Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Jaz bi na tvojem mestu še pokrov tanka očistil in zaščitil, daj ga cinkat, ker očitno so dali navaden pleh, ki rjavi čez zimo. Pa ne pozabit, jeseni rezervoar do vrha napolnit, pa konzervans za bencin dodaj. Ta veže vlago nase.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

živjo fantje! . 

 

mam eno vprašanje glede yamahe R1 03 . 

 

Opazil sem da mi nekje teče voda- hladilna tekočina. pogledal sem pod plastiko in ugotovil, da teče voda iz črne tanke cevke (verjetno kakšna cevka iz posode) ampak kaplja samo par sekund in potem preneha... To se ponavlja...  Motorju pa se če laufa na mestu dvigne temperatura na  105 stopinj , potem pa se aktivira ventilator in ga spet ohladi na 95 stopinj....  

Zanima me sledeče... na kakšno temperaturo se vam zagreje motor na mestu, je to normalna delovna temperatura ??? Je možno da je za iztekanje tekočine kriva mogoče vodna pumpa ???  

Kakšen je lahko vzrok te vode ki kaplja??? mogoče tudi prepolna posoda z tekočino ???  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je malenkost potem je okvara na pokrovčku ekspanzijske posode - oslabljena vzmet - zamenjat pokrovček (z originalnim novim)..

tipalo za vklop ventilatorja ..

če ni malenkost - tesnilo glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ventilator se vklopi pri 105 stopinjah in ga ohladi na 94 stopinj.  

Ne vem zakaj bi tekla tekočina iz tiste tanke cevke ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/7/2017 at 8:52 PM, DIESEL said:

Ventilator se vklopi pri 105 stopinjah in ga ohladi na 94 stopinj.  

Ne vem zakaj bi tekla tekočina iz tiste tanke cevke ?

Ventilator ima dejansko vklop pri 105 stopinjah, edino izklapljala je moja prej, mislim da pri 99.. če ti izteka hladilna tekočina na tisti cevki ki gre od kilerja(pod pokrovčkom) proti ekspanzijski posodi, ti lahko potem vleče zrak v sistem ko se motor hladi... če ti pa kaplja iz tiste cevke ki gre iz ekspanzijske posode ven na prosto pa pomeni da ti je šlo tesnilo glave, kar pa za ta motor močno dvomim ker prenese nenormalne zlorabe... tako žilavih mašin kot je ta je zelooo malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 23. 1. 2018 ob 23:19, Ticek pravi:

Lep pozdrav

Ima kdo decat za prodat Decat za R1 Letnik 2008?

Jaz, kontaktiraj na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Živijo. Bi vas vprašal mojstre, kaj pravite na to lepotičko, nasploh. Kilometri se mi zdijo nerealni, ne vem no, mogoče se mi zdi, ker se na Obali malo več vozimo, ta lastnik pa je iz Trbovl? Prosim lepo, vsak nasvet bi bil dobrodošel...(bolj jo gledam, rajši jo imam....lepša se mi zdi :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12989917&display=Yamaha YZF-R1

Popravljeno . Popravil Mark3000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Mark3000 said:

Živijo. Bi vas vprašal mojstre, kaj pravite na to lepotičko, nasploh. Kilometri se mi zdijo nerealni, ne vem no, mogoče se mi zdi, ker se na Obali malo več vozimo, ta lastnik pa je iz Trbovl? Prosim lepo, vsak nasvet bi bil dobrodošel...(bolj jo gledam, rajši jo imam....lepša se mi zdi :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12989917&display=Yamaha YZF-R1

Predraga. Za tako ceno bi lahko bila ze z novejsimi lucmi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno predraga.. Honde cbr ta letnik se prodajajo 4 do 4500..suzukiji gsxr max 5tisoc evrov.. Moje mnenje.. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenja.  Me zanima iz tehničnega vidika, na tujih forumih sem zasledil, da je imela ta verzija neke "buge", kar se pospeševanja oz. porazdelitve moči tiče? Tam med 2000-4000 rpm v drugi recimo? Se je z "apdejtom" kompjutera to rešilo kasneje? Kakšne izkušnje, lastniki...bivši? Ta dino "quickshifter" je "up&down" ali samo gor "cepa"? 

Pa ne se smejat, saj pravim, da sem malo iz "igre" :):OK:  ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

če mogoče koga zanima prodam set originalnih sprednjih zavornih oblog  nissin  paše na mt-01 ter yzf-r1 več podatkov na slikah, dam za 90€ kontakt: 031/412-953

cbnvnmhcgj.jpg

fgxfghxfgh.jpg

Popravljeno . Popravil payback
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 45 minutami, Mark3000 pravi:

Mojstri, kaj če montiraš akrapote + y-pipe in K&N zračni filter je smiselno tudi power commander ali ni neke razlike?  R1 2007

Kot pravi @Aless on ni imel...

Imel Y akrapote,filter in spredaj -1 zob zadaj plus 2....

Njegov mopi je res super šel:inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala Marin. Kakšna in kje bi bila cca. razlika "od oka "?    Mojstri, še eno vprašanje. Kaj  "imobilajzer"  (zaklepanje krmila - ko blinka lučka) troši ful štroma, tako da oslabi akumulator? Meni po treh tednih ni vžgal? Baterija stara leto in pol "EXIDE  AGM 8.6 Ah". Ne vem, meni se to na Ninji 636 ni nikdar dogajalo. Kaj jurjaki so glede tega bolj požrešni ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Mark3000 said:

Kaj  "imobilajzer"

Elektronska blokada vziga motorja - ce kljuc ni pravi, torej ce je samo mehanska kopija, motor ne bo vzgal. Lucka signalizira, da je motor opremljen s tem sistemom, in v primeru da das kontakt z napacnim ali nedelujocim kljucem, le ta hitro utripa ali gori. Stroma ne kuri veliko (poraba ni neposredno odvisna od velikosti motorja), ti pa v vsakem primeru svetujem nakup in uporabo vzdrzevalnega polnilca, sploh cez zimo je to pomemben faktor glede zivljenjske dobe akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!