Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Mislim da bo še kr dalje suzuki tisti ki bo krojil usodo na vrhu.... :grim :grim

Seit Markteinführung der ersten YZF-R1 gilt das supersportliche Yamaha-Flaggschiff als eines der aufregendsten und innovativsten Motorräder überhaupt. Diese Tradition wird das neue Modell 2009 fortführen.

1.einzigartiger Kurbelwelle; Zündversatz von 270º - 180º - 90º - 180º

Gefühl:eine direkte Verbindung zwischen Hand und Hinterradreifen. Lineare Kraftentfaltung auf und sorgt für ein Verhältnis von 1:1 zwischen der Gasgriffstellung und der Leistung, die der Motor zum Hinterrad schickt-ein Fahrgefühl auf bislang unbekanntem Niveau.

völlig neuen Auspuffgeräusch.

2. neuen, extrem leichten Kolben der YZF-R1

Das Gefüge aus hochwertigen Aluminium-Komponenten behält seine ursprüngliche Struktur und erlaubt es den Konstrukteuren, besonders leichte Kolben zu fertigen-geringen oszillierenden Masse des Kurbeltriebs.

Die Zylinder sind in der so genannten Closed-deck-Bauweise ausgeführt, bei der das Kühlmittel nicht über Bohrungen in den Zylindern zum Zylinderkopf fließt.

3.YCC-T (Yamaha Chip Controlled Throttle)

Eine gleichmäßige Kraftentfaltung auch dann, wenn der Gasgriff sehr rasch aufgezogen wird-kein Luftüberschuss zustande kommt und sich der Motor nicht „verschlucken“ kann.

4.YCC-I (Yamaha Chip Controlled Intake)

5.Neuer Deltabox-Rahmen aus Aluminium

6.niedriger Schwerpunkt

Der neue Motor wurde um 9 Grad aufrechter ins Fahrwerk integriert, die Zylinder sind wiederum um 31 Grad nach vorn geneigt. Zudem rückte der Motor um insgesamt 12 Millimeter weiter nach vorn und sorgt dafür, dass mehr Gewicht auf dem Vorderrad lastet und die Fahrstabilität gewinnt.

7.Neu geformter Kraftstofftank mit großem Volumen

Einen größeren Tank der trotzdem flacher baut und zwischen den beiden Hauptrahmenprofilen Platz findet-entworfen mit Hilfe neuester 3-D-Konstruktionsmethoden.

Der Tank trägt zur Konzentration der Massen bei und minimiert noch dazu den Einfluss auf das Fahrverhalten bei sinkender Benzinmenge.

8.Rahmenheck aus Magnesium

9.Komplett einstellbares Federbein mit Hebelanlenkung

10. 43er Telegabel mit Druck-Dämpfer links und Zug-Dämpfer rechts

11.Leichtere Bremsscheiben für leichtfüßiges Handling

12.Innovatives Kühlluft-Management

13.Neues Cockpit

14.Erstmals im Motorrad-Serienbau kommen Scheinwerfer zum Einsatz, die beim Umschalten von Abblend- auf Fernlicht keine andere Glühwendel ansteuern oder zusätzliche Scheinwerfer wie beim Vorgänger aktivieren. In den Projektionsscheinwerfern bestimmt eine bewegliche Blende die Lichtprojektion auf die Straße. Der Fahrer wählt wie bislang vom Lenker aus die Straßenausleuchtung und bringt die Blenden über einen Magnetschalter in die geeignete Position. Ob Fern- oder Abblendlicht eingestaltet ist, bestimmt also die Stellung der beweglichen Blenden.

Statt der vier Scheinwerfer im Vorgängermodell übernehmen bei der Neuen zwei Scheinwerfer die Straßenausleuchtung. Das Frontdesign wird deshalb nicht mehr so stark von den Scheinwerfern dominiert wie bisher.

Res ga ni čez SUZUKI. (še posebej čez 10 let star)

(te novosti so samo dizajn, nič tehnike).

Bohrungs-/Hubverhältnis von 78 x 52,2 Millimeter, mit dem er sogar einen Yamaha-Rekord bricht: Noch nie war der Zylinderdurchmesser an einem Yamaha-Einliter-Supersportler so groß wie bei der YZF-R1 des Jahrgangs 2009.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne znam tolk nemško!Sam kao big bang motor je bil "prvi" 500gp in iz tega so razvili yamaho M1 in kaj mi zdaj hočeš povedat,da je 990ccm 2T?Kot ni R1 M1!Sigurno,da se neki razvija po njihovi najvišji tehnologiji,ki jo premorejo!Še vseeno pa ne smejo pokazat v seriski proizvodnji kaj res znajo!

using the "big bang" design in MotoGP. Seeing a private race team like Virgin Yamaha using it in an R1 might be just the inspiration Yamaha's engineers need!

In moje skromno mišlenje je,da so ta način delovanja motorja izdelali,samo zato,da bodo superbike ekipe imele prednost pri predelavi motorja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti lohk povem, da je R1 2007 zakon!! :worship: Lani sm jo kupu, letos bo drugo sezono trpela :whistle: pr men, menjal sem prednji zobnik za manjšega (premal moči v spodnjem delu vrtljajev-zdej jo je dost) + slip on Akrapović,letos čez zimo sm pa ljubici še Öhllinsa prvošču ( k je original¸stabilizator še zmer mal prešvoh in ti včasih kar pobere krmilo pri razbremenitvi sprednjega kolesa), če te še kej zanima,kr vpraš!! Lp

Eno vprašanje! Kaj si naredil z števcem? Sedaj ti števec kaže več, kot dejansko pelješ. Te to ne moti? Mene bi, saj se pri vožnji skozi naselje skušam držati še v območju znosnejših kazni, seveda pa se vozim čisto na zgornji meji (beri: 59 km/h).

LP B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje! Kaj si naredil z števcem? Sedaj ti števec kaže več, kot dejansko pelješ. Te to ne moti? Mene bi, saj se pri vožnji skozi naselje skušam držati še v območju znosnejših kazni, seveda pa se vozim čisto na zgornji meji (beri: 59 km/h).

LP B

Po izračunu števec kaže +10 do 15 km/h več,kar mene osebno ne moti preveč,saj razen pri vožnji skozi naselja in v redkih trenutkih pogledam nanj. Naselja zmanjšam hitrost na cca. 60-70km/h in zaenkrat tudi ob kontrolah hitrosti nisem bil deležen pozornosti-hvala bogu :whistle: Drugače pa lahko kupiš takoimenovani "speedo healer"-ki ti potem usklajuje hitrost kot je treba!

Na e-bayu so cene sledeče:

http://cgi.ebay.de/Tachokonverter-Speedo-H...%3A1|240%3A1318

Zgleda pa vsa stvar nekak tkole,kot prikazujejo slikce spodaj!

post-18016-1234593778_thumb.jpg

post-18016-1234593785_thumb.jpg

post-18016-1234593793_thumb.jpg

post-18016-1234593816_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti lohk povem, da je R1 2007 zakon!! :worship: Lani sm jo kupu, letos bo drugo sezono trpela :whistle: pr men, menjal sem prednji zobnik za manjšega (premal moči v spodnjem delu vrtljajev-zdej jo je dost) + slip on Akrapović,letos čez zimo sm pa ljubici še Öhllinsa prvošču ( k je original¸stabilizator še zmer mal prešvoh in ti včasih kar pobere krmilo pri razbremenitvi sprednjega kolesa), če te še kej zanima,kr vpraš!! Lp

Aha, haha lol :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak motor pa tako grdo skupaj spacan speedohealer. Moj je za FZ6 pa je kompakten in nobenih stikal, samo dve tipki, poleg tega je še neprodušno zaprt, deluje pa seveda BP. Mene pa dejansko je motilo to, da števec kaže več kot je treba, ker tisto nenehno preračunavanje je brez veze, ker moraš biti koncentriran na vožnjo ne pa na integrale, medtem ko se voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak motor pa tako grdo skupaj spacan speedohealer. Moj je za FZ6 pa je kompakten in nobenih stikal, samo dve tipki, poleg tega je še neprodušno zaprt, deluje pa seveda BP. Mene pa dejansko je motilo to, da števec kaže več kot je treba, ker tisto nenehno preračunavanje je brez veze, ker moraš biti koncentriran na vožnjo ne pa na integrale, medtem ko se voziš.

Kateri model pa imaš ti? Kako si ga nabavil? Si ga sam montiral?

LP B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak motor pa tako grdo skupaj spacan speedohealer. Moj je za FZ6 pa je kompakten in nobenih stikal, samo dve tipki, poleg tega je še neprodušno zaprt, deluje pa seveda BP. Mene pa dejansko je motilo to, da števec kaže več kot je treba, ker tisto nenehno preračunavanje je brez veze, ker moraš biti koncentriran na vožnjo ne pa na integrale, medtem ko se voziš.

Ja kakšn zgleda pač ni moja stvar! Jst sem samo za predstavo dal te slikce gor iz foruma R1-forum.com,da še ostali vidijo,kako naj bi zadeva zgledala(če slučajno niso še videli)! Sam zaenkrat tega še ne potrebujem in nikoli najbrž ne bom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi samo malo design sprednjih luci spremenili bi bila res taka masina, da se ji nebi mogu preti. Mogoce pa v zivo izgleda kaj bolje kot tole na slikah,moram malo naokol pa jo pogledat v kaksno trgovino.

Trenutno bi si rajsi 2008 model kupil,je ze una cist dost za nase ceste ter moje izkusnje na dirkaliscih pa vsaj lepo zgleda :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model pa imaš ti? Kako si ga nabavil? Si ga sam montiral?

LP B

Verjetno je na sliki kak star speedohealer, novga si poglej tukaj http://www.healtech-electronics.com/ Mam Speedohealer v4, montiral sem ga sam. Dela je samo toliko, da se dokoplješ do elektronike za števec, lahko tudi spelješ do števca tipko, ki ti prikaže tudi max. hitrost v kolikor to hočeš, ni pa nujno. Hitrost sem nastavil s pomočjo GPS-a, čeprav imajo tudi online kalkulator se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo! A je bila zadeva že barvana? Bok ima drugačno barvno kombinacijo, plug je rdeč namesto črn, strehca nad prvim kolesom je bela namesto rdeča. Pod sedeži je tudi rdeča črta, ki je pri mojem mopedu ni.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni bla barvana tvoja, poglej na avto netu so vse take kot Rizle. Kaj pa razlike me 07 in 08 modelom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni bla barvana tvoja, poglej na avto netu so vse take kot Rizle. Kaj pa razlike me 07 in 08 modelom?

Ne. sem šel gledat na kmc stan letnik 08 in je taka kot moja. Prilagam še sliko.

LP Robert

post-20894-1234948997_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol zgleda da je od Rizle 07 model ,tvoja pa 08. To bo verjetno to. :rolleyes:

Ja moja je '07 letnik, razlika je v nalepkah=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče. Moja je model 08. Za 07 model ne vem, kakšne so bile barvne kombinacije.

LP R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam se en uprasanje... Am aveste k se na zadno nihajko prsravfa kot ene dva nosilca(okj naj bi blo tist crashpadi) da lahko potem na stojalo obesis?... ke bi se tist lahko kupl? ce me zastopte seveda=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam se en uprasanje... Am aveste k se na zadno nihajko prsravfa kot ene dva nosilca(okj naj bi blo tist crashpadi) da lahko potem na stojalo obesis?... ke bi se tist lahko kupl? ce me zastopte seveda=)

To dobiš v vsaki moto štacuni in tudi pri serviserju Yamahe na dolgem mostu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam se en uprasanje... Am aveste k se na zadno nihajko prsravfa kot ene dva nosilca(okj naj bi blo tist crashpadi) da lahko potem na stojalo obesis?... ke bi se tist lahko kupl? ce me zastopte seveda=)

Na spodnji strani vilic pri osi kolesa, par cm naprej je izvrtina z navojem M6. Za začetek lahko samo vijak daš noter, majo pa te nosilčke tudi v TC-ju(14€).

LP R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jurček na Dolgem Mostu jih ima.

Kaksna je cena tega???

Zdej me pa se tko mal zanima vi yamaha riderji ce mi poveste... Kasne more bit delovna temperatura motorja kaj pomenjo kej une funkcije v racunalniku (sm vidu da je dvojno merjenje temperature neki A pa B) pa kaj so se ustale nastavitve? Pa se to me zanima ce ke prkazuje porabo bencina pa kok mas se bencina? Al je samo rumena lucka=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!