Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

pred 13 minutami, dAlencc87 pravi:

Ne tega. Tistega ko sem ga gledal oz. zaaral je že dal dol. Isti letnik ko ta samo rdeč, pa km pa malo manj pa brez Akrapovičev

pred eno uro, ukica pravi:

Pa sej noben ne omenja da je 200€ malo, ampak pri nakupu rabljenega motorja mors zraven se vzeti v zakup se za cca 500e stroskov.

Pnevmatike, manjsi servis, ventili, ketna/zobniki(da se negremo kaksnih dodatkov kot je izpuh)ker pa je zgoraj napisal da je ketna&zobniki ze zamenja i se mi ta TPS senzor ne zdi tak strosek. In iskreno, ce je z motorjem vsaj 70% tako kot si napisal ne razmisljaj predolgo ker ga bo kupil nekdo drug, ce je cena primerna.

 

Saj pnevmatike, manjši servis, pa kak lepotni popravek pa si na 500 €, pa še TPS 200 si pa na 700 € :) malo heca. Pač ja osnovne stvari vzameš v zakup, da pa moreš potem menjat razne senzorje al pa ventile po možnosti, pa se že vprašaš a se splača :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maticcc2000 pravi:

Ne tega. Tistega ko sem ga gledal oz. zaaral je že dal dol. Isti letnik ko ta samo rdeč, pa km pa malo manj pa brez Akrapovičev

Saj pnevmatike, manjši servis, pa kak lepotni popravek pa si na 500 €, pa še TPS 200 si pa na 700 € :) malo heca. Pač ja osnovne stvari vzameš v zakup, da pa moreš potem menjat razne senzorje al pa ventile po možnosti, pa se že vprašaš a se splača :)

pravilno razmišlaš..upam da ti bo dobro služil/a;-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, dAlencc87 pravi:

pravilno razmišlaš..upam da ti bo dobro služil/a;-))

Da bo sreča na moji strani :) . Upam. Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Berger pravi:

Ta je moj bivši =)

A res?!:-)kakšno je blo kaj stanje ko si ga prodal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar uredu, marca 2015 je bilo menjano olje,filter,svečke, zračni filter k&n,sklopka....motor je imel še pokrov zadnjega sedeža ter veliko karbona, ki je bil že bolj slab in potreben obnove. Imel sem ga 6 let, v teh letih je crknil stikalo za zavorno luč in to je to =) Kilometri so ostali isti od moje prodaje,le cena se je dvignila =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Berger pravi:

Še kar uredu, marca 2015 je bilo menjano olje,filter,svečke, zračni filter k&n,sklopka....motor je imel še pokrov zadnjega sedeža ter veliko karbona, ki je bil že bolj slab in potreben obnove. Imel sem ga 6 let, v teh letih je crknil stikalo za zavorno luč in to je to =) Kilometri so ostali isti od moje prodaje,le cena se je dvignila =)

Zgleda pa res lepa. Fajn čut, da nisi imel večjih problemov z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

V kaj imate obute svoje R1-ke..? Sem prodal originalne Michelinke, ki so ble gor pa je bosa:)

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop GP racer medium. Meni super guma, z njo ne boš naredil veliko kilometrov, lahko se pa komot zapelješ z njo tudi na Marof ali pa Grobnik kak krog odpeljat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cer..

Zanima me kaj se menja na prvem servisu (1000km) razen motornega olja ter oljnega filtra? Mogoce se kaj? Zavorno olje meybi? Gre se za R1 rn22..

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker je letnik 2012 in čeprav ima samo 300 km, bi bilo pametno zamenjati zavorno tekočino.

... zavorna tekočina je higroskopična in  se lahko naveže vlage, zato jo je potrebno vsaki dve leti (priporočilo proizvajalca) menjati, ali motor uporabljaš, ali ne. Košta te pa skoraj nič.

Zna se zgoditi, da se zaradi neuporabe "uščijejo" tudi prednje vilice. To je (klasična) posledica večletne neuporabe motorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

...ker je letnik 2012 in čeprav ima samo 300 km, bi bilo pametno zamenjati zavorno tekočino.

... zavorna tekočina je higroskopična in  se lahko naveže vlage, zato jo je potrebno vsaki dve leti (priporočilo proizvajalca) menjati, ali motor uporabljaš, ali ne. Košta te pa skoraj nič.

Zna se zgoditi, da se zaradi neuporabe "uščijejo" tudi prednje vilice. To je (klasična) posledica večletne neuporabe motorja.

Hvala..

Bom pozoren pri tem..

Se pravi za vilice je dosti ce narocim serviserju naj bodo pozorni na omenjen del?

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To boš (če se slučajno res zgodi) ugotovil sam po par sto prevoženih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 2. 2016 at 20:17, maticcc2000 pravi:

Ne tega. Tistega ko sem ga gledal oz. zaaral je že dal dol. Isti letnik ko ta samo rdeč, pa km pa malo manj pa brez Akrapovičev

Saj pnevmatike, manjši servis, pa kak lepotni popravek pa si na 500 €, pa še TPS 200 si pa na 700 € :) malo heca. Pač ja osnovne stvari vzameš v zakup, da pa moreš potem menjat razne senzorje al pa ventile po možnosti, pa se že vprašaš a se splača :)

na mji letnik 2004 je bil vpoklic in sem predlansko menjal tps - zastonj brez plačila 

ne skrbi glede 30K moja ima 98K in nobenih problemov (ostale probleme oziroma delo sem si sam naredil)

na 87k preveril ventile samo eden na izpušnem 4 cilinder je bil za nekaj stot   previsok nekaj postov nazaj pa je napisano kaj sem vse naredil zaradi moje neumnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, exclan pravi:

na mji letnik 2004 je bil vpoklic in sem predlansko menjal tps - zastonj brez plačila 

ne skrbi glede 30K moja ima 98K in nobenih problemov (ostale probleme oziroma delo sem si sam naredil)

na 87k preveril ventile samo eden na izpušnem 4 cilinder je bil za nekaj stot   previsok nekaj postov nazaj pa je napisano kaj sem vse naredil zaradi moje neumnosti.

Tukaj bi tudi moral biti že zamenjan (je v tisti seriji) pa so na uradnem servisu povedali da ni bil, tako da bom moral zamenjati, čeprav menda ni bilo problemov. Glede kilometrov me načeloma ne skrbi tako zelo, ampak bol cvikam zaradi tistih problemov z ventili. Upam da bom imel srečo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, dAlencc87 pravi:

A kdo ve kolk pride komplet sklopka za r1 2004?hvala lp

jaz sem kupil samo lamele in ne od yamahe original vmesne plošče so bile ok  

cena lamel 110€ in 5 ali 6 fedrov

@maticcc2000

z ventili nisem imel problemov ubistvu z celoto kot motorjem ni bilo nobenih problemov redni servisi 10000km olje motul 300v , filter in gasa  - ok sem menjal ležaje v sprednjem in zadnjem kolesu na 70k sem preluftal sprednje amortizerje ampak to moraš pri vseh motorjih delat . 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, exclan pravi:

@maticcc2000

z ventili nisem imel problemov ubistvu z celoto kot motorjem ni bilo nobenih problemov redni servisi 10000km olje motul 300v , filter in gasa  - ok sem menjal ležaje v sprednjem in zadnjem kolesu na 70k sem preluftal sprednje amortizerje ampak to moraš pri vseh motorjih delat . 

Sem videl število tvojih kilometrov in sem kr presenečen, da ni bilo treba kakšnega večjega popravila. Super.Ja upam da bo pri meni tudi tako :) Edino za olje mislim da bom kar polsintetiko tankal motul 5100 (10 40 ali 15 50). Je tega menda tudi prej dajal v motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, exclan pravi:

jaz sem kupil samo lamele in ne od yamahe original vmesne plošče so bile ok  

cena lamel 110€ in 5 ali 6 fedrov

@maticcc2000

z ventili nisem imel problemov ubistvu z celoto kot motorjem ni bilo nobenih problemov redni servisi 10000km olje motul 300v , filter in gasa  - ok sem menjal ležaje v sprednjem in zadnjem kolesu na 70k sem preluftal sprednje amortizerje ampak to moraš pri vseh motorjih delat . 

aha ok..pa ce menjas sklopko potem menjas samo lamele al kako?k grem eno gledat pa pravi da bo najbrz v kratkem za zamenjat sklopko..ma pa 70k km in je se original not..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, exclan pravi:

ne vem jaz pa sintetiko  in mi ni žal !

Saj mam še kake 2 tedna za premislit kaj bom nalil ampak ne vem no ..  eni mi pravijo sintetiko, drugi kar pol sintetiko.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dAlencc87 pravi:

aha ok..pa ce menjas sklopko potem menjas samo lamele al kako?k grem eno gledat pa pravi da bo najbrz v kratkem za zamenjat sklopko..ma pa 70k km in je se original not..

Odvisno v kakšnem stanju sta košara, in potisni ležaj, če je vse ok potem samo lamele. Najbolje je pa menjati vse, samo cenovno kar nanese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Berger pravi:

Odvisno v kakšnem stanju sta košara, in potisni ležaj, če je vse ok potem samo lamele. Najbolje je pa menjati vse, samo cenovno kar nanese.

Ja sem zdej neki gledal in mislm da je okol 300eur potem vse skup..bomo vidli..hvala lepa:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Berger pravi:

Odvisno v kakšnem stanju sta košara, in potisni ležaj, če je vse ok potem samo lamele. Najbolje je pa menjati vse, samo cenovno kar nanese.

Aja še to..kako pa veš,ko greš gledat motor,da je sklopka za zamenjat?a ma kak čudn zvok al kej tazga?Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!