Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Sklopka mora  pri mirujočem motorju omogočati lahkotno prestavljanje v prosti tek in motor, ko je še v prestavi ne sme dajati občutka, da še vleče.

Vzrok za  to so lahko izrabljene ali poškodovane lamele,lahko so tudi vzmeti sklopke. V primeru, da se pri prestavljanju pojavi  "rožlanje"  sklopke  je ponavadi vzrok obrabljena košara sklopke (vsaj pri meni je bilo tako)

Nisem pa mehanik :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Berger pravi:

Sklopka mora  pri mirujočem motorju omogočati lahkotno prestavljanje v prosti tek in motor, ko je še v prestavi ne sme dajati občutka, da še vleče.

Vzrok za  to so lahko izrabljene ali poškodovane lamele,lahko so tudi vzmeti sklopke. V primeru, da se pri prestavljanju pojavi  "rožlanje"  sklopke  je ponavadi vzrok obrabljena košara sklopke (vsaj pri meni je bilo tako)

Nisem pa mehanik :-)

OkB) bom pozoren..hvalaB)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdravo. Je imel kdo problem z zadnjim drsecim sedezom na rn22?.. Sopotnica se nenormalno pelje sem ter tja ceprav ima obleceno usnje.. Kaj predlagate?..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

poizkušam kaj izbrskat v temi ampak škoda, da se ni odpiralo več različnih tem, za vsak model R1 posebej.

Zanima me kaj ste naredili v zvezi s ropotanjem tistih vzmeti v košari sklopke. Gre za model 04-06.

A se da to košaro razdret in menjati samo vzmeti?

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Vem da ni prav, venar je tema obsežna. :D Katero olje priporočate za Yamaho R1 letnik 2008?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ticek pravi:

Vem da ni prav, venar je tema obsežna. :D Katero olje priporočate za Yamaho R1 letnik 2008?

Lep pozdrav

Motul 5100 daj not pa bo v redu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, cesko pravi:

Motul 5100 daj not pa bo v redu :)

Tut z Yamalube nimas kej zaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

mam yamaha r1 l2008 in imam tezave z zagonom, motor ko je hladen ali stoji vec dni uzge u prvo ko pa se zagreje lahko tudi po 30s laufanja ugasnem in ponovno uzgem pa noce uzgat, oz morem verglat tko  da naredi 2 cikla verglanja(prekine in ponovno zacne verglat) ,potem uzge motor laufa normalno in gre normalno... ze imel kdo taksno tezavo?? ima 25k km in malo sumim vzigalne svecke, pomoje se niso bile menjane. pa bi za zacetek poizkusil z novimi sveckami. sedaj so notri ngk cr9ek (mislim da so to navadne)verjetno  jih lahko zamenjam z ngk CR9EIX  (kuker sem zasledil so te iridium)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel tak problem: Peljal sem motor na sevis, tam so mi zamenjal akumulator in motor dela brez problema. Baje računalnik pobira akumulatorju veliko moči. Ker se ne vozim prav pogosto sem kupil še polnilec/vzdrževalec akumulatorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 16. 10. 2016 at 22:55, payback pravi:

mam yamaha r1 l2008 in imam tezave z zagonom, motor ko je hladen ali stoji vec dni uzge u prvo ko pa se zagreje lahko tudi po 30s laufanja ugasnem in ponovno uzgem pa noce uzgat, oz morem verglat tko  da naredi 2 cikla verglanja(prekine in ponovno zacne verglat) ,potem uzge motor laufa normalno in gre normalno... ze imel kdo taksno tezavo?? ima 25k km in malo sumim vzigalne svecke, pomoje se niso bile menjane. pa bi za zacetek poizkusil z novimi sveckami. sedaj so notri ngk cr9ek (mislim da so to navadne)verjetno  jih lahko zamenjam z ngk CR9EIX  (kuker sem zasledil so te iridium)??

To tudi meni naredi občasno. Sem pa pogruntal sistem, kako vžgati s prve, ko ga zaštartam. Preden ga vžgem, dvakrat dam in odvzamem kontakt. Obakrat počakam, da črpalka za gorivo utihne, nato šele vžgem. Mi je pa kolega rekel, da je problem v dovodu goriva, menda naj bi bila zapacana mrežica v rezervoarju goriva. Nisem še razdiral zadeve, tako da ne vem, kako je sestavljeno.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2017 at 1:38, trebor pravi:

To tudi meni naredi občasno. Sem pa pogruntal sistem, kako vžgati s prve, ko ga zaštartam. Preden ga vžgem, dvakrat dam in odvzamem kontakt. Obakrat počakam, da črpalka za gorivo utihne, nato šele vžgem. Mi je pa kolega rekel, da je problem v dovodu goriva, menda naj bi bila zapacana mrežica v rezervoarju goriva. Nisem še razdiral zadeve, tako da ne vem, kako je sestavljeno.

 

 

LP Robert

aha hvala za info... mogoce se pa bom zaj cez zimo mal pospilal in preveril to zadevo dokler se ni sezona :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

No jaz sem pa prejšnji teden dobil nazaj flash-an ECU tako, katerega sem poslal v Velox racing, kjer so mi ga flashali s programsko opremo FTecu za 177 €.

Tole je zelo dobrodošlo, v kolikor imaš drug izpušni sistem in nimaš več nameščenega katalizatorja.

20170301_192029.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 16. 1. 2017 ob 1:38, trebor pravi:

To tudi meni naredi občasno. Sem pa pogruntal sistem, kako vžgati s prve, ko ga zaštartam. Preden ga vžgem, dvakrat dam in odvzamem kontakt. Obakrat počakam, da črpalka za gorivo utihne, nato šele vžgem. Mi je pa kolega rekel, da je problem v dovodu goriva, menda naj bi bila zapacana mrežica v rezervoarju goriva. Nisem še razdiral zadeve, tako da ne vem, kako je sestavljeno.

 

 

LP Robert

evo danes sem demontiral in razdrl rezervoar, odstranil bencinsko pumpo ter vse skupaj razdrl, da sem prišel do te mrežice in res je blo kar nekaj svinjarije, sem pa v rezervoarju opazil tudi rjo okoli čepa kjer se tanka in pa v enem deli je bil rezervoar udarjen in zgleda tudi švasan in malo rjavi nekaj je bilo tudi opilkov in svinjarije  in se je lahko dosti stvari nabiralo okoli mrežice ko je sesal v črpalko tako da bom rezervoar temeljito očistil ter rjo odstranil in zaščitil z TANK CARE  mrežico sem pa tudi očistil tako da upam da bo potem ok, prilagam še nekaj slikic kako v mojem primeru to zgleda

20170318111201.jpg

20170318111906.jpg

20170318111336.jpg

20170318111917.jpg

20170318125248.jpg

20170318125209.jpg

20170318125213.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!