare (razkroma in nanese nov hardkrom+brusenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, levcek84 pravi:

Sam ne bom delal nič. To je moj prvi motor in zato je tudi moje poznavanje mehanike temu primerno. Sedaj poskušam le najti ugodno rešitev, glede na to, da sem vse zapravil za motor. ? Je pa zanimivo, da tega tresenja pred menjavo semeringov ni bilo. Sem jih pa moral menjati, saj je že začelo puščati olje.

V tem primeru tu po vsem videm in vlozko truda v delo....tud forumasem rihta...tud po osebno videnem bo vedu in pravilno svetoval....men zelo cudno,da bi bilo kaj narobe s teleskopi...

Go for @marincspeedshop

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2019 ob 10:08, marincspeedshop pravi:

Na posnetku je razvidna kriticna obraba kroma na nekaterih delih. Najceneje bo verjetno dobiti rabljene tube ("kromirana cev") , dobi se tudi nove ali da obnoviti stare (razkroma in nanese nov hardkrom+brusenje).

Kje pa bi lahko dobil rabljene tube? Ali se pri vas tudi ukvarjate s takimi popravili? Zanima me predvsem strošek popravila, da vidim, če se sploh splača popravljati motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, levcek84 pravi:

Kje pa bi lahko dobil rabljene tube? Ali se pri vas tudi ukvarjate s takimi popravili? Zanima me predvsem strošek popravila, da vidim, če se sploh splača popravljati motor.

On bo verjetno vec vedu...

Tezko,da res kaj narobe z tubami in potrebne menjave...bo pa treba njemu peljat mopi....

Nasplosno najvec rabljene robe,(mopi britof) ima motospirit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, levcek84 pravi:

Kje pa bi lahko dobil rabljene tube? Ali se pri vas tudi ukvarjate s takimi popravili? Zanima me predvsem strošek popravila, da vidim, če se sploh splača popravljati motor.

Rabljene kje na ebay, bolha...ce ni druge pri motospirit samo je stajerski nateguncek tako da je potrebna previdnost pri nakupu delov. Obnova (kromiranje) je dolgotrajen postopek. Priporocam da se to sezono se vozis, jeseni pa razkoplemo in se umiru zrihta kot treba. Verjetno je vsaj malo tresenja tudi v glavi ker si postal bol pozoren. Lahko pa se oglasis en dan v delavnici pa pogledamo ali pa se ujamemo na ridah,rakitni,vikiju...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, namen imam kupiti sportni izpuh za svojega kawasakija z750 2007. kaj priporočate? akrapovič mi je malo predrag, rad bi nek kompromis med kvaliteto in ceno.. menda je dober izpuh leovince GP style. baje je kar glasen, kar mi je kar všeč. Kaj priporočate vi? 

LP

v postev pride tudi rabljen izpuh, ce kdo prodaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, warl93 pravi:

 menda je dober izpuh leovince GP style. baje je kar glasen, kar mi je kar všeč. Kaj priporočate vi? 

Tega bi jz hotu...ima kolega na cbr 1000 2008 in mi ima top glas in izgled!

Drugi ima SC projekt in glasnejsi a men manj lep in absolutno preglasen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No zdaj sem bil še pri enem mehaniku, ki je ugotovil, da je za tresenje kriv obrabljen ležaj na balanci. Ni nič nevarnega, le krmilo ne smem spustiti iz rok. ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2019 ob 10:59, levcek84 pravi:

No zdaj sem bil še pri enem mehaniku, ki je ugotovil, da je za tresenje kriv obrabljen ležaj na balanci. Ni nič nevarnega, le krmilo ne smem spustiti iz rok. ?

si ga kaj povprasal ce je normalno pr teh km da se že obrabi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Jaz imam težavo, že lani sem občasno opazil da je kdaj pa kdaj utripnila lučka za olje, danes pa sem naredil krajši krog in zdaj lučka gori, potem sem probal odvit filter olja in sem imel prižgan motor dokler ni začelo teči olje, če je slučajno kaj zraka zraven, pa je nekaj utripnilo ampak spet gori rdeča lučka... olje in oljni filter je bilo menjano lani v tem času (narejenih 5500km).
Bi bilo pametno zamenjat z novim oljem in oljnim filtrom? motor Kawasaki z750s 2005, hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Ktr1sk said:

Bi bilo pametno zamenjat z novim oljem in oljnim filtrom? motor Kawasaki z750s 2005, hvala lp

Vsekakor... kilometrina je prava za zamenjavo.  Preden zavržeš staro olje pa na soncu preveri še morebitno vsebnost "dragih" delcev.  Po možnosti nato namesti originalen oljni filter. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi sem menjal enkrat letno olje in oljni filter, samo ker ni neki kilometrine sem mislil da še lahko počakam, vsekakor pa tako ne more bit.
Zdaj sem vedno imel ta poceni Hiflo 204 pa ni bilo problemov, olje Motul imam še nekaj od lani, ki sem imel odrto embalažo..verjetno ni zanič?
Je takšna razlika v oljnem filtru glede kvalitete..morem pogledat kakšno oznako ima original filter ali vsaj katerokli drugi ki je boljše kvalitete..hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz menjam na 6.000 km. Motorno olje je ok tudi že odprto. Pri kvaliteti filtrov ni neke bistvene razlike, lahko uporabiš tudi Hiflo. Uporabi iskanje v tej temi... boš našel več podobnih primerov. Recimo... 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi lucka sveti zaradi slabega oljnega pritiska (obrabljena olna pumpa) ali pokvarjenega senzorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni majstri. Kaksno motorno olje priporocate za Z 750 (letnik 2006)?

Glede na moje izkusnje, bi morala zadeva uporabljati mineralno olje (da sklopka ne drsi), saj je moped ze starejsi. Viskoznost sem nasel na netu 10W-40, kvalitete pa ne.

Hvala za odgovore vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 7. 2019 ob 9:44, warl93 pravi:

Zdravo, namen imam kupiti sportni izpuh za svojega kawasakija z750 2007. kaj priporočate? akrapovič mi je malo predrag, rad bi nek kompromis med kvaliteto in ceno.. menda je dober izpuh leovince GP style. baje je kar glasen, kar mi je kar všeč. Kaj priporočate vi? 

LP

v postev pride tudi rabljen izpuh, ce kdo prodaja?

Koliko sploh pride Akrapo za ta motor?

pred 9 urami, Billibob pravi:

Vsako olje, ki izpolnjuje specifikacijo JASO MA , je dobro.

Mislis reci Jaso MA2? To je sintetika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, spartanbp pravi:

Ok. Sem poklical na servis, pravijo Motul 5100 10W-40. Polsintetika.

 

Kaksne gume so kaj za to masino. Studiram Dunlop Roadsmart III.

mitas sportforce+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!