Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

pred 2 urami, fezz pravi:

Pozdravljena banda :)

veliko sem prebiral tale forum in videl veliko dobrih idej in nasvetov. Tudi sam vozim Z ja in bi vas vprašal za vaše mnenje. Konec lanske sezone sem krstil motor. Hitrost je bila nizka in nisem veliko poškodoval. Sem pa nerodno udaril z levim pokrovom magneta (deklc) ob rob cestišča zato je malo počil. Opazil sem šele ko sem ga pripeljal domov in parkiral, namreč počasi je solzilo olje ven. Stalno iščem za rabljenim saj nov dosega bolano vrednost (190 EUR) vendar za enkrat brez uspeha. Vse skupaj me že malo mineva oziroma priganja čas saj so dnevi vedno toplejši :)

Vprašanje za vas pa se glasi, kakšne imate vi izkušnje/mnenje, če bi dal pokrov zavarit. Ali obdrži svojo trdoto ali se lahko zgodi da bom imel kasneje spet težave po kakšni daljši ali agresivnejši vožnji da vse skupaj popusti?

LP

 

Mislim, da nebo čisto nič narobe če daš zavarit,ampak glej da bo varilec ki ve kaj dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2017 ob 18:20, fezz pravi:

Pozdravljena banda :)

veliko sem prebiral tale forum in videl veliko dobrih idej in nasvetov. Tudi sam vozim Z ja in bi vas vprašal za vaše mnenje. Konec lanske sezone sem krstil motor. Hitrost je bila nizka in nisem veliko poškodoval. Sem pa nerodno udaril z levim pokrovom magneta (deklc) ob rob cestišča zato je malo počil. Opazil sem šele ko sem ga pripeljal domov in parkiral, namreč počasi je solzilo olje ven. Stalno iščem za rabljenim saj nov dosega bolano vrednost (190 EUR) vendar za enkrat brez uspeha. Vse skupaj me že malo mineva oziroma priganja čas saj so dnevi vedno toplejši :)

Vprašanje za vas pa se glasi, kakšne imate vi izkušnje/mnenje, če bi dal pokrov zavarit. Ali obdrži svojo trdoto ali se lahko zgodi da bom imel kasneje spet težave po kakšni daljši ali agresivnejši vožnji da vse skupaj popusti?

LP

 

Če še nisi zrihtal je mogoče za preverit...cca 100€ verjetno še kaj spusti. Ne vem pa če je original...

http://www.njuskalo.hr/moto-agregati/kawasaki-z750-poklopac-alternatora-oglas-21550172

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno kdo ve za kakšen rabljen, ampak lepo ohranjen "Slip-on" izpušni lonec (oblike cca Mivv Suono - ne neke navadne ovale ali dirkalne trobente) z homologacijsko izjavo, da ga lahko legaliziram, za Z750 od letnika 2007 naprej, naj mi javi (slika, cena, Kontakt) na moj email naslov:

 

pmarijan@libero.it

 

hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, wabb pravi:

Še tukaj vprašam...ali lahko zamenjam obstoječo hladilno tekočino na Z-ju, ki je zelene barve, z modro s spodnjega linka?

Hladilne tekočine se ne menja. Zakaj bi menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, wabb pravi:

Zato, ker moram menjat tesnilo na pokrovu ventilov. Ko bo narazen, se menja še to. Al dam staro nazaj :hmm::)

Jz bi dal novo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo banda!

imam eno "neumno" vprasanje. Sicer sem motorist od septembra lansko leto in mi je se ogromno neznanega.

Pred mesecem sem kupil z750s in ko so bili prvi dnevi soncka je motor deloval normalno. Pred enim tednom sem prvic z tezavo prizgal motor, danes pa sem ga moral na potisk. Tezava je skoraj 100% v akumolatorju. Ampak zanima me se nekaj, ko sem ga prizgal na potisk, je motor na rdeci luci deloval kot da hoce ugasnit. Kasneje mi tudi je ugasnil na semaforju. So to vse tezave v akumolatorju?

hvala vam za pomoc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Jz bi dal novo !

točno tako, je sicer praksa pri prvi kontroli, da dajo staro tesnilo (tudi pri meni smo dali staro in ni puščalo), če se je lepo snelo dol in ponavadi celo nič ne pušča, ampak če pušča boš moral jovo na novo, so pa tesnila vsaj nekje 70€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnilo pokrova bom dal novo, zraven pridejo še nova tesnila na svečkah, o-ring na senzorju odmične gredi in o-ringi na vijakih od pokrova ventilov. Vse skupi s poštnino 112€. Ima kdo kakšno priporočilo katero hladilno tekočino naj dam not?

Bom pa naročil na spodnjem linku.

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/motorcycles/z750-2008/cylinder-head-cover-594811.aspx#productlist

Popravljeno . Popravil wabb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, wabb said:

Tesnilo pokrova bom dal novo, zraven pridejo še nova tesnila na svečkah, o-ring na senzorju odmične gredi in o-ringi na vijakih od pokrova ventilov. Vse skupi s poštnino 112€. Ima kdo kakšno priporočilo katero hladilno tekočino naj dam not?

Bom pa naročil na spodnjem linku.

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/motorcycles/z750-2008/cylinder-head-cover-594811.aspx#productlist

nova tesnila na svečkah? kwa pa je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Garnett pravi:

Zdravo banda!

imam eno "neumno" vprasanje. Sicer sem motorist od septembra lansko leto in mi je se ogromno neznanega.

Pred mesecem sem kupil z750s in ko so bili prvi dnevi soncka je motor deloval normalno. Pred enim tednom sem prvic z tezavo prizgal motor, danes pa sem ga moral na potisk. Tezava je skoraj 100% v akumolatorju. Ampak zanima me se nekaj, ko sem ga prizgal na potisk, je motor na rdeci luci deloval kot da hoce ugasnit. Kasneje mi tudi je ugasnil na semaforju. So to vse tezave v akumolatorju?

hvala vam za pomoc!

Ja lej tako je,na z-ni vgrajen ravno alternator,ampak je bolj dinamo.Če poenostavim,avto ko laufa lahko aku vn vzameš in pelješ,pri večini motorjev pa to ni tako.Napetost potrebna za normalno delovanje vsega se vzpostavi mislim da šele nad 4500obr/min,pod to mejo pa motor laufa na aku.

Zamenjaj akumulator in tvoje moto življenje se bo znova vspostavilo.

Pa veliko srečnih km.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, wabb pravi:

Zato, ker moram menjat tesnilo na pokrovu ventilov. Ko bo narazen, se menja še to. Al dam staro nazaj :hmm::)

Ok, sem mislil, da boš menjal kar tako ob rednem servisu. Ker baje se hladilne ne menja več..Če pa so posegi v motor, pa tako ni drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

problem imam. In sicer na 07 z750 je bila 1 črtica goriva, grem natankat. sedaj mi pa utripa kot da je tank čisto prazen.

 

Ima kdo kakšno idejo?

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, La.Bonaparte pravi:

Zdravo,

problem imam. In sicer na 07 z750 je bila 1 črtica goriva, grem natankat. sedaj mi pa utripa kot da je tank čisto prazen.

 

Ima kdo kakšno idejo?

 

 

lp

Če je motor čez zimo stal s praznim tankom, se ti je verjetno-posušil-merilni del na plovcu.

Morda se zbudi, drugače pa menjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, La.Bonaparte pravi:

Zdravo,

problem imam. In sicer na 07 z750 je bila 1 črtica goriva, grem natankat. sedaj mi pa utripa kot da je tank čisto prazen.

 

Ima kdo kakšno idejo?

 

 

lp

To se zgodi, ko čisto do konca nafilaš rezervar z gorivom... se mi je tudi zgodilo isto parkrat... sedaj pustim malo lufta do vrha, pa nikoli več ne utripa... načeloma bo čez par km nehalo utripat (vsaj pri meni je)... sem se pa tudi jaz ustrašil, kaj je sedaj to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, pmarijan pravi:

To se zgodi, ko čisto do konca nafilaš rezervar z gorivom... se mi je tudi zgodilo isto parkrat... sedaj pustim malo lufta do vrha, pa nikoli več ne utripa... načeloma bo čez par km nehalo utripat (vsaj pri meni je)... sem se pa tudi jaz ustrašil, kaj je sedaj to...

Ko sem to jz mu takoj napisal so mislili da se hecam in zbrisali post...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, sesir pravi:

Ko sem to jz mu takoj napisal so mislili da se hecam in zbrisali post...

če sem prav prebral tvoj post si napisal, da se je merilec ustrašil, pa sem mislil, da zajebavaš. Za napako se opravičujem, včasih sem prehitra fata. Maš kavo v dobrem :D

ps. v resnih temah o motorjih pa načeloma brišem vse kar ni v zvezi z dotičnim mopedom in kar ne morem pametno premakniti

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

če sem prav prebral tvoj post si napisal, da se je merilec ustrašil, pa sem mislil, da zajebavaš. Za napako se opravičujem, včasih sem prehitra fata. Maš kavo v dobrem :D

ps. v resnih temah o motorjih pa načeloma brišem vse kar ni v zvezi z dotičnim mopedom in kar ne morem pametno premakniti

 

Na zelo čuden način sem napisal...

Pač jz sem si razlagal to otripanje kot,da motor noče polnega kesla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Sem čist frišn :D

Imam 2010 Z750 pa se mi poraja problem. Predkratkim sem ga kupil in mi je prodajalec trdil da je akumulator nov. Meni pa včasih vžge takoj, včasih pa tudi po daljši vožnji naslednji dan ne da nič od sebe. Pred parimi minutami mi je obstal na črpalki in ko sva ga z očetom priklopila na avto akumulator se ni zagnal, nekje pod sedežem pri relejih pa se je pojavil piskajoč/vibrajoč zvok ob poskusu zagona. Ker žal nisem neki mehanik se obračam na vas če mi znate pomagati. Je kriv akumulator ker je lahko čisto prazen ali mi priporočate obisk pri serviserju da preveri releje?

Če je kje kakšen podoben post, bom vesel če mi posredujete rešitev..

Hvala,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Modrooki pravi:

Zdravo.

Sem čist frišn :D

Imam 2010 Z750 pa se mi poraja problem. Predkratkim sem ga kupil in mi je prodajalec trdil da je akumulator nov. Meni pa včasih vžge takoj, včasih pa tudi po daljši vožnji naslednji dan ne da nič od sebe. Pred parimi minutami mi je obstal na črpalki in ko sva ga z očetom priklopila na avto akumulator se ni zagnal, nekje pod sedežem pri relejih pa se je pojavil piskajoč/vibrajoč zvok ob poskusu zagona. Ker žal nisem neki mehanik se obračam na vas če mi znate pomagati. Je kriv akumulator ker je lahko čisto prazen ali mi priporočate obisk pri serviserju da preveri releje?

Če je kje kakšen podoben post, bom vesel če mi posredujete rešitev..

Hvala,

zamenjaj aku,,,,,,,doživel točno to.,,,pa tud , če bi ga užgal na kable bi crknil, ko bi kable odmaknil

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!