Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

hjoooooooooooj :( :unsure: tudi ti si jo prodal? :(

Morem ti rečt, da res pogrešam xt-jko in te akrapote, ravnokar sem kolegu govoril, ki jo še ima (brez akrapotov)

z veseljem bi jo še imel, vendar edino kar me moti je tale 5-stopenjski menjalnik, to je vse kar me je motilo na njej :unsure:

to je res moja prva prava ljubezen :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo pobje :D....še zmerej iščem če ma kdo al pa če ve za kak sedež od xtx?...najraj v modri barvi kokr je moj motor...al pa druga varjanta da ga bom dau preoblečt..blago se trga in še zamazan je od nevem česa :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hjoooooooooooj :( :unsure: tudi ti si jo prodal? :(

Morem ti rečt, da res pogrešam xt-jko in te akrapote, ravnokar sem kolegu govoril, ki jo še ima (brez akrapotov)

z veseljem bi jo še imel, vendar edino kar me moti je tale 5-stopenjski menjalnik, to je vse kar me je motilo na njej :unsure:

to je res moja prva prava ljubezen :blush:

Ni 6-stopenjski?? Pri meni je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni 6-stopenjski?? Pri meni je...

V vseh specifikacijah za xt 660 je naveden 5 stopenjski menjalnik.

Če maš pa ti 6 stopinjskega ga pa z veseljem s probam :D

Popravljeno . Popravil boro legenda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh specifikacijah za xt 660 je naveden 5 stopenjski menjalnik.

Če maš pa ti 6 stopinjskega ga pa z veseljem s probam :D

V specifikacije se nisem poglabljal. Sem povedal kar tako od "oka". Pa sem se zgleda uštel...:S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima: a je kdo od vas že zamenu ketno na motorju pa pri koliko km. Ker jest mam 19000 km pa jo bom zdej zamenu z didovo. Drugače pa mam na tej ketni

še tri črtice lufta rezerve za zategnit. Mam občutek da se je zadnje 5000 km nenormalno raztegovala. Prej pa skor nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej se menjalniki štejejo po stopinjah??

Stopnjah ne stopinjah. Ima pa yamaha XT600 sigurno samo pet stopenj prenosa. Razen če štejete še "ler"?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima: a je kdo od vas že zamenu ketno na motorju pa pri koliko km. Ker jest mam 19000 km pa jo bom zdej zamenu z didovo. Drugače pa mam na tej ketni

še tri črtice lufta rezerve za zategnit. Mam občutek da se je zadnje 5000 km nenormalno raztegovala. Prej pa skor nič.

nekje pri 20 000km ker je bla neenakomerno raztegnjena...nova ima že 6500 pa sem jo 3x malo došponal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima: a je kdo od vas že zamenu ketno na motorju pa pri koliko km. Ker jest mam 19000 km pa jo bom zdej zamenu z didovo. Drugače pa mam na tej ketni

še tri črtice lufta rezerve za zategnit. Mam občutek da se je zadnje 5000 km nenormalno raztegovala. Prej pa skor nič.

Ja, ko je treba enkrat začet ketno šponat se to dogaja čezdalje pogosteje. Čist na konc predn sem zamenjal sem jo moral mal nategnit ža vsake 500km. Jazst sem z njo naredu 18000. Pol sem gor dal DID X-ring.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko je treba enkrat začet ketno šponat se to dogaja čezdalje pogosteje. Čist na konc predn sem zamenjal sem jo moral mal nategnit ža vsake 500km. Jazst sem z njo naredu 18000. Pol sem gor dal DID X-ring.

[/quot

In kako se obnese didova? Včeri sm jo naroču je cenej kokr pa original od yamahe .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako se obnese didova?

Pri 12000 prevoženih z njo še nič težav, ampak pri teh km najbrž ni za pričakovat težav pri nobeni verigi. Je pa še nisem nič našponal.

Drugače pa, sicer nisem prepričan, ima tudi original Yamaha DID-ovo ketno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam problem pri yamahi xt 600e. Namreč med vožnjo ko spustim ali dodam gas, se začuti da zadnji del motora zapleše po cesti. Mislim da je problem v zadnjem delu. Čuti se tako kot da bi zadnje vilice nihale levo in desno, vendar sem zadnji del motora dvignil v zrak in probal z silo migat kolo levo in desno in ni ničesar za opazit, kar bi lahko imelo luft. Več nevem kaj drugo bi lahko vplivalo na to, zato prosim če ima mogoče kdo več izkušenj naj kaj napiše. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem pri yamahi xt 600e. Namreč med vožnjo ko spustim ali dodam gas, se začuti da zadnji del motora zapleše po cesti. Mislim da je problem v zadnjem delu. Čuti se tako kot da bi zadnje vilice nihale levo in desno, vendar sem zadnji del motora dvignil v zrak in probal z silo migat kolo levo in desno in ni ničesar za opazit, kar bi lahko imelo luft. Več nevem kaj drugo bi lahko vplivalo na to, zato prosim če ima mogoče kdo več izkušenj naj kaj napiše. Hvala.

Verjetno si preveč zategnil zadnji amortizer. Drugače pa že imaš temo za tvoj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si preveč zategnil zadnji amortizer. Drugače pa že imaš temo za tvoj motor.

Mislim da amortizer če je preveč zategnjen nima veze z tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da amortizer če je preveč zategnjen nima veze z tem

ketna preveč našponana?

amortizer dela sploh?

daj več informacij..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ketna preveč našponana?

amortizer dela sploh?

daj več informacij..

Amortizer dela, in mislim da ne vpliva na nihanje zadnjega dela v levo in desno, ampak služi temu da blaži vertikalne udarce kot so luknje, brežčeki,...

Veriga je napeta tako, da ko sedim z mojo težo na motorju, ima nihanje 2cm. Tako tudi piše v navodilih.

Imam namontirano zadnjo cross gumo, mogoče je problem v tem da se zaradi gume čuti nihanje, ampak je precej občutno zato ne vrjamem da je od gume.

Napamet povem da po občutku ko se začuti to nihanje zadnjega dela, da se čuti kot da bi zadnji del premakniko za3cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amortizer dela, in mislim da ne vpliva na nihanje zadnjega dela v levo in desno, ampak služi temu da blaži vertikalne udarce kot so luknje, brežčeki,...

Veriga je napeta tako, da ko sedim z mojo težo na motorju, ima nihanje 2cm. Tako tudi piše v navodilih.

Imam namontirano zadnjo cross gumo, mogoče je problem v tem da se zaradi gume čuti nihanje, ampak je precej občutno zato ne vrjamem da je od gume.

Napamet povem da po občutku ko se začuti to nihanje zadnjega dela, da se čuti kot da bi zadnji del premakniko za3cm.

mogoče je pa spredaj problem pa se čuti zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če zadnje kolo ni v sredini...? Si zadnje čase imel kolo dol, pa od takrat vleče po svoje? Pač razmišljam, mogoče pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namontirano zadnjo cross gumo...

99,9% da je guma, verjetno ti prej tega ni počel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na svojem prejšnem motorju tud kros gumo gor pa mi je učas tud mal zaplesal zadnji konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če zadnje kolo ni v sredini...? Si zadnje čase imel kolo dol, pa od takrat vleče po svoje? Pač razmišljam, mogoče pa...

Nevem ker sem nedavno kupil ta motor, lahko je da ni v sredini. Če nastavim kolo da je po oznakah ki so na levi in desni strani kolesa(od 1 do 6) naprimer obe strani na 3, in potem primerjam kolo pa zadnji del motorja (luč in blatnik) je kolo zamaknjeno v eno stran. Tako da imam zdaj nastavljeno na eni strani natezalec na stopnjo 2, na drugi pa na 4. Zdaj če motor pogledaš odzadaj zgleda kolo ravno z motorjem, vendar če zmerim razmak med vilico na levi strani je do gume manjši kot na desni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel na svojem prejšnem motorju tud kros gumo gor pa mi je učas tud mal zaplesal zadnji konec.

Jaz to začutim vedno npr. peljem se 50km/h pridem do ovinka spustim gas in odzadan zaniha. Ko pridem iz ovinka in dodam gas se to ne čuti, in zopet pridem do ovinka, spustim gas, motor zaniha,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!