Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Ubistvo prejsni lastnik je mel led pa sem potem zamenjal ker mi je na tehnicnem kompliciral ker niso imele oznako "e". Stikalo sem pogledav pa ni nic videt. Bom moral do enga stromarja jit da mal pogleda...

Fora pa je da kolega ima isti motor isto na zarnice in isti problem..

Nekaj mi pravjo da bi moral dat vmes se upor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namontiraj original rele, ki je pod sedežom in težava bo rešena. Namreč z namestitvijo LED smerokazov je predelovalec moral tudi zamenjati rele.

Mislim, da je to rešitev.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Sem nov tukaj in prav tako sem sveži motorist. Kot prvi motor sem si kupil Z750 ABS l.2007. Sedaj pa imam par vprašanj. Kot prvo, ima kdo v MB ali okolici navodila za motor ali ve, kje bi se jih dalo dobiti na spletu?

Na motorju bi rad naredil servis (prevoženih ima 26.000 km). Nameravam menjati samo olje in filter ter očistiti in podmazati ketno. Ali mislite, da bi bilo treba menjati tudi svečke ali pa še kaj druga?

Koliko olja gre v motor? Gledal sem tega: https://www.mimovrste.com/motorna-olja/motul-olje-8100-x-power-10w60-1-l

Je ta vredu ali priporočate drugega? Problem je, da ga imajo samo 3l in ne vem, če je to dovolj...

Kje pa bi lahko kupil filter, oz. kakšnega sploh rabim? Koliko vas okvirno stane takšen servis z materialom vred? Priporoča kdo kakega mehanika v MB?

 

Vem, da sem vas zasul z vprašanji, a upam, da razumete, da sem čisto nov v tem svetu in se moram še veliko naučit. ? Za vse odgovore se že v naprej lepo zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo! 

V priponki imaš service manual za Z-ja. Notri boš našel tudi tabelico s servisi in tudi to, kaj je vse potrebno menjat na določeni kilometrini. Olje vzami Motul 5100. 8100 X power ni primerno, kolikor vidim. Je za avte. Mislim pa, da ga gre not 3,5l. V MB imaš Motorjet, recimo. Servis in trgovina. 

Kawasaki_Z_750_2007_2008.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup Z750, letnik nekje od 2007 do 2010, to bo moj prvi motor. Prosil bi za mnenja glede nakupa omenjenega motorja, njegovo prednosti/slabosti, udobnosti, vzdrževanja...

Je za omenjene letnike kakšnja posebnost, na katero je potrebno biti še posebaj pozoren pri nakupu ?

Prosil bi za vaša mnenja, predloge, kajti mi bodo v veliko pomoč pri nakupu motorja. Hvala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi motor vseeno malo pretežek in brutalen, ampak ce bo pamet bo šlo. Načeloma nezahtevn motor, zamenjas olje in take zadeve redno, pa dela. Kaksna dihtunga na glavi, kaksen semering na vilicah, semering na crpalki itd. se zamenja, tako kot pri vsakem motorju. Aja, hupa gre rada.

Bodi pozoren na trgu, kolikor je (bil) ta motor popularen, toliko je tut zmahanih. Najrajs mam tiste ki pravijo da motor ni bil nikoli na tleh, a ni enega celega dela na motorju.

Udoben je do 150 na uro, vec se ze matras, original zic za na daljse ture ni udobn. Za sopotnika je zdrav met kaksne ročke zadi, katere se ne dobi (vsaj takrat ko sem jaz iskal), tako da sem jih sam naredu.

Ce se kej nucas.. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bi bilo 11 let skupnega druženja, pa sva 14 dni nazaj zacahnala ograjo...naj počiva v miru.:blush:

ograja.jpg

img20190419191213.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HyperJack pravi:

Včeraj bi bilo 11 let skupnega druženja, pa sva 14 dni nazaj zacahnala ograjo...naj počiva v miru.:blush:

ograja.jpg

img20190419191213.jpg

pesek? smola

popravit pa na avto. net nikoli paden? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, HyperJack said:

4 dni nazaj zacahnala ograjo...

Kaj je šlo narobe v "ta lepem" ovinku"? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snečer pravi:

pesek? smola

popravit pa na avto. net nikoli paden? :)

Predvidevam, da sprednja SAVA...ja prav si prebral SAVA, ni oddelala več svoje funkcije. Brez opozorila, je motor samo vzelo...hitrost je bla oko 65 km/h...se pravi se je peljalo umirjeno.

Slika ne prikazuje glih realnega stanja..sem začel računat strošek popravila, pa sem ugotovil, da ni računice...žal.

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 do 6 let stara guma? Snec bi reku, odgovor kot na dlani. Premalo se vozis.   :eek: de feltno tako razkople? Z eno besedo jeba. 

Huda sreca dvojne ograje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, HyperJack pravi:

Predvidevam, da sprednja SAVA...ja prav si prebral SAVA, ni oddelala več svoje funkcije. Brez opozorila, je motor samo vzelo...hitrost je bla oko 65 km/h...se pravi se je peljalo umirjeno.

Slika ne prikazuje glih realnega stanja..sem začel računat strošek popravila, pa sem ugotovil, da ni računice...žal.

ti pa brez praske pri tej brzini? mogoče pa počasi rihtaš, ogrodje je ostalo ok?, mašina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

5 do 6 let stara guma? Snec bi reku, odgovor kot na dlani. Premalo se vozis.   :eek: de feltno tako razkople? Z eno besedo jeba. 

Huda sreca dvojne ograje. 

Motor je bil samo še za ob "nedeljah", 2-3 furce na leto. Guma je komaj prišla do indikatorjev. Sem jo sicer letos mislil menjat, vendar se je prej to zgodilo.

pred 58 minutami, Snečer pravi:

ti pa brez praske pri tej brzini? mogoče pa počasi rihtaš, ogrodje je ostalo ok?, mašina?

Jaz brez praske. 

Grušt je ostal cel in zadnja desna plastika... vsi dekelci pobrušeni, na srečo so moji doma narejeni crach padi rešli, da ni prebrusilo pokrovov. Tank na več mestih vdrt, počena sprednja maska + števec. Vilice neuporabne. Krmilo zanič, vse tipke na krmilu pobrušene.

Dejansko je ostalo nedotaknjeno le sopotnikov sedež, zadnja desna plastika...tko da računice ni, tudi če počasi rihtaš. Res, da sem bil čustveno navezan...ampak imam trenutno dovolj projektov. 

Motor se je prodal v 2 urah.

img20190420155013.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 5. 2019 ob 7:30, HyperJack pravi:

Predvidevam, da sprednja SAVA...ja prav si prebral SAVA, ni oddelala več svoje funkcije. Brez opozorila, je motor samo vzelo...hitrost je bla oko 65 km/h...se pravi se je peljalo umirjeno.

Slika ne prikazuje glih realnega stanja..sem začel računat strošek popravila, pa sem ugotovil, da ni računice...žal.

Zanimivo, da je vedno nekaj drugega krivo in ne voznik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 5. 2019 ob 9:32, HyperJack pravi:

Motor je bil samo še za ob "nedeljah", 2-3 furce na leto. Guma je komaj prišla do indikatorjev. Sem jo sicer letos mislil menjat, vendar se je prej to zgodilo.

Jaz brez praske. 

Grušt je ostal cel in zadnja desna plastika... vsi dekelci pobrušeni, na srečo so moji doma narejeni crach padi rešli, da ni prebrusilo pokrovov. Tank na več mestih vdrt, počena sprednja maska + števec. Vilice neuporabne. Krmilo zanič, vse tipke na krmilu pobrušene.

Dejansko je ostalo nedotaknjeno le sopotnikov sedež, zadnja desna plastika...tko da računice ni, tudi če počasi rihtaš. Res, da sem bil čustveno navezan...ampak imam trenutno dovolj projektov. 

Motor se je prodal v 2 urah.

img20190420155013.jpg

smola, no itak si se ga hitro rešil

kje pa je tisti ovinek? google maps link morda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Snečer said:

smola, no itak si se ga hitro rešil

kje pa je tisti ovinek? google maps link morda?

https://www.google.com/maps/@45.481054,14.8868786,3a,75y,126.99h,69.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssciKsIdwP8gkxyThR0lN1A!2e0!7i13312!8i6656

Verjetno zadnji v tej seriji ovinkov (po sliki sodeč). Na mapsih še ni ograje, omejitev je pa 40, da ne boš preveč iskal. 

Sveža Mitaska (2017) pri 95 km/h še ne popušča (tako pravijo).  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

https://www.google.com/maps/@45.481054,14.8868786,3a,75y,126.99h,69.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssciKsIdwP8gkxyThR0lN1A!2e0!7i13312!8i6656

Verjetno zadnji v tej seriji ovinkov (po sliki sodeč). Na mapsih še ni ograje, omejitev je pa 40, da ne boš preveč iskal. 

Sveža Mitaska (2017) pri 95 km/h še ne popušča (tako pravijo).  

 

pokopališče v bližini...

gori pravi da je 65 vozil, na easy... ti pa praviš da je 40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snečer said:

pokopališče v bližini...

gori pravi da je 65 vozil, na easy... ti pa praviš da je 40

40 gre še po mokrem, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako lepo širokega lepo izpeljanega in brez napake v podlagi ovinka ne poznam daleč naokol po Sloveniji... Omejitev je prav gotovo zaradi tega ker je v začetku ovinka križišče za na pokopališče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prodam povsem nove zapakirane originalne sprednje zavorne ploščice za Z750 2007-. 60 € za komplet. Častim dostavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Zdravo. Imam Z750 l. 2007 in mi pri hitrosti nad 50 km/h začne tresti belanco, tako da jo ne smem spustiti. Ko sem dal menjati semeringe, me je mehanik opozoril, da imajo vilice le še malo lufta in so že kar znucane, čeprav ima motor šele 24.000 km. Verjetno je to tudi razlog za tresenje. Zanima me, če je možno vilice samo obnoviti ali je potreben nakup novih. In če jih je možno obnoviti, ali poznate koga, ki to opravi kvalitetno in ugodno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, levcek84 pravi:

Zdravo. Imam Z750 l. 2007 in mi pri hitrosti nad 50 km/h začne tresti belanco, tako da jo ne smem spustiti. Ko sem dal menjati semeringe, me je mehanik opozoril, da imajo vilice le še malo lufta in so že kar znucane, čeprav ima motor šele 24.000 km. Verjetno je to tudi razlog za tresenje. Zanima me, če je možno vilice samo obnoviti ali je potreben nakup novih. In če jih je možno obnoviti, ali poznate koga, ki to opravi kvalitetno in ugodno?

Pri 24.000 nima kaj bit...menjas olje v njih kar si itak ko si semeringe in to je to!

Guma centrirana?

Utezi na krmilo so? So original?

Si kaj nastavljal ti trdoto? Al ti un ko menjal semeringe?in a je vedu kok def out....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokazal

mi je ta posnetek, a kot laik ne vem kaj gledam. ? Druga mislim, da je vse tako kot mora bit, saj sem od tehničnega naredil le par 100 km. Sedaj pa se zaradi tresenja in opozorila mehanika ne upam več voziti z motorjem.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!