Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Ob 3. 10. 2020 ob 19:57, mipros pravi:

Jih imam. Ne vem sicer kakšno krmilo ima GS, so pa za fi22mm, vsaj mislim tako. Se pa višina nastavlja v 5-ih stopnjah, pač nalagaš ploščice različnih dimenzij eno na drugo.

Oglas je tukaj:

https://www.bolha.com/ostali-deli-za-motorna-kolesa/povisek-krimila-motorno-kolo-22mm-oglas-541143

 

Žal potrebujem 28mm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Na GSA 2009 sem opazil zračnost na kotnem gonilu (če primem kolo 6-12). Zračnost je verjetno na ležajih (na skici 5 in 11).

Zanima me, če mi lahko kdo napiše dimenzije teh dveh ležajev kat št. 33117720235 in 33117674121. Mogoče bi se jih dalo dobiti v specializirani trgovini z ležaji.

Za semeringe so napisane dimenzije.

Hvala za pomoč.

 

 

 

353947_t.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Quest pravi:

https://advrider.com/f/threads/bmw-hp2-fd-oil-leak.585959/#post-13186174

https://advrider.com/f/threads/bmw-hp2-fd-oil-leak.585959/#post-13162761

 

post od george81

Ne vem če tole drži.

 

Drugače je pa nekdo na MS menjal ležaj v kotnem prenosu sam doma. Nisem našel kdo. Poišči.

Mislim, da to ne drži. Čudne mere.

 

pred eno uro, basbas pravi:

Preveri če ni zračnost  na vpetju 

nosilne roke.

Sem preveril. Nima

pred eno uro, Quest pravi:

 

Da menjal bi oba ležaja z semeringoma.

Drugače pa to ni problem zamenjat. Problem je edino, ko gre za BMW so cene 8x večje kot ležaji enakih dimenzij v trgovini.

Lp, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, adventure only pravi:

Zdravo.

Na GSA 2009 sem opazil zračnost na kotnem gonilu (če primem kolo 6-12). Zračnost je verjetno na ležajih (na skici 5 in 11).

Zanima me, če mi lahko kdo napiše dimenzije teh dveh ležajev kat št. 33117720235 in 33117674121. Mogoče bi se jih dalo dobiti v specializirani trgovini z ležaji.

Za semeringe so napisane dimenzije.

Hvala za pomoč.

 

 

 

353947_t.jpg

bo kar tule prava tema za vprašanje.

Isto lahko postaviš tudi bmw servisi in podpora, ali v temi sam svoj mehanik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, adventure only pravi:

Drugače pa to ni problem zamenjat. Problem je edino, ko gre za BMW so cene 8x večje kot ležaji enakih dimenzij v trgovini.

Vprašaj MTKO po dimenzijah. Mogoče je tudi izmeril  ob menjavi, če ima enak motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, adventure only pravi:

Mogoče bi se jih dalo dobiti v specializirani trgovini z ležaji.

Vem, da jih Gita v Celju ima...

Vse kar se ležajev in tesnil (semeringov) za tole znamko, sem do sedaj kupil tam.

Je pa še nekaj alternativ...

Točen postopek menjave je opisan tule, v navodilih RSD.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 10. 2020 ob 19:28, tomash pravi:

Mi kdo lahko posodi tester za reset servisa? Ali naredi reset?

Lahko proviramo z ISTO če prideš na Ajdovsko

 

Ob 11. 10. 2020 ob 19:28, tomash pravi:

Mi kdo lahko posodi tester za reset servisa? Ali naredi reset?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 10. 2020 ob 19:28, tomash pravi:

Mi kdo lahko posodi tester za reset servisa? Ali naredi reset?

Pridi in bova uredila, posodit ti ga ne morem ker ga imam na telefonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 15. 10. 2020 ob 7:56, adventure only pravi:

Zdravo.

Na GSA 2009 sem opazil zračnost na kotnem gonilu (če primem kolo 6-12). Zračnost je verjetno na ležajih (na skici 5 in 11).

Zanima me, če mi lahko kdo napiše dimenzije teh dveh ležajev kat št. 33117720235 in 33117674121. Mogoče bi se jih dalo dobiti v specializirani trgovini z ležaji.

Za semeringe so napisane dimenzije.

Hvala za pomoč.

 

 

 

353947_t.jpg

Evo.

Zamenjal oba ležaja in oba semeringa - po nepotrebnem !!!!

Drugače če kdo rabi dimenzije ležajev jih lahko napišem. Kroglični ležaj "5" je standardni, "11" je namenski za avto-moto industrijo, semeringi "7"in"12" so tudi posebnih dimenzij. Vse skupaj 160 eur. Zamenjal sem sam (je kar zahtevno).

Po nepotrebnem pa zato, ker je bilo res malo zračnosti in se z menjavo ni spremenilo nič. Po prebiranju ogromno forumov sem tudi sam prišel do zaključka da nekaj min. zračnosti mora biti, ker ni nobeden od ležajev prednapet oz. konusni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 5/20/2020 at 10:15 AM, Quest said:

Je problem.

Če je zračnost v ležaju kotnega prenosa, zobniki ne nalegajo en na drugega pravilno. In seveda nenatančno vodenje motorja.

Če je zračnost nekje v zadnji nihajki

 Paralever-bmw.jpg.86ddda8a2c6aad795f6a2ebf3868088f.jpg 

označeno

je tudi problem. Nenatančno vodenje motorja itd.

Zračnost v zglobih amortizerja je tudi problem. Motor se po neravninah ne odziva pravilno.

Je pa res, da brez zračnosti v ležajih, zglobih ne gre, ker se potem ne bi premikali-vrteli. Pomembna je pravilna zračnost.

Daj dobremu mehaniku pregledat, ali pa nekomu, ki se na zadeve spozna. Glava je samo ena.

Mislim, da sem še dolžan odgovor na tale moj problemček...

Težava je bila v gumijastem distančniku na zadnji telelever rokiv sprednjem vpetju, spodaj označeno z zeleno (sem si sposodil zgornjo sliko). Bil je zelo zluftan, tudi vijak je malce poškodovan.

Sedaj ko sem zamenjal ta distančnik, so težave večinoma izginile, le zelo redko še občutim tisto, kar pa pripisujem izrabljenosti vijaka, (če ga kdo ima, ga z veseljem odkupim).

 

 

distančnik.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ležaje dobiš v kotalu na tržaški, so čist standardni. pa tud na zalogi so jih mel. kataloških ne vem, demontiraj jih pa tja nes ti bodo vse zrihtal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V malo starejših prenosnikih (8-15 let) boš našel kaj podobnega ali celo enakega. Imam nekaj tega šrota bom pogledal.

Koliko je razdalja med pini?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

V malo starejših prenosnikih (8-15 let) boš našel kaj podobnega ali celo enakega. Imam nekaj tega šrota bom pogledal.

Koliko je razdalja med pini?

Fajn. Hvala. Razdalja pa mogoče 1mm. Kaj pa vem, vse skupaj je majhno. Če ne bo šlo drugače bomo pa lotali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa imaš utrgani del ženskega konektorja, ki si ga odstranil s tiskovine? Tam bi s kljunastim merilom najlažje izmeril raster pinov. Ni ravno vseeno ali je 1 mm ali je 1,25. Pri teh zadevah gre raster na 1/4 mm, pa še profil plastike je važen. Ali je nataknjen na pine, ali je samo z vrha pritisnjen na pine. To kar je ostalo na tiskovini je že nekoliko deformirano videt. Ženski deli pinov so pa na žicah piskača ostali, kot se vidi na 1. sliki. Če je to res, bi jih lahko nataknil nazaj s pinceto in potem zalil z termo lepilom iz pištole. To lepilo se kasneje z ostrim predmetom lahko tudi odstrani brez večje škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, raza pravi:

Pri teh zadevah gre raster na 1/4 mm,

Na "tiskaninah" se razdalje med pini merijo v tisočinkah cole "incha", "mils"-ih.

@tomash kot ti je predlagal @raza pomeri s "kljunašem" na vezju.

Sicer pa predlog ki ga je Raza podal ni slab...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izmeril 1mm med pini. Nataknit nemogoče. Bomo jutri prilotali in malo podaljšali žičke, da čez pet let ne bo spet to problem. Se je pa obstoječi pin praktično razletel. Ne bi smel tikat tega, ampak se potrudit in zamenjat bateriji brez, da snamem kontakt. Bo že. Sicer pa še nikoli nisem vklopil alarma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!