Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Meni se pa nakup stare XT600 sploh ne zdi tako dober nakup, sploh ko lastniki mislijo, da bodo na 3 ali 4 leta starih zgubili samo po 50 k SIT. Saj je res uredu motor, ampak jaz toliko starega ne bi kupil za ceno, po kateri so se prodajali novi.

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa nakup stare XT600 sploh ne zdi tako dober nakup, sploh ko lastniki mislijo, da bodo na 3 ali 4 leta starih zgubili samo po 50 k SIT. Saj je res uredu motor, ampak jaz toliko starega ne bi kupil za ceno, po kateri so se prodajali novi.

:fredy:

To je tudi pri ostalih motorjih. Že cene rabljenih Dukov so milo rečeno optimistične - primer duke za 950 ta stari model, ki nima E-starteja, v trgovini pod njimi leži olje, potrebno je zamenjat ves potrošni material in še kaj, sedež že rahlo strgan, ... Stal pa je 1300k če me spomin ne vara, svojih deset let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... sedaj ste mi pa dali misliti :)

Ubistvu sem že sam razmišljal o nakupu novega, predvsam zato ker cena omenjenega motorja pada že odkar je prišel na tržišče. Kolikor se spomnim je bil nov najprej 1.5mio, sedaj pa ga v TC motorshopu prodajajo za 1.25mio. Dočim stari še vedno držijo cene 1.1mio in naprej.

Pa recimo da bi vzel novega...koliko bi bil tak motor še vreden po treh, štirih letih?

Lp: Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari (xt600) že res da ''držijo'' ceno, vprašanje pa je ali se tudi prodajajo po tej ceni. :hmm:

No, da ne bom čist off topic: v garaži že 1 teden stoji nov xt660x - zaenkrat še ni konkretnih vtisov iz daljših fur ker se motor še uteka, sam pa sem uspel po mokrih cestah naredit zgolj cca 40 km. Sam vozim sicer fazerja, ampak mi je XTX ful všeč, ker je ravno prav visok motor za mojo višino (193cm), potegne iz nule (enocilindraš), je zelo na easy vodljiv, ima pa precej trše vzmetenje (in boljše) od XTR, pa tudi sama končna obdevala je zelo kvalitetna. Za mašino pa itak pravijo, da je ni kar tako lahko uničit, čeprav so prešli na vodno hlajenje in einšpric.

če primerjam z fazerjem, bo vsekakor ovira dokaj majhen tank (15 litrov z rezervo), po drugi strani pa so črpalke že za vsakim ovinkom. Mogoče bi koga motila še končna hitrost (160km/h), ampak kazni so vsak mesec višje.

Vsekakor se mi zdi tistih 500 k SIT več za novega vredno dati.

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima...

V prejšnjih dneh sem bil pri enem od slovenskih trgovcev, kjer so mi povedali da so lasnko leto prodali zelo veliko XT 660 z blokado na 25kW, ter jo takoj po nakupu (brezplačno) odstranili, tako da je imel motor 35kW. Z tem prideš en razred nižje pri zavarovanju, kar v mojem primeru znese okoli 20 tisočakov letno.

Je kdo od vas to že prakticiral ?

Kolikšna je možnost da bi policist ugotovil, da nimaš blokade ?

Kolikšne so v tem primeru kazni?

Ali je mogoče da bi prišlo do komplikacij ob morebitni nesreči?

Lp: Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo od vas to že prakticiral ?

Kolikšna je možnost da bi policist ugotovil, da nimaš blokade ?

Kolikšne so v tem primeru kazni?

Ali je mogoče da bi prišlo do komplikacij ob morebitni nesreči?

-jaz še ne

- zaenkrat majhna, lahko pa te iz ljubega mira pošlje na tehnični pregled (stroške potem seveda kriješ sam)

- kazni v tem primeru so take, da se ti ne izplača prišparat tistih nekaj jurjev

- da, je možno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

jaz sem danes skočil do portoroža z jesenic 200km pa nisem imel

pretirano boleče riti :grim pa tudi povprečna brzina se giblje okoli 175 km

da se ga lahko vozit s premzami zaenkrat nimam težav

je pa ko se ga navadiš rahlo premalo moči motorja <_<

lp Vojc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se kaj ta motor obnese na makedamu? Nebi se glih vozu po blatu, amoak na gorjance bi se pa po makedamu kdaj le zapeljal. Zanima me ali je ta motor narejen samo za na asfalt al gre za silo tut po pesku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je govora o X- modelu Funbike "Supermoto".Da se peljat vendar so na njem povsem cestne gume.Če se želiš peljati po makedamu je boljša izbira XT660-R -Enduro verzija.

LP Rok

Še malo bolj kvalitetne slikce Novih modelov

post-5287-1163178900_thumb.jpg

post-5287-1163178913_thumb.jpg

post-5287-1163178926_thumb.jpg

post-5287-1163178946_thumb.jpg

post-5287-1163178960_thumb.jpg

post-5287-1163178975_thumb.jpg

post-5287-1163179173_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me če je tule kak zadovolen lastnik yamahe xtx 660?odločam se med ktmom prestige 2003l od kolega al pa čist novo xtx z 2000 prevoženimi km! Cena je ista! kaj nej uzamem:D Mogoče ma kdo kak pametn predlog al pa kj podobnega! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem lastnik ne enega ne drugega, vendar že podatki povedo da je KTM velik bolj brutalen moped.

Servisni intervali pri KTM-u so na 4000km pri XTX-u na 10000km .

Yamaha je bolj udobna!

Sam bi vsekakor raje vzel nov motor kot pa rabljen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

še kdo mogoče? u soboto grem verjetno po xtx 2006 2500km 1.150.000sit lahka kdo svetuje kj?ka nardit?kupit? :D al še počakat? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postau sm novi lastnik te super yamahce! Zanima me če ma kdo gor montiran ščit motorja? Kolk je kj cena? Al pa če ma kdo gor kake druge izpuhe ,al pa kak filter drug...:D Ta motor je zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postau sm novi lastnik te super yamahce! Zanima me če ma kdo gor montiran ščit motorja? Kolk je kj cena? Al pa če ma kdo gor kake druge izpuhe ,al pa kak filter drug...:D Ta motor je zakon!

ščit je prišel skupaj z yamahco - ga je prodajalec podaril ob nakupu, drugače je pa kar draga zadeva, ki vizualno zgleda super, in pri vožnji po makedamu tudi opravlja svojo fukcijo, drugače pa je bolj kot ne šminka.

Izpuhi so original, čeprav je prodajalec ponujal popust na akrapoviče (s popustom naj bi prišli 180 k SIT) - dva rora sta kar draga zadeva, čeprav je pa zvok ful hud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola

Sam imam R verzijo tegale motorčka.

Zaščito motorja bos na ebayu najdu, mislim da je cena okol 70 ojrov. Kar se pa izpuhov tiče .... mam akrapoviče :wub: in zadeva GRMI :devil: pa tudi v spodnjem območju precej lepše potegne. Dobra alternativa akropotom je leovince. Pol cenejši efekt pa naj bi bil zelo podobn. Ob morebitni menjavi izpuha je obvezno treba odmontirati cevi katere dovajajo zrak v kolektorje (ekologija). Zelo priporočljivo pa je zamenjati tudi računalnik (300 ojrov). Dobijo se tudi bolj sportne odmične gredi ...... :OK: :OK:

lp g.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postau sm novi lastnik te super yamahce! Zanima me če ma kdo gor montiran ščit motorja? Kolk je kj cena? Al pa če ma kdo gor kake druge izpuhe ,al pa kak filter drug...:D Ta motor je zakon!

Imel si možnost kupiti tudi APRILIO PEGASO TRAIL 660. Ima namreč enak MINARELLI agregat kot Yamaha, pa še nov model je z dobro opremo in zanimivo armaturo. Tudi drag ni.

Lepo in varno vožnjo ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo priporočljivo pa je zamenjati tudi računalnik (300 ojrov). Dobijo se tudi bolj sportne odmične gredi ...... :OK: :OK:

lp g.

a imaš kake linke na te zadeve - me zanima. A imaš to tudi na svoji XTjki? Izkušnje?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a imaš kake linke na te zadeve - me zanima. A imaš to tudi na svoji XTjki? Izkušnje?

tnx

Hola

Za linke in kaj več informacij glede računalnika in odmičnih se boš moral obrniti na strička googla. Še akrapote odplačujem :kva2: pa mi zmanak za te zadeve :( Če boš kaj zvedu pa kar veselo z besedo na plan.

lp g.

p.s. na nekem fomuru se je nekda hvalu da ima njegova XTjka 69KM :kva2: :kva2:

Hola

mam mal preveč cajta ....

tuning XT

kozmetični dodatki XT

lp g.

p.s. a je kje banka k jo bl slab merkajo? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem potem malo guglau. Nekaj je predelav opisanih na raznih forumih, ampak so drage zadeve - akrapo, nov računalnik (Powercommander), filtri - s tem je na kolesu za 10 KM več (iz 42 na 52), možno pa da se da še več z kakimi bolj globokimi posegi v motor. Od tega samo PC stane cca 360 eur, akrapo nekaj čez 800 eur, vse to za nekaj konjev več.

Skiper, hvala za linke, najbolj zanimiva in uporabna zadeva (in draga) pa je večji tank. Res pa je tudi, da dvomim ali se splača vlagat v tako hude predelave.

:fredy:

ps: če imaš jajca oropaj kak konvoj eurov, nekam pogosti so zadnje čase na naših cestah. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf uf same zanimive stvari :eek: sam če sešteješ leo vince pride 140k, pol maš pa tam opcijo airfilter pa računalnik ko je nek kit pa te pride use skup 240k :alien1: :D za to je pa treba kr dougo šparat :hmm:

mogoče bo kj od tega gor na motorju čez kako leto pa pou :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem potem malo guglau. Nekaj je predelav opisanih na raznih forumih, ampak so drage zadeve - akrapo, nov računalnik (Powercommander), filtri - s tem je na kolesu za 10 KM več (iz 42 na 52), možno pa da se da še več z kakimi bolj globokimi posegi v motor. Od tega samo PC stane cca 360 eur, akrapo nekaj čez 800 eur, vse to za nekaj konjev več
.

Hola

Če pogledaš nekoliko drugače .... imaš skoraj 25 procentni prirastek moči! :eek:

Skiper, hvala za linke, najbolj zanimiva in uporabna zadeva (in draga) pa je večji tank. Res pa je tudi, da dvomim ali se splača vlagat v tako hude predelave.

Kaj pa vem, jest brez težav prevozim 250 kilometrov z enim polnenjem.

ps: če imaš jajca oropaj kak konvoj eurov, nekam pogosti so zadnje čase na naših cestah. :D

se mi zdi da je moj motorino mal prešvoh za tak podvig. Ga bo treba najprej natunat ..... hmm, začaran krog :D

uf uf same zanimive stvari :eek: sam če sešteješ leo vince pride 140k, pol maš pa tam opcijo airfilter pa računalnik ko je nek kit pa te pride use skup 240k :alien1: :D za to je pa treba kr dougo šparat :hmm:

mogoče bo kj od tega gor na motorju čez kako leto pa pou :kva2:

Leota se da tudi precej cenej dobit (cca. 400 naših bodočih) Dynojeta sem pa tud za 200 ojrov vidu, odmična pa 100 onih k jih bomo vsak čas mel. :hmm:

lp g.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!