Skoči na vsebino

Štarter prešvoh??


_jezus_

Priporočene objave

Mam od Tomozukija aeroxa, pa mam problem:

Prvic ko ga probam vgat, ne gre na elektro. Morm na kurbl, pa se morm vozt neki cajta in pol kako urca dela na elektro.

Kaj je to prešvoh/zanič štarter?

Aja, akumulator sem vceraj menjal .

Hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je tud rele, lahko je štarter, lahko ti ga pa ne fila dost. Poglej kašno maš napetost pr pržganem. V vsakem primeru ne sme past pod 12V, normalno je cca 14,5V. Odvisno od obratov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje nej pogledam napetost? Aja, sej pravim, da pol ko ga prvic na kurbl, pa se neki cajta peljem, pol dela na elektro. AKu je pa nov, kupljen vceraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odklop kabl od svecke, pa prklop drugo svecko na kabl (ena naj bo v cilindru, druga pa prkloplena na kabl), pa vergli, pa glej ce ma iskro. ce je zloo svoh, al pa ce je sploh nima, je to to. menjat cinkspulo al pa stator (to sm js mogu nardit).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, meni zjutraj oz. ko dolgo stoji niti pod razno ne vzge na elektro.

lepo rocni zaug (cok) vklopis pa na kurbl 1x porines pa vzge takoj.

vsakic naslednjic pa na elektro komot. pa ce je na toplem vzge na elektriko navadno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale aku je 4Ah. Kaj cm probat it zamenjat za malo mocnejsega? Sam ne vem ce se ite velikosti <_<

Jap, tote 70ke so zgleda premocne. Edin piaggio ma kr dost mocne starterje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, svečka je vredu, kr vredu daje iskro. Edin ce dobim neko posebno, je Tomozuki reku... Z visjo toplotno vrednostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, ti pa tvoj aerox...niti vžgat ga ne moreš ;D

on vsaj lahko ga zakurbla na kurbl, ko pa bo tebi avkomulator šel po gobe pa lahko tišiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, ti pa tvoj aerox...niti vžgat ga ne moreš ;D

Ja on ga vsaj vzge lahko....kaj ba bos ti anredo po bregu se dol spustil pa v prvo dal??? :afro1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je dovol vode v akumulatorju? nekateri accuti so brez vode ko so novi al pa je ni dovolj. mogoce so na servisu pazabili dolit :mellow: poglej ce je nad minimumom in dolij destilirano po potrebi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imas slucajno blokado motorja?Jaz sem jo na speedfightu imel pa mi je crknil cip za blokado motorja pa ga nisem mogel vzgat na starter,na kurbl je pa se vedno vzigal.sem sel na servis pa so mi ga v garanciji menjali cca. 7000sit.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zelo dvomim, da ma tale aerox se kako blokado notri :P

Drugace mi je pa v aku dolil tekocino in ga nafilal, ko sem ga kupil...

Treba ga je segret, pol pa vzge :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja iste probleme mamo vsi z 70-kami jaz sem ga mogo enih 10s kurblat da je sploh kresno ko je stal v garazi al pa dolgo pred solo.....Ko pa je bil topl pa je slo :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!