Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Nov BMW RR ima na voljo goro serijske in dodatne opreme, ki je kak Suzuki ali Honda niti od daleč ne vidita.

DDC, traction control, kovane feltne, možnost obrata prestav, ABS, ABS PRO, tempomat, ogrevane ročke, alarm, še in še bi lahko našteval. Tehnika pač stane, še vedno se lahko odločiš za osnoven model, ampak to ni to. 

Res je kar si napisal, S1000RR ima neverjetno ogromno opreme lahko na sebi, se strinjam. Ampak ni poanta to koliko opreme ima kateri, poanta je to, da so vsi 1000 SS motorji enostavno s cenami šli predaleč, preko 20000 eurov. Se pa strinjam popolnoma, da imam raje POLNO opremljenega S1000RR kot pa kateregakoli Japonca z ogromno manj opreme, pa za "isto" ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar si napisal, S1000RR ima neverjetno ogromno opreme lahko na sebi, se strinjam. Ampak ni poanta to koliko opreme ima kateri, poanta je to, da so vsi 1000 SS motorji enostavno s cenami šli predaleč, preko 20000 eurov. Se pa strinjam popolnoma, da imam raje POLNO opremljenega S1000RR kot pa kateregakoli Japonca z ogromno manj opreme, pa za "isto" ceno.

Točno tako. In ta oprema ne stane toliko, pravzaprav je skoraj drobiž, le nekateri so zadnjo pripravljeni plačati toliko in jaz med te ne spadam. Za 10.000 jurjev imam avto, ki ima klimo, ki jo noben motor nima (če že mora imeti ogrevane ročke), pa še moker nisem :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. In ta oprema ne stane toliko, pravzaprav je skoraj drobiž, le nekateri so zadnjo pripravljeni plačati toliko in jaz med te ne spadam. Za 10.000 jurjev imam avto, ki ima klimo, ki jo noben motor nima (če že mora imeti ogrevane ročke), pa še moker nisem  :).

Saj ne rabiš nič opreme če ti stoji v garaži :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne rabiš nič opreme če ti stoji v garaži :D

Ne mi delat reklame, ker bojo kupci stali v vrsti :).

Kako da ne. Lansko leto sem namestil Akrapoviča pa ABM ST klipone :). Tudi, če je v garaži mora biti lep :D . Sicer pa, denar na mizo, pa si mogoče premislim in prodam ;)

 

P.S.

Ker res nimam veliko časa, otrok pač zahteva svoje, se bom še malo pohvalil, da smo včeraj naredil prve korake samostojno :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off:

Cuj pri tvoji starosti ter brez bolezni in poskodbe se ne bi glih hvalil da hodis samostojno. ;)

Se bolj off-topic: "mi" se cakamo na samostojne korake, samo stojimo in hodimo ob opori...znamo pa ze bruuum :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes si ogledal R1 v kopru in je res huda zadeva, enkrat bi jo mel željo probat čeprau bi jo izkoristu 30%  :grim

 

Sploh je pa čisto obratno od predhodnice ki je mela konkreten nos tale nova ga pa nima nič lih neki da se skriješ.  :OK:

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem kakšna je cena, sam BMW mi je vizualno bolj všeč, pa zdi se mi, da je večji od R1. Ker pa toliko denarja ne bom dal, boš še naprej kupil novega Suzukija, ker s temi "over budget" motorji se ne bom po cesti peljal nič bolje.

In večji pomeni bolši? Kot jaz razumem je nova R1 manjša,skoraj kor R6 in zato tudi bolj okretna in vodljiva. Po tvoje je pol Kawa H2 top motor ker je velik in težak.

Tud men na začetku ni bla všeč ,zdej pa ko sem jo še v živo vidu mi je pa huda k pajk. Takoj bi skantal tistih 20k če bi jih mel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In večji pomeni bolši? Kot jaz razumem je nova R1 manjša,skoraj kor R6 in zato tudi bolj okretna in vodljiva. Po tvoje je pol Kawa H2 top motor ker je velik in težak.

Tud men na začetku ni bla všeč ,zdej pa ko sem jo še v živo vidu mi je pa huda k pajk. Takoj bi skantal tistih 20k če bi jih mel.

 

Saj si lahko minimoto kupiš, pa boš najbolj okreten :).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo pa danes končno dočakal. :)

 

Čestitke tudi iz moje strani. Kku je lepa Yamaha  :wub: , pa čeprav je modra :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In večji pomeni bolši? Kot jaz razumem je nova R1 manjša,skoraj kor R6 in zato tudi bolj okretna in vodljiva. Po tvoje je pol Kawa H2 top motor ker je velik in težak.

Tud men na začetku ni bla všeč ,zdej pa ko sem jo še v živo vidu mi je pa huda k pajk. Takoj bi skantal tistih 20k če bi jih mel.

Ko boš mora enkrat velik, kot pravi ded, torej nad 190 cm (čeprav neboš nikoli), potem boš nas razumel, zakaj so vsi ti motorji za nas premali, ker so za nas vsi kot minimoto. Pa ne zdaj filozofirat, te pa si kupi Super Tenereja ali pa kaj vem kakšno šajtrgo, ne, tudi mi pravi dedi želimo voziti SS strupenjače in ja, za nas pri tem šteje vsak centimeter.  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urban K, čestitam in srečno vožnjo. Mogoče se pa kje srečava, tudi jaz sem jo v soboto dočakal, samo rdečo!

 

Janez čestitam in srečno vožnjo. No, tebi sem pa fouš. Upam, da te kje srečam in si ogledam ta rdečo v živo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo pa danes končno dočakal. :)

Veliko zadovoljnih km želim B)  jaz bi je bil tudi zelo vesel, nebi šel iz nje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In večji pomeni bolši? Kot jaz razumem je nova R1 manjša,skoraj kor R6 in zato tudi bolj okretna in vodljiva. Po tvoje je pol Kawa H2 top motor ker je velik in težak.

Tud men na začetku ni bla všeč ,zdej pa ko sem jo še v živo vidu mi je pa huda k pajk. Takoj bi skantal tistih 20k če bi jih mel.

 

 

Večji pomeni da je na njemu več prostora, in da je bol udoben. Bodmo fer in priznajmo da je na cesti že R1 2004 totaln overkill kar se okretnosti moči in hitrosti tiče.  

 

Kar se H2 tiče, je baje strašno lahkoten za vožnjo in na Grobniku komot kroži z 1.33. Ni dost hitro? koliko bo nova R1 hitrejša/boljša od ZX10R pa bomo videli/vedeli konc sezone v stock 1000 klasi. 

 

Urban K in Janez66, srečno pa brez otroških bolezni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji pomeni da je na njemu več prostora, in da je bol udoben. Bodmo fer in priznajmo da je na cesti že R1 2004 totaln overkill kar se okretnosti moči in hitrosti tiče.  

 

Kar se H2 tiče, je baje strašno lahkoten za vožnjo in na Grobniku komot kroži z 1.33. Ni dost hitro? koliko bo nova R1 hitrejša/boljša od ZX10R pa bomo videli/vedeli konc sezone v stock 1000 klasi. 

 

Urban K in Janez66, srečno pa brez otroških bolezni....

kdo kroži z njim 1.33?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za lepe želje in čestitke. Ko pa se kje srečamo oziroma vidimo, ga pa zalijemo (pa tudi če s kavo pr vikiju)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za lepe želje in čestitke. Ko pa se kje srečamo oziroma vidimo, ga pa zalijemo (pa tudi če s kavo pr vikiju)

 

Če boš kdaj kaj na Planinskih ridah, se bomo sigurno kdaj srečali. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za lepe želje in čestitke. Ko pa se kje srečamo oziroma vidimo, ga pa zalijemo (pa tudi če s kavo pr vikiju)

 

Ne se bat, jst te bom kr povlekel za rokav, da malo razkažeš R1-ko. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bat, jst te bom kr povlekel za rokav, da malo razkažeš R1-ko. :D

 

Igorkr, ti kar povleč za rokav. Mislim pa, da smo se že srečal ene dvakrat na semaforju (Kozina), bil sem z modro r1 2009 v skupini z Maretom 65. Njega pa kolikor vem poznaš. Sem pa tudi jaz imel tako rdečo fazerco v letih 2006 do 2011. Ful mi je bila všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!