Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ico, jebiga, tud najboljšim se dogaja. Čim hitrješ in čim bolj temeljito, ne?

Pa spomni se, kaj popravi zlom v tretjini časa, ja?

Se cujeva TAKOJ, ko bom zunaj bolnice, vorodostojnost bo to pot se bolj merodajna kot prejsnic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te drzim za besedo !!!

That's the spirit! (beri špirit) :)

A.S.A.P.

Pocajtaj se, pa počasi s Pervyevim materialom...boš rjuhe trgal... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ponedeljek 8.9.2003, cca. Okoli 12h malo čez, sem se ponesrečil z motorjem,

Kako zakaj, je za drugo temo, samo da ne bo spet komentarjev saj je bilo 200+++ na kratko. Pri hitrosti cca 110 km/h (2.500SIT za modre) mi je zdrsnilo zadnje kolo, ki sem ga pred tem že grel 30 km, po kasnejših informacijah je na cesti blato oziroma blatne sledi od traktorja ki vozi tam iz njive. Ovinek se pa drugače vozi s povprečno sobotno hitrostjo 160+. Torej po zdrsu zadnjega kolesa je pač sledilo, kar je sledilo. Poskusil ujeti, sicer zvozil ovinek a me na ravnici zabriše po tleh in me zabije v ograjo od mosta, ki gre čez potok. Če je ne bi bilo jaz tega zdaj verjetno nebi pisal. »Jebi ga«, zdaj pač je kar je in zdaj v tem trenutku ležim v postelji na intenzivnem oddelku z računalnikom na mizi in pišem dogodivščino, ki se mi je pripetila.

Ampak vrnimo se k bistvu. Ležim pri ograji na mravljišču in čakam v upanju da bo kdo ustavil, med tem ugotavljam, kaj vse je polomljeno, Ugotovim, da sem popolnoma zavesten in da me morem vstati. Zmigam s prsti na rokah ter na eni nogi, iz česa sem sklepal da je hrbtenica v trenutni legi vredu Se pretipam in dvignem glavo ter pogledam, kje sploh Ležim. Vidim motor in v isti smeri se moje polomljene noge, le da so lahko tako stale, da mi se zdaj ni jasno. V glavnem spomini ob katerih ti postane slabo.

Z eno roko se primem za ograjo ter drugo držim v zrak, da bi kdo ustavil. No kakih 5-6 se jih je peljalo mimo. Posebej se spomnim rdečega jugota, ki niti ne pokliče policije, ampak voznica samo zija kot tele v nova vrata in vozi naprej.

No končno nekdo ustavi ter teče proti meni in sproti kliče policijo, končno, HVALA !!!!!!!!! Tu nekje sem se tudi jaz dokopal do svojega mobitela ter poklical prijatelja ter svojo boljšo polovico saj policije več ni bilo na srečo treba klicati.

Se enkrat HVALA vsem ki ste mi priskočili na pomoč, tudi tistim, ki vas ne poznam !!!

Od tega trenutka so zadeve dokaj htro in urno minevale. Prispe reševalno vozilo (naj ostane neomenjeno s kot) ter me prične oskrbovati. Nakar mi začneta slačiti zgornji del usnjegega kombinezona. Bolj kot se derem naj ga zrežejo bolj me slačita. Tudi prav saj sem se le lahko dvignil do pasu, torej recimo, da je šok že toliko mimo in da je hrbtenica izpravna. Končno injekcija proti bolečinam, aaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhh blagor jima. Da sem si v celem procesu moral še sneti čelado raje pustimo, sta že imela razloge in nič se ne pritožujem na njuno delo.

Dalje : prispemo v bolnico na sprejemnico urgence, tam je že tudi mati. Sprejmejo me noter ter me ZAČNEJO SLAČIT, da slačit. Baje da sem se drl naj mi zrežejo kombinezon že tako naglas, da so me slišali par nastropji višje. Jasno je vidno, da imam noge tako polomlene, da njihovo delo ne bo šlo gladko ter brez bolečin, a mi ga vseeno slečejo. No zdaj imam skoraj izpraven kombinezon doma, da si ga nabijem na steno, saj za kaj drugega itaq več ni uporaben. Nakar dajo celi veseli moj cel kombinezon materi naj ga odnese domov.

Naprej se je dogajalo čudo medicine, ki ga nisem prisebno doživel, a 10 ur biti pod narkozo svoje pove. Naredeli so čudež in vedno jim bom hvaležen.

HVALA vsem, še posebej prijateljem ter seveda mojim ožjim, da so mi in mi še zmerom stojojo ob strani, ko res potrebujem njihovo pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega nisem napisal zato, da bi zdaj koga odvrnil od nakupa motorja ali pa držal pridigo kako naj vozi jeseni, kar se zgodilo se je zgodilo, zdaj je kar je. Nisem ne zadnji ne prvi.

To sem napisal zato, da vidim vaša mnenja na to, da se ljudje ob nesreči kar zapeljejo dalje, ne da bi sploh poklicali prvo pomoč ali policijo.

Ter najbolj bistveno, da kombinezon, ki je odsluzil svoje torej rešil moje zivljenje gredo slačit iz človeka in ga ne zrežejo dol. Ni mi jasno da to počnejo res ne !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čimprejsnje okrevanje ti zelim :)

Hkrati ne morm verjet da obstaja folk ki bi videl nesreco pa nebi ustavil in priskocil na pomoc. Take je sam za tepst. :angry:

Ne kapiram pa zakaj ti kombineziona niso zrezal. Vsa ostala oblačila ti zrežejo (kokr jst vem). Take je spet sam za tepst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No me veseli, da si vsaj živ ostal!

Glede ljudi je pa tako:

več ko se jih mimo pelje - manj je možnosti, da ti bo kdo ustavil, saj si vsakdo reče: sej bo kšn drug poklical rešilca :BUA:

moraš se tud zavedat, da če človek ne zna pomagat ponesrečencu, je bolje da ga pusti

pri miru - pa saj to vsi vedo, še vseeno bi pa lahko kdo vsaj ustavil poklical rešilca in zavaroval kraj nezgode :angry:

nekateri se tud prestrašijo :xx:

Kombinezona ti pa najbrž niso razrezal zato, ker:

1. možnost: se motoristi pa nesreči pritožujejo: zakaj ste mi zrezal kombinezon

2. možnost: je bil reševalec motorist in se zaveda kolk te stvari stanejo (hec)

to je moje razmišljanje

čimprej se pocajtej!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa je težava zrezat kombinezon. Namreč, to je le trdo usnje in niti nevem s kakimi škarjami bi lahko to rezali. Gasilskimi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kako lahko pelješ mimo nesreče ne da bi ustavil čeprav ni na kraju še nikogar res nevem pojasnit. Tak človek je zame Svinja, brez zamere za žival. Na žalost pa se take stvari dogajajo čeprav je to kazensko.

Čim hitreje okrevaj brez posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej na ti zaželim kar se da hitro okrevanje

Sedaj pa o tvojem razmišljanju:

najnovejše statistike kažejo, da se v povprečku (D) ustavi vsak 15 voznik ob ponesrečencu, čeprev je to tudi pri njih (kot pri nas - opustitev pomoči) kaznivo.

Mogoče je pri nas ta povpreček malo nižji, vendar gremo tudi po tej plati v EU.

Pro7 je izpeljal akcijo in na najbolj prometnem delu peš-cone so maskerji zrihtali "ponesrečenega" kolesarja, ki naj bi padel in z razbito glavo ležal v luži krvi na pločniku..

Ljudje so STOPALI ČEZ NJEGA ne da bi pomagali - ko jih je malo po tem vprašal novinar "Čemu?" so padali vse vrste izgovori.. vsi pa so vedeli, da so storili kaznivo dejanje..

Vem, da je to presneto q**eva situacija..

Človek bi jokal nad tem planetom opic.

:(

Kaj storiti??

Mogoče bi mediji lahko kaj storili na tem področju in pisali tudi malo o dobrih in pogumnih ljudeh, ne pa samo o kriminalcih&aferah&vremenu..

Če bi to pomagalo?

Ne vem.. probati je treba

Drži se

lp

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa še ena malo novejših slikic mladeniča....takoj,ko pogruntam, kako jo gor napopam....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem napisal zato, da vidim vaša mnenja na to, da se ljudje ob nesreči kar zapeljejo dalje, ne da bi sploh poklicali prvo pomoč ali policijo.

Najprej - hvalabogu da se bos zrihtal.

Po mojem je logika ljudi, ki grejo mimo takale - Ce se ustavim in mu pomagam, ter on umre, sem v pizdi - preiskava, ce sem naredil vse pravilno, drugace uboj iz malomarnosti in grem sedet. Ce ne umre in ima sfukano hrbtenico me lahko tozi, ces, da sem mu jaz unicil hrbet. Mah, sej mu bo kdo drug pomagal, sej ni moj.

Jest bi sicer zagotovo ustavil in klical policijo, vendar se zavedam, da se lahko zelo mocno zajebem s tem. In grozno je, da moras sploh pomislit na to, ko je clovek v tezavah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Ce se ustavim in mu pomagam, ter on umre..

ys mislim, da če človek po pameti dela

se takih posledic nima zakaj bati:

predlog:

1 zavaruješ kraj nesreče

2 pokličeš policijo/rešilce

3 se ne lotevaš tistega česar ne znaš

(tega ti nihče ne more očitati)

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jas ti želim čimprejšnje okrevanje ;) Drugače pa sem zmeraj bi pripravljen pomagat komurkoli, sploh, če bi ga vido z razbito betico (dobro kri prenašam, ne se bat :) ). Am, enkrat sem gledal tudi podobno finto na RTL2, ko pa je en motorist ležal na robu ceste. In komaj 60-ti avto je ustavu. Cesta je bla zelo prometna. Skratka sramota. Naprej so stali policaji in novinarji, ki so želeli slišati izgovore zakaj ponesrečencu niso pomagali. Eni so rekli, da ga niso vidli (za kar moraš bit že skoraj slep), ostala polovica pa je samo naredila kisel nasmešek in molčala. Se je pa že tudi to, kot je reko kolega zgoraj, zgodilo, da je potem rešitelja ponesrečenec tožu. Tudi to je žalostno. Čeprav mislim, da ti nebi nikogar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je rekel 1 - stvar lahko resujes pasivno - se pravi s klicem na policijo, zavarovanjem okolice, hudica ze s pogovorom s ponesrecencem - vem kako je blo meni pred mesecem pa mi ni bilo nic v primerjavi z Icotom...

Mislim pa, da so tak "test" naredili tudi ze v sloveniji, pa se je folk cisto enako brez slabe vesti mimo vozil... Kreteni imbecilni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ico, najprej ti želim čimprejšnje okrevanje.

Upaš lahko le to, da bo mimoidoče sčasoma začela pečti vest... Ali pa tudi ne. :(

Zanima me, kako bi se odrezali Slovenci na taki skriti kameri. Namesto da za skrito kamero snemajo kretenizme, bi lahko poizkusili kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim pa, da so tak "test" naredili tudi ze v sloveniji, pa se je folk cisto enako brez slabe vesti mimo vozil... Kreteni imbecilni....

Se opravičujem. Nisem opazil, da so tako raziskavo pri nas že delali.

Sramota! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kasnejših informacijah je na cesti blato oziroma blatne sledi od traktorja ki vozi tam iz njive.

Ma kdo to poslikano??? (poličniki npr. ali kdo drug)

Ni 2x za rečt, da te je fuknilo zaradi zemlje/blata na cesti.

Tožba vzdrževalca cest (baš te boli K. če je sezona za spravilo pridelka), ta pa naj dalje išče, kdo jo je posvinjal.

Primer za Maksi strokovnjake.

LP, El B.

(danes je bila ena taka nedelja, ko sem tudi kar nekajkrat naredil evasive manuevers blatu na ovinku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, Ico... blato happens, me pa zelo veseli da lahko kej napišeš na motosvetu. Upam da se ti bojo noge pocajtale itd...

Ko boš kolkrtolk pr seb, napiš kam ti lahko prnesemo per. :)

To da se folk vozi mimo... pač tepst treba, sej drgač si noujo zapomnl.

Sem se enkrat peljal po megli iz škofje loke proti LJ, pa v grabnu en jugo, rit gleda na cesto. Sicer na nasprotnem pasu, ampak jebiga. Nobenega okoli, se mi zdi malo čudno, pa ustavim pa grem pogledat če je kdo not. V tistem se ustavijo še ene štirje avtomobili, nihče ni samo peljal mimo. Se mi je zdelo blazno fajn. Ampak po tejle zgodbi... gre slovenclnom na slabš.

Aja.. jugo je bil prazen, zaklenjen, motor pa še topel. Najbrž kdo malo preveč alkota spil.

Čimprej se pocajti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sramota... :huh:

vsak bi moral ustavit...

tisto kar pravjo "eh, sej bo kdo drug" je le neumen izgovor... :?

taki pač smo...so...

sam da ni blo nč hujšga a ne.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, Ico... blato happens, me pa zelo veseli da lahko kej napišeš na motosvetu. Upam da se ti bojo noge pocajtale itd...

Ko boš kolkrtolk pr seb, napiš kam ti lahko prnesemo per. :)

Zaenkrat v "Splošno Bolnišnico Maribor", ampak upam (optimisticna napoved zdravnikov, ki se pa se lahko seveda spremeni) da ga bom drugi ponedeljek ze pil doma !

lp, Ico

@ all : HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ico, samo da ti je bolje, ostalo je že za teboj.

Kar zadeva kombinezon, mislim, da so storili napako, ampak oba tukaj navedena razloga se mi zdita povsem možna. Da se ne upajo zaradi kasnejših pritožb, ker tudi če si to zahteval, lahko pozneje rečeš,da nisi bil prišteven. Ampak, kaj pa če bi ti s tem še kaj zakomplicirali? Počasi bomo prišli do tega, kakor v ameriki (kje pa drugje), da boš moral podpisovati dokumente ob sprejemu v bolnišnico (ali pa kdo od tvojih sorodnikov).

Glede ustavljanja je pa tudi tako kot je ugotovila že večina, brezbrižnost in kajmimar odnos. Kaznivo dejanje, ampak vsak se zaveda, da ga skoraj v nobenem primeru ne bodo dobili. Pomaga lahko seveda vsak po svojih zmožnostih, če drugega ne, da pokliče pomoč. Je pa res, da gledat trpljenje sočloveka za mnoge ni lahka izkušnja in se temu raje izognejo. Ampak treba je znat stisnit zobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no lepo da si zopet z nami....

....zakaj so ti kombinezon slačili ne pa rezali ne bi vedel...v 99%(pri vsaj približnih poškodbah,zlomih) ga režejo in škarje za to niso problem(vsaj postojnski reševalci jih imajo vedno v rešilcu)....najbolj da njih vprašaš za kaj se je šlo.....so se pa večkrat ponesrečeni motoristi pritoževali da zakaj za boga jim režejo kombinezon pri zlomih nog ali rok...vsi vemo da kombinezoni niso poceni....verjetno pa malo kdo ve kako boli če ti pri zlomu roke slačijo tesen kombinezon....

no lepo okrevaj in čimprej pozabi na bolečino....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no glih zdele sm se spomnu...

mislm, da ima metalbike tud še cel kombinezon doma, čeprav je imel eno nogo7x zlomljeno

če se ne motim, mu niso rezali hlač - ga bo treba vprašat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko boš kolkrtolk pr seb, napiš kam ti lahko prnesemo per. :)

Zaenkrat v "Splošno Bolnišnico Maribor"... @ all : HVALA

Ma dajte Ico-tu dostavit poleg pira se kak fotoaparat, da bo lahko z nami

delil v temi "U kaka ritka" sexy medicinke O:-)

Ves Ico, ko se skloni tebi za pir jo ti prtisnes od uzadi. :kva1:

Pa ne bomo nic povedal :OK: ... castna pionirska O:-)

No, pocajti se :notworthy: pa ne na nas pozabit :OK: :grrr

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ico, lepo te je bilo videti, kljub žalostnim okoliščinam. Ampak dokler imaš svoj znani smisel za humor in nasmeh inštaliran ter v uporabi, ti ne bo hudega :lol:

Sem si ogledal tudi tvoj motor in lahko kar rečem: you are both gonna make it. Ti se boš pocajtal (druge izbire itak nimaš :P ), motor se bo pa tudi dalo zrihtat. Po ogledu kombinezona ti pa lahko povem, da imaš ful dober kombinezon; z ramo si očitno tudi krepko nekam priletel, pa nimaš tam nobenih poškodb (hvala bogu!).

Počivaj, pozdravi se in ne pozabi, da mislimo nate!!!

Se še kaj oglasimo pri tebi, z novimi filmi in drugimi dobrotami ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!