Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Zadnjič se vozim po MB pa vidim, da je DKS trgovina tam sedaj prazna, pa me zanima kje je sedaj ? Ne poznam MB tako po ulicah, samo tam pri Merkurju ga več ni..

Pa ko se bo pojavil motor not bi blo lepo, če bi kdo tle to objavil, da se grem slinit.

Bil sem prejšnji teden v DKS-u, trgovina je res bolj prazna saj imajo samo 2 rabljena motorja( in še je na stari lokaciji), kar pa je baje posledica dobrega poslovanja pri nas in na Hrvaškem(prodali so vse kaj je blo "zelenega")!!

Glede novega modela Z 750 so povedali da pride "predstavitveni" model že prihodnji teden ali najkasneje v roku 14 dni v Maribor, kjer se ga bo dalo videt, vendar le nekaj časa saj so ga obljubili Akrapoviču za izdelavo novega izpuha!!!

Prijazna gospa mi je tudi svetovala, da je v primeru tega motorja dobro biti zelo zelo hiter, ker bo-oziroma že je v evropi(tudi zaradi cene) pravi hit!!!!!!! V DKS-u sprejemajo že nekaj časa naročila za ta model(za slovenijo in hrvaško) in je prva runda motorjev dobavljivih februarja že razgrabljena!!!!!!! Zaenkrat jih je še možno naročati v vseh barvah, povedali pa so mi tudi da je bil letos model Z 1000 v evropi razprodan in da ga po mesecu maju bojda sploh ni bilo možno več dobiti, kvota Z 750 pa je za evropo fiksno določena in ko gre je za letos adijo!!!

Tako nekako so mi povedali, za druge modele pa naj ne bi bilo panike!!!! Ne vem zdaj koliko je res ampak dejstvo je da bo ta motor prodajni hit. Zastopnik DKS bo dobil določeno količino motorjev, verjetno jih bo dosti šlo na hrvaško kjer je letos Kawasaki zasedel prva tri mesta po prodaji motorjev( ZR 7/S, KLE 500 in ZX 6R), tako da optimizem trgovca morda ni bil igran!!

No ja počakajmo teden dni pa da vidimo to čudo!! :D

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se preveč sekirat zaradi kvot, saj bomo kmalu v EU in bomo kupovali kjerkoli, plačali davek in registrirali pa doma.

Problem je v tem, da bodo kvote razprodane vsepovsod ne samo pri nas. To se je že zgodilo z Z 1000. Kawasaki je pač najmanjši japonski proizvajalec in ne bo mogel zadostiti takšnemu povpraševanju. Stavim namreč, da bo drugo leto Z 750 absolutna prodajna uspešnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nekaj ni jasno.

DKSu gre dobro in je prazen.

V tujini nikjer take trgovine niso oskubljene.... za naslednje leto jim že sedaj kaže dobro, a vendar trgovina je prazna... vsepovsod po sloveniji polno mini prodajalcev,.. ampak, da bi človek videl, morda tipal, če je vse po sreči se vsedel gor,.. virtualne sanje, da bo lahko obrnil ključ in ga slišal peti in vesoljska ideja.... TESTNA VOŽNJA... za izbrane morda res, ki pišejo za to ali ono revijo,.. kaj pa ostali ? Izgovor na zavarovalnice je tko tko debilen ???

Upam, da bo tole z Evropo obrodilo kak dober sadež... živi bili pa videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgovor na zavarovalnice je tko tko debilen ???

Upam, da bo tole z Evropo obrodilo kak dober sadež... živi bili pa videli.

Točno tako. Kako pa potem lahko kasko zavarujejo službena vozila raznih firm, vojske, policije...., ki jih prav tako vozi ogromno ljudi?? :?

Sploh pa je tak odgovor beden, ko vidiš kaj vse organizirajo drugi (sicer redki) zastopniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TESTNA VOŽNJA... za izbrane morda res, ki pišejo za to ali ono revijo,.. kaj pa ostali ?

:lol1: long, long time ago.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem jih vprašal isto-prazna štacuna, pa so mi povedali da je bilo letos NOROOO!!! z Kawasakiji vsepovsod po evropi, bojda pa sami ne držijo zalog-njihov moto oz.način dela :?

Ne vem zakaj ampak glede na dejstvo da se okoli tega motorja dviguje toliko praha že zdaj po vsej evropi, morda ne bi bilo odveč da potencialni kupci izkoristijo priložnost si motor ogledajo, odločijo in tudi vplačajo aro. DKS je zastopnik tudi za hrvaško kjer vemo da je japonska konkurenca razen Kawe precej dražja kot pri nas. To pa je še dodatna voda na mlin za ta model in zna se zgoditi da bodo res hitro pošli ob dejstvu da je februarska runda že razprodana!!!!!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Prosim brez zamere, ampak ne kupite vedno vsega, kar vam prodajajo... npr letos NORA prodaja motorjev povsod po Evropi... dejte hitr kupt ker bo zmanjkalo... ja, zihr... za malo SLO to morda še velja, ampak poglejte si malo večjo sliko.

Tlele sem vam pripel tabelco iz zadnjega Motorrada, kjer so zbrani podatki za prodajo novih motorjev v Nemčiji v prvih devetih mesecih letošnjega leta. Za tiste, ki vam nemščina ne gre preveč: prodali so 5,5% motorjev MANJ kot leta 2002! Koliko je kdo prodal, koliko je izgubil/pridobil, tržni deleži, pa je razvidno iz grafa.

post-4-1069848341.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tabelo bi bilo potrebno poslati vsem prodajalcem motorjev, da ne bodo vsakič ko se bom/boste zanimal/i za kakšen motor govorili da se ga ful težko dobi, da so vse prodali in tako naprej. Najbolj za njih da se da cel denar dve leti v naprej, brez preiskušne vožnje, da o kakšni malenkosti ki naj bi ti jo dali ko si že pač kupil motor pri njih niti ne govorim. Samo da bi ti nekaj prodali pa če je še taka gara.

Ko sem kupoval nov avto so me dobesedno prisilili da sem ga šel probat.

S tem namenom da bom motor ki mi je všeč tudi probal sem šel po trgovinah, bil vidno razočaran. Ko sem prodajalca vprašal če se lahko samo vsedem nanj je skoraj infark dobil. Vem da to ne sodi v to temo ampak ko sem videl tabelo prodaje v Evropi me je presenetilo da potem samo pri nas prodajo vse motorje ali pa jih premalo naročijo. Ko bomo enkrat v Uniji nas bodo še kako veseli ti naši prodajalci, kajti v vsakem trenutku se bomo lahko odpravili po nakupih drugam kjer nimajo problemov s kasko zavarovanji tako kot pri DKSju.

Trgovci malo se zamislite da ne boste čez nekaj let jamrali da so vsi motorji zunaj kupljeni. :BUA:

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem MOTORRADU je objavljen top-test Z 750 in obenem tudi primerjava z večjim bratom.

Mali je izgubil le za eno točko in to kljub 2800 eurom razlike v ceni. Bil je hitrejši v hitrem in počasnem slalomu in še kar nekaj boljših lastnosti so omenili!!! SUPAAAAA!!! :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

po avtocesti iz LJ do konca (no par metrov prej že dol zavij :P ), levo na ptujsko cesto, gerade aus par semaforjev dokler na levi za semaforjem ne vidiš trgovine merkur, tam levo in takoj desno, DKS je nasproti vhoda v merkur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Prosim brez zamere, ampak ne kupite vedno vsega, kar vam prodajajo... npr letos NORA prodaja motorjev povsod po Evropi... dejte hitr kupt ker bo zmanjkalo... ja, zihr... za malo SLO to morda še velja, ampak poglejte si malo večjo sliko.

Tlele sem vam pripel tabelco iz zadnjega Motorrada, kjer so zbrani podatki za prodajo novih motorjev v Nemčiji v prvih devetih mesecih letošnjega leta. Za tiste, ki vam nemščina ne gre preveč: prodali so 5,5% motorjev MANJ kot leta 2002! Koliko je kdo prodal, koliko je izgubil/pridobil, tržni deleži, pa je razvidno iz grafa.

Re:Samo za informacijo, prodaja Kawasakijev se je letos v Italiji povečala za preko 70%!!!!!prav po zaslugi novih modelov, skupna prodaja vseh dvokolesnikov na letni ravni pa znaša +4% glede na lani!!!

Ne pravim da je to znak za preplah, ampak ni slabo planirati za vnaprej, če veš da bo nekaj šlo za med(novi Z750) in morda vplačati aro ter si tako zagotoviti motor-na začetku sezone seveda!!!!!!!!!

Vir:Prodaja motorjev v Italiji

Re: Kawaman

Če prideš iz LJ smeri v MB v glavnem križišču(ogromen Mercator+Merkur center na levi) zaviješ desno(v smeri Ptuj oz. Zagreb) in na drugem križišču(za Merkur mojster trgovino-na desni) zaviješ desno ter greš ravno, praktično v ta Merkur center in vidiš na levi eno izložbo in v njej razstavljen NOVI Z750!!!!!!!!!!! :OK: :OK:

Lp Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil tam, videl zverino in moram reč zelooo zanimivo. Cena solidna(1.6m pa še mali drobiž), edino kar me je motlo je, da nima centralnega stojala da bi lahko bil čez zimo v zraku (torej dodatni strošek za stojala).

Drugače pa mislim, da bo naslednje leto moj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si ga danes tudi ogledal! Za tem pa sem sel se pogledal novega fazerja, da sem lahko cim bolje primerjal, če sploh lahko primerjas.

Pri z750 me je zmotila enaka zadeva kot pri fazerju - sprednja maska.

Pri z750 maska naredi od spredaj na pogled kar majhen motor. Pri fazerju pa je maska vsaj zame ogromna. Nekako zelo siroka, vendar hkrati zelo nizka.

Tako da od spredaj oba ne zgledata prevec vsecno vsaj za moj okus. Malce prednosti bi vseeno dal z750.

Me je pa zmotilo se eno dejstvo (mogoce je ze bilo omenjeno), da so na voljo samo pastelne barve.

Sedaj so imeli modrega.

Mislim da v neslednjih tednih dobijo se rdecega in crnega.

Pa se to! Merilec je pri kawi dosti lepši. Se je vsaj v salonu lepše vidlo na njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V petek 19.12 je bil registriran prvi primerek v sloveniji in to na primorskem!! Sem si ga ogledal in motorček je tip top pa še cena je dobra!

Kar sem gledal iz tehnično izdelovalne strani nimam pripomb .... mogoče vilce glede na moč motorja sam pol bi bla cena za najmanj 1000 in še kej eurov višja.

Mislim da gledano cena-ponudba-kvaliteta je Z 750 naj od naj vseh 600-750 nakedov !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem si ga danes ogledal. :D V živo(moder)je še lepši.Glede maske(preniska) pa bo jo že nekaj pogruntal :? ,da se bo kak dotatek prišraufo.Pa še cena ni pretirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moč in navor (na kolesu):

101,4KM pri 10900

7,2Nm pri 8000

Največja hitrost:

235km/h (na števcu 261km/h)

Pospeški:

0-400m: 11,58s

0-1000m: 21,79s

0-50km/h: 1,90s

0-100km/h: 3,49s

0-150km/h: 6,51s

0-200km/h: 13,03s

(Vir: "0-300")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Re:Samo za informacijo, prodaja Kawasakijev se je letos v Italiji povečala za preko 70%!!!!!prav po zaslugi novih modelov, skupna prodaja vseh dvokolesnikov na letni ravni

Kawa je šla lani za med tudi na Hrvaškem; podatki so bili par številk nazaj v Moto Pulsu. Na prvem mestu zx-6r.

Z750 pa zamerim le, da nima nastavljive prednje vilice. Je to tolikšen dodaten strošek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se preveč sekirat zaradi kvot, saj bomo kmalu v EU in bomo kupovali kjerkoli, plačali davek in registrirali pa doma.

kupovali bomo lahko kjerkoli, sam za primer vzamimo ceno z750 v Sloveniji; 7123 eurov, in ceno v Italiji; 7470 evrov .......razlike je 347 evrov, kar znaša dobrih 80 tisočakov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750 pa zamerim le, da nima nastavljive prednje vilice. Je to tolikšen dodaten strošek?

nažalost je. čeprav proizvajalec dela velike količine je razlika v ceni pri kosu mala, a ko pomnožiš z to isto veliko količino........ pač šparajo kjer je možno ker je boj trd. večina uporabnikov tako nikoli nebi nastavljala vzmetenja zato je pač cena bolj odločilna kot kakšen tak dodatek ki ga konkurenčni motor nebi imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupovali bomo lahko kjerkoli, sam za primer vzamimo ceno z750 v Sloveniji; 7123 eurov, in ceno v Italiji; 7470 evrov .......razlike je 347 evrov, kar znaša dobrih 80 tisočakov....

To še ni nič, uradna cena v Avstriji znaša 8.499 teurov. Hvala bogu, da sem Slovenec. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!