Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Ob 13. 2. 2020 ob 15:30, solorider pravi:

Nisem našel kam bi lahko privijačil...

Mam js podobno, ali so ene take velike "matice"zraven?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ZdravkoK pravi:

Mam js podobno, ali so ene take velike "matice"zraven?

 

Eni že imajo pripravljeno (prešvasano) da lahko privijačiš. Moj nima in bom proviziral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo že menjal Halogen H7 z LED. Katere ste uporabili. Kot je videti je več variant, rabil bi tiste, pri katerih gre balast med reflektor in ohišje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, tomash pravi:

Ali je kdo že menjal Halogen H7 z LED. Katere ste uporabili. Kot je videti je več variant, rabil bi tiste, pri katerih gre balast med reflektor in ohišje

težko da boš katere pametno not spravu, pa tist ventilator zadaj....če pa ima kdo idejo pa naj pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tule v tej temi je nekaj, nasvetov, pa nekaj informacij, kaj je/ni smiselno, problemi itd o LED žarnicah

https://motosvet.com/tabla/topic/440-luči-žarnice/page/45/#comments

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da, samo vprašanje je ali se splača. 

Pri Siluxu so cene za žarnice okoli 60€. (Imajo neko mini izvedbo, ki ima balast že v žarnici in deluje tudi na motorjih s Canbusom). Če vstaviš LED v žaromet zna bit problem pri tehničnem. Če je na žarnici oznaka CE naj bi to bilo dovolj?

Kako pa je s homologacijo? Še nisem zasledil, da bi kdo homologiral samo žarnice. Po moje je to nemogoče, vsaj koliko se spoznam na naše homologatorje.

Komplet luč je okoli 300€, ampak pravijo možakarji iz skladišča na češkem, da je vse blokirano, ker naj bi korona virus ustavil dobavo.

Bo treba počakat na motor, ki ima že original LED, tačas pa bo halogen tudi dobra. Še dober mesec krize, potem pa itak ne bo več važno kaj sveti, samo da gre.

  • Všeč mi je 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 2. 2020 ob 10:52, tomash pravi:

Vse se da, samo vprašanje je ali se splača. 

Pri Siluxu so cene za žarnice okoli 60€. (Imajo neko mini izvedbo, ki ima balast že v žarnici in deluje tudi na motorjih s Canbusom). Če vstaviš LED v žaromet zna bit problem pri tehničnem. Če je na žarnici oznaka CE naj bi to bilo dovolj?

Kako pa je s homologacijo? Še nisem zasledil, da bi kdo homologiral samo žarnice. Po moje je to nemogoče, vsaj koliko se spoznam na naše homologatorje.

Komplet luč je okoli 300€, ampak pravijo možakarji iz skladišča na češkem, da je vse blokirano, ker naj bi korona virus ustavil dobavo.

Bo treba počakat na motor, ki ima že original LED, tačas pa bo halogen tudi dobra. Še dober mesec krize, potem pa itak ne bo več važno kaj sveti, samo da gre.

Juhu in potem imaš sireno v sprednji luči...če ne takoj po kakem mesecu dveh sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 2. 2020 ob 13:18, ZdravkoK pravi:

Juhu in potem imaš sireno v sprednji luči...če ne takoj po kakem mesecu dveh sigurno.

Ne razumem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Ne razumem. 

Tisto krmilje je kar tako vtaknil med parabolo in ohišje. Ne vem no, tudi jaz mislim, da je to skrajno šalabajzersko in še najmanj kar bo je to, da bo ropotuljica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupim voznikov sedež, standardne višine (lahko tudi nastavljiv) za R1200gs. 

Trenutno imam na motornem kolesu nameščeno nižjo varianto sedeža, zato je možna tudi menjava ...

Sedež je nepoškodovan in odlično ohranjen (glej slike spodaj).

Ponudbe oz. več info na ZS.

lp

IMG_6567.JPG

IMG_6568.JPG

IMG_6569.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, robicom pravi:

Pozdravljeni,

kupim voznikov sedež, standardne višine (lahko tudi nastavljiv) za R1200gs. 

 

Vem da ni točno to, kar iščeš ampak poskusiti ni greh. Morda pride prav komu drugemu:

Na voljo imam povišanega in z gel vložkom. 

https://www.bolha.com/ostali-deli-za-motorna-kolesa/sedez-bmw-r1200gs-gsa-povisan-oglas-1021223

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Joker pravi:

Vem da ni točno to, kar iščeš ampak poskusiti ni greh. Morda pride prav komu drugemu:

Na voljo imam povišanega in z gel vložkom. 

https://www.bolha.com/ostali-deli-za-motorna-kolesa/sedez-bmw-r1200gs-gsa-povisan-oglas-1021223

Poznam oglas. Zaenkrat hvala za ponudbo, me pa zanima razlika v višini v primerjavi s standardno višino? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji del je praktično standarden, za kakšne 3cm pa je dvignjen sprednji del, da je sedišče bolj vodoravno. Pri standardnem me moti to, da te "rine" proti rezervoarju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če bi malo bolj slikovito opisal, oziroma predstavil predelavo.

Predvsem kaj si vtaknil noter v parabolo in kako izgleda vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RSM pravi:

Prosim, če bi malo bolj slikovito opisal, oziroma predstavil predelavo.

Predvsem kaj si vtaknil noter v parabolo in kako izgleda vse skupaj.

Slike nimam. Drugače pa:

odstranil H7 halogen, in pozicijo

(odviješ prašni pokrov za dolgo in kratko, odklopiš konektor luči, da lahko izpuliš pozicijo in odstraniš žarnice)

vstavil Žarnica H7 LED, 6500K, 55W, 12-24V, mini model, najnovejša tehnologija, 2 kosa (https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/4707416/zarnica-h7-led-6500k-55w-12-24v-mini-model-najnovejsa-tehnologija-2-kosa?refurl=%2Fizdelki%2Fdodatna-oprema%2Favto-zarnice%2Fled-zarnice%2Fzarnice-led-h7), nabavil pri Silux

(v ležišče najprej vstaviš adapter, ki ga dobiš z novo žarnico in ga pritdiš z vzmetjo obstoječe luči. Nato priklopiš žarnico, potisneš konektor med ohišje in parabolo, vtakneš in zavrtiš žarnico ter priviješ protiprašni pokrov. Za pozicijo  vstavil Osram 5W LED pozicijsko žarnico v konektor in vstaviš v luč. Nato priklopiš konektor luči)

 

In nato sveti, lepo in močno.

Kaj je s homologacijo. Podobno kot pri ostalih dodatkih. 

 

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 3. 2020 ob 19:39, Joker pravi:

Zadnji del je praktično standarden, za kakšne 3cm pa je dvignjen sprednji del, da je sedišče bolj vodoravno. Pri standardnem me moti to, da te "rine" proti rezervoarju.

Koliko je dvignjen pri rezervoarju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 3. 2020 ob 19:39, Joker pravi:

Zadnji del je praktično standarden, za kakšne 3cm pa je dvignjen sprednji del, da je sedišče bolj vodoravno. Pri standardnem me moti to, da te "rine" proti rezervoarju.

To je tisto, kar tudi mene moti. Da ne govorim, kako te "rine" šele pri nižji varianti sedeža, se bom rajši zadržal ?... Praviš da je pri standardnem podobno, ..... zelo zelo uporaben podatek in ti verjamem ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Gs LC lahko višino sedeža nastavim spredaj višje zadaj nižje. S tem je bolj poravnan. Mogoče gre tudi pri vaših motorjih.t9205.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Quest pravi:

Na Gs LC lahko višino sedeža nastavim spredaj višje zadaj nižje. S tem je bolj poravnan. Mogoče gre tudi pri vaših motorjih.t9205.gif

Gre, čeprav v navodilih odsvetujejo (sicer brez zveze, ker sem tako prevozil 100kkm brez škode) a še vedno preveč visi. Vsaj zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!